Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  191 członków

STX Klub
IGNORED

Klub Fanów STX


KotD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dolphin...napisz coś o nowym nabytku...

Pzdr :-)

O kolumnach moge napisac elextrino 150, ale tam nie ma glosnikow ktore byly na as prezentowane na standach (te rozciete). Te glosniki dopiero maja trafic na strone do sprzedazy. Electrino maka glosniki ktore w detalu nie beda sprzedawane

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

O kolumnach moge napisac elextrino 150, ale tam nie ma glosnikow ktore byly na as prezentowane na standach (te rozciete). Te glosniki dopiero maja trafic na strone do sprzedazy. Electrino maka glosniki ktore w detalu nie beda sprzedawane

 

Jak grają? Zadowolony jesteś...itd., itd.

Ja nie buduję...słucham...dla mnie mogą być przetworniki za 5 zeta...napędzane odpowiednim zestawem klocków mają dobrze grać...nie "podniecają" mnie parametry a efekt finalny...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny klon arwas -a

 

już było wyjaśniane na Diyaudio że pomiar, który po raz setny pokazujesz na forach, został zrobiony na uszkodzonym głośniku (pomiar po wgnieceniu dustcapu i ponownym wyprostowaniu)

Niezależne pomiary tego głośnika w zestawie wykonał Kris42, projekt3sm. Tam charakterystyka jest taka jak na oryginalnej karcie STX. Co powiesz na to?

Po za tym - w tym klubie STX jak i na Diyaudio wchodzisz wyłącznie żeby robić smród. Zdajesz sobie sprawę, ze twoje opinie nie są już od dawna wiarygodne!

Chociaż założył ponowne dziesiątki kont to i tak twoja mentalność (mentalność śmiecia) jest do wychwycenia po kiku wpisanych słowach.

 

poniżej kolejny dowód że głośnik ma normalną ch-kę

arwas ma konkretny cel, arwas to men..a (w tym przypadku nieudolny konstruktor)

 

 

 

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2281724.html

post-26638-0-48887600-1452163385_thumb.jpg

Edytowane przez angina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderacja powinna usuwać takich Traperarwas i inne smieci za robienie bagna z dyskusji. Pytanie aż samo się nasuwa - a może o to chodzi żeby na tym forum robić dym odkładnie tej firmie? Dla mnie to chamska konkurencja śmierdząca na kilometr.

 

Do angina: kiedy planujecie kino centralkę do Electrino lub Neutrino?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam, na jakich kablach macie swoje kolumny STX ?

Ja mam F-200 na kablach OFC 2,5mm ze strony STX po 8 zł za metr. Gra to dość ostro i trochę kłuje w uszy, macie jakieś doświadczenia z kablami ?

 

Polecam Ci kabel jakąś posrebrzaną miedź , poszukaj np monkey cable jeśli zależy na funduszach , albo CHORD - STX na nie zasługują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na jakich kablach macie swoje kolumny STX ?

Ja mam F-200 na kablach OFC 2,5mm ze strony STX po 8 zł za metr. Gra to dość ostro i trochę kłuje w uszy, macie jakieś doświadczenia z kablami ?

A jaki masz wzmacniacz? Może nie w kablach problem bo zwykle zmiana kabli to kosmetyka, U mnie poprawiłem bas dając grube 4mm miedziaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar podjechać do nich i przetestować kilka opcji ale to dopiero w przyszłym roku.

No i byłem w STX i muszę przyznać, że jestem zadowolony z wizyty. Czas, który poświęciłem na odsłuchy nie poszedł na marne bo spędziłem go w miłej atmosferze testując wiele głośników i prowadząc rozmowy z pracownikiem firmy na temat nagłośnienia.

