Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanie hipotetyczne do Panów z AudioForte mam: co mi by dało użycie dwóch końcówek AM100 zamiast jednej i jak to fizycznie zrealizować (połączyć), jeżeli się da?

 

Oczywiście, istnieje możliwość podłączenia końcówek AM do przedwzmacniacza: brzmienie będzie mocniejsze, pełniejsze, o lepszej dynamice...po prostu kolumny będą lepiej wysterowane i zagrają z większym rozmachem i polotem.

 

Poniżej zamieszczam schemat podłączenia.

 

AM_200_configuration_500_426.jpg

Należy pamiętać, aby przełączyć końcówkę w tryb mono odkręcając pokrywę i zmieniając położenie przełącznika (widok z góry, płyta czołowa u dołu)

 

AM_200_switch_mono_stereo_500_278.jpg

 

Chcę połączyć Oppo BDP-105EU z Atoll IN200 + dodatkowo z Marantz SR5008 (jako ampituner do kina domowego). Rozważałem Equilibrium Harmony R2 lub Anthem R2 do połączenia Oppo z Atoll'em oraz Equilibrium Stage do połączenia Oppo z Marantz.

Mimo, że wymieniowe interkonekty pochodzą z oferty jednego producenta to jednak różnią się brzmieniowo i zalecamy wypożyczenie i przekonanie "na własne uszy" jak zabrzmią.

Equilibrium to ogólnie mówiąc brzmienie równe i wyraziste. Harmony oprócz tego wnosi ciepło i "pastelowe" brzmienie. Niewymieniony tu (nieprodukowany już) Turbine to brzmienie gęste, energetyczne i muzykalne.

 

Z innych propozycji polecam coś z oferty MIT Cables - naturalność, gęstość, holograficzne, bogate w "plankton" brzmienie

Edytowane przez AudioForte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na początek chciałem się przywitać w nowym klubie, jako że niedługo stanę się prawdopodobnie posiadaczem Atolla In100 chciałbym się dowiedzieć z jakim cd mozna go połączyć. Oczywiscie najprościej byłoby z cd100 Atolla :) ale interesuje mnie raczej sprzęt używany w cenie tak do 2,5-max3tys może macie jakiś inne sprawdzone propozycję. Dodam, że obecnie posiadam CEC3300R ale chodzi mi po głowie zamiana na coś innego :) Będę wdzięczny za jakieś sugestie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka szczęśliwy posiadacz atoll-a in 100 se melduje się w klubie i pozdrawia wszystkich klubowiczów:) . Od jakiegoś miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem atolla którego nabyłem od kolegi MarcinGD. Wcześniej miałem arcam-a fmj a 19 i po przesiadce nastąpiła wyraźna poprawa dźwięku. Atoll-a kupiłem niejako nakręcony pozytywnymi opiniami tu w klubie , w klubie mA oraz ogólnie opiniami w internecie , kupiłem go bez odsłuchów tym bardziej że uzywki sa rzadko spotykane. A oto mój nowy nabytek

 

http://naforum.zapodaj.net/fc401ab5a9be.jpg.html

 

http://naforum.zapodaj.net/c9aa5db72584.jpg.html

Edytowane przez soulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka szczęśliwy posiadacz atoll-a in 100 se melduje się w klubie i pozdrawia wszystkich klubowiczów:) . Od jakiegoś miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem atolla którego nabyłem od kolegi MarcinGD. Wcześniej miałem arcam-a fmj a 19 i po przesiadce nastąpiła wyraźna poprawa dźwięku. Atoll-a kupiłem niejako nakręcony pozytywnymi opiniami tu w klubie , w klubie mA oraz ogólnie opiniami w internecie , kupiłem go bez odsłuchów tym bardziej że uzywki sa rzadko spotykane. A oto mój nowy nabytek

 

http://naforum.zapodaj.net/fc401ab5a9be.jpg.html

 

http://naforum.zapodaj.net/c9aa5db72584.jpg.html

O Monitor Audio chyba RX6 ? Ja mam GS20 jak tam Atoll in100 się zgrywa z MA nie jest za jasno za ostro ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnych kawałkach jest spoko ale w szybszych , dynamicznych , w rocku np którego słucham czasem jest za ostro , jednak i tak lepiej niż z arcamem . Arcam-a podpiąłem tydzień temu żeby zobaczyć różnicę , juz się trochę do atoll-a przyzwyczaiłem i jak podłączyłem arcam-a to dźwięk jakiś taki płaski się zrobił:). Ciekaw jestem jakie głośniki polecalibyście do tego atoll-a które ładnie sie zgraja z jego charakterem . Z ma rx6 brzmi na prawdę ładnie ale zawsze można lepiej :P ja słucham głównie pop , rock , czasem smooth jazz . Słyszałem że dobre zestawienie jest atoll-a z sieciówkami enerr blue i red no muszę pozyczyć na odsłuch bo ja mam we wzmaku gigawatt-a lc1 mk2 a w źródle jakim jest ca sm6 wireworld-a stratus-a 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że dobre zestawienie jest atoll-a z sieciówkami enerr blue

