Skocz do zawartości
IGNORED

Warszawski Klub Audiofila i Melomana


twonk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż, pajączek Dextera zagrał, Jarka pre pokazało różnice w dźwięku pomiędzy dwoma standardami połączeń, ale najważniejsze, że Aleph po raz kolejny utwierdził mnie w przekonaniu, iż w pierwszej kolejności należy równać do niego. ;-) Jak się to osiągnie,dopiero wtedy można iść z jakością dźwięku oczko wyżej. Mimo, iż z pewnością nie jest do każdego rodzaju muzyki, to życzę wszystkim samozwańczym konstruktorom - w dobrym tego słowa znaczeniu - takiej prezentacji sceny, wybrzmień, spokoju i otwartości płynących z ich konstrukcji.

Edytowane przez umka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że źródłem było PC, możecie opisać jakieś sprawdzone rozwiązanie? Bo jestem na etapie budowania od podstaw.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spdif, ale czy byl postawiony jakiś specjalny system pod audio, albo jakieś zasilanie czy nie ma sensu bawić się w takie rzeczy i nei daje to efektu.

Obecnie mam laptopa i wyprowadzony kabel USB do DACa z USB i zastawiam się czy nie zbudować specjalnej maszyny tylko pod pc audio ze specjalnym zasilaniem i oczywiście z chłodzeniem pasywnym.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spdif, ale czy byl postawiony jakiś specjalny system pod audio, albo jakieś zasilanie czy nie ma sensu bawić się w takie rzeczy i nei daje to efektu.

Obecnie mam laptopa i wyprowadzony kabel USB do DACa z USB i zastawiam się czy nie zbudować specjalnej maszyny tylko pod pc audio ze specjalnym zasilaniem i oczywiście z chłodzeniem pasywnym.

Nie słuchaliśmy zbyt wiele z komputerów. Były to zupełnie przypadkowe odsłuchy.To, co słyszeliśmy niczym szczególnie się nie wyróżniało, by polecać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jest ktoś z klubu kto słyszał dobry system PC?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dalszy ciąg słuchania preampu Jarka. Ponieważ bubusia przyniósł swojego Metronome'a, więc mieliśmy zbalansowany cały tor. Mogliśmy porównać jak gra po RCA, a jak po XLR. Wyszło na to, że odrobinę lepiej grało po XLR-ach, ale: 1) AlephX, jako konstrukcja w pełni symetryczna, teoretycznie powinien grać lepiej właśnie po XLR; 2) Kable XLR, jakimi dysponowaliśmy były znacznie lepsze od RCA. Zatem porównania nie były miarodajne - za to zabawa fajna. ;-) Ponadto mogliśmy porównać dwa gniazdka sieciowe Furutecha - starszy model i nowszy. Oba umieszczone (fabrycznie) we wspólnej obudowie - właśnie w celu porównań. Skądinąd ciekawe, co producent zrobił w środku, żeby nowsze wypadało lepiej? ;-) Nie wiemy, bo nie otwieraliśmy. Jakieś różnice dawało się na upartego wychwycić, ale - oczywiście moim zdaniem - "powalające" raczej nie były. ;-) Tym niemniej większość z nas wybrałaby jednak to starsze gniazdko.

post-827-0-70676000-1461408021_thumb.jpg

post-827-0-39431600-1461408024_thumb.jpg

Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze troche dodac od siebie, mysle, ze kabel rca, czyli mcsilver mkIII VDH byl jednak na podobnym poziomie, a i tak XLR wypadl lepiej.

Co do gniazdek, mnie osobiscie podobalo sie bardziej to nowe, dzwiek plynniejszy, bardziej organiczny, chociaz roznice niewielkie.

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bubusia możesz napisać co masz za streamera bo to pod chyba PC audio podchodzi?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obecnie streamera/playera jar1, czyli klubowa konstrukcje, poczytaj o niej w tym watku, czasami pdlaczam kompa po usb do metronoma, jezeli szukasz samego transportu, to np ja kupilbym auralica w tej najlepszej wersji

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze troche dodac od siebie, mysle, ze kabel rca, czyli mcsilver mkIII VDH byl jednak na podobnym poziomie, a i tak XLR wypadl lepiej.

