Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  191 członków

STX Klub
IGNORED

Klub Fanów STX


KotD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi się wydaje że te electrino zrobione pod denona więc z nim zagrają najlepiej ale ogólnie w powyższym brak logiki miesza się w dyskusji ocena wzmacniaczy z dac (niezależnie od kolumn) z amplitunerami - mam nadzieję że branża tu macek nie wkłada bo takie osoby wczoraj zarejestrowane nagle z tym modelem ..... no nic odsłucham to się wypowiem ( z czym bądź )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcepan - 23.10.2012 roku również i Ty byłeś pierwszy dzień po rejestracji...Pracuję w branży finasowej.

Mieszkam w "dziurze" gdzie na odsłuch mam do wyboru: Toruń, Bydgoszcz lub Gdańsk.U nas w mieście pomimo,że jest Euro Agd i MediaExpert to jedyny wybór istnieje w złoźonych juz kinach domowych.

 

Postanowiłem wreszcie zrealizować cel jakim był zakup stereo - pozbycie się kina.

 

Oczytany w tego typu forach i recenzjach chciałem tak naprawdę zakupić JBL STUDIO 280 lub cośz firmy KLIPSCH prawdopodobnie RP-280f (markowy sprzęcior...wiecie nazwa, pełno filmików, fora, opisy...itd..)

 

Pojechałem ponad 100 km do Gdańska. Reweleacyjna obsługa w jednym ze sklepów.Bez problemu zakup w/w kolumn był możliwy.

Zakupiłem jednak STX ELECTRINO 250 i to bez odsłuchu bo nie było już na to czasu z mojej strony no i jestem zadowolony.Moje warunki oraz zróżnicowane preferencje muzyczne i tak nie dogodzą jedną parą kolumn i jednym amplitunerem (taka jest niby prawda)

 

Z drugiej strony cudze chwalicie, a i nasze gra i może zagrać pod nasze gusta, guściki , preferencje...

 

Postanowiłem więc "zapisać" się na to forum byście uczciwie pomogli mi dobrać odpowiedni wzmacniacz.Jeżeli ktoś testował z Was i słuchał różne wzmacniacze na tych kolumnach będzie dla mnie wiarygodym drogowskazem...

Dzięki wielkie...

MARCEPAN - nie martw siem...ja nie z branży...

 

tak przy okazji...ARTIZ_ : rewelacyjny pokój i pomysł...bardzo nam się z żoną podoba...kiedyś wpadniemy na kawę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale właśnie pobyt tu od 2012 trochę mnie nauczył przede wszystkim brania poprawki na recenzje prasowe jak też zamieszanie robione przez branżę - dlatego cenię sobie prostolinijne oceny sprzętu bez używania zwrotów typu : kolumny graja lepiej niż 3 razy droższe - a co mnie to obchodzi ? itp oprócz tego czekają cię niespodzianki typu : przedmiotem lub tematem wywołanym jest dajmy na to wzmacniacz yamaha za 1500 a dyskusja zboczy z kierunku i dowiesz się więcej o wzmacniaczu roksan za 8000 - bywa zabawnie ale ogólnie to fajne forum a Twoja rekomendacja kolumn jak najbardziej mobilizuje mnie do odsłuchu tylko do tego Józefowa mam pod górkę (jedyny punkt w warszawie ma pokój odsłuchowy w remoncie ) ps ale powitałem Cię na forum grzecznie więc życzę udanych inwestycji owocnych dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Marcepan - 23.10.2012 roku również i Ty byłeś pierwszy dzień po rejestracji...Pracuję w branży finasowej.

Mieszkam w "dziurze" gdzie na odsłuch mam do wyboru: Toruń, Bydgoszcz lub Gdańsk.U nas w mieście pomimo,że jest Euro Agd i MediaExpert to jedyny wybór istnieje w złoźonych juz kinach domowych.

 

Postanowiłem wreszcie zrealizować cel jakim był zakup stereo - pozbycie się kina.

