Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  191 członków

STX Klub
IGNORED

Klub Fanów STX


KotD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

PianoPiano

 

Ty masz chłopie jakąś obsesje? Ja szukam dla siebie sprzętu i dlatego tutaj piszę, nie faworyzuje żadnej marki, nie mam w tym żadnego interesu. Sam napisałeś na tym forum 30 postów jak widzę, więc sam możesz być takim naganiaczem jakiejś marki, więc odpuść sobie.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jeszcze tragedii moim zdaniem przy takiej kwocie, zawsze można zrobić sobie wycieczkę do Wrocławia lub Szczecina zawsze bliżej niż do Józefowa i zawsze można porównać z konkurencją. Nie ma co się nastawiać na dany produkt bez odsłuchu. Np. moim faworytem były Magnaty Quantum 677 ze względu że wszyscy je w internecie chwalą...Odpadły ze względu na brzmienie i tandetny wygląd/wykonanie, choć na papierze dane techniczne quantum wyglądają bardzo obiecująco... Znów sam nie wiem jak odsłuch wypadnie z moim wzmacniaczem, bo też może być rożnie.

Czesc mozesz podac link do tego testu z czasopisma?nie kajarze zadnego testu z ich udziałem.A moze sie myle?

 

Wysłane z mojego ASUS_T00G

 

 

 

 

 

Thelolek1211 Trafiłem do tego samego miłego Pana ze Szczecina, tydzień temu. Po ostatnim już odsłuchu wyszedłem z stx'ami :).

Odsłuchałem tam podobnie jak ty Magnaty i STX wrażenie identyczne :) - Magnaty totalnie mnie zawiodły , a byłem na nie napalony.

Nie jestem audiofilem, ale podarowałem sobie odrobinę radochy, od tygodnia cieszę się yamahą r-n 602 + cd 300+ stx250 dla mnie zestaw idealny, jak zupa II danie i deserek.

Wszystko przyrządzone na wysokim poziomie :), tylko mlaskać.

 

W sumie przesłuchałem 8 różnych zestawów kolumn i zapadły mi w pamięć tylko stx 250.

Ktoś moze mi udowadniać że się nie znam, że są lepsze, ładniejsze, ale na pewno nie za te pieniądze - to akurat sprawdziłem. W tym przedziale cenowym żadne Kef, Magnaty, Wharfedale, Tagi, Yamahy Quadrale nie grają tak przyjemnie.

Po kilku godzianch odsłuchu różnych kolumn, sam jestem zaskoczony że je wybrałem , w sumie między innymi dzięki Wam bo zwróciłem na nie uwagę i pojechałem aż do Szczecina.

Jestem bardzo powściągliwy i podejżliwy jeżeli chodzi o łykanie propagandy marketingowej w każdej dziedzinie życia, ale zgadza się wszystko co napisano o nich przyznając nagrodę - wybór redakcji - jakiegoś tam pisma.

Podsumowując jestem ich szczęśliwym posiadaczem i chwała mi za to :), dodatkowo wspieram nasz rodzimy przemysł, którego coraz mniej .

 

Czesc mozesz podac link do tego testu z czasopisma?nie kajarze zadnego testu z ich udziałem.A moze sie myle?

 

Wysłane z mojego ASUS_T00G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wysyp multikont

 

Kolego jak nie masz nic dodania do tematu to się nie udzielaj. Chętnie przeczytałbym Twoją opinię na temat STX Electrinio i fs-250n oczywiście po uprzednim odsłuchu z jednoczesnym porównaniem do konstrukcji w podobnej cenie.

 

Czesc mozesz podac link do tego testu z czasopisma?nie kajarze zadnego testu z ich udziałem.A moze sie myle?

 

Chodziło mi o link testu STX FS 250N

 

http://stx.pl/uploads/files/AV%20FS-250.pdf

 

Odnośnie Magnatów w sieci krąży wiele pochlebnych opinii na temat tych kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kolumny STX F-200 i zamierzam kupić w ciemno bez odsłuchu FS-250, jaka jest między nimi rożnica, będzie to kosmetyka czy spory skok jakościowy ?

Jak dla mnie te f-200 grają bardzo fajnie, to moje pierwsze kolumny i zastanawiam się czy po kupie FS-250 usłyszę coś co nadzwyczajnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny same nie grają, potrzeba reszty toru. Nie rozumiem tutaj głosów ludzi że stx grają nie wiadomo jak wybitnie, gdy większość osób piszących słuchała ich na conajwyżej sprzęcie z dolnej półki ( bo nawet średnia to nie jest ). Żeby stwierdzić jak one naprawde są dobre to trzeba by je wstawić do toru z konkretnymi końcówkami i pre ( albo naprawde dobrą integrą ) i wtedy coś mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dla zainteresowanych o STX Electrino 150 poniżej moja opinia:

 

Wygrzewam, wygrzewam i nie mogę wyjść z podziwu jak za 1300 zł można takie kolumny wyprodukować. Gdzie marża zysk podatki zusy, wynagrodzenia dla pracowników -NIE POJMUJĘ!.

