Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  191 członków

STX Klub
IGNORED

Klub Fanów STX


KotD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Wszystko OK. Może masz po części rację, ale nie uważasz przypadkiem, że nieładnie jest wchodzić do kogoś do domu i mówić mu, że wg. twojgo gustu ma nieładnie umeblowany pokój? "

 

Zajrzałem tu ponieważ usłyszałem o poście protoplasty, kłamliwym poście w dodatku, na mój temat jak u LuSzTiego.

Nie prawdą jest też że on został zbanowany (nawet nie wiem czy w ogóle był taki użytkownik, i czy przypadkiem to też nie jest fikcją) za to, że napisał dobrze o głośnikach AWX, ponieważ każdy moderator na DIYaudio wie że seria AWX jest najlepszą serią firmy STX, i są to dobre głośniki jak na swoją cenę, więc takiej akcji nie powinno być.

Temat o Tonsilu został zamknięty z powodu kłótni.

Temat STX-a został zamknięty również z powodu kłótni.

Dlaczego? ponieważ pisali tam fan boye tych firm, a jak to z nimi bywa, widzą tylko produkty danej firmy i piszą o nim same pochlebne słowa, niekoniecznie prawdziwe.

Czy robią to z własnej woli?

Dla mnie wygląda to podejrzliwie...

 

"Chlopaki wrzucmy wszyscy na luz i nie ciagnijmy sie za jezyki bo tak mozna bez konca i kazdy bedzie mial swoja racje."

 

Pewnie, każdy ma swoją rację... ale czasem trzeba przyznać wyższość jednego produktu nad drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Recenzja jest z Hifi Choice, a tam się promuje Creeka, Isoteka, Cambridgre Audio itd. itd. :))

 

A baranoowce kupują bo to zagramaniczne i drogie więc musi być dobre, :)

A właśnie taki polski struss absolutnie nie gorszy (jak dla mnie zdecydowanie oferujący więcej za tą samą kasę) ale co tam, jakiś pacan wmówił innym pacanom że drogie i brytyjskie to musi być dobre, to takie narodowe. Kiedy IV rozbiór idioci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla klubowiczów STX!

 

Czy ktoś posiada lub słyszał suba STX 250? W sieci informacji malutko, gdzie pytać jak nie tutaj? ;-)

 

Coś mnie naszło i ostatnio odkurzyłem nieużywaną Yamahe rx-s620. Pożyczyłem suba Yamahy yst-sw320(wiem, ze to inna liga), skleciłem głośniki na centralny i efektowe i całkiem przyjemnie obejrzałem kilka filmów. Najbardziej podoba mi się, że przy cichym poziomie głośności mogę się cieszyć pełnym pasmem dźwięku. Do tego 5.1 faktycznie jest fajne przy filmach ;-)

 

Mimo, że lubię dobry obraz (plazma, projektor) to do oglądania wystarczał mi dźwięk z dobrego stereo. To jednak nie to samo... ;) Postanowiłem tanim kosztem skompletować głośniki do kina domowego. Nie zależy mi na super jakości. Bardziej na ogólnym odbiorze całości.

 

Zaznaczam, że mówimy tylko o dźwięku KD - do stereo jest inny sprzęt.

Chcę żeby sub przy cichej projekcji potrafił wytworzyć ciśnienie i fajnie pomruczeć w pomieszczeniu 25m2.

Zdaję sobie sprawę, że w tej cenie nie można mieć wszystkiego jednak nie zniósłbym kartonowego basu, furkotania głośnika, rzężenia. Sub będzie nisko odcięty i ustawiony na niskie poziomy wzmocnienia. Przykładowo pożyczona Yamaha sw320 sprawdza się do filmów w 100%. Chociaż do stereo bym jej nie polecił.....

