Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  191 członków

STX Klub
IGNORED

Klub Fanów STX


KotD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zmienilem zwykly polski kabel miedziany 2x4mm na kabel Melodika 2x4mm purple rain i powiem szczerze rożnica jest ogromna. Dzwiek jest bardziej selektywny i soczysty wreście electrino 250 z moja budzetową yamahą można słuchać. Osobiście nie wierzyłem w jakąś dużą zmianę, a tu miłe zaskoczenie.

 

 

Witam, zmienilem zwykly polski kabel miedziany 2x4mm na kabel Melodika 2x4mm purple rain i powiem szczerze rożnica jest ogromna. Dzwiek jest bardziej selektywny i soczysty wreście electrino 250 z moja budzetową yamahą można słuchać. Osobiście nie wierzyłem w jakąś dużą zmianę, a tu miłe zaskoczenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam pytanko, czy warto kupic ampli YAMAHA R-N301 do podłączenia Electrino 150/250 ? Czy jednak pozostać przy pierowotnej decyzji PMA 720 + DAC SMSL Sanskrit 6 .

W przypadku yamahy mam już wbudowany DAC nieco słabszej jakości, ale za to dostajemy parę innych przydatnych dodatków.

Początkowo zależało mi na podpięciu PC za pomocą USB + Xboxa przez Toslinka, ale przecież oba źródła mam podpięte do TV przez HDMI z którego sygnał audio pójdzie dalej optykiem, a z dwóch na raz nie będę korzystał.

Fakt, że Yamaha nie ma PreOuta, wiec z ew. subem bedzie juz nieco kłopot jeśli w ogóle bedzie mi potrzebny przy podłączeniu 250.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Electrino 500 na dużych 27-cm głośnikach. Cena ma być poniżej 4tys za parę. Z nowych detali maskownice z nową bardziej przezroczystą tkaniną mocowane na magnesy. Głośnik wysokotonowy z logo STX i nowe logo Electrino. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. W ciągu 2-3 tygodni powinny być dostępne.

 

b682d5887419ff7dgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem świeży i mam bardzo konkretne pytanko. Jak się zachowuje ONKYO 8150 z STX ami? Pieją ludzie nad demonem a ja jestem zdecydowany na onkyo... dzisiaj słuchałem tego ampli niestety z jednym zestawem: kef xq30... Maleństwa ale jak na moje laickie ucho rewelacja z jednym małym minusem. Absolutny brak basu. Sprzedawca twierdził, że to przez pokój i że w domu będzie dużo lepiej. Mało istotne, bo nie zdecyduję się na nie ,gdyż są stanowczo za drogie. Miałem okazję również słuchać Yamahy 602 i tą zrobiła na mnie wrażenie dopiero z kolumnami b&w 683s2. Też mało istotne bo Yamahy nie chcę. Po całej serii nieistotnych wypowiedzi pytnia: gdzie we Wrocławiu mają do posłuchania STXy? Jak Waszym zdaniem ( jak ktoś ma taki zestaw) grają z 8150?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nowe Electrino 500 na dużych 27-cm głośnikach. Cena ma być poniżej 4tys za parę. Z nowych detali maskownice z nową bardziej przezroczystą tkaniną mocowane na magnesy. Głośnik wysokotonowy z logo STX i nowe logo Electrino. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. W ciągu 2-3 tygodni powinny być dostępne.

 

b682d5887419ff7dgen.jpg

 

I jak 500tki...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nikt nie miał okazji słuchać. Pamiętam jak już kilka lat temu wspomniałem o kolumnach STX, które miałem okazję posłuchać w małym płockim sklepiku. Wtedy już były konkurencją dla zagranicznych konstrukcji ale zostałem wyśmiany na tym dzielnym forum. Po latach okazało się, że niesłusznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Pewnie nikt nie miał okazji słuchać. Pamiętam jak już kilka lat temu wspomniałem o kolumnach STX, które miałem okazję posłuchać w małym płockim sklepiku. Wtedy już były konkurencją dla zagranicznych konstrukcji ale zostałem wyśmiany na tym dzielnym forum. Po latach okazało się, że niesłusznie.

