Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  191 członków

STX Klub
IGNORED

Klub Fanów STX


KotD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nauczysz się podstaw to porozmawiamy. Załóż na forum temat "Czy upychanie czterech kolumn do pokoju do fajne rozwiązanie". Szybko zejdziesz na ziemię, bo jak na razie jesteś jeszcze bardzo daleko. A twoj wiek mnie całkowicie nie obchodzi, możesz i mieć 60lat, ale w audio to dopiero raczkujesz.

Nie obrażaj się, bo nie ma po co.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter USB > SPDIF.

 

http://allegro.pl/przetwornik-dac-pcm2704-usb-coaxial-s-pdif-optical-i6557344115.html

 

W sumie w tym przypadku nawet Fiio Ci nie potrzebne. Możesz wyjść analogiem z tym że nie RCA - RCA, tylko mini jack - RCA.

Hmmm wow, jakoś tego wcześniej nie widziałem. A jakość dźwięku rzeczywiście będzie zauważalna na plus przy podanym przez Ciebie przetworniku? W porównaniu do hdmi->dac->wzm. Bo teraz musiałbym zwrócić kabel rca-rca + fiio. Jeśli są to tak budżetowe przetworniki, to czy jest sens się bawić teraz?

d03K - 192khz/24bit

PCM2704 - 16-bit 32KHz/44.1KHz/48KHz

 

Nie wiesz co tracisz majac zrodło dzwieku jako tv. Nie masz jakiegos starego dvd ?

Mam stare dvd... Ale płyt żadnych nie zbierałem i nie będę zbierać. Pliki z kompa spotify / tidal. W sumie rzeczywiście rozwiązanie, które polecił rafal735r wydaje się być lepsze. Edytowane przez xmtx123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu pomijasz telewizor. Takie posunięcie zawsze jest na plus. Możesz zrobić tak. Komp > konwerter USB/Spdif > Fiio > wzmak.

Albo komp >konwerter USB/spdif > wzmak.

Ale to już musiałbyś sam sprawdzić, które rozwiązanie będzie lepsze. Im mniej elementów w torze, tym lepiej. Po co się bujać z telewizorem?

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czekaj, czekaj a właśnie przypomniało mi się dlaczego w ogóle wykluczyłem to rozwiązanie komp - > konw. usb - > wzmak. A więc dlatego, bo będę często i gęsto oglądać multimedia przez TV (android) telewizor ma być kupiony jeszcze. W razie kablówki/dekodera dodatkowo musiałbym przepinać kable co chwila. Ale z drugiej strony jeśli jakość dźwięku byłaby słyszalnie lepsza to mógłbym się w imię tego katowac -,-.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, jakbym podłączył a)PC -> usb -> DAC + b)TV -> optical-> DAC i wtedy DAC ->jack-rca-> wzmak. Działałoby? :)

 

FX-AUDIO DAC-X3 24BIT/192KHz

http://allegro.pl/fx-audio-dac-x3-24bit-192khz-usb-wzm-sluchawk-i6556488471.html

ale potrzebowałbym chyba takiego DAC'a z wejsciem usb i optic. Coś ktoś może powiedzieć na jego temat?

W sumie mógłbym zwrócić ten fiio d03k i kupic cos delikatnie drozszego do ok 250zł... i miałbym wtedy dość uniwersalny dac. Ktory oczywiscie też w przyszłości mógłbym zmienić na coś lepszego.

Edytowane przez xmtx123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż na forum temat "Czy upychanie czterech kolumn do pokoju do fajne rozwiązanie". Szybko zejdziesz na ziemię, bo jak na razie jesteś jeszcze bardzo daleko.

 

To czy "upychanie 4 kolumn" jest dobrym rozwiązaniem, zależy o tego, kto jaki ma pokój i jaki dźwięk lubi. To co ,forumowi spece twierdzą na ten temat mało mnie interesuje. Wcześniej miałem 2 kolumny i zadowolony nie byłem, z resztą nawet znajomi, którzy mnie odwiedzają zauważyli znaczną poprawę. Do pokoju 15 m2 pewnie nie ma to sensu, ale w 32 metrach już tak. Jak mnie będzie kiedyś stać na kolumny Vienna Acoustics albo Bowers&Willkins za kilkanaście tysięcy za sztukę, to podłącze dwie, obiecuje. :)

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, jakbym podłączył a)PC -> usb -> DAC + b)TV -> optical-> DAC i wtedy DAC ->jack-rca-> wzmak. Działałoby? :)

 

FX-AUDIO DAC-X3 24BIT/192KHz

http://allegro.pl/fx-audio-dac-x3-24bit-192khz-usb-wzm-sluchawk-i6556488471.html

ale potrzebowałbym chyba takiego DAC'a z wejsciem usb i optic. Coś ktoś może powiedzieć na jego temat?

