Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  191 członków

STX Klub
IGNORED

Klub Fanów STX


KotD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z najlepszej jakości materiałów ?

proszę was .. jeśli cieniutki MDF na przodzie i tyle i wiórówka na bokach to dla was świetnej jakości materiały to faktycznie są to kolumny dla was :)

 

te przetworniki grają baaardzo ale to bardzo słabo . Jak chcecie coś Polskiego i z Pasją to polecam firmę ESA - to już jest dobrej jakości poziom , przetworniki scan-speak legendarne wręcz , a sama stolarka z 5 razy solidniejsza, cięższa i z 2-3 grubsza niż w przypadku STX ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z najlepszej jakości materiałów ?

 

tak, żadne kolumny w tej cenie nie mają tak dorych materiałów a porównywanie do kilkarazy drożyszch ESA jest bez sensu.

Jak STX być może wyprodukuje w cenie ESY nowy model to wtedy mozemy podyskutować ale jak znam życie to już waga i grubośc mdf nie będzie dla takich jak ty wyznacznikiem.

 

Nie ma co ukrywać, STX aktualnie produkuje najlepsze głośniki i kolumny głośnikowe (oczywiście cena-jakość)

 

z resztą jak wspominałem osoby które profesjonalnie dokonują oceny wystawili najwyższa jak dotąd ocenę właśnie STX-owi a dokładnie modelowi FS-250 !

 

 

a oto moja ocena STX FS-250

 

Plusy: Uniwersalność i jak zawsze muzykalność, Brak nadmiernej eksprsesjii czyli wzorowo neutralne.

Bas punktowy bez nadmiernych dominacji w najniższych częstotliwościach. Ogólnie wszystko na 5 z +

 

Minusy: Dość uboga kolorystyka oraz forma, po prostu klasyczne.

Brak dodatkowego gniazda dla najbardziej wymagających do podłączenia drugiego wzmacniacza Bi-amp.

 

Po odsłuchach w wielu salonach w Wawie i oklicach zdecydowałem się na zakup FS-250 n (chociaż bardzo zastanawiałem się również nad STX FX-300 DIY z racji na projekt wykonany przez Misiomora). Za niecałe 1900 zł dostałem nowe podłogówki, które spełniają moje oczekiwania. Po wielu porównaniach zauważyłem, że FS-y oferują wyjątkową klasę w swoim przedziale cenowym. Dźwięk jest ogólnie mówiąc wyjątkowo neutralny na czym mi najbardziej zależało. Poprzednie kolumny podłogowe tj KEF Q700 , Dali Zensor lub JBL Studio 190 miały jednak pierwiastek "własnego brzmienia" co dla mnie jest dość istotnym mankamentem ale trudnym do uchwycenia w trakcie odsłuchów w salonach. To właśnie STX FS-250n nadal mnie urzekają wiernością przekazu. Średnica jest czasami nie do poznania w pozytywnym znaczeniu, w porównaniu do wspomnianych KEF Dali czy JBL. Jeżeli chodzi o jakość-wykończenie to klasyka. Nic nie urzeka i nic nie denerwuje. Myślę, że producent mógłby pokusić się o bardziej awangardowe formy skrzynki, wydaje się że jest teraz na to moda. Ja w każdym bądż razie byłbym

bardzo zainteresowany nowoczesną formą.

Kolumny FS napędzałem pożyczonymi zestawami amp-cd i mogę stwierdzić że FS-250 są bardzo uniwersalne. Żaden zestaw nie powodował niezadowolenia, wręcz przeciwnie

każdy był akceptowalny w tym wyjątkowy w brzmieniu zestaw z Marantz SA8005 oraz PM8005

Moja ulubiona muzyka to chillout, jazz oraz klasyka. W każdym gatunku średnia FS-250 powoduje że słuchanie jest przyjemnością. Również świetnie sprawują się w soul czy rock. Stare albumy Kate Bush Kim Wilde , Depeche itd, brzmią z klimatem lat 80, poprost świetne analogowe brzmienie bez przerysowań.