 

Spoko...ja z bajki o kopciuszu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę @ziko369,że zainteresowały Cię te stx.W sumie mnie też.Ja,podobnie jak Ty,słucham teraz na 2x16,5 cm na stronę,ale chętnie spróbowałbym większych przetworników.Niestety mieszkam za granicą,także odsłuch nie wchodzi w grę.Ale jeżeli odsłuchasz te stx,bardzo Cię proszę,podziel się wrażeniami.

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam przedświątecznie wraz z życzeniami; oby nasze dzieci miały bogatych rodziców,ma to, a jak ktoś nie ma to brać się do roboty.

Od dzisiaj jestem posiadacze Electrino 500.

Gra to z lampą Pocahontas 2x12W.

 

Panowie trzeba odpękać parę złotych i je kupić.

Wrażenia bezcenne, jakość super, trzeba to usłyszeć.

Szczególnie przy słuchaniu w domowych warukach, mój pokój 5,5 na 5 m - wrażenia zaje...te.

Choć są nowe to wrażenia bezcenne.

Słychać rzeczy, które wcześniej były w "pogłosie" czyki gdzieś na drugim, trzecim planie za mgłą.

Szczegóły, separacja kanałów, źródła pozorne dźwięku - wszytko w nowej artykulacji, odsłonie.

Nagrania odkrywa się na nowo.

W moim przypadku chodziło o kolumny o wyższej skuteczności.

Egzamin zdany i gratuluję STX takiego wyrobu.

Mam spokój na kolejne 20 lat.

Poprzednie kolumny Jamo Concert 8, Jamo 507, Elac elr 55 Jubilleum, Jamo Classic 4, BMW 602 oraz wiele innych przesłuchanych wyrobów. Specjalnie użyłem słowa "wyrobów" ponieważ to co reprezentują Electrino 500 to coś niezwykłego. Koledzy zapomnijcie o reszcie, odkładajcie, sprzedawajcie róbcie cokolwiek ale nie marnujcie okazji.

W zasadzie jestem konserwatystą ale to co dzisiaj zagrało w moim pokoju to coś z pólki bardzo, bardzo, bardzo wysokiej.

Specjalnie nie użyłem określenia H.-..d bo niektórzy mogą się urazić słysząc dźwięk własnych pieniędzy i nic więcej.

Tutaj słychać każdą złotówkę i przewalutowanie 1:1 na dowolnie inną walutę o kursie wyższym niż PLN.

Bardziej delikatnie nie mogę napisać bo jest to forum publiczne.

Brać, kupować, słuchać i radochę mieć z fanów sprzętu o nazwach egzotycznych i za "pierdylion luidorów".

 

Głuchy jak pień

Zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt.

Trochę duże, ale proszę mi wierzyć bardzo dobrze słucha się wieczorem, czy późno w nocy.

Niczego nie brakuje w żadnym paśmie przy cichym słuchaniu.

Lokalizacja wokali, instrumentów, pogłosów o różnym natężeniu czegokolwiek jest wyraźnie słyszalne.

Może zacznę słyszeć dźwięk kabli................

To taki gruby żart, chociaż kto wie - teorie są różne a praktyki jeszcze różniejsze.

Jak ktoś nie wierzy to trzeba udać się jakiegoś sklepu, gdzie je sprzedają i podpiąć pod jakąś lampę, nawet słabą mocowo.

Ja je usłyszałem na ałdioszoł w tym roku i biłem się z myślami vs. Pylon Sapphire 30 lub 31.

Te drugie ma kolega w domu z prostą lampą mocy 2W i dają radę (SE na ECL86).

Pozdrawiam i życzę udanych zakupów.

 

Acha, jeszcze jedno

Kobieta w domu tego nie zrozumie.