Tak myślałem że może być za ostro . Enerr Blue miałem myślę że kiepsko wypadnie z Atollem ten kabel był suchy ostrawy i na średnicy jakiś taki dziwny nie wiem wyczuwałem w nim jakiś nalot na wokalach . Jak masz za ostry dźwięk to szukaj sieciówki która gra łagodniej cieplej tak samo IC i głośnikowych . A najwięcej dobrego da Ci ciepło grający CD . Edytowane przez sebolx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów, szczególnie Kolegów z AudioForte,

 

Załączony przez Was schemat podłączeń końcówek może być zastosowany w przypadku przedwzmacniacza z 2 parami wyjść.

A co w przypadku, gdy do dyspozycji jest preamp z jedną parą, lub ktoś chciałby wykorzystać firmowe ST100 (200), posiadające pojedynczą parę wyjść? jak wtedy wyglądałoby podpięcie 2 końcówek?

 

Będę wdzięczny za sugestie,

P

 

soulek,

 

nabyłeś świetny sprzęt ale zanim cokolwiek zmienisz (kable, kolumny, etc) daj mu pograć min. 10 tygodni (400 godzin) !!!!!

do tego czasu niczego nawet nie dotykaj

 

mam doświadczenie w wygrzewaniu in100 a obecnie jestem szczęśliwym posiadaczem am100 (in100 bez preampu) - za każdym razem sprawa wyglądała podobnie (przez pierwsze 3-4tyg chciałem je wyrzucić bo myślałem, że są popsute).

Po 10-12tygodniach sprzęt wciąż się zmieniał, nabierał "masy", wyrazistości, przestrzeni a pozbywał się nadmiernej ostrości, uproszczeń i tandetnego "spłaszczenia".

 

Daj mu czas - zobaczysz co się stanie za kilka tygodni, zwłaszcza, że zmiany nie pojawiają się stopniowo tylko skokowo! :-)

Pzdr,

P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W nowej wersji CD jest możliwość dołożenia DACa, ja jednak piszę o sprzęcie używanym, pierwsze wersje, nie SE. Do tego nie mam możliwości odsłuchu i porównania. Trochę mnie kusi ten DAC, nigdy wcześniej nie używałem takiego urzadzenia a mam na kompie troche plików FLAC. Ciekawi mnie porównanie brzmienia tych dwóch urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej przerwie spowodowanej dłuższym urlopem wypoczynkowym (którego wszystkim życzę...)

A więc odrabiając zaległości...

 

Hejka szczęśliwy posiadacz atoll-a in 100 se melduje się w klubie i pozdrawia wszystkich klubowiczów:) . Od jakiegoś miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem atolla którego nabyłem od kolegi MarcinGD. Wcześniej miałem arcam-a fmj a 19 i po przesiadce nastąpiła wyraźna poprawa dźwięku. Atoll-a kupiłem niejako nakręcony pozytywnymi opiniami tu w klubie , w klubie mA oraz ogólnie opiniami w internecie , kupiłem go bez odsłuchów tym bardziej że uzywki sa rzadko spotykane. A oto mój nowy nabytek

 

http://naforum.zapodaj.net/fc401ab5a9be.jpg.html

 

http://naforum.zapodaj.net/c9aa5db72584.jpg.html

 

Na drugim ze zdjęć pokazującym system kolegi soulka widać, że kabel zasilający Furutecha podłaczony jest...do zwykłego przedłużacza.

Rozumiem, że jest to rozwiązanie tymczasowe i doraźne...Atoll naprawdę jest bardzo wrażliwy na zasilanie (temat ten był niejednokrotnie poruszany)

Jedna z propozycji listwy z prawdziwego zdarzenia to np. Enerr Tablette wraz z dedykowanym kablem zasilającym...opinia o systemie IN100 + MA Rx6 jest pozytywna,

a po podpięciu listwy może być tylko lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kabelek może i widac tylko że on ma 1 m ;p no i wychodzi akurat z listwy gigawatt-a pf1 , a co do ustawienia atoll-a względem Ca to sie boje ;p atoll to klocek w porównaniu do Ca 10 kg żywej wagi sm6 jeszcze sie połamie;p. Do atoll-a podpięty mam wireworld stratus a do źródła gigawat lc1 mk2. Pytanie jeszcze do bardziej obeznanych , jaka różnica jest w dźwięku integra vs pre+końcówka mocy? np. w przypadku atoll-a in 100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocław 15/16 Luty...kto ma czas i mieszka w pobliżu lub niestraszna mu odległość do pokonania...zapraszamy - wstęp wolny

 

Audiofil_Wroclaw_2014_668_960.jpg

 

A dlaczego temat pojawiasię w Klubie Atolla ? Poniżej fotki elektroniki, którą będzie tam prezentowana...