 

Kiedyś byłem Diy-jowcem i nie raz próbowałem swoich sił ale to były lata 1995-2000. Złożyłem kilka zestawów, z reguły na Visatonach i Vifach, było ok. ale koszt ponad 2tyś z obudowami. Jak dodałem swoją marżę, podatki etc. to wyszło mi ponad 3,5 tyś.

Sprzedałem je praktycznie poniżej kosztów wytworzenia z wielkim trudem, niestety dźwięk nudził się po paru tygodniach. Dlatego widzę jako amator DIY jak niebywałym jest ten produkt, jak za taką cenę można stworzyć takie kolumny? Nie zdziwię się jak za niedługi czas księgowy z STX poleci na bruk ;-)

 

Ale co tam, ja już kupiłem i teraz opowiem więcej już o samym produkcie. Szukałem dość długo, wiele godzin odsłuchiwania, wiele opinii na wielu forach no i przede wszystkim recenzje w branżówce jak chociażby Audio Video, Hi-fi czy Highfidelity.

Porównywałem Electrino 150 do wielu modeli i tak dla przykładu: Diamondy (używki) ogólnie ok. bardzo dobra scena, bas raczej umiarkowany, powiedziałbym że nawet skąpy. KEF r-300 bardzo fajny dźwięk ale jednak wybrałem Electrino. Dali Concept (używka) bez polotu.

Tannoy M1, tak podstawkowce, które też brałem pod uwagę ale od razu raził brak proporcji, za dużo basu wyższego do reszty pasma. KEF Q7 tu również za mało środka i wysokich do reszty, widać tak konstruktor zdecydował. Monitor Audio rs5 brak zrównoważenia, potrafią nieźle zazgrzytać ale scena z racji na wyeksponowany środek

potrafi zadziwić. Magnat Quantum 605 ogólnie ok, niski bas i ciekawe maskownice z magnesami, z cała pewnością grają łagodniej, bardziej muzykalnie od 505 oraz 507.

JBL E80 w miarę wysoki SPL ale kosztem zrównoważenie. podejrzewam proste filtry a to jak każdy Diy-amator wie że dźwięk staje się chaotyczny, chyba trochę pod publikę. Po godzinie zaniechałem dalszych odsłuchów.

I jeszcze kilka innych modeli ale lepiej przemilczeć, reklama dla mnie nie jest wyznacznikiem jakości i na tym zakończę moją opinię.

 

Teraz o STX Electrino 150 : dźwięk bardzo zrównoważony z tym że źle ustawione zbyt szeroko kompletnie gubią scenę ale za to w trójkącie równobocznym ~ 2-2,5m dają super scenę. Nie wiem czy to zasługa głośników czy filtrów (być może jedno i drugie) ale jakość jest niebywała!

Zauważyłem taką rzecz, na ostatnim AudioShow - STX ustawił kolumny z dużym ekranem między kolumnami, na początku trochę mnie to zdziwiło ale w domu po kilku ustawieniach zauważyłem że scena robi się o wiele bardziej poukładana i precyzyjna. Zawsze myślałem że twardy przedmiot między kolumnami to błąd a tu...zmiana dziwna.

Bardzo wrażliwe na podnoszenie basu, jeżeli schodzimy zbyt blisko ścian, jak dla mnie minimum to 0,5m. Ale jak ktoś lubi przebasowione to im bliżej rogu tym basu pojawia się o 100% więcej:)

Barwa, barwa, barwa - to opinia subiektywna ale chęć słuchania przez parę godzin dziennie daje ocenę właściwego wyboru. Przyjemnością było ponowne odsłuchanie Louis Armstrong Verve 1956, Miles Davis Sketches Spain, Tomasz Stańko ECM1997, Charles Lloyd Forest, Herbie Hancock Warner oraz Mwandishi.

Może czasami za dużo środka, czasami za mało ale płyty są ... jakie są :-)

 

Inne zalety Electrino: absolutny podziw za wzornictwo! Kiedyś jak wspomniałem zajmowałem się amatorsko budową kolumn i widzę ogromną pasję w tym co robi STX. Takie kształty dziś owszem CNC maszyny ale całej obudowy nie wykona maszyna.