Moja do tej pory się zastanawia: jak można było kupić coś takiego.

 

Głuchy jak pień

Zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

I co Panowie w Nowym Roku?

Coś drgnęło w systemach bo cisza, jak makiem zasiał.

I najlepszego na nowej drodze audio!

U mnie radocha trwa nadal.

Szczególnie przy płytach Yello np. Toch i Eye.

Choć duże to znikają w pokoju i w cale ich nie słych w sensie lokalizacji.

Dźwięk jest wyraźnie oderwany od kolumn w trójwymiarowej przestrzeni.

Ktoś już je nabył czy jestem jedyny????

 

A i żona już nie reaguje na to że jest za głośno.

Ciche słuchanie i wszystko gra!!!

 

Głuchy jak pień

Zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

I co Panowie w Nowym Roku?

Coś drgnęło w systemach bo cisza, jak makiem zasiał.

I najlepszego na nowej drodze audio!

U mnie radocha trwa nadal.

Szczególnie przy płytach Yello np. Toch i Eye.

Choć duże to znikają w pokoju i w cale ich nie słych w sensie lokalizacji.

Dźwięk jest wyraźnie oderwany od kolumn w trójwymiarowej przestrzeni.

Ktoś już je nabył czy jestem jedyny????

 

A i żona już nie reaguje na to że jest za głośno.

Ciche słuchanie i wszystko gra!!!

 

Głuchy jak pień

Zorge

 

A Techniczny Death Metal też grasz ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest techniczny Death Metal????

Zatrzymałem się w metalu na Iron Maiden i Accept jeżeli pamiętasz takie zespoły, po drodze jeszcze było Judas Prist, WASP i trochę innych kapel ale to niestety nie moja bajka.

Z teoretycznego metalu mam już tylko Type O' Negative, bo tu jeszcze słychać muzykę, jakiś pomysł na granie i koncept.

No ale to moje zdanie i niech tak zostanie.

W zasadzie to słucham wszystkiego, co już raz wcześniej słyszałem i mnie się podoba.

Od smętnego plumkania, przez 4AD, do YES i trochę muzyki filmowej.

Na razie mam przesłuchanych gruntownie (od dechy do dechy) ze 20 płyt i jest dalej fun.

W sobotę i niedzielę biorę na warsztat YES (90125 nagrana raczej słabo, Magnification - 2cd i Open Ypur Eyes. potem może Eliash Hendla, Cztery Pory Roku i wrócę do Camel, Maryllion, Bolshoi, Clan Of Xymox, Dead Can Dance, Loreena McKennit, Mike Oldfield i inne...).

Co wyjdzie usłyszę ale rozczarowania się raczej nie spodziewam tylko prawdy.

Niestety słabo zrealizowane płyty dalej są słabe.

 

Głuchy jak pień

Zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż temat realizacji plyt to temat rzeka

Ale cieszy mnie fakt że dalej jakość jest na wysokim poziomie

Mój system nie daje takiej satysfakcji jak mini wieża

Ale trudno moja strata.

Nie mniej słyszę więcej i lepiej.

Nie żałuję dzisiaj ani jednej złotówki i sprzedanych kolumn (jamo 507 i Concert 8) bo warto było czekać na coś takiego około 20 lat.

Jak ktoś nie wierzy a jest z Warszawy lub okolic zapraszam nawet ze swoim sprzętem, kablami i płytami.

Zasilania niestety nie zmienię w ścianach.

Może sobie dokupię electrino 250 do tranzystora.

Decyzja jest na etapie przemyśleń ale choroba zaczęła postępować i kto wie.....

 

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Mój system nie daje takiej satysfakcji jak mini wieża

Ale trudno moja strata.

 

Bo daje dużo dużo większą...dobre realizacje brzmią zjawiskowo...a słabymi nie ma co sobie głowy zawracać...przynajmniej ja tak do tego podchodzę...

Pozdrawiam serdecznie A.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.