 

Atoll_CD400_fond_noir_copie_960_512.jpg

 

Atoll_PR400_3_960_640.jpg

 

Atoll_AM400_1_960_640.jpg

 

Atoll_CD400_PDF_679_960.jpg

 

Atoll_PR400_PDF_686_960.jpg

 

Atoll_AM400_PDF_669_960.jpg

Edytowane przez AudioForte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie do osłuchanych kolegów , jestem posiadaczem atoll-a in 100 se , ciekawi mnie jak gra zestaw dzielony pre+końcówka mocy brzmienie akurat tego wzmaka mi bardzo odpowiada , ostatnio na allegro pojawiła się ciekawa oferta pr300+am200 słuchał ktos tego zestawienia? Może ktos z branży sie wypowie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie do osłuchanych kolegów , jestem posiadaczem atoll-a in 100 se , ciekawi mnie jak gra zestaw dzielony pre+końcówka mocy brzmienie akurat tego wzmaka mi bardzo odpowiada , ostatnio na allegro pojawiła się ciekawa oferta pr300+am200 słuchał ktos tego zestawienia? Może ktos z branży sie wypowie?:)

Temat brzmienia zestaw dzielony vs. integra był już poruszany w klubie - odsyłam do wpisów z 15 i 16.07.2013

Co do oferty PR300+AM200...cena jest bardzo atrakcyjna, ok 30% niższa niż detal i do tego jeszcze ponad rok gwarancji...

jeśli ktoś lubi brzmienie Atolla rekomendacja brzmi - można kupić "w ciemno"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym połączyć słuchanie muzyki i oglądanie filmów w KD. Zastanawiam się nad kilkoma rozwiązaniami. Czy lepszą jakość dźwięku otrzymam kupując osobno procesor KD i wielokanałowy wzmacniacz mocy, czy np. kupując amplituner i końcówkę mocy stereo (ewentualnie 3-kanałową). Co zagra lepiej? Czy końcówka mocy (stereo, bądź wielokanałowa w połączeniu z przedwzmacniaczem) jest lepszym rozwiązaniem niż wzmacniacz plus amplituner. Oczywiście chodzi mi o ten sam przedział cenowy. Piszę w tym klubie ponieważ elektronika ATOLL bardzo pasuje mi stylistycznie no i ma duży wybór modeli. Jeżeli ktoś używa lub porównywał urządzenia stereo i KD to byłbym wdzięczny za opinie. Głośniki jakie posiadam to ATC SCM 7 plus centralny też ATC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat brzmienia zestaw dzielony vs. integra był już poruszany w klubie - odsyłam do wpisów z 15 i 16.07.2013

Co do oferty PR300+AM200...cena jest bardzo atrakcyjna, ok 30% niższa niż detal i do tego jeszcze ponad rok gwarancji...

jeśli ktoś lubi brzmienie Atolla rekomendacja brzmi - można kupić "w ciemno"

A ja mam pytanie do Panstwa odnosnie stolika ktory jest na zdjeciu z linka nieco wyzej podanego... Czy orientujecie sie kto taki stolik sprzedaje, jakis kontakt z ta firma albo ze sklepem bym poprosil..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do Panstwa odnosnie stolika ktory jest na zdjeciu z linka nieco wyzej podanego... Czy orientujecie sie kto taki stolik sprzedaje, jakis kontakt z ta firma albo ze sklepem bym poprosil..

Odsyłam do gdańskiego sklepu Premium Sound, który jest polskim dystrybutorem stolików i akcesoriów marki Solidtech...nie są to rzeczy tanie, ale designersko i funcjonalnie - pierwsza klasa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsyłam do gdańskiego sklepu Premium Sound, który jest polskim dystrybutorem stolików i akcesoriów marki Solidtech...nie są to rzeczy tanie, ale designersko i funcjonalnie - pierwsza klasa...

Dziekuje ale faktycznie ceny z kosmosu sa, ale jak robione sa w Szwecji to i nie dziwota - stolik nr 2 tylko jeszcze jedna polka to cena 5600 :-) I sprzedawca bardzo mily :-)

http://premiumsound.pl/content/31-solid-tech-stoliki-audio-i-akcesoria-antywibracyjne

Pozdrawiam.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Jestem świeżakiem na audiostereo. Wymieniłem ostatnio Dali Concept 6 na Acoustic Energy Neo 4. To duże kolumny z mocnym basem, który należy dobrze kontrolować ale nie podbić i przy okazji nie stłamsić fajnego środka i nie przygasić góry. Zastanawiam się nad połączeniem ich z Atoll in100SE (wyższe modele nie wchodzą w grę z uwagi na budżet). Czy może ktoś miałby wiedzę czy takie połączenia ma jakiś sens. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.