Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  191 członków

STX Klub
IGNORED

Klub Fanów STX


KotD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To bardzo wąski budżet. Jest Denon 520 jeszcze tańszy. Wydaje mi się jednak, że jeśli chcesz żeby to "w miarę" grało, to dozbieraj kilka złotych, bo możesz być rozczarowany. Chyba że coś z leciwych wzmacniaczy na aukcjach poszukasz. Może ktoś z większym doświadczeniem Ci doradzi czego szukać.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają ładnie:) potrafią zagrać bardzo kulturalnie oraz uderzyć basem z godziny na godzinę grają lepiej bardziej miękko.

 

Zastanawiałem się mocno nad Melodiką bl40. Choć są to dwie bardzo różniące się kolumny. Melodika grała miękko z piękną sceną ale nie miała takiego uderzenia jak Electrino, druga sprawa Melodika była 500 zł droższa i moim zdaniem troszkę "plastikowo" wykonana (bynajmniej takie sprawiało wrażenie).

 

Ja polecam iść i odsłuchać najlepiej ze swoim wzmacniaczem różne zestawy kolumn. Każdy ma inne preferencje i innej muzyki słucha.

 

Mi się to udało w salonie Promat Audio w Szczecinie Polecam!

Edytowane przez Thelolek1211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wyboru. U mnie graja z denonem 2200 .

Witaj w klubie.

 

 

Wysłane z mojego ASUS_T00G przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Jak by ktos chcial przejrzec moja galerie z elektrino to zapraszam

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=125913

 

Wysłane z mojego ASUS_T00G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wysokie ? nie kleją góry ?

Nie rozumiem pytania? Wysokie tony moim zdaniem są spójne, nie męczą ucha ładnie się komponują z całością. Są detaliczne lecz nie natarczywe - tak bym je nazwał :)

i jak ze sceną

 

Jeżeli chodzi o "przestrzeń" np. melodika bl-40 miała jej więcej, choć w electrino też źle nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Jestem szczęśliwym posiadaczem naszych krajowych kolumn STX ELECTRINO 250.W tym momencie wymieniam swój amplituner Yamaha który służył mi do obsługi kina domowego na wzmacniacz.No i mam "mętlik" w głowie.Jaki najlepiej wzmacniacz do tych kolumn?

 

Mam na uwadzę dwie marki:

Yamaha A-S501 lub DENON PMA-720AE

 

Moje obawy wynikające z "rozpoczęcia przygody ze stereo":

w Denon brakuje mi takich wejść jak cyfrowe wejścia: optyczne i koaksjalne.

Czy faktycznie ich brak wpływa na gorszą jakość dźwięku? Proszę o rzeczową pomoc. Suche fakty w internecie zrobiły mi zamieszanie, a nie mam gdzie sprawdzić to w tej chwili na odsłuchu.A ludzie na tym forum z całą pewnością próbowali wszystkiego na własne uszy...

Po drugie Denon ma słabszą moc w porównianiu z Yamahą ( jak to się ma do tych kolumn?)

Więc jaki wzmacniacz?

Bardzo Wam dziękuję za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem i denona ale 710 oraz yamahę as 500 - denon to bardzo szybkie granie nawet trochę nerwowe w porównaniu do yamahy - trochę poszarpane minimalnie lepsza scena ( szersza )/ yamaha natomiast to był lepszy swing wypełnienie trochę przydymione mniej precyzyjne ale bardzo wciągające granie większa moc no i ten loudness którym płynnie można było wyregulować granie wieczorne podbijające skraje pasma - jak się mają obecne modele do poprzedników nie wiem ale wydaje mi się że jeśli słuchasz głównie muzyki rockowej weź denona jeśli zaś zdarza się jazz to denon popsuje klimat - przetwornik d/a montowany we wzmacniaczach tej klasy to podstawowy moduł niepotrzebny bajer ale jeśli źródłem ma być komputer ... wtedy jednak większość zewnętrznych daców rozłoży go na łopatki więc lepsze zewnętrzne źródło amen - denona 720 słuchałem b krótko i wydał mi się trochę cieplejszy od poprzednika chyba mają go w Józefowie - jak gra 501 pojęcia nie mam ale jeśli uda Ci się go posłuchać napisz koniecznie bo sam się na niego zasadzam

 

Przede wszystkim witaj w klubie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof.gdz

 

w Denon brakuje mi takich wejść jak cyfrowe wejścia: optyczne i koaksjalne.

