Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  191 członków

STX Klub
IGNORED

Klub Fanów STX


KotD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

gokar83 ---- arwas qubric avg itd, to przecież dobrze znana tobie osoba ;) O ile że za kilkanaście postów poznamy konia trojańskiego we własnej osobie? Przecież Ty masz cały czas ten sam schemat: najpierw pochwalić a później zniszczyć. Pa gokar branżysto.

--świat jest taki mały--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No commend. Poczytaj moje posty i topiki. Jak bym był z branży to bym nie zadawał pytań o kable i wzmaki.

Ps. Już raz pisałem, że dziwnym trafem w tym wątku udzielają się osoby z 5 postami i dziwnie tych samych radykalnych poglądach :) przy ostatniej kłótni jak zwróciłem na to wagę w moderacji to kilka osób zostało zablokowanych... coś czuje, że kolego masz dziwne hobby.

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Stx fi neutrino grają rewelacyjnie a to za sprawą nowych głośników stx na membranach aluminiowych. Obudowy zrobione w fornirze, przegrody skośne, wzmocnienia,, pozłacane terminale itd.

Byłem na testach odsłuchowych wraz wieloma osobami i nie było żadnej, która miałaby zdanie negatywne. Generalnie wyglądają i grają jak na Hi end przystało.

Jakiś idiota na pewnym forum porównał je do szmacianych Tonsil fenix ----jak można!

W załączonych zdjęciach woofer z tych kolumn. Bajka. Już niedługo będzie specjalna wersja obudowy dla mnie z aluminiowym paskiem na froncie.

post-55693-0-59517500-1409604599_thumb.jpg

post-55693-0-28456600-1409604600_thumb.jpg

Edytowane przez Zenon123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś idiota na pewnym forum porównał je do szmacianych Tonsil fenix ----jak można!

 

Gdybyś był "normalny", to byś zrozumiał o co temu użytkownikowi chodzi (bo na pewno nie o dźwięk skoro On sam ich nie słyszał).

Ale widać że nie jesteś "normalny" :)

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Marian133
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś idiota na pewnym forum porównał je do szmacianych Tonsil fenix ----jak można!

 

Jak mozna pisac takie brednie? Moze kolega by sie pofatygowal na forum i przeczytal co zostalo napisane? Przypomne, ze ow forumowicz porownywal wylacznie proporcje obudowy nowych Stx do Tonsila, a nie ich dzwiek!.

 

Na przyszlosc zalecam uwage i nie wyciaganie pochopnych wnioskow. Przeprosiny i sprostowanie dla kolegi z forum tez by sie przydaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stx fi neutrino grają rewelacyjnie a to za sprawą nowych głośników stx na membranach aluminiowych. Obudowy zrobione w fornirze, przegrody skośne, wzmocnienia,, pozłacane terminale itd.

Byłem na testach odsłuchowych wraz wieloma osobami i nie było żadnej, która miałaby zdanie negatywne. Generalnie wyglądają i grają jak na Hi end przystało.

Jakiś idiota na pewnym forum porównał je do szmacianych Tonsil fenix ----jak można!

W załączonych zdjęciach woofer z tych kolumn. Bajka. Już niedługo będzie specjalna wersja obudowy dla mnie z aluminiowym paskiem na froncie.

post-55693-0-59517500-1409604599_thumb.jpg

post-55693-0-28456600-1409604600_thumb.jpg

 

Witam serdecznie :) To ja ten idiota co porównał Wybitne Stxy do szmacianych tonsilów :)

Jak już zostało wyjaśnione porównywałem obie konstrukcje pod względem proporcji obudowy.

 

To one są Hi-End'owe ?

Czytając Twój zachwyt zastanawiam się jakąś czynność wykonałeś zaraz po owym bliskim kontakcie z tymi kolumnami :D.

 

Bajka. Już niedługo będzie specjalna wersja obudowy dla mnie z aluminiowym paskiem na froncie.

Wow, czujesz się wyjątkowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Czy ta 2 drożna konstrukcja neutrino będzie miała mocne energetyczne brzmienie np do muzyki klubowej , rockowej czy raczej nadaje się do spokojnego słuchaniu (muzyka klasyczna ),tak się zastanawiam ,słuchał już ktoś tego modelu?