Za jednym zamachem przełączając źródło dźwięku można przetestować 5 głośników. Moja uwaga skupiona była na Neutrino i Electrino 150 i 250. W moich odczuciach Neutrino z całej trójki wypadło najsłabiej ale to z powodu braku niskich tonów środek i góra całkiem poprawnie. Electrino 150 zrobiły na mnie w pierwszej fazie odsłuchów najlepsze wrażenie a było to spowodowane ich usytuowaniem względem fotela prawie jak w trójkącie. 250-tki były na samym końcu kolejki dość szeroko względem siebie i fotela. Efekt była taki jak by im brakowało tchu. Po krótkiej rozmowie z pracownikiem firmy, który dokonał zmiany lokalizacji głośników i miejsca odsłuchowego 250 pokazały na co je stać. 150 przy nich po prostu zbladły.

Obydwie pozycje w zależności oczywiście od ustawienia grają całkiem fajnie dynamicznie z głębokim basem. Całość fajnie dopełnia środek i wysokie tony, które akurat nie są ich najmocniejszą stroną. Ogólnie całość ładnie się komponuje i to co piszą inni potwierdzam, że to fajnie zestrojone kolumny.

 

Wykonanie na plus, pomimo, że to płyta ale są ładnie wykończone i całkiem zgrabne. Wtyki głośnikowe zainstalowane bezpośrednio w obudowę to mi się najbardziej spodobało.

Ogólnie pod wieloma względami mi się podobały ale nie zdecydowałem się na zakup ponieważ szukam czegoś innego. I ze swojej strony polecam odsłuch każdemu bo chociażby przekonałem się, że droższa Neutrino w ogóle nie przypadła mi do gustu, a też była brana pod uwagę.

 

Firma mała ale fajnie, że mamy polskich producentów. Mam nadzieję, że ich produkty będą zdobywać popularność co pozwoli im się nadal rozwijać i może kiedyś stworzą kolumnę idealną dla mnie :)

Pozdrawiam

Adam

Edytowane przez postaskis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz wzmacniacz? Może nie w kablach problem bo zwykle zmiana kabli to kosmetyka, U mnie poprawiłem bas dając grube 4mm miedziaki.

 

Mam amplituner Yamaha R-S201 - pewnie to jego wina, ale zamierzam zmienić swoje klocki, pierwsze chcę kupić STX FS-250 a poźniej może Yamahe R-N500 lub ONKYO TX-8050. CO myślicie o takim zestawieniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam amplituner Yamaha R-S201 - pewnie to jego wina, ale zamierzam zmienić swoje klocki, pierwsze chcę kupić STX FS-250 a poźniej może Yamahe R-N500 lub ONKYO TX-8050. CO myślicie o takim zestawieniu ?

Zwykle najniższe modele większości firm grają jasno z pudełkowym brzmieniem wydaje mi się że FS250 ta Yamaha to będzie za jasno, bardziej bym celował w FX300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również w klubie zamieszczę swoją opinię o Electrino.

Słuchanie w salonie hifi (kilka salonów 3-miasto) ma swoje wady i zalety. Electrino 150 w salonie wywarły na mnie bardzo pozytywne wrażenie do tego stopnia, że postanowiłem zmienić definitywnie mój poprzedni zestaw, (z czego zamiarem nosiłem się od kilku miesięcy słuchając wielu zestawień w kilku miejscowych salonach i niestety MM ale tylko przez minutę)

Jeżeli nawet w tak doskonałych warunkach salonowych, wręcz studyjnych te właśnie niepozorne z nazwy Electrino podobały mi się zdecydowanie najbardziej z oferowanych przez obsługę , to doszedłem do wniosku, że mój pokój dość duży bo około 28m z dużą ilością mebli oraz zasłon i dywanem nie powinien aż tak bardzo zmienić jakości dźwięku. Zgodnie z moimi oczekiwaniami Electrino 150 pokazały jeszcze więcej jakości niż w salonie na tym samym zestawie sterującym - Denon 720. Może to za sprawą pogłosu, osobiście nie lubię aż nadto wytłumionych miejsc odsłuchu ale rozumiem politykę salonów hifi, większa neutralność pomieszczenia daje większe szanse właściwej oceny głośników.