 

Oczytany w tego typu forach i recenzjach chciałem tak naprawdę zakupić JBL STUDIO 280 lub cośz firmy KLIPSCH prawdopodobnie RP-280f (markowy sprzęcior...wiecie nazwa, pełno filmików, fora, opisy...itd..)

 

Pojechałem ponad 100 km do Gdańska. Reweleacyjna obsługa w jednym ze sklepów.Bez problemu zakup w/w kolumn był możliwy.

Zakupiłem jednak STX ELECTRINO 250 i to bez odsłuchu bo nie było już na to czasu z mojej strony no i jestem zadowolony.Moje warunki oraz zróżnicowane preferencje muzyczne i tak nie dogodzą jedną parą kolumn i jednym amplitunerem (taka jest niby prawda)

 

Z drugiej strony cudze chwalicie, a i nasze gra i może zagrać pod nasze gusta, guściki , preferencje...

 

Postanowiłem więc "zapisać" się na to forum byście uczciwie pomogli mi dobrać odpowiedni wzmacniacz.Jeżeli ktoś testował z Was i słuchał różne wzmacniacze na tych kolumnach będzie dla mnie wiarygodym drogowskazem...

Dzięki wielkie...

MARCEPAN - nie martw siem...ja nie z branży...tak przy okazji...ARTIZ_ : rewelacyjny pokój i pomysł...bardzo nam się z żoną podoba...kiedyś wpadniemy na kawę...

Zapraszam i dziękuje :)

 

galeria:

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=125913

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie podłączyłbym tego Denona 720 pod Electrino, żeby sprawdzić , czy faktycznie jest tak cudownie. Dla mnie ten Denon był skreślony na starcie przez brak DAC. Sensowny,zewnętrzny DAC grubo przekraczał mój budżet. U mnie odtwarzacz CD jest na ostatnim miejscu, bo mam duży pakiet kanałów muzycznych w tv podpiętym optykiem i kompa pod DAC, więc dla mnie funkcjonalność wzmacniacza jest kluczowa. Pewnie gdybym był tradycjonalistą, to szukałbym innego wyjścia niż Yamaha 701, ale nie mam pokaźnego zbioru CD, poza tym lubię sobie w jednej chwili natchnienia odtworzyć jakiś utwór z Youtube, którego próżno szukać w jakiejkolwiek kolekcji płyt...

Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie STX pojawił się Denon 720 w połączeniu z Electrino 250...:

http://stx.pl/category/zestawy-hi-fi-hi-end

 

Czy producent kolumn daje sygnał, że ten wzmaciacz najlepiej do nich pasuje?

Tego pewnie się nie dowiem.

 

Moje osobiste typy bez odsłuchów (w skrócie): YAMAHA 301,501, DENON 720, ONKYO 9030,9050

 

Chyba będę zmuszony kupić wzmacniacz w ciemno albo czeka mnie wyjazd i szukanie możliwości odsłuchu takich kolumn z moimi popozycjami.Najbliższy znany mi sklep by połączyć takie zestawy to ponad 100km...

Edytowane przez Krzysztof.gdz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy producent kolumn daje sygnał, że ten wzmaciacz najlepiej do nich pasuje?

 

Nawet nie sygnał, sam właściciel STX, Pan Trzaskowski jest zarejestrowany na tym forum i pisał, że Electrino najlepiej zgrywają się z Denonem. Ale czy dlatego, że po prostu zakupił do odsłuchów denona i nic więcej, czy faktycznie jest to opinia wygłoszona po wielu odsłuchach różnych wzmacniaczy? Tego nie wiem...

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

staropolanka2000

Nawet nie sygnał, sam właściciel STX, Pan Trzaskowski jest zarejestrowany na tym forum i pisał, że Electrino najlepiej zgrywają się z Denonem. Ale czy dlatego, że po prostu zakupił do odsłuchów denona i nic więcej, czy faktycznie jest to opinia wygłoszona po wielu odsłuchach różnych wzmacniaczy? Tego nie wiem...

