Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  191 członków

STX Klub
IGNORED

Klub Fanów STX


KotD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. FX300 grają u mnie pół roku. Na samym początku ich brzmienie nie było satysfakcjonujące. Jakoś sucho, surowo, ale czuło się ich potencjał. Jestem człowiekiem cierpliwym, więc dałem im czas na wygrzanie. Długo, bo przeszło trzy miesiące głośniki się formatowały, bym w końcu polubił ich barwę na ustawieniu direct. Wcześniej modyfikowałem ich barwę wypychając średnicę do przodu. Piszę po to, żeby uświadomić zastanawiającym się nad ich wyborem, że wypożyczanie w celu przetestowania FX300 w własnym lokum nie ma większego sensu, ponieważ ich charakter po jakimś czasie się zmienia i potrzebują tego czasu sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. FX300 grają u mnie pół roku. Na samym początku ich brzmienie nie było satysfakcjonujące. Jakoś sucho, surowo, ale czuło się ich potencjał. Jestem człowiekiem cierpliwym, więc dałem im czas na wygrzanie. Długo, bo przeszło trzy miesiące głośniki się formatowały, bym w końcu polubił ich barwę na ustawieniu direct. Wcześniej modyfikowałem ich barwę wypychając średnicę do przodu. Piszę po to, żeby uświadomić zastanawiającym się nad ich wyborem, że wypożyczanie w celu przetestowania FX300 w własnym lokum nie ma większego sensu, ponieważ ich charakter po jakimś czasie się zmienia i potrzebują tego czasu sporo.

 

No i tego się boję, chcę zmienić kolumny ale oczywiście na lepsze. Obecnie mam pełnoletnie TDL RTL 3, i właśnie do nich chciałem porównać model FX300. Nie ma sensu zmieniać jeśli nie będą grały lepiej od moich staruszek. W TDL-ach przeszkadzają mi przede wszystkim świszczące wysokie tony, niskie i średenie sądla mnie ok, ale te wysokie po pewnym czasie są męczące... Miałem nadzieją że może w STX mają jakieś kolumny testowe (tak jak w Akkusie) i będę mógł je porównać z TDL-ami. Cóż pojadę do Józefowa w czerwcu i zobaczę co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam. Od wczoraj jestem właścicielem nowych MX-140. Kupiłem je pod wpływem pozytywnych opinii na tym forum. Pozwólcie, że podzielę się pierwszymi wrażeniami. Boczne powierzchnie obu frontowych płyt MDF niedokładnie wyszlifowane, mają wyraźne zadziory. Na to położony lakier. Brak jednej śruby mocującej terminal! Otwór w płycie wywiercony ale śruby brak. Maskownice większe od frontu. Czy tak ma być? Moim zdaniem źle to wygląda. Teraz to co najważniejsze, czyli jak grają. Bardzo wycofana średnica. Mój 11-letni syn poproszony przeze mnie o porównanie z Maestro II 180 stwierdził, że są ''przymulone". Czy jest szansa, że kolumienki się rozegrają? O ile fizyczne niedoróbki mógłbym znieść tak jakość dźwięku jest nie do zaakceptowania. Czyżbym trafił na felerny egzemplarz? Proszę, żeby wypowiedzieli się inni posiadacze, jak to było w ich przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Koledzy mam zamiar po weekendzie zamienić w końcu swoje beznadziejne Poltony omega 180 na nowe kolumienki STX'a a mianowicie FS-250n tylko właśnie ta podniesiona o 200zł cena.

Czy będzie to lepszy wybór od np Pylon Audio 25 które są w cenie 1499zł? Wzmacniacz Grundig FineArts v3

Z góry dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Szanowni koledzy,

jestem zdecydowany na zakup kolumn FX-300, ale mam dylemat dotyczący wyboru sieciowego amplitunera (stereo). Zastanawiam się między Yamahą R-N602, a Onkyo TX-8150. Przestrzeń odsłuchowa to pokój 20 m2.

 

Słuchana muzyka to głównie jazz, rock i poezja śpiewana. Zależy mi na dobrej dynamice, dużej szczegółowości i wrażeniu przestronności (oczywiście wszystko w miarę możliwości). W większości przypadków muzyka słuchana będzie wieczorami, przy kominiku lub w weekendowe popołudnia przy herbatce lub lampce wina. Dźwięk z ciepłym basem, dobrze wyeskponowaną gitarą i konrabasem w tle.

 

A może macie inne propozycje klocków? Budżet mniej więcej 2,5k pln.

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie sugestie.

