Skocz do zawartości
IGNORED

Dobry przedwzmacniacz lampowy


Azus

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj to już i tunery z syntezą nikomu nie przeszkadzają byle rds miały

i na tyle

wracamy do lampy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wbrew temu co napisal przedmowca powiem Ci ze jesli nie przeszkadza Ci puszczanie muzyki z komputera lub wrecz wolisz ten sposob to uzycie asynchronicznego konwertera USB->SPDIF lub lepiej USB->I2S z dwoma precyzyjnymi XO o ultra niskim jitterze (dla wielokrotnosci 44,1 i 48kHz) da najlepszy z mozliwych efektow i nie daj sobie wmowic ze jakis topowy czytnik CD (np jakis CD Pro2 czy inne) jest w stanie zbilizyc sie jakoscia (tu: jitterem) do dobrze zaaplikowanego konwertera z USB. Dodatkowe zalety: konwertery te czesto obsluguja "geste" formaty zapisu dzwieku cyfrowego do 384kHz/32bit wlacznie (np format DXD), a do tego zapomninasz o temacie "brzmienia" cyfrowych interkonektow - bo ich wogole nie uzywasz. Uwierz mi, znam ten temat na wylot.

 

Bardzo interesujący wątek, coś podobnego zacząłem podam link,a tu proszę o dobrych pre lampowych co by mi zrobił Mc Gyver.Zapraszam Pana Marka do wątku stereo o dźwięku radiowej trójki mam dużo pytań.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj drogi kolego-masz kapitalne monobloki wraz z pre.....i do nich dostosuj resztę toru także odpowiednią-wtedy wsio będziesz słyszał jak trza.

Piszę tak dlatego-bo jedna jaskułka nie czyni wiosny.Brakuje Ci lampowego posmaku powiadasz-otóż nic bardziej błędnego bo takie jak Twoje monobloki

wraz z pre miałem w swoim systemie,i było piknie...także z tym nośnikiem troszkę zachowaj rezerwy i wstrzemiężliwości,bo gdybyś popróbował....to

się okaże,że miałem znowu rację.pozdr.

ps.zacznij od poszukania żródła.

Trudno się z tobą nie zgodzić. O braku lampowego posmaku nie pisałem w kontekście obecnych lamp które teraz posiadam a raczej w rozumieniu tranzystorowym ogólnie, tych przeciętnych. Chociaż prawdą jest, że i nawet te lampki a pewnie i żadne inne nie "naprawią" zbyt zacyfryzowanego dźwięku jeżeli taki będzie na płycie zapisany :). Co do źródła, to też zgoda. Na razie "liżę rany" aby złapać równowagę finansową :). Nawet lamp na szaraki jeszcze nie wymieniłem, ale wymienię. Mimo to, już teraz z obecnym sprzętem towarzyszącym ciężko z fotela wstać, no chyba żeby zmienić płytkę na następną :). Ale cena też jest jakaś za taki dźwięk, przesterowane płytki bardzo łatwo teraz mi rozpoznać. Za to "La Folia de Spagna" G. Paniagui, to chyba najlepiej nagrana płytka jaką udało mi się posłuchać. Te monobloki i ta płytka to naprawdę smakowite słuchowisko. Ale i na innych wzmakach ta płytka się wybija i pokazuje jaki fajny dźwięk potrafi wydać system. Monobloki są naprawdę fajowe posiadają zdolność przykuwania do fotela i nie śmiałbym czegoś źle o nich powiedzieć :). A to dopiero wersja standard. Tak wiec tym bardziej z optymizmem patrzę w przyszłość. Bo źródło lepsze jeszcze ten dźwięk poprawi, lepsze IC jest teraz sens poszukać, zrobić osobne zasilanie aż się chce, i już o lepszym przystosowaniu pokoju zaczynają myśli krążyć mimowolnie. I to dla tych lamp właśnie tak się jakoś wszystko chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam świetne płyty z serii Master Sound pokryte 24 karatowym złotem.Studia, które wydawały te płyty już nie istnieją jedno studio było w USA, a drugie w Japonii, obsługiwał i remasterował jeden technik muzyczny.Płyty są wybitnie nagrane polecam do sprawdzenia sprzętu, usłyszysz to co nigdy nie słyszałeś, że w taki sposób może być oddana muzyka .Mam Weather Report 16 tytułów, Al Di Meola 3 tyt.Pink Floyd 3 tyt Eric Clapton, Miles Davis i wiele innych czekam na paczkę z Australii z nowymi tytułami, takich płyt nie kupisz w europie,chyba że od kolekcjonerów jak jakąś potrzebujesz to daj znać.Usłyszysz co potrafi twój sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam świetne płyty z serii Master Sound pokryte 24 karatowym złotem.

Kupiłem sobie niedawno 2x 24 karat Gold Edition (Impex Records)po 130zł szt. i kicha wyszła :(. Wierzę że twoje nie muszą takie być. Ale teraz podchodzę do wszystkiego sporo ostrożniej. Jak nie ma czegoś do zaciągnięcia i posłuchania najpierw z sieci w dobrej próbce, to nawet nie dotykam w sklepie a co dopiero przez internet :). Po za tym musi mi się spodobać jeszcze sama zawartość :). Próbki we flaczkach, takie chociaż po 30s standardem powinny być udostępniane dla każdej płyty. Mniejsze ryzyko wtopy by było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impex Records nie miałem warto przetestować, ja płacę za płytę najtaniej 30$ to troczę taniej,z wytwórni Impex Records są płyty w Polsce?

Na Cary,m i Talk Elect. płyty chodzą bardzo dobrze,ale na NAD 542 już nie piszę o wytwórni Master Sound.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie przez USB.