Kolumny Electrino prezentują się bardzo atrakcyjnie, moje białe świetnie komponują sie z moimi nowoczesnymi meblami. Pełna akceptacja żony;-) Niespotykane wśród znajomych. Jakość wykonania znakomita, podstawy ze spikami metalowymi nadają im wyrafinowanego wyglądu. Terminale piękne metalowe bezpośrednio w obudowie bez potrzeby używania jakichkolwiek wtyków, widełek. Kolumny bardzo ciężkie jak na swoje gabaryty w porównaniu do innych, widać klasę i brak oszczędzania na ważnych elementach. Pan z obsługi salonowej zwrócił moja uwagę na jakość elementów, zaznaczył że płytki frontowe głośników są absolutnym wyjątkiem w tej półce cenowej. I rzeczywiście, wszystkie w salonie do nawet 10 tysięcy maja tylko plastikowe płytki paneli. Również obsługa pokazała mi schemat ideowy tych kolumn napominając, że jest to hit jakości i zawartości we wnętrzach tych kolumn, dodatkowe ścianki do wielu zadań etc. dokładnie nie pamiętam.

O brzmieniu: muzyka symfoniczna z rejestrami najniższymi zaskakuje wielkością basu z tych głośników. Ten podmuch a jednocześnie punktualność jest niewiarygodna. Liniowość basu jest wręcz wzorowa. Wysokie tony również na najwyższym poziomie, piękna soczysta barwa. Płyta Tomasza Stańki Dark Eyes wprawia w osłupienie, generalnie większość płyt z dętymi brzmieniami czarują za sprawą Electrino. Entuzjastów podobnych brzmień szczerze namawiam na te urocze głośniki.

Pozdrawiam

Roman Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc koledzy od STXów :)

Zastanawiam sie na fs250 a elektrino 250.

Niestety o elektrono nie ma zadnych recenzji,testow. Ale nie ukrywam ze b. mi się podobaja:)

Czy ktos porownywał te 2 konstrukcje ze soba?

Moj amplituner to cambridge audio azur 551v2.

Prosze o odpowiedz:)

 

Wysłane z mojego ASUS_T00G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie bardzo podobaja,wugladaja pieknie. No ale najwazniejszy jest dzwiek. W Poznaniu zaden sklep ich nie ma takze i odsłuchu nie mam gdzie dokonac. A do Jozefowa 300km.

Przydał by sie test osoby obiektywnej majace porownanie z innymi kolumnami w tej klasie.

Juz tupie nózkami na te kolumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem FS250 kilka lat

i muszę z żalem napisać że jest to dźwiękowo bardzo słaby produkt .

producent kusi klientów niską ceną - ale lepiej dołożyć i poszukać czegoś z wyższej półki na rynku używanym.

 

FS250 grają bardzo przeciętnie , dźwięk nie odkleja się od kolumn, bass jest bardzo słaby - plastikowy , wysokie tone niczym nie błyszczą.

 

Sam żałuję że zajęło mi kilka lat przestawienie się w mentalności na klasę wyższą - z wspaniałym skutkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tu byc madrym:) test w AV swiadczył iz fs250 to b.dobre kolumny w stosunku do ceny. A ty piszesz ze kicha. Rece opadaja:) a moze wzmacniacz miałes kiepski i nie wykrzesał pradowo odpowiedniej mocy aby je zasilic?

Bardziej nastawiam sie na elektrino 250. Dzieki jedank za twoja opinis Marcinie.

 

Wysłane z mojego ASUS_T00G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin SoYa a ile lat masz te FSy?

Moje FS-250 grają tak jak napisałem w niedwanej recenzji z mojej strony. Mogę ją tu przytoczyć jeżeli ktoś ma problem ze znalezieniem ;)

FS-250 grają wyjątkwo zadowalająco i są zrobione z najlepszych materiałów. przeciez tam jest sandwichowa membrana z kevlaru i kaptonu, oczywiście materiał sam nie gra ale jest to zrobione z pasją. Recenzja w AV i moja opoinia o nich są dokładnie takie same z tym ze ja by im dał 100/100 ;)

ale ciekawe jak zagrałby w moim pokoju Electrino ? i to jest problem maniaka, niekończący się problem dodam ale przez jakiś czas nie myslę o zmianie, może w przyszłym roku jak się metraż powiększy a rodzina nie:)

Edytowane przez logarytm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.