Edytowane przez Rafall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stadionie słucham najdroższego systemu za 8 melonów, myślę sobie co jest, gra to coś arcydrogiego "normalnie" dupy nie urywa. Jadę do Tulipa słucham prawie najdroższego systemu i podobnie, szału nie ma. I na koniec w Sobieskim, słucham, słucham i zacząłem się zastanawiać czy nie jestem uzależniony od STX . Electrino 150 2-drożne grają najlepiej. Jutro ponownie testuję już mocno okrojona grupę, może dziś był tylko zły dzień. Do stuff-u STX ile można słuchać na okrągło Eltona? Please jak czytacie zmieńcie płytę skoro nie dajecie możliwości słuchania swoich referencji!

Napisałem również tu, żeby być może zrozumieli z STX o sensie słuchania własnych płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy między STX FS 250 i Pylon Pearl 25 rzeczywiście jest bardzo duża różnica? W znanej wszystkim recenzji STX w magazynie AV kolumny zostały bardzo wysoko oceniony m.in. ze względu na cenę i jej stosunek do jakości. Tylko że w recenzji (załączonej na stronie STX, co trochę zabawne) cały czas jest podkreślane, że głośniki kosztują 1234 zł. Dziś za parę trzeba dać 1800 zł. Podrożały o 50%, nie bardzo podoba mi się taka polityka cenowa... Pylony też po kilku entuzjastycznych recenzjach zaczęły robić furorę i mają mnóstwo użytkowników, ale firma z tej okazji nie podniosła ceny.

Ponadto byłbym wdzięczny, jeśli ktoś osłuchany w tych głośnikach mógł porównać kolumny Pylon Pearl z tanimi STX F-360.

Edytowane przez Beyor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Posiadam Stx FS 250 już od roku. Wiec co nie co mogę o nich powiedzieć.Na początku miałem do nich podpiętego Demona Pma 510AE. Szału nie było. Było tylko ok. Brakowało mu trochę mocy. Bas był w direct słaby. Góra natomiast Ostrawa. Zależy kto co lubi. Po prostu brakowało dynamiki. Nie było jej prawie wogóle. Postanowiłem zmienić wzmaka na Denon Pma 1500AE. To co usłyszałem gdy podłączyłem ten wzmacniacz wywołało u mnie banana na twarzy. Stx ożyły. Dynamika rewelacyjna. Spokojna góra. Bas sprężysty i punktowy. I co najważniejsze rewelacja co do słuchania muzyki po cichu. Różnica kolosalna. Te kolumny potrzebują dobrego wzmaka

Jestem z nich bardzo zadowolony. Słuchałem kef iq7 z tym wzmakiem i musze stwierdzić że STX nie odstaje od nich a nawet je troszkę przewyższa. Stosunek jakości do ceny niespotykane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX generalnie ma bardzo ciekawy pomysł na charakter brzmienia, mi osobiście bardzo pasuje taka szkoła ale mogliby pomysleć nad jakąś równie tanią i dobrą integrą. Teraz mam Luxmana L-350 + Electrino 150 i gra ten zestaw wyjątkowo dobrze więc powinni coś podobnego zaproponować, przecież mają wzmacniacze do subwooferów i nagłośnień profesjonalnych więc dlaczego nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć, pomyślałem, że tutaj dostanę normalną odpowiedź, od ludzi mających doświadczenie ze sprzętem firmy STX.

Otóż 'odziedziczyłem' 2 kolumny STX F-140n, niestety bez wzmacniacza. Jestem zielony w tym temacie.

Czy moglibyście doradzić mi jakiś model wzmacniacza / amplitunera, który dobrze by wypadł z tymi kolumnami, a co najważniejsze - nie zniszczył sprzętu ?

Nie jestem żadnym audiofilem, chcę tylko nagłośnić miejsce pracy (~22m2) bardziej niż z zestawu głośników komputerowych. W grę wchodzi oczywiście sprzęt używany, a mój skromny budżet wynosi ~400zł. W przyszłość planuję dokupić subwoofer ( pewnie też STX'a ), muzyka jakiej słuchamy to głównie g-funk, rap i hip-hop. Źródłem sygnału jest laptop. Kształt pomieszczenia - prostopadłościenny. Pewnie znacie, ale wstawiam też parametry kolumn:

System - 3 drożny bass-reflex

Moc (Program Power AES) - 140 W

Moc (Power Handling AES) - 70 W

Nominalna impedancja - 8 Ohm

Efektywność - 89 dB (2,83 V / m)

Pasmo przenoszenia - 45 Hz - 23 kHz (-6 dB)

Z góry dziękuję za cierpliwość w stosunku do mojego zółtodzióbstwa oraz za wszelką udzieloną pomoc. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy,

jestem zdecydowany na zakup kolumn FX-300, ale mam dylemat dotyczący wyboru sieciowego amplitunera (stereo). Zastanawiam się między Yamahą R-N602, a Onkyo TX-8150. Przestrzeń odsłuchowa to pokój 20 m2.