W sumie, jak sobie potem pomyślałem, to nawet dobrze, że tak to usłyszałeś, bo to wskazuje na to (jeśli pominie się wpływ róznych interkonektów) , że symetryzacja sygnału w moim preampie jest lepsza niż w twoim CD ;)

Dla mnie tez było nieco lepiej po wyjściu XLR z Metreonome. :)

Pierwszy raz wsłuchiwaliśmy się w gniazdka sieciowe. Mieliśmy całkiem fajną zabawę, próbowaliśmy wysłuchać jakieś róznice i powiedzmy, że jakieś tam słyszeliśmy. Jakkowiek zdania były podzielone mniej więcej pół na pół, która wersja grała lepiej, jedno dawało się zauważyć, że z każdym kolejną podmianą każdy z obozów coraz zdecydowaniej wyrażał swoją opinię trzymając się jej coraz bardziej kurczowo. Na szczęście przyszła pora na zakończenie imprezy i obyło się bez ofiar. :)

Potem przypomniało mi się, ze "efekt dźiękowy" nowszej wersji podobny był do tego, jaki kiedyś obserwowałem po podpięciu warystora na zasilaniu sieciowym.

 

symetryzacja sygnału w moim preampie jest lepsza niż w twoim CD ;)

Powinno być desymetryzacja a nie symetryzacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakis specjalny komputer pod audio albo odczuwasz strate jakości dźwieku po USB?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cd jest lepiej, ale majac takiego auralica moze nie byloby, moze. Co do kompa, nie mam specjalnie podgrzanego, ale tez nie slucham z niego zbyt wyczynowo:)

 

Teraz np slucham z kompa i jest fajnie, z nowa lampa :)

Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy wieczór był niezwykły, gdyż zachowywaliśmy się jak rasowi audiofile z kilkoma płytami na półce. Przez całe spotkanie wysłuchaliśmy około pięciu kawałków i zmienialiśmy je tylko z powodu obrzydzenia. ;-) Niemniej jednak frajdy z walki o swoje racje było sporo. Szczególnie walka na gniazdka bawiła mnie najbardziej. Cieszę się, że tak się stało, bo w teście będę wspierał się Waszymi opiniami. Nie sądziłem, że będę musiał wsłuchiwać się w takie audio woodo, ale namaszczenie pierwszym na świecie zobowiązuje. I takim to sposobem klub KAIM po raz kolejny był pierwszą na naszym globie zbiorowością audiofilską, której tak znana marka jak Furutech powierzyła swoje jeszcze nie wprowadzone do oferty dziecko. ;-) Fajna sprawa, nie sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czym się różni taki odtwarzacz plików od PC, skoro wbudowany jest tak chyba także jakiś system, nie Windows, ale system, jest procesor, płyta główna, ram oraz chyba co najważniejsze czyli zasilanie. Czy stworzenie PC z dedykowanym zasilaniem i systemem tylko pod audio nie będzie tym samym, albo czy komputer np. laptop nie może posłużyć, tylko trzeba kupować nie wiadomo za jakie pieniądze streamery skoro do nich trzeba dokupić DAC? Zadaje to pytanie w tym gronie bo jest to moim zdaniem najbardziej doświadczone grono w dziedzinie audio na tym forum i może coś z tej dyskusji wyniknie, może jakieś spostrzeżenia sugestie.

Obecnie mam laptopa MSI GE622QF Apache PRO i do tegoi po kablu USB podłączone DAC M2Tech Young z dedykowanym zasilaniem od Tomanka i nie wiem czy jest sens zabawy z budowaniem specjalnego pc streamera czy coś w tym stylu bo nie mam pewności czy to poprawi jakość dźwieku. NIe mam za bardzo w jaki sposób tego sprawdzić fizycznie, gdyż mieszkam na wiosce i nie mam ludzi którzy by się w takie rzeczy bawili. Może uda wam się zrobić na jakimś spotkaniu jakieś porównanie zwykłego laptopa podłączonego pod DAC po USB, albo SPDIF z jakimś streamerem, albo pc przystosowanym tylko pod audio. W dziale PC audio rozpisywane sa tylko tematy bardzo tanie i malo konkretów jest.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czym się różni taki odtwarzacz plików od PC, skoro wbudowany jest tak chyba także jakiś system, nie Windows, ale system, jest procesor, płyta główna, ram oraz chyba co najważniejsze czyli zasilanie. Czy stworzenie PC z dedykowanym zasilaniem i systemem tylko pod audio nie będzie tym samym, albo czy komputer np. laptop nie może posłużyć, tylko trzeba kupować nie wiadomo za jakie pieniądze streamery skoro do nich trzeba dokupić DAC? Zadaje to pytanie w tym gronie bo jest to moim zdaniem najbardziej doświadczone grono w dziedzinie audio na tym forum i może coś z tej dyskusji wyniknie, może jakieś spostrzeżenia sugestie.