Piękne dodatki, kiedyś marzenie takie nóżki w podstawkach. Podstawki robią największą pozytywna różnicę w porównaniu do innych producentów, po prostu są piękne ze stalowymi polerowanymi nóżkami.

Terminale jak w HI-end bezpośrednio w obudowie. Głośniki perfekcyjne (tweeter), nie mogę pojąć jak w kolumnach za niewiele ponad tysiąc złoty można aplikować tweeter o budowie aluminiowej! Konkurencja za 20-30 tyś złotych ładuje plastik, o co chodzi? Żałuję że kiedyś nie było STX w Diy w latach 90

Oczywiście aluminium, podstawki to dodatek ale najważniejsze że głośniki w Electrino grają i w moim przekonaniu to jedne z najlepszych głośników jakie kiedykolwiek słuchałem.

Edytowane przez Korona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odnośnie Magnatów w sieci krąży wiele pochlebnych opinii na temat tych kolumn.

Ja wcale nie mówię, że są złe, tym bardziej że słuchałem Quantum 677 w 2 punktach i to był mój faworyt.

Soecjalnie pojechałem do Szczecina, żeby odsłuchać sxt 250 i Qantum 677.

Magnaty dużo ładniejsze, STX 250 urzekł mnie dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jako niezależna osoba - diyowiec, pozwolę sobie napisać kilka słów.

Wiele osób pyta mnie na pw o Electrino 150, które zakupiłem po ostatnim audioshow i pokazałem już, że je mam.

http://stx.pl/stx-electrino-150.html

Po kilku ładnych tygodniach mogę napisać coś więcej, ale od początku..

 

1. Pakowanie:

Styropian od góry i na dole założony na ok 10% wysokości kolumn. Formatki styropianu wychodzące sporo poza obrys kolumn. Taka kolumna jest włożona w karton.

Wiele ludzi zarzuca brak wypełnienia na bocznych ściankach. Nie mniej tak pakowanych kolumn fabrycznie jest bardzo dużo i nikt nie ma z tym problemu.

Najważniejsze jest sprawdzenie przesyłki przy kurierze i spisanie ewentualnego protokołu, gdyż tylko STX może zareklamować usługę transportową.

 

2. Budowa.

Skrzynki są pochylone, co na tle konkurencji wyróżnia je wizualnie na plus. Miało to też na pewno duży wpływ przy tworzeniu zwrotnicy i wyborze łagodniejszej filtracji.

Nie byłbym sobą, gdybym ich nie rozkręcił... :) W środku zastosowano dwa wzmocnienia kątowe oraz jedno proste, widać to na zdjęciu ze strony, ale lubię weryfikować takie aspekty :)

Ścianki łączone pod 45stopni, ale mając CNC to chyba jedyna słuszna droga.

Najbardziej pozytywne zaskoczenie zrobiło na mnie podfrezowanie pod blaszany kosz midwoofera. Zrobiony tylko rowek dla zewnętrznej pionowej części kosza, co powoduje że głośnik lepiej dolega do frontu i przy dokręcaniu śrub eliminuje się aspekt zniekształcenia kosza. Front tweetera aluminiowy, więc tam klasyczne podfrezowanie. Zwrotnica 2rzędu z tłumikiem na wysokotonowym na elementach, które są w ofercie STXa.

04a7e8f876eeebc92077bd33bf7805ac_1455564813.jpg f0efb8a044e6b5993d79aa8ac43f7404_1455565123.jpg 25ad19b6fb1d71f42a55e47c90698161_1455564813.jpg

 

3. Gadżety

Niby pierdoły, ale przy niedużej cenie kolumn to na pewno duży plus.

Warto zaznaczyć, że w cenie kolumn otrzymujemy maskownice oraz podstawy wraz z kolcami, które wizualnie też podnoszą ogólny odbiór na tle konkurencji.

61dc3e8e2db5291890b2cb972532d6e5_1451319251.jpg

 

4. Dźwięk.

Kolumny słuchałem na kilku wzmacniaczach. Począwszy od tanich kostek w klasie D, uniampie diy, jak i na lampiakach diy EL34 PP i KT88 także w konfiguracji Push Pull.

Najbardziej na plus zasługuje tu zaprojektowana zwrotnica i jej odzwierciedlenie w odsłuchu. Niedrogie zestawy mają przeważnie problem z wyrównanym graniem i spójnym brzmieniem, zawsze rzuca się jeden z trzech aspektów: wydzierająca się góra, wycofana średnica, dudniący i rozlazły się bas. A tu miłe zaskoczenie, całość gra wyrównanie z minimalnym efekciarstwem jak na zestaw w tej półce cenowej. Jak na 18cm wooferek, to basu jest nie mało. Kto słuchał na audioshow to wie, że nie brakowało go w pomieszczeniu. Może jest bardziej przeciągnięty niż punktowy, ale jest to na granicy rozsądku i myślę, że to jest celowy zabieg.