 

 

...a to właśnie ciekawe...(dzięki za info bo akurat tego nie czytałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kino domowe kompletnie sprzedane... no i kupiony...wzmacniacz Denon PMA-720AE. Zobaczymy i posłuchamy.Będę w domku za jakiś czas i przekonam się o moim pierwszym stereo po wielu, wielu latach

 

I jak odsłuchy?

Czy ktos wie kiedy stx wyda moniorki i glosnik centralny do kona domowego ?

Chodzi o wersje do frontow elektrino.

 

galeria:

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=125913

 

To STX jeszcze nie wypościł reszty kolumn do kina?

Miały się ukazać na początku tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak odsłuchy?

 

No witam, posiadam cały zestaw Denona (dzięki uprzejmości mojej żony...hehe - ktora zakupiła mi CD 720 AE do mojego wzmacniacza)

Początek mojej drogi ze stereo -zaślubiny z nowym sprzętem juz się odbyły - jestem przekonany, że pozycie między nami będzie przez bardzo długi czas.

 

Spełnia moje oczekiwania.Mieszkam w bloku.Pokój mam mało wiele przystosowany do słuchania muzyki.Słyszę to co chciałem słyszeć ,osiągnąć i z całą pewniością jest to klasa w górę w porównaniu do tego co miałem.Założenia zrealizowane.

 

Aż "strach" pomyśleć jak by zagrał sprzęt "znowu" klasę wyżej od tego w moich skromnych warunkach.

 

Jednak ten smaczek zostawiam sobie na wypady do ludzi których mam nadzieję poznać i posłuchać te cacka przy kawie w ich domach lub na jakiś prezentacjach tak jak to sobie zostawiłem w przypadku samochodu osobowego.

 

Mi to wystarcza w 100%

 

Polecam połączenie tego Denona z tymi właśnie kolumnami.Mojej żonie oprócz jakości dźwięku również wizualnie ten cały zestaw bardzo się podoba.

 

Za zaoszczędzone pieniądze i czas który bym poświęcił na dozbieranie kasiorki ( tak jak wcześniej pisałem chciałem wiele droższe kolumny, a co za tym idzie pewnie inny wzmacniacz) możemy skupić się już na innych celach.

 

P.S. kiedyś za dzieciaka słyszałem jak grały płyty gramofonowe - może jeszcze gramofon? kto wie...

 

 

 

To STX jeszcze nie wypościł reszty kolumn do kina?

Miały się ukazać na początku tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś ma może zdjęcia z wnętrza fx-300, od producenta, chodzi mi dokładnie o wygłuszenie jak i co jest dane na poszczególne ścianki , bo każdy mówi co innego i już nie wiem, dzwoniłem do stxa, to mi powiedzieli że na boczne ścianki bez różnicy czy dam matę filcowobitumiczną, czy watę poliestrową,,,, trochę to mnie zdziwiło, albo poprostu nie chcieli mi powiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie są zbyt równo zestrojone do takiego gatunku?

 

Moim zdaniem dół jest podbarwiony (choć nie czuję się w tym temacie znawcą), spokojnie dadzą radę, jak mieszkasz w bloku (tak jak ja) to ich nie wykorzystasz w pełni no chyba, że chcesz toczyć wojnę z sąsiadami...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy,

mam kolumny Monitor Audio BX2 podpięte pod Marantza PM6005, wcześniej grały pod Nad316 i całkiem ciekawie to brzmiało, myślałem, że jak przesiądę się na droższego wzmaka to będzie jeszcze lepiej, a jest gorzej. Postanowiłem więc zmienić kolumny :) Patriotycznie chcę coś krajowego, padło na STX. FS-250, Electrino 150, 250, czy MX-140 będzie dobre do małego pokoju, ok 13m2, podpięte wszystko pod komputer, a więc film, gry, muzyka, zaznaczam, że słucham dość cicho i w obecnym układzie BXom brak dynamiki i basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.