Eversolo DAC Z8 +++XINDAK PA-M +++Monitor Schnell Audio Gillespie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Panowie czeka mnie zmiana kolumn, zastanawiam się nad dwiema polskimi konstrukcjami:

- Pylon Audio Sapphire 25

- STX FX-300

Czy ktoś może porównywał obie konstrukcje i może coś doradzić, ceny są bardzo zbliżone. Mój pokój to 22 m2, kolumn będę słuchał na wzmacniaczu NAD C-356BBE i odtwarzaczu CD Onkyo C-N7050. Moje preferencje muzyczne to muzyka elektroniczna (Jarre, Oldfield, Enigma Schiller) i muzyka z młodości czyli dance z lata 80 (Bad Boys Blue czy Sandra). Słuchałem kolumn Akkus Monolith F1, ale dla mnie dźwięk był zbyt płaski (zbyt wyeksponowane średnie tony). Lubię mocny bas raczej wycofany środek i nie świszczące wysokie tony. Jako że nie mam możliwości posłuchania tych kolumn razem będę wdzięczny za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym FX300. Kopułka na podobnym poziomie ale woofer jakościowy STXy mają lepszy technologicznie i w odsłuchu też.

W pylonach Visaton W170 a w FX300 AWX:

http://www.stx.pl/wm-stx-6-5-1-5-180-8-f-a-fc-x-gdn-18-140-8-awx-duplikat-1.html

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym FX300. Kopułka na podobnym poziomie ale woofer jakościowy STXy mają lepszy technologicznie i w odsłuchu też.

W pylonach Visaton W170 a w FX300 AWX:

http://www.stx.pl/wm-stx-6-5-1-5-180-8-f-a-fc-x-gdn-18-140-8-awx-duplikat-1.html

 

Cóż jakoś nie zauważyłem że producent ma sklep jakieś 50 km od mojego domu :) W tym miesiącu będzie ciężko ale na początku czerwca na pewno udam się do nich do sklepu do Józefowa :) Jestem ciekaw jak sie zaprezentują. Czy ktoś wie jak u nich z wypożyczeniem bo z doświadczenia wiem że jednak odsłuch w domu to jednak zupełnie coś innego, przede wszystkim słucha się tego na swojej elektronice... No i co dla mnie najważniejsze mogę je bezpośrednio porównać z obecnymi kolumnami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX ma zdecydowaną przewagę nad Pylon bo STX Produkuje głośniki od wielu lat a zwrotki do FX-300 projektował Misiomor więc daleka droga przed Pylonem do STX. Tak chyba ze ćwierć wieku jak na reklamie obok :)

Apropo porównania do Saphire Pylon to... jak dla mnie nie ma porównania, poprostu Visaton w Pylonie gra bo gra a w STX FX-300 węglówki grają zacnie.

 

Aktualnie mam Neutrino i te raczą niesamowitą detalicznością, ogromny potencjał.

Aktualnie zgrywają się z Xindakiem poprostu bajka.

Edytowane przez Zenon123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem jakiś czas temu na FX-300 i potwierdzam, kolumny wyjątkowe. Nie wiem czy to za sprawą technologii czy też przemyślanej zwrotnicy, ogólnie jestem bardzo zadowolony. Gdyby jeszcze pomyśleli o modzie i zaczęli oferować w białym połysku to znowu czeka mnie zmiana ale co tam, kupiłem FX-200 za 1400 sprzedałem po roku za 1700, z STX ami jest jak ze starym winem, tylko drożeją im starsze :)

Edytowane przez Helion2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak możesz jak wygląda bas w Neutrino jest podobny jak w STX FX 300 czy całkiem inne brzmienie ,Jest go dużo czy mało

pozd

Bas w Neutrino jest precyzyjny i punktualny ale w FX-300 ma większą skalę-zejście za sprawą jak sądzę większej obudowy. Groupdelay stawiałbym po stronie Neutrino natomiast f3 po stronie FX-300. Jak nie jasno to jeszcze raz: Neutrino "szybszy" bas ale w FX-300 więcej niższego basu. Ta zależność jest raczej stała i wygląda to bardzo podobnie u innych producentów tzn. mniejsza obudowa = szybszy bas ale nie tak rozciągnięty jak w większych obudowach przy rzecz jasna właściwym strojeniu obudowy.

Edytowane przez Zenon123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.