W sumie mógłbym zwrócić ten fiio d03k i kupic cos delikatnie drozszego do ok 250zł... i miałbym wtedy dość uniwersalny dac. Ktory oczywiscie też w przyszłości mógłbym zmienić na coś lepszego.

Ten z linku ma coax, optic i USB więc dał by radę. Na pewno nie gorszy od Fiio.

 

To czy "upychanie 4 kolumn" jest dobrym rozwiązaniem, zależy o tego, kto jaki ma pokój i jaki dźwięk lubi. To co ,forumowi spece twierdzą na ten temat mało mnie interesuje. Wcześniej miałem 2 kolumny i zadowolony nie byłem, z resztą nawet znajomi, którzy mnie odwiedzają zauważyli znaczną poprawę.

Pewnie wszyscy się znają na dobrym dzwięku jak ty. :D

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wszyscy się znają na dobrym dzwięku jak ty. :D

 

Oczywiście, tylko Ty masz wyłączność na Polskę, na znanie się na dźwięku. Rafał wyrocznia z audiostereo. :D Jak mówisz, że coś jest złe, to na pewno takie jest.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie użyłem chociaż słowa "złe'? Stosując 4 kolumny w pokoju nie ma nawet prawa bytu takie zjawisko jak scena. Zrozum to. Idąc dalej twoim tokiem rozumowania w pokoju 60m trzeba zastosowac 8 kolumn, bo to za duża powierzchnia. Nie ochodzi mnie to co zrobisz, kupisz. Niech yamaha będzie wzmacniaczem po którym wszyscy jadą. Myślisz że mnie to rusza? Wybór zależy od ciebie, jeszcze kilka lat temu byłem taki sam jak ty i inni nowi. Ale w odrożnieniu od 90% zacząłem drążyć temat audio i wynosić z tego jakąś wiedzę. Kupować, sprzedawać, wymieniać i słuchać. Nie obracam się urządzeniach za 5 czy 10 tys złotych tylko w wiele tańszych. Droga która obecnie kroczysz jest zła. Zamiast 4 takich sobie kolumn, kup 2, wieksze, nawet i używane. Często lepszej klasy, to samo wzmacniacz. Zamiast docinać i się zgrywać, słuchaj. A jak ci się nie chce, lub nie masz na to czasu nie ubliżaj i tyle.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafałku nikomu nie miałem zamiaru ubliżyć ,dlatego jeżeli się poczułeś urażony, to przepraszam. :) Lubię się po prostu trochę przekomarzać. :) Niech każdy sobie słucha na jakim sprzęcie lubi, albo na jaki go stać. Co się komu podoba, to jest kwestia subiektywna i nie warto nikogo dyskredytować ,tylko dlatego że mu bardziej odpowiada słuchanie czterech kolumn, a nie dwóch. Akurat wiedza niewiele ma do tego. Doświadczenie natomiast już tak, na pewno będę mądrzejszy jak przesłucham wiele różnych zestawów, żeby porównać i świadomie zdecydować.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolumny wzmacniacz dac itd. Po małych perturbacjach gra! :D Ale tak jak wcześniej podkreślałem, nie mam porównania z czymś innym. Na dniach przyjdzie dac FX-AUDIO DAC-X6 (chinol). Przeskakując z gównianych kolumienek z mini wierzy na to co mam teraz jestem wniebowzięty! :) Basiorek jest mega, wysokie też są mega. W zasadzie co nie odpalę gra elegancko. Ale, jedyne co udało mi się zaobserwować, to przy niektórych rockowych/metalowych nagraniach ewidentnie środek zaczyna robić się płaski a na wierzch wychodzi dół / góra. Ale efekt ten nie występuje przy wszystkich nagraniach rock/metal, może to kwestia samego nagrania. :) Nie żałuję! hihi... Nie będę polecać na takim forum (koledze mogę), bo pierwszy raz w życiu słyszę dźwiek z takich kolumn :P Dla mnie to jest niepojęte jak mogłem tyle lat słuchać muzyki tak jak słuchałem. Pierwszy raz w życiu w porównaniu do swoich słuchawek (z 10 par miałem) Creative EP-630, muzyka grająca luzem a nie z głosniczka w uszach jest dla mnie o wiele lepiej brzmiąca. Cały czas szok hihi. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyszedł FX-AUDIO DAC-X6 :) Podłączony, heheh cholera ale potrzebuję czasu, żeby opisać różnicę między nim, a fiio d03k, bo wszystko tak się złożyło, że przez noc mam 50gb flaców :F I nie wiem czy to kwestia flaców czy daca, ale gra bardzo fajnie wszystko :P Za ok tydzień dam znać, poeksperymentuję itd. Muszę zainstalować foobara :F Po podłączeniu X6, wkurza mnie jedna rzecz, że nie mogę ściszać z windowsa muzy (robiłem to z klawiatury)... Działa to 0,1ynkowo... mogę wyłączyć lub włączyć głoś jak ściszam.