 

Słuchana muzyka to głównie jazz, rock i poezja śpiewana. Zależy mi na dobrej dynamice, dużej szczegółowości i wrażeniu przestronności (oczywiście wszystko w miarę możliwości). W większości przypadków muzyka słuchana będzie wieczorami, przy kominiku lub w weekendowe popołudnia przy herbatce lub lampce wina. Dźwięk z ciepłym basem, dobrze wyeskponowaną gitarą i konrabasem w tle.

 

A może macie inne propozycje klocków? Budżet mniej więcej 2,5k pln.

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie sugestie.

Ja mam podobny dylemat do Ciebie z tym, że posiadam już Onkyo TX-8150. Z samego ampli jestem zadowolony, świetnie strumieniuje radia a wybór stacji w aplikacji na smartfona jest aż za duży.

W niedługim czasie również przymierzam się do zmiany głośników póki co mam monitory Philipsa od MCD-908 (wysokie tony - wstęga) ale w mojej ocenie niestety nie są w stanie dobrze wypełnić pokoju dźwiękiem (pokój 21 mkw 4,2x5). Po tegorocznym audioshow bardzo dobre opinie zbiera STX Electrino zarówno w wypowiedziach na forum a i słyszałem od znajomego, który odwiedził ich pokój. Mam zamiar podjechać do nich i przetestować kilka opcji ale to dopiero w przyszłym roku.

 

Jak uda Ci się wcześniej coś zestawić to napisz jakie masz odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś z stx zagląda czasem na to forum ( co jest mocno prawdopodobne ) to mam dla was małą radę - zróbcie kiedyś w końcu jakiś sensowny line-up bo wasza oferta jest trochę dziwna - u innych producentów jest oczywiste skalowanie jakości produktów ( seriami ) a u was wygląda to conajmniej dziwnie - to znaczy - nie ma w waszej ofercie żadnego ładu ani składu - ostatnio chciałem się zabawić w patriotę i kupić od was cały spasowany zestaw kina domowego ale okazało się to zwyczajnie niemożliwe - chyba że coś przeoczyłem przeglądając waszą ofertę

 

u b&w czy focala każda seria jest odpowiednio umiejscowiona maketingowo i każda seria ma fronty ( kolumny stereo ) o skalowanej wielkości, satelity, centralny oraz sub - u stx są kolumny stereo ( jest też jeden centralny i jakieś suby ) które zostały zaprojektowane tak aby fajnie grały ( i to bardzo dobrze ) ale rynkowej logiki w nich niewiele - wasi potencjalni klienci się gubią i idą zwyczajnie gdzie indziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego że STX f-360 to najlepsze kolumny do klubowego grania lub do dużych salonów. Wiele sprzedałem i ludzie sobie bardzo chwalą jakość. Brak jakich kolwiek reklamacji na zainstalowanych prawie 70 setów.

 

Tylko głupi uwierzy że Piano... to rzeczywisty chętny na zakup F-360. Chociażbyś założył tysiąc avatarów to i tak każdy głupi wie kim jesteś.

Dla niewtajemniczonych:

1.

jak ktoś zakłada temat o danym produkcie i dostaje czerwonej gorączki w przypadku pozytywnej oceny tego produktu to ... dalej nie musze tłumaczyć.

 

2.

Jak koleś sam siebie uspokaja w wątku to znaczy że avatarów tam jego co nie miara (robi klimat)

 

3.

Jak ktoś dowiedział się, że (hipotetycznie) w tych kolumnach palą się głośniki to tylko głupi w zalewie tysięcy innych firm i modeli będzie nadal drążył temat z rzekomą chęcią zakupu :-) (oczywiście ten znany wszystkim głupi nie jest, jest zwykłym partaczem, któremu w jego biznesie stx bardzo przeszkadza. Zamiast głąb wziąć się do roboty to wartość swojego chłamu usziłuje podnieść przez je..nie konkurencji)

Jak nie zaprzestaniejsz, to dostaniesz x10 więcej w tym samym gatunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.