 

Budżet malutki (powyżej 1500 wolałbym kupić jakieś audio gadżety do stereo ;-). Traktuję to jako kaprys i chwilową "zachciewajkę". Jeżeli sub s-250 jest przyzwoity dokupię centalny c-200 i efektowe 250. Na froncie będą pracowały AP Tempo 6.

 

Czy w kinie domowym STX produkuje niezłe głośnik w kategorii cena/jakość? Czy może zwrócić uwagę na jakieś używki? Ktoś coś wie o tym subie lub innych alternatywach dla STX s-250?

 

Z góry dzięki za opinie i podpowiedzi.

Balum Balum

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla klubowiczów STX!

 

Czy ktoś posiada lub słyszał suba STX 250? W sieci informacji malutko, gdzie pytać jak nie tutaj? ;-)

 

Coś mnie naszło i ostatnio odkurzyłem nieużywaną Yamahe rx-s620. Pożyczyłem suba Yamahy yst-sw320(wiem, ze to inna liga), skleciłem głośniki na centralny i efektowe i całkiem przyjemnie obejrzałem kilka filmów. Najbardziej podoba mi się, że przy cichym poziomie głośności mogę się cieszyć pełnym pasmem dźwięku. Do tego 5.1 faktycznie jest fajne przy filmach ;-)

 

Mimo, że lubię dobry obraz (plazma, projektor) to do oglądania wystarczał mi dźwięk z dobrego stereo. To jednak nie to samo... ;) Postanowiłem tanim kosztem skompletować głośniki do kina domowego. Nie zależy mi na super jakości. Bardziej na ogólnym odbiorze całości.

 

Zaznaczam, że mówimy tylko o dźwięku KD - do stereo jest inny sprzęt.

Chcę żeby sub przy cichej projekcji potrafił wytworzyć ciśnienie i fajnie pomruczeć w pomieszczeniu 25m2.

Zdaję sobie sprawę, że w tej cenie nie można mieć wszystkiego jednak nie zniósłbym kartonowego basu, furkotania głośnika, rzężenia. Sub będzie nisko odcięty i ustawiony na niskie poziomy wzmocnienia. Przykładowo pożyczona Yamaha sw320 sprawdza się do filmów w 100%. Chociaż do stereo bym jej nie polecił.....

 

Budżet malutki (powyżej 1500 wolałbym kupić jakieś audio gadżety do stereo ;-). Traktuję to jako kaprys i chwilową "zachciewajkę". Jeżeli sub s-250 jest przyzwoity dokupię centalny c-200 i efektowe 250. Na froncie będą pracowały AP Tempo 6.

 

Czy w kinie domowym STX produkuje niezłe głośnik w kategorii cena/jakość? Czy może zwrócić uwagę na jakieś używki? Ktoś coś wie o tym subie lub innych alternatywach dla STX s-250?

 

Z góry dzięki za opinie i podpowiedzi.

Balum Balum

 

Jeżeli chodzi o centralny stx to IMHO cieniutko wypada na tle np fs 250-to dwa światy. Przerabiałem to u siebie- nie wiem jak satelity ze stajni stx. Sam sub 250 ma sporo dobrych opinii.

Edytowane przez Radoslaw Zydyk

Naim Unitiqute 2+Naim Nap 100 Studio 16 Hertz Minas Anor III 2.5r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy napisali, że nie warto zwracać uwagi na zakładkę "stereo" na stronie stx. Jestem innego zdania. Owszem kolumny budżetowe (tyczy się zwłaszcza obudów z bardzo cienkich płyt), ale zastosowanych w nich głośników jednoznacznie bym nie nazwał produktami robionymi tylko dla osiągnięcia największej liczby wyprodukowanych sztuk. Posiadam stx f-200 n i (co prawda po kilku eksperymentach z kablami głośnikowymi) twierdzę, że za cenę jaką trzeba zapłacić, są to kolumny wybitne. Nazwanie zakładek na stronie stx "stereo" i dodanie do "hi fi" terminu "high end" jest dyskusyjne. Chociaż jak wspomnę sobie ostatnie Audio Show i ceny jakie żądano za sprzęt grający, w najlepszym razie "tak sobie" - może być u stx-a i "high end"... W wolnej chwili napiszę o swych odczuciach związanych z STX f-200 n grających z Denonem 520 ae na kablach Chord Carnival Silverscreen w połączeniu ze zwykłym dvd (słucham w zasadzie wyłącznie na płytach 24/96 vinyl rip). Wielu posiadających drogi sprzęt nie zainteresuje taka "recenzja" (przynajmniej w kategoriach przyszłych zakupów), ale myślę, że jest trochę ludzi poszukujących sprzętu najtańszego, a brzmiącego więcej niż przyzwoicie.