Obecnie mam laptopa MSI GE622QF Apache PRO i do tegoi po kablu USB podłączone DAC M2Tech Young z dedykowanym zasilaniem od Tomanka i nie wiem czy jest sens zabawy z budowaniem specjalnego pc streamera czy coś w tym stylu bo nie mam pewności czy to poprawi jakość dźwieku. NIe mam za bardzo w jaki sposób tego sprawdzić fizycznie, gdyż mieszkam na wiosce i nie mam ludzi którzy by się w takie rzeczy bawili. Może uda wam się zrobić na jakimś spotkaniu jakieś porównanie zwykłego laptopa podłączonego pod DAC po USB, albo SPDIF z jakimś streamerem, albo pc przystosowanym tylko pod audio. W dziale PC audio rozpisywane sa tylko tematy bardzo tanie i malo konkretów jest.

tym, ze komputer jest bardziej otwarty. gotowe rozwiazania starzeja sie szybciej niz nam sie wydaje i nic z tym nie mozesz zrobic. natomiast komputery, mozesz rozbudowac, mozesz upgradeowac itd.

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wychwycenia różnic w graniu samego transportu bez względu na fakt, czy jest to streamer czy zwykły czytnik płyt bardzo często zależy od jakości reszty toru., a w szczególności przetwornika. A, że różnice są, chyba nie muszę, powiem więcej, nawet nie chce mi się udowadniać.

Natomiast w sprawie grania z PC-ta,, to ogólny pogląd klubu jest taki, że muzyka z niego zawsze będzie zalatywać kompem, bez względu jak każdy to sobie zinterpretuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o 5 rano to faktycznie trzeba sie nudzic :)

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast w sprawie grania z PC-ta,, to ogólny pogląd klubu jest taki, że muzyka z niego zawsze będzie zalatywać kompem, bez względu jak każdy to sobie zinterpretuje.

Raczej może nie pogląd, tylko wypadkowa dotychczasowych doswiadczeń. Teoretycznie jest możliwe uzyskanie zadowalających efektów. Natomiast dotąd, przynajmniej dla mnie, ich nie było. Oczywiscie w porównaniu do muzyki odtwarzanej przez dedykowane do tego urządzenia audio, czyli odtwarzacze CD, gramofony czy magnetofony.

Podobnie jest w przypadku wzmacniaczy klasy D (impulsowych).

Nie jest jednak wykluczone, że takie systemy, zbudowane na bazie PC nie istnieją.

Jest wiele osób, które tak słucha i są z tego zupełnie zadowolone. Dla wielu osób funkcjonalność i wszechstronność stanowi główny aspekt wymagań. Dla wielu osób trudno sobie też wyobrazić robienie czegokolwiek bez komputera. ;)

Każdy wybiera, co mu najbardziej odpowiada i czego potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jar1 dobrze pisze, a ja próbuje znaleźć jakieś sprawdzone rozwiązanie w PC Audio na co szczególnie zwrócić uwagę. Co jest czynnikiem decydującym. Wiadomo, że kolumny, wzmacniacz i okablowanie jest bardzo ważne, Jak widać w podpisie sprzęt nie jest taki słaby tylko właśnie sposób tego połączenia z komputerem, a może nie tyle co sposób, ale konfiguracja komputera i jego specyfikacja.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest czynnikiem decydującym

Sama cyfra jest problemem dla analogu z techniczego puktu widzenia. Jest źródłem zakłóceń, które mogą i powodują degradację pracy części analogowej. Nie ma idealnych filtrów zabezpieczających a im więcej cyfry tym takie zabezpieczenia są mniej skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde urządzenie ma przetwornik cyfrowo analogowe więc to nie problem samego PC. CD także mają DAC.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "komputerki" w odtwarzaczach CD (czy nawet preampach) są stosunkowo prymitywne, więc pewnie mało "sieją". Mam wrażenie, że im mocniejszy komputer, tym gorzej z dźwiękiem. Ale może już są jakieś sensowne rozwiązania, tylko jeszcze nie mieliśmy okazji na nie trafić. W każdym razie te strumieniowce, które przewinęły się przez klub - nawet za 50 kzł - zagrały żałośnie słabo. To samo z puszczaniem muzyki ze zwykłego laptopa - no ale w tym akurat przypadku nie były to rozwiązania dedykowane do audio...

Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.