Edytowane przez xmtx123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyszedł FX-AUDIO DAC-X6 :) Podłączony, heheh cholera ale potrzebuję czasu, żeby opisać różnicę między nim, a fiio d03k, bo wszystko tak się złożyło, że przez noc mam 50gb flaców :F I nie wiem czy to kwestia flaców czy daca, ale gra bardzo fajnie wszystko :P Za ok tydzień dam znać, poeksperymentuję itd. Muszę zainstalować foobara :F Po podłączeniu X6, wkurza mnie jedna rzecz, że nie mogę ściszać z windowsa muzy (robiłem to z klawiatury)... Działa to 0,1ynkowo... mogę wyłączyć lub włączyć głoś jak ściszam.

Chyba powinieneś dobrze sobie przygotować pc pod audio, tzn. powinno sie uzyskac bit perfect gdy posyłasz sygnał do dac, możliwość regulacji głośności windowsem oznacza BRAK bit perfect. Instalacja foobara to podstawa :)

Edytowane przez marteo1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie tego foobara i faktycznie poprawa jakości jest, porównując do AiMP3. Nie jest jakaś kolosalna, ale słyszalna. Zainstalowałem z ciekawości, będąc pesymistycznie nastawionym, ale muszę przyznać rację. Jednak "interfejs" :) tego programu go dyskwalfifkuje w dłuższym użytkowaniu.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafal735r mam pilot od wzmaka. I tu dodam, wymieniłem przed chwilą baterie, tak jak on działa to jest dno :P Jak siedzę 1,5m od wzmaka to spoko, ale jak odejde na 2-3 metry to nic nie działa nie łapie, to jest lipa. Ale oby tylko takie minusy :) No i fakt niemożliwości ściszania z klawiatury to dla mnie trochę bolączka, bo się przyzwyczaiłem do tego. Druga rzecz, szczególnie teraz jak pstrykam między kawałkami, to niektóre z nich chcę podgłośnić i czasem to jest takie vol + / vol - co minuta, dlatego łapanie pilota jest mało wygodne :P

 

@marteo1981 no własnie działa to 0/1 mogę włączyć lub wyłączyć dźwiek z windowsa. Za chwilę zajmę się instalacją foobar :) W sumie jak sie strzeli jakiegoś skina, to można go doprowadzić do wyglądu spotify :P I like it.

Edytowane przez xmtx123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
przyszedł FX-AUDIO DAC-X6 :) Podłączony, heheh cholera ale potrzebuję czasu, żeby opisać różnicę między nim, a fiio d03k, bo wszystko tak się złożyło, że przez noc mam 50gb flaców :F I nie wiem czy to kwestia flaców czy daca, ale gra bardzo fajnie wszystko :P Za ok tydzień dam znać, poeksperymentuję itd. Muszę zainstalować foobara :F Po podłączeniu X6, wkurza mnie jedna rzecz, że nie mogę ściszać z windowsa muzy (robiłem to z klawiatury)... Działa to 0,1ynkowo... mogę wyłączyć lub włączyć głoś jak ściszam.

Podaj link do daca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa, bo działa od 1,5m... Hmm...

Co do foobara, chyba nie będę go używać. Jak używam foobara z wasapi / asio, to nie mogę odpalić filmu z yt. Bo dzwięk jest przejęty przez foobar. :\

Mozesz wypróbować JRiver, ja teraz na nim gram,lepiej mi sie podoba niz foobar, jest to juz kombajn multimedialny, ale ja mam odfajkowane "tylko audio" i jest ok, no i lepsza obsługa poprzez smartfona za pomocą apki Gizmo, ta na foobara mi nie podeszła.

Edytowane przez marteo1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.