Pozdrawiam

-Adam

Edytowane przez Adasampli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zwykłym kablu OFC ze szpuli (Hermann) brzmiały bardzo ostro na górze, sucha średnica, bas bardzo szczupły. Na Kimber Cable 4PR (niekonfekcjonowany) brzmiały co prawda aksamitnie, z bogatym basem i niezłą średnicą dobrze opartą na basie, ale wysokie były wyraźnie wycofane - stanowiły tylko jakby uzupełnienie całości. Na Chordach Carnival Silverscreen (niekonfekcjonowany) wszystko uległo wyrównaniu - żaden zakres nie jest faforyzowany, wysokie dobrze obecne, z delikatnym akcentowaniem świszczących głosek, ale jednak wysokie bardziej dźwięczą niż cykają - pozytyw (zwłaszcza jeżeli chodzi o brzmienie talerzy perkusyjnych). Wokale wyraźne i charakterystyczne dla danego wykonawcy. Bas nie zapuszcza się bardzo daleko w dół, ale jest motoryczny, czas wybrzmienia jest niezwykle akuratny - to dotyczy także tzw. "dolnej średnicy" - wybrzmienia bębnów są zaskakująco wiarygodne. Kolumny grają z Chordami bardzo przestrzennie - jest wyraźna głębia i można pokusić się o lokalizowanie w trójwymiarze źródeł dźwięków - ale niewiele gorzej było z pozostałymi kablami. Co do "zszycia" poszczególnych zakresów częstotliwościowych - w zasadzie niezależnie od kabla - lepiej połączone średnie z basem, trochę gorzej to wygląda na przełomie średnicy i wysokich - wysokie (to jest naprawdę raczej subtelność a nie coś co nadaje wiodący charakter tym kolumnom) nieco odseparowane.

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Zastanawiam się właśnie nad zakupem zestawu STXa. 99% postów dotyczy modelu fs-250 lub fx300, ale moje możliwości finansowe są nieco ograniczone. Jeśli chodzi o fronty to biorę pod uwagę f-360n lub f-280n. Czy ktoś może mi wskazać różnice w brzmieniu miedzy tymi dwoma modelami? Jeśli wezmę f-360n to już chyba suba do tego nie będę potrzebował bo głośniki niskotonowe są dosyć pokaźne, a jak jest w przypadku f-280n? dziękuję z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zwykłym kablu OFC ze szpuli (Hermann) brzmiały bardzo ostro na górze, sucha średnica, bas bardzo szczupły. Na Kimber Cable 4PR (niekonfekcjonowany) brzmiały co prawda aksamitnie, z bogatym basem i niezłą średnicą dobrze opartą na basie, ale wysokie były wyraźnie wycofane - stanowiły tylko jakby uzupełnienie całości. Na Chordach Carnival Silverscreen (niekonfekcjonowany) wszystko uległo wyrównaniu - żaden zakres nie jest faforyzowany, wysokie dobrze obecne, z delikatnym akcentowaniem świszczących głosek, ale jednak wysokie bardziej dźwięczą niż cykają - pozytyw (zwłaszcza jeżeli chodzi o brzmienie talerzy perkusyjnych). Wokale wyraźne i charakterystyczne dla danego wykonawcy. Bas nie zapuszcza się bardzo daleko w dół, ale jest motoryczny, czas wybrzmienia jest niezwykle akuratny - to dotyczy także tzw. "dolnej średnicy" - wybrzmienia bębnów są zaskakująco wiarygodne. Kolumny grają z Chordami bardzo przestrzennie - jest wyraźna głębia i można pokusić się o lokalizowanie w trójwymiarze źródeł dźwięków - ale niewiele gorzej było z pozostałymi kablami. Co do "zszycia" poszczególnych zakresów częstotliwościowych - w zasadzie niezależnie od kabla - lepiej połączone średnie z basem, trochę gorzej to wygląda na przełomie średnicy i wysokich - wysokie (to jest naprawdę raczej subtelność a nie coś co nadaje wiodący charakter tym kolumnom) nieco odseparowane.