Celowy dlatego, że osoby szukające zestaw za ok 1200-1500zł, nie posiadają wzmacniaczy w podobnej cenie lub droższych. A te w 90% mają problem z niskimi rejestrami, więc przeciągnięcie nieco basu po stronie kolumn uzupełnia braki wzmacniacza.

 

 

Podsumowując.

Diywiec może i jest w stanie zrobić lepsze granie w podobnej kwocie, ale pytanie czy z wykończeniem paczek, kolcami i maskownicami? Wątpię..

Czy diyowiec na zamówienie jest w stanie zrobić podobny zestaw? Tak, ale na pewno nie w tych pieniądzach...

Czy warto budować zestaw podłogówek diy w budżecie co Electrino 150? Mi się już odechciało, szkoda mojego czasu :) No, ale każdy odpowie sobie na to pytanie sam.

Stosunek cena/jakość electrino 150 na pewno na wysokim poziomie.

 

Kilka zdjęć z wyżej opisanymi wzmacniaczami.

b2f04024b165ebcfd3491a3e546dbc79_1455563374.jpg 7cbed3c47a5a50d3bf9bae15fc36c17f_1451319251.jpg

 

bf21f467a5d9ccd7557db22cf548c196_1455563373.jpg 5ad215fd17d1cb2ab1242fc0b8ba9649_1451319251.jpg b3e15d41367b775477c06f2c969020b8_1451319251.jpg

Edytowane przez dolphin123

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jako niezależna osoba - diyowiec, pozwolę sobie napisać kilka słów.

Wiele osób pyta mnie na pw o Electrino 150, które zakupiłem po ostatnim audioshow i pokazałem już, że je mam.

http://stx.pl/stx-electrino-150.html

Po kilku ładnych tygodniach mogę napisać coś więcej, ale od początku..

 

1. Pakowanie:

Styropian od góry i na dole założony na ok 10% wysokości kolumn. Formatki styropianu wychodzące sporo poza obrys kolumn. Taka kolumna jest włożona w karton.

Wiele ludzi zarzuca brak wypełnienia na bocznych ściankach. Nie mniej tak pakowanych kolumn fabrycznie jest bardzo dużo i nikt nie ma z tym problemu.

Najważniejsze jest sprawdzenie przesyłki przy kurierze i spisanie ewentualnego protokołu, gdyż tylko STX może zareklamować usługę transportową.

 

2. Budowa.

Skrzynki są pochylone, co na tle konkurencji wyróżnia je wizualnie na plus. Miało to też na pewno duży wpływ przy tworzeniu zwrotnicy i wyborze łagodniejszej filtracji.

Nie byłbym sobą, gdybym ich nie rozkręcił... :) W środku zastosowano dwa wzmocnienia kątowe oraz jedno proste, widać to na zdjęciu ze strony, ale lubię weryfikować takie aspekty :)

Ścianki łączone pod 45stopni, ale mając CNC to chyba jedyna słuszna droga.

Najbardziej pozytywne zaskoczenie zrobiło na mnie podfrezowanie pod blaszany kosz midwoofera. Zrobiony tylko rowek dla zewnętrznej pionowej części kosza, co powoduje że głośnik lepiej dolega do frontu i przy dokręcaniu śrub eliminuje się aspekt zniekształcenia kosza. Front tweetera aluminiowy, więc tam klasyczne podfrezowanie. Zwrotnica 2rzędu z tłumikiem na wysokotonowym na elementach, które są w ofercie STXa.

04a7e8f876eeebc92077bd33bf7805ac_1455564813.jpg f0efb8a044e6b5993d79aa8ac43f7404_1455565123.jpg 25ad19b6fb1d71f42a55e47c90698161_1455564813.jpg

 

3. Gadżety

Niby pierdoły, ale przy niedużej cenie kolumn to na pewno duży plus.

Warto zaznaczyć, że w cenie kolumn otrzymujemy maskownice oraz podstawy wraz z kolcami, które wizualnie też podnoszą ogólny odbiór na tle konkurencji.

61dc3e8e2db5291890b2cb972532d6e5_1451319251.jpg

 

4. Dźwięk.

Kolumny słuchałem na kilku wzmacniaczach. Począwszy od tanich kostek w klasie D, uniampie diy, jak i na lampiakach diy EL34 PP i KT88 także w konfiguracji Push Pull.