Mc.potrzebuję lampy EF86 czy te na allegro mogą zastąpić, one mają inny symbol, pisze gość że są leprze od EF.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tube Technology ,ale ma jedna wielką wade -dość mocno szumi.......

 

 

 

 

Ktoś wcześniej tak napisał ..... No ale bez obudowy i wszystkim w powietrzu z spalonymi elementami w zasilaczu musi szumieć trójwymiarowymi modulacjami w tle..

Tak do sprostowania od siebie...

Moje monobloki pre T.T nie szumią..chyba, że ze żródła ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki problem mi się nasunął: czy pierwsza siatka w np. przedwzmacniaczu nie powinna być spolaryzowana "więcej" niż sygnał wejściowy? Tzn. gdy mamy sygnał 2V p-p to siatka nie powinna być co najmniej 1 V "w minusie" lub więcej? Jak to się ma do zniekształceń i pracy na linowym odcinku charakterystyki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo orientuję się w pentodach, może lepiej Mamela o to molestuj ;-)

A te mogą być?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki problem mi się nasunął: czy pierwsza siatka w np. przedwzmacniaczu nie powinna być spolaryzowana "więcej" niż sygnał wejściowy? Tzn. gdy mamy sygnał 2V p-p to siatka nie powinna być co najmniej 1 V "w minusie" lub więcej? Jak to się ma do zniekształceń i pracy na linowym odcinku charakterystyki?

 

 

Hej,

Według mnie nie należy łączyć "...zniekształceń i pracy na linowym odcinku charakterystyki" z efektem przesterowanie "clipping"

Lampa może pracować z napięciem -1V na siatce na idealnie liniowej cześć charakterystyki, a efekt przesterowania będzie się pojawiał kiedy podasz na siatkę np 2,5V p-p.

Lampy wejściowe trzeba tak dobierać aby efekt taki nie występował. Generalnie dobrym podejściem jest takie projektowanie toru aby stopień poprzedni przesterował się przy wyższym napięciu niż stopień następny. W takim układzie "wąskim gardłem" staje się lampa mocy. Oczywiści pisze tu tylko o układach pracujących w klasie A.

Jeśli coś przeinaczyłem na pewno koledzy mnie skorygują ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EF86 i wszelkie lampy będące bezpośrednimi zamiennikami EF806S,6267

A gościu mnie na ciąga że

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to lepszy zamiennik od EF86, czy to prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gościu mnie na ciąga że

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to lepszy zamiennik od EF86, czy to prawda?

Z opisów w necie wynika, że to jakaś militarna niskoszumna wersja EF86. Za taką cenę ciężko ci będzie dostać parkę markowych EF-ek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zachęcony lekturą wątku zamówiłem kit 8020 Wellmana i zamierzam złożyć go w modyfikacji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Czy macie uwagi do tej modyfikacji? Chcę zamówić dobre komponenty i proszę o pomoc. Nie mam doświadczenia w elektronice, więc sorry za może dziwne pytania. Do zamówienia mam 16 rezystorów: czy mogą być metalizowane Millsy 5W czy lepiej tantalowe AN, czy może nie ma to większego znaczenia jakie? C21 kondensator na schemacie, podejrzewam że ważny wiec trudny wybór – może SILVER GOLD Z-CAP 800V 2,20uFJanzen audio, albo AUDYN CAP FFC olejowe, może inne sugestie? C31 C32 na schemacie elektrolity, jakie konkretnie zastosować - firma, czy ich jakość ma istotne znaczenie dla brzmienia. Lampki sobie dobiorę po uruchomieniu. Potencjometr jest dobry wiec ewentualnie Zamienie go później na wersję zmotoryzowaną.

Złożyłeś vellemana, bo potrzebuję mozaikę lub ksero w skali 1;1 ,a może ktoś wie gdzie kupić mozaikę pilnie potrzebuje dwie sztuki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po kiego od vellemana? Zamów sobie płytki forumowe "lampizacja PCB" i po sprawie.Tylko potencjometr, przełącznik wejść i gniazda będą poza płytkami, ale to nawet lepiej skoro i tak chcesz zastosować inną obudowę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłeś vellemana, bo potrzebuję mozaikę lub ksero w skali 1;1 ,a może ktoś wie gdzie kupić mozaikę pilnie potrzebuje dwie sztuki.

Daj sobie spokój z płytkami. Przecież tam jest 5 rezystorów na krzyż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię,potrzebowałbym dwa ambitne przedwzmacniacze na e88cc do złożenia dwóch systemów czyli, dwie sztuki,do współpracy z końcówkami SAE i Moscode. Bez obudów w kwestii dogadania, obudowy mogę podesłać.Obudowy wykonuję w jednym dla mnie designie.Oferty na PW.DAc,i już się robią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

panowie jestem na etapie doboru pre lampowego do monobloków audiomatus am250 ,interesuje mnie brzmienie czyste,rozdzielcze z gładką górą, i dobrze kontrolowanym zwartym basem.czy pre klimo merlino(na alleggro -3900 pln)będzie dobrym partnerem do audiomatusów.mile widziane inne propozycje,diy także wchodzi w krąg mojego zainteresowania np.pre Mcgyvera(audiosurgery)-mc skrobniesz coś o twoim pre?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zna ktoś ? Może parę słów co i jak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zna ktoś ? Może parę słów co i jak.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się. W części liniowej dwa stopnie wzmocnienia jeden za drugim, co daje ogromne wzmocnienie, a potem zbijanie wzmocnienia globalną pętlą ujemnego sprzężenia zwrotnego. I po co tak kombinować jak z Łodzi do Warszawy przez Szczecin?

 

A FET do katody robi tą samą robotę co dioda na schemacie piętro wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.