Czy faktycznie ich brak wpływa na gorszą jakość dźwięku?

 

To jaką będziesz miał jakość dźwięku zależy w dużej mierze od źródła np. odtwarzacza cd, karty dźwiękowej w komputerze, zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC). Co i w jaki sposób będzie podłączone do tego wzmacniacza?

 

Nie zgodzę się z Tobą marcepan, że przetwornik montowany w Yamasze jest niskiej jakości pod warunkiem, że w 501 jest montowany ten sam co w 701. Jest to niezłej klasy przetwornik Burr-Brown. Poczytaj test

 

http://www.avtest.pl/wzmacniacze/item/213-wzmacniacz-zintegrowany-yamaha-a-s701?f7d35e6a34e7e1249f44388b3e7fa6e2=3601c3104fd0c5f25e8a6ce86938359d

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skupiam się wyłącznie na brzmieniu tych wzmacniaczy ich wbudowany dac to raczej wstęp do hi fi i jako taki nie ma wpływu na brzmienie toru audio z resztą denon tego przetwornika nie ma więc poszukiwanie wejść cyfrowych to poszukiwanie arki - jestem raczej tradycjonalista i jeśli już wbudowany dac to niech to będzie kompletny strumieniowiec wbudowany w amplituner - na tym poziomie cenowym i jakościowym to dopiero będzie wygoda - dla mnie ten dac to gadżet i nie przekonasz mnie że płytkę wielkości znaczka pocztowego zaczniemy nazywać poważnym przetwornikiem d/a i że jest to lepsza opcja niż wartościowe źródło zewnętrzne - podsumowując wbudowany dac nie pokarze wszystkich możliwości wzmacniacza nawet tej klasy ale jak komuś wystarczy .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rownież nie zgadzam sie z kolega Marcepan.

sam odsłuchiwałem juz sporo wzmacniaczy,amplitunerów do elektrino 250.

jamaha v779 grała efekcjarsko,cambridge audio choć bardzo dobry amplituner z wyzszej połki to nie dało sie tego słuchac praktycznie brak góry,

teraz posiadam denonka i z nim grają najlepiej.

jeśli jestes z Poznania zapraszam do mnie na odsłuch.

Zresztą STX zaleca wzmacniacz denona,btałbym 720!!! tani ale dobry wzmachol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Bardzo Wam dziękuje za liczne odpowiedzi.

P.S.Zadzwoniłem do jednego ze sklepów.Powiedzieli mi,że do tych kolumn STX ELECTRINO 250 najlepszy jest wzmacniacz który ma trochę siły "udźwignąć" te kolumny, bo dzieki sile wzmacniacza będa grały jak należy.

 

Pomyślałem hmmm...Nie gram głośno pomyślałem....,a wiec czy moc ma związek z lepszym graniem i odwozorowaniem góry,średnicy i dołu tego to już nie wiem. Ludzie grają na Denonie i sobie chwalą.

 

A wiec dla ujednolicenia chcę kupić CD i słuchać jak za starych dobrych czasów z oryginalnych płyt kompaktowych, a potem z czasem dokupić gramofon i poczuć klimat który nie był mi znany.Słucham Drodzy prawie wszystko: od ballad, po pop, oprócz wszystkiego co ma związek z ciężkim brzmieniem metalowym.

 

Przeglądam też wzmacniacz MARANTZ PM 5005 lub 6005 (+poprzedni wybór Yamaha A-S501 lub DENON PMA-720AE)

Co Wy na to wszystko...

Na zakup mam jeszcze parę dobrych dni.Więc na spokojnie.Gram w tej chwili na Amplitunerze Yamahy. Gdy z Waszą pomocą ogarnę zakup nowej "skrzyneczki" podzielę się wrażeniami i zdjęciami.

Z góry wielkie dzięki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rownież nie zgadzam sie z kolega Marcepan.

sam odsłuchiwałem juz sporo wzmacniaczy,amplitunerów do elektrino 250.

jamaha v779 grała efekcjarsko,cambridge audio choć bardzo dobry amplituner z wyzszej połki to nie dało sie tego słuchac praktycznie brak góry,

teraz posiadam denonka i z nim grają najlepiej.

jeśli jestes z Poznania zapraszam do mnie na odsłuch.

Zresztą STX zaleca wzmacniacz denona,btałbym 720!!! tani ale dobry wzmachol.

 

Witam

 

Słuchałeś może z elektrino Harmana Kardona ? Szukam kolumn do mojego HK 3490.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.