 

Porównywane z: Dali Zensor 7 KEF C7 JBL STUDIO 190

 

Marcin, ja trochę sie znam na materiałach i głośnikach więc wiem co oferują chińskie marki jak powyżej i wiem co oferuje FS-250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin SoYa oraz artiz_ znam wegetarjanina M.K. z twoich stron więc chłopcze popatrz w lustro.

 

Arwas ma wiele imion i dat założenia. Ostatnio na Diy nazwał się Gucio.

Mendodebiliczna - sądzisz, że aż tak ludzie są głupi i naiwni nie widząc ciebie za kolejnym wpisem o precyzyjnie określonej treści?

Edytowane przez angina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin SoYa oraz artiz

Arwas ma wiele imion i dat założenia. Ostatnio na Diy nazwał się Gucio.

 

Panowie w klubie wypowiadają sie zazwyczaj pozytywnie entuzjaści danej marki lub negatywnie o danej marce trole z konkurencyjnych firm, no niestety tak wynika z danych naukowych.

Edytowane przez Nativ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kupujcie co chcecie - kto wam broni , ja wam tylko mówię że będziecie żałować - bo nie ma co się sugerować stosunkiem cena-jakość , tylko stosunkiem względnego minimalnego poziomu grania ...

a STX takiego nie osiąga .

To jest proste zapytajcie bardziej doświadczonych ludzi - ludzi którzy przerzucili trochę kolumn w domu.

 

STX do kina domowego się nadają i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja przez kilka lat miałem świetne ESY Ostinato 2005 (najlepsza wersja Ostinato) - ale to kolumny prawie pod każdym względem gorsze od tańszych STX FX 300, Neutrino i (posiadanych przeze mnie od wielu lat) podstawkowych Nextonów M100.

Za Esy lepsze od wymienionych trzeba zapłacić co najmniej dwa razy tyle.

Edytowane przez RADUL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos porownywał te 2 konstrukcje ze soba?

Zapomniałem w swojej krótkiej wypowiedzi wspomnieć, że jedną z tych 5 kolumn, których można posłuchać były również fs250. Jedynie co mogę Ci napisać to tylko i wyłącznie moje wrażenia i odczucia. fs250 moim skromnym zdaniem grają więcej dołem przez co dźwięk może wydawać się obszerny ale ta obszerność to nie szerokość sceny. Nie powiem grają całkiem przyzwoicie ale są inaczej zestrojone niż Electrino 250. W mojej poprzedniej wypowiedzi wspomniałem, że Electrino są dobrze zestrojone i zdanie podtrzymuję.

 

Wiem, że dla Ciebie jak i dla wielu poszukiwaczy idealnych do swoich preferencji kolumn hasło jedź i posłuchaj może wydawać się oklepane ale tak bym doradzał. Jeśli nie masz możliwości posłuchania tych dwóch kolumn na raz to chociaż postaraj się gdzieś podjechać by chociaż posłuchać jednego zestawu. Jeśli takiej możliwości nie masz to pozostaje Ci kupno w ciemno.

 

Ja osobiście nie wierzę w to, że ta spora ilość pozytywnych opinii dla Electrino, która pokazała się na forach jest spowodowana spiskową akcją marketingową tylko rzeczywistymi odczuciami ludzi, którzy mieli okazję ich posłuchać. W związku z czym jeśli nie miałbym możliwości posłuchania obu kolumn to sugerowałbym się opiniami zwykłych przeciętnych słuchaczy, którzy byli chociażby na audioshow i słyszeli co potrafią Electrino.

 

Ja osobiście ich nie kupiłem i nie kupię bo szukam czegoś innego ostatnio urzekł mnie Dali Zensor i to jest mój cel.

Mam nadzieję, że podejmiesz odpowiednią dla własnego ucha decyzję.