Najbardziej na plus zasługuje tu zaprojektowana zwrotnica i jej odzwierciedlenie w odsłuchu. Niedrogie zestawy mają przeważnie problem z wyrównanym graniem i spójnym brzmieniem, zawsze rzuca się jeden z trzech aspektów: wydzierająca się góra, wycofana średnica, dudniący i rozlazły się bas. A tu miłe zaskoczenie, całość gra wyrównanie z minimalnym efekciarstwem jak na zestaw w tej półce cenowej. Jak na 18cm wooferek, to basu jest nie mało. Kto słuchał na audioshow to wie, że nie brakowało go w pomieszczeniu. Może jest bardziej przeciągnięty niż punktowy, ale jest to na granicy rozsądku i myślę, że to jest celowy zabieg.

Celowy dlatego, że osoby szukające zestaw za ok 1200-1500zł, nie posiadają wzmacniaczy w podobnej cenie lub droższych. A te w 90% mają problem z niskimi rejestrami, więc przeciągnięcie nieco basu po stronie kolumn uzupełnia braki wzmacniacza.

 

 

Podsumowując.

Diywiec może i jest w stanie zrobić lepsze granie w podobnej kwocie, ale pytanie czy z wykończeniem paczek, kolcami i maskownicami? Wątpię..

Czy diyowiec na zamówienie jest w stanie zrobić podobny zestaw? Tak, ale na pewno nie w tych pieniądzach...

Czy warto budować zestaw podłogówek diy w budżecie co Electrino 150? Mi się już odechciało, szkoda mojego czasu :) No, ale każdy odpowie sobie na to pytanie sam.

Stosunek cena/jakość electrino 150 na pewno na wysokim poziomie.

 

Kilka zdjęć z wyżej opisanymi wzmacniaczami.

b2f04024b165ebcfd3491a3e546dbc79_1455563374.jpg 7cbed3c47a5a50d3bf9bae15fc36c17f_1451319251.jpg

 

bf21f467a5d9ccd7557db22cf548c196_1455563373.jpg 5ad215fd17d1cb2ab1242fc0b8ba9649_1451319251.jpg b3e15d41367b775477c06f2c969020b8_1451319251.jpg

 

Cześć

 

Super opis, jeśli grają na poziomie Magnat Quantum 605 to będzie Hit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze Panowie trochę zbaczając z tematu, głównym źródłem dźwięku dla tego systemu będzie komputer i tv. W kompie mam kiepską integre realtek i teoretycznie mógłbym podłączyć kompa pod DAC we wzmacniaczu,ale TV zajmie mi port optyczny, a konwerter usb-coaxial jest bardzo drogi. Poza tym kompa od wzmacniacza będzie dzielić 7 metrów, a to chyba zbyt dużo dla kabla USB. Co możecie poradzić? Kupić jakiś DAC do kompa i podpiąć analogami do wzmaka?

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuje email od proacownika sklepu stx"Witam

Kolumny electrino 150 zalecamy do pomieszczeń od 15 do 25m^2 model 250

polecamy do pomieszczeń 20-40m^2

Za około 2-3 tygodnie wprowadzimy kolumny centralne i surround pasujące

do zestawu.

 

Pozdrawiam

Wojciech Pieniak"

Wychodzi na to ze beda wielokanałowce pasujace do frontow stx

 

Wysłane z mojego ASUS_T00G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze Panowie trochę zbaczając z tematu, głównym źródłem dźwięku dla tego systemu będzie komputer i tv. W kompie mam kiepską integre realtek i teoretycznie mógłbym podłączyć kompa pod DAC we wzmacniaczu,ale TV zajmie mi port optyczny, a konwerter usb-coaxial jest bardzo drogi. Poza tym kompa od wzmacniacza będzie dzielić 7 metrów, a to chyba zbyt dużo dla kabla USB. Co możecie poradzić? Kupić jakiś DAC do kompa i podpiąć analogami do wzmaka?

Kup raspberry pi2, podłącz go pod TV. Wepnij go do swojej sieci i udostępnij w niej pliki audio z kompa. Z RPI2 wychodzisz po HDMI na TV, z TV po optyku na DACa we wzmaku i gra muzyka.

Edytowane przez dolphin123

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup raspberry pi2, podłącz go pod TV. Wepnij go do swojej sieci i udostępnij w niej pliki audio z kompa. Z RPI2 wychodzisz po HDMI na TV, z TV po optyku na DACa we wzmaku i gra muzyka.

 

Ok dzięki za pomoc. Jak przyjdzie sprzęt to sprawdzę najpierw jak gra z integry, jak będzie kaszanka to zrobię jak mówisz.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.