Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  191 członków

STX Klub
IGNORED

Klub Fanów STX


KotD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam. Dzisiaj podłączyłem Electrino 150E razem z Electrino 250 pod wzmacniacz stereo Yahaha AS-701. Wcześniej miałem w ten sposób podłączone efektówki Prisma (czajnatałn) i jest teraz różnica kolosalna, na plus oczywiście. Tak jak producent podaje, bardzo spójne brzmienie w komplecie z fronatami 150 lub 250.W szoku jestem ile z takiej małej kolumienki wydobywa się basu. Wykonane świetnie, tak samo jak podłogówki, z tyłu możliwość wpięcia wtyków bananowych.Ciężkie i solidne. Maskownice na magnesy, co jest świetnym posunięciem, bo w poprzednich głośniczkach miałem połamane bolce od maskownic,bo mi kot zwalił je na ziemię. Za taki sprzęt 568zł z wysyłką, to nie jest wygórowana cena. Zapakowane elegancko, z góry i z dołu odpowiednio wyprofilowany styropian. Ja tam polecam.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja mam. Dzisiaj podłączyłem Electrino 150E razem z Electrino 250 pod wzmacniacz stereo Yahaha AS-701. Wcześniej miałem w ten sposób podłączone efektówki Prisma (czajnatałn) i jest teraz różnica kolosalna, na plus oczywiście. Tak jak producent podaje, bardzo spójne brzmienie w komplecie z fronatami 150 lub 250.W szoku jestem ile z takiej małej kolumienki wydobywa się basu. Wykonane świetnie, tak samo jak podłogówki, z tyłu możliwość wpięcia wtyków bananowych.Ciężkie i solidne. Maskownice na magnesy, co jest świetnym posunięciem, bo w poprzednich głośniczkach miałem połamane bolce od maskownic,bo mi kot zwalił je na ziemię. Za taki sprzęt 568zł z wysyłką, to nie jest wygórowana cena. Zapakowane elegancko, z góry i z dołu odpowiednio wyprofilowany styropian. Ja tam polecam.

Zapodaj jakies fotki:)

Tez z tyłu mam prismy. Naprawdę taka roznica? Centralny juz zmieniłes?

 

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEe to mi się nie chce. Wyglądają tak jak u stxa na stronie. Nie ma żadnego zaskoczenia. Spójnie brzmią i spójnie wyglądają. Widzę, że suba też zrobili.Cena niestety trochę przesadzona. Jak ktoś kompletuje pod oglądanie filmów,to fajna opcja taki zestawik. Na pewno ucieszy oko w niejednym salonie.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wzmacniacz Teac A-1D

 

Chcesz zestaw do kina domowego podłączyć pod wzmacniacz stereo? Z tego co widzę, co tam możesz podłączyć co najwyżej 2 pary kolumn, nie masz chyba nawet wyjścia na subwoofer, poza tym w systemie stereo podłączenie suba mija się z celem, Electrino produkują wystarczająco dużo basu.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chcesz zestaw do kina domowego podłączyć pod wzmacniacz stereo? Z tego co widzę, co tam możesz podłączyć co najwyżej 2 pary kolumn, nie masz chyba nawet wyjścia na subwoofer, poza tym w systemie stereo podłączenie suba mija się z celem, Electrino produkują wystarczająco dużo basu.

No własnie,tez to zauwqzyłem ale siedziałem cicho:)

 

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

co jeszcze polecicie do Electrino? Posiadam 150tki i zastanawiam się nad 720AE, ale myślę, że można znaleźć coś ciekawszego do 1k zł. W grę wchodzą również używki, a nawet vintage.

Tylko trochę szkoda mi pilota.

Z tego co napisano w klubie Denona. Stara 720stka nie ma nic wspólnego z odnowioną 720AE.

A co jeszcze powinno się zgrać