Pozdrawiam

Adam

 

Twój opis dźwięku w ogóle nie koresponduje z ceną twoich głośników :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeziębienie, ktoś kto ma do wydania 5tyś. na kolumny stereo, nie jest przysłowiowym "Kowalskim" ale już może się uważać za "melomana".

Jeśli ktoś lubi słuchać muzyki dobrej jakości a wybiera w sumie najtańsze kolumny, i w dodatku pisze że ów kolumny nie mają konkurencji do 5tyś. zł. to przepraszam, ale coś tu jest nie tak.

Są dwie opcje, albo słoń nadepnął na ucho albo jest to typowy naganiacz.

 

Opcji jest więcej.

Jeśli mogę wydac 5 tys na kolumny tez mogę 1500. Bez spięcia pośladków. I właśnie dlatego że uważam się za melomana to wybieram dźwięk pasujący mi a nie cenę jaka wypada zapłacić.

 

Cena zestawu jest informacją ograniczającą zbiór dostepnego sprzętu ale kiedy zaczyna być wyznacznikiem jego wartości to kończy się dyskusja merytoryczna.

 

 

Ale do rzeczy, prosze o poradę .

 

Mam lampę od Feliks Audio na 2A3. Małzonka moja zarzyczyla sobie do salonu kolumny . ok 50 metrow wielkosci pomieszczenia , otwarte, nieustawne, zagracone. Przeznaczenie radyjno - plikowe . Muzyka klasyczna , orkiestry .

 

Patrzyłem na te STX FX 300 . Czy warto kłopotac się i jechac ze wzmakiem do producenta na odsłuch ? Czy też w cenie do 3 tys cos ciekawszego znajde. Zakładam że tylko nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX FX-300 oferują najwyższym poziom jakościowy jeżeli chodzi o technologię, projekt zwrotnicy oraz jakość materiałów niespotykanych nawet w kolumnach do 10 tyś zł.

STX to kosze głośników z aluminium, głośniki z membranami węglowymi oraz pierścieniami Faradaya, kondensatory foliowe, panele tweeterów również aluminiowe, terminale pozłacane itd. Ale na nic wszelkie nowinki technologiczne ponad twoje własne odczucia. Jeżeli masz jeszcze dedykowany wzmak i masz nie daleko do Józefowa to tylko skorzystać z takiej okazji i osobiście ocenić. Ale i tak nie będzie to 100% ocena, gdyż akustyka wnosi bardzo dużo i w Twoim pokoju może być jeszcze lepiej lub gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś może porównywał Stx Fx-300 lub Fs-250 do Q Acoustics - 2050i? Już prawie zdecydowałem się na QA ale jeżeli coś w pełni polskiego w podobnej cenie byłoby lepsze to czemu nie. Nawet mimo lepszego wyglądy QA byłbym skłonny wybrać polską produkcję jeżeli oferuję lepsze właściwości dźwiękowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ale czego można się spodziewać po sklepowym forum, gdzie administratorami/moderatorami są Sprzedawcy, którzy "wycinają w pień" nieprawomyślne wpisy, szczególnie te dotyczące krytyki forumowego zestawu HK+JBL (wciskają ten badziew niedoświadczonym użytkownikom tego "forum", jak ktoś ma już jakieś doświadczenie, wtedy polecają MA, oczywiście tylko to, na czym się najlepiej zarabia - polski sprzęt jest tam zawsze w głębokiej niełasce).