 

Pozdrawiam

Adam

Edytowane przez postaskis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam ten wątek i coraz bardziej skłaniam się ku Electrino 250. Niestety w mojej okolicy nie mam gdzie ich posłuchać,a do Józefowa mam 370 km. Chcę kupić przez neta, więc w razie gdybym nie był jednak zadowolony, w co wątpię, to je zwrócę. Obecnie mam stare kino domowe Yamahy(RX-479) i zestaw głośników Prism Emerald (marketowy chłam który dostałem w prezencie) , więc cokolwiek podłącze w stereo to i tak będzie rewelacja w porównaniu z tym co mam aktualnie. Myślę nad wzmacniaczem Yamaha A-S501 , bo ma wejścia cyfrowe, a to dla mnie ma bardzo duże znaczenie, gdyż muzyka będzie podawana głównie z peceta i tv. Myślicie koledzy, że to dobry pomysł? Wyczytałem gdzieś i w tym wątku też chyba było na ten temat, że Electrino bardzo lubią się z Denonem 720, jednak on nie oferuje żadnych wejść cyfrowych. Dodam że pomieszczenie do nagłośnienia spore, bo ponad 30 metrów,sufit 3,20m, sporo mebli , a muzyka głównie elektronika, dance, house, trance, trochę popu, trochę rockowego grania. Precz z disco polo :)

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, ze ktoś w innym temacie porównuje jakiegoś gniota do FX-300 to zamieszczam tak na przyszłość tu swoje rozważania:

 

1. FX-300 zaprojektował najlepszy specjalista - Misiomor (każdy z branży wie kto to jest)

2. te kolumny są zbudowane na głośnikach z włókna węglowego

3. popatrz na budowę tych kolumn a zrozumiesz, że konkurencja jest o kilka klas niżej

4. STX to polski producnet głośników, obudów, zwrotnic - to oznacza że nie płacisz kilka tysięcy za marżę

5. STX produkuje głośniki od 25 lat

6. Ja im zaufałem ponownie.Aktualnie mam FX-300 i uważam że kolumny z prawdziwymi membranami z włókna węglowego są rarytasem w cenie kilku tysięcy. Najbliższa konkurencja z takimi membranami zaczyna się od 15 tyś !

7. W FX-300 wszystkie głośniki są na aluminiowych koszach. Konkurencja daje wszystkie głośniki na plastiku w tej cenie - wnioski są jednoznaczne.

8. Głośniki w FX-300 to seria AWX, jedne z najbardziej zaawansowanych głośników na świecie. Możesz zobaczyć filmiki na you tube o tej technologii.

 

9.... co ma do powiedzenia konkurencja do 10 tyś z powyższych ---------- z reguły nic !

 

Dlatego ja sugerowałem się znajomością DIY-audio i dlatego wybrałem STX bo wiem co jest zaletą a co jest fikcją.

 

Jak masz pytania odnośnie FX-300 to pisz, mogę w każdej chwili zrobić zdjęcia i pokazać jak to wygląda od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PianoPiano jestem zainteresowany twoim miejscem pracy. Możesz się pochwalić gdzie pracujesz? Czy jak zwykle arwas, ifonik gucio, echo1,, awaria, qubric avg, pw // , i setki innych :) z tego forum co najmnie 10 ale nie wspomne bo się poskarżą (od skarżenia :))

Edytowane przez angina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. A czy ten denon napędzi odpowiednio nocniejsze Electrino 250 ? Bo w specyfikacji ma 2x 50w przy 8 omach, a Yamaha as501 katalogowo ma 2x 85w a według testu w jednym z branżowych czasopism ma nawet więcej, bo 2x 95w.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzięki uprzejmości miłego Pana z salonu w Szczecinie przy ul. Asnyka miałem możliwość odsłuchu kilku kolumn w tym m.in. STX Electrino 250 (noszę się z zamiarem zakupu kolumn do 2500zł/parę).

 

Na wstępie chciałbym podkreślić, że poniższy opis stanowi moją osobistą subiektywną ocenę oraz nie jestem związany z żadną firmą produkującą głośniki/kolumny czy też dystrybutorem sprzętu audio.

 

Odsłuchane kolumny to:

-MELODIKA BL-40

-STX ELECTRINO 250

-STX FS-250N

-MAGNAT QUANTUM 677

- JAMO CONCERT C-95

- TANNOY ECLIPSE 3

- Klipsch R-26F

Odsłuch wykonywały był na wzmacniaczu stereo - pioneer a-20, wyzerowany bas i sopran lecz z włączonym loudnessem

 

Poświęciłem ok 1,5 godziny na odsłuch ww. kolumn. Na początku odpadł magnat... choć bardzo go faworyzowałem, moim zdaniem średnie tony wyraźne lecz bas "pudełkowaty".

 

Melodika - dźwięk bardzo równy, wysokie tony coś innego jak wszystkie kolumny wyżej wymienione, jednak czegoś mi w nich brakowało, uderzenia, soczystości sam nie wiem, choć jeszcze ich nie skreślam. Wykonanie bardzo ładne, solidne. Ładna scena, kolumna grała liniowo. Na pewno ich jeszcze posłucham ze swoim wzmacniaczem...

 

JAMO- ładnie zagrały, mocno, wizualnie mi się osobiście nie spodobały wiec dalej ich nie słuchałem, jednak jak komuś ich wygląd odpowiada to warto porównać.

 

Klipsch - wszechobecny bas :) moim zdaniem dudniący, jak sam lubię słuchać muzykę elektroniczną tak klispch chyba za jest za mocny i mnie męczył. Na pewno nie jest wart 3000 zł za parę. Moim zdaniem warte są max 2000zł... Wykonanie pozostawia tez wiele do życzenia, patrząc przez pryzmat ceny.

 

STX FS 250 oraz Electrino 250 - Electrino mają mocny bas choć wydaje mi się, że był on dudniący, na pewno są bardziej efektywne niż FS-250. Stereofonia i wokal lepszy jest w fs-250. generalnie bardzo podobne kolumny choć moim zdaniem więcej basu mają elektrino.

W cenie 1900 zł/parę moim zdaniem kolumny są do zaakceptowania. Do teraz nie wiem, które bym wybrał pomiędzy fs a elektrino :)

 

Jeżeli chodzi o jakość wykonania to STX i Melodika sprawia wrażenie solidniejszymi konstrukcjami niż konkurencja.

 

Tannoy- małe niepozorne kolumienki, zagrały bardzo ciekawie, polecam posłuchać :) patrząc na gabaryty nie mogłem uwierzyć, że mają taki wykop...

 

Kończąc jestem umówiony na podłączenie ww. kolumn do mojej Yamahy AX 496 i wtedy będę mógł coś więcej napisać...Na dzień dzisiejszy kupiłbym electrino 250 lub fs250.

 

Reasumując STX ELECTRINO 250 bardzo porządna, mogąca się podobać kolumna w cenie 1900zł/parę, mająca wyraźniej mocniejszy bas niż FS 250. Magnat kompletne rozczarowanie. Melodika polecam posłuchać, ładna kolumna. Klipsch moim zdaniem za drogi.

 

 

 

Pozdrawiam

 

Karol

Edytowane przez Thelolek1211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny tescik.dziekuje za twoja wypowiedz. Oby wiecej takich uzytkownikow jak ty:)

Szkoda tylko ze pylonow w nim nie było oczywiscie 25. Mogły by wyladowac na 1 miejscu w twoim rankingu. Sam sie zastanawiam pomiedzy pylonami a elektrino 250. To moi faworyci:)

 

 

Wysłane z mojego ASUS_T00G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko ze pylonow w nim nie było oczywiscie 25. Mogły by wyladowac na 1 miejscu w twoim rankingu

 

Co ciekawe wracając z wakacji wstąpiłem do Salonu we Wroclawiu gdzie również posiadali do odsłuchu STX-y.

Chciałem odsłuchać STX FS250 z racji panującego zachwytu w branżowej prasie oraz m.in.na tym forum jednak STX-y były zapakowane i odsłuchu nie dokonałem, choć w deklarowanej kwocie zaproponowało mi do odsłuchu wspomniane Pylony 25 oraz KEF-y C-7 i z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że Pylony są suche nie posiadają soczystego brzmienia i przestrzeni. Być może w jakiejś spokojniej muzyce się sprawdzą, choć Pylony na pewno nie są dla mnie. Porównując Pylony 25 do Electrino bez zastanowienia większego wybrałbym Electrino - ale zaznaczam to tylko moje subiektywne odczucie.

Aha wzmacniacz, który zasilał Pylony i Kefy we Wrocławiu (nie pytałem o markę jednak jego wygląd był słuszny, aby sadzić, że był solidny) na pewno był z wyższej półki niż bądź co bądź budżetowy Pioneer a-20, którego miałem okazję dziś posłuchać z m.in. STX-ami.

Ze swojej strony namawiam gorąco do odsłuchów i wymiany wrażeń.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Thelolek1211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim miescie Poznaniu nie ma zaden sklep:

Nie ma jeszcze tragedii moim zdaniem przy takiej kwocie, zawsze można zrobić sobie wycieczkę do Wrocławia lub Szczecina zawsze bliżej niż do Józefowa i zawsze można porównać z konkurencją. Nie ma co się nastawiać na dany produkt bez odsłuchu. Np. moim faworytem były Magnaty Quantum 677 ze względu że wszyscy je w internecie chwalą...Odpadły ze względu na brzmienie i tandetny wygląd/wykonanie, choć na papierze dane techniczne quantum wyglądają bardzo obiecująco... Znów sam nie wiem jak odsłuch wypadnie z moim wzmacniaczem, bo też może być rożnie.

Edytowane przez Thelolek1211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thelolek1211 Trafiłem do tego samego miłego Pana ze Szczecina, tydzień temu. Po ostatnim już odsłuchu wyszedłem z stx'ami :).

Odsłuchałem tam podobnie jak ty Magnaty i STX wrażenie identyczne :) - Magnaty totalnie mnie zawiodły , a byłem na nie napalony.

Nie jestem audiofilem, ale podarowałem sobie odrobinę radochy, od tygodnia cieszę się yamahą r-n 602 + cd 300+ stx250 dla mnie zestaw idealny, jak zupa II danie i deserek.

Wszystko przyrządzone na wysokim poziomie :), tylko mlaskać.

 

W sumie przesłuchałem 8 różnych zestawów kolumn i zapadły mi w pamięć tylko stx 250.

Ktoś moze mi udowadniać że się nie znam, że są lepsze, ładniejsze, ale na pewno nie za te pieniądze - to akurat sprawdziłem. W tym przedziale cenowym żadne Kef, Magnaty, Wharfedale, Tagi, Yamahy Quadrale nie grają tak przyjemnie.

Po kilku godzianch odsłuchu różnych kolumn, sam jestem zaskoczony że je wybrałem , w sumie między innymi dzięki Wam bo zwróciłem na nie uwagę i pojechałem aż do Szczecina.

Jestem bardzo powściągliwy i podejżliwy jeżeli chodzi o łykanie propagandy marketingowej w każdej dziedzinie życia, ale zgadza się wszystko co napisano o nich przyznając nagrodę - wybór redakcji - jakiegoś tam pisma.

Podsumowując jestem ich szczęśliwym posiadaczem i chwała mi za to :), dodatkowo wspieram nasz rodzimy przemysł, którego coraz mniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj wybór to Electrino 150.Może jutro napiszę opinię i się nią podzielę.

Porówanie FS250 i Electrino, trochę trudne, generalnie obydwie mają podobny sposób przekazu ale jednak nieco się różnią, Electrino bardziej przypadły mi do gustu. Nie bez wpływu był tu wygląd. Electrino są bardzo bardzo ładne ale wyjątkowe wśród innych produktów z tej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.