Kilku forumowiczów już tam zbanowali, tylko dlatego, że odważyli się napisać prawdę - widać teraz teraz taka "moda na Putina" i jego skuteczne metody...

 

CI "Fachowcy" z HDFORUM gotowi są nawet napisać, że kiepściutkie (ale bardzo dobrze zareklamowane) Jble z serii Studio 1 czy 2 to konkurencja dla FX300...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

JBL Studio 180 to konkurencja adekwatna dla STX F 200-n pod względem ilości informacji muzycznej, choć JBL prezentują zupełnie inną estetykę brzmieniową - są sporo cieplejsze i wolniejsze, mniej konturowe w niskich częstotliwościach i inaczej rysują scenę (szerzej, ale bardziej na linii kolumn niż STX) - nie piszę tego dla śmiechu, bo w domu mam wymienione STX-y z Denonem 520 ae, a u siostry odsłuchuję regularnie zestaw oparty na HK 980 i JBL Studio 180. Zestaw HK + JBL ma tą zaletę/wadę, że niezwykle trudno sprowokować go do pokazania jakichkolwiek wyostrzeń brzmieniowych - jedni wolą takie nieco przyciemnione i osłodzone brzmienie niż dźwięk z Yamahy A-S500 w połączeniu z MA BX2 - co to w redakcji What HiFi swego czasu rozpływano się w pochwałach nad tym tandemem reprezentującym wcale nie "brytyjskie" budżetowe brzmienie - czyli granie średnicą z uduszonymi wysokimi i rozmiękczonym basem (niektórzy recenzenci piszą wtedy o "muzykalności")...

Co do wychwalania zestawu HK/JBL jako jedynego słusznego - także uznaję to za nieporozumienie - neutralność i równowaga tonalna przesunięta w dół, a także pewna "kocowatość" brzmienia, w ocenie obiektywnej nie czyni z tego sprzętu bardzo wyrafinowanego..

Odchodząc od tego wątku - dla zainteresowanych napisałem parę słów o moich STX F 200 n:

 

http://www.audiostereo.pl/stx-soundstation_f-200-n_kolumny-podlogowe-609-5341-1.html

 

Pozdrawiam

Adam

Edytowane przez Adasampli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Na DIY Audio już branżyści wieszczą że test STX neutrino będzie im spędzał sen z powiek. Taki Echo1 (kiedyś arwas qubric etc) już jasnowidził i przewiduje tragedię.

 

Ale ja przewiduję następująco co zrobią branżyści tacy Jak Echo1 - arwas-qubric na różnych forach:

a. jak test będzie negatywny dla Neutrino STX to Echo1 branżysta napisze że test był bardzo wiarygodny i należy go po kres dni przypominać :-)

b. jak test będzie pozytywny dla Neutrino to Echo1 branżysta napisze że test był jak zwykle.... :-)

oć taka polska przypadłość nieudaczników branżowych.

 

A tak do rzeczy, jeżeli STX Neutrio graja tak jak wyglądają to czekam na najbliższy salon w okolicach Trójmiasta, który udostępni je do odsłuchów.

Edytowane przez qbicakostka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież arwas czy jak mu tam był/jest fanatykiem Tonsil/STX - więc raczej będzie pisał same pozytywy.

 

PS. Mi osobiście nowe kolumny STX się bardzo podobają wizualnie. Liczę na dobre wrażenia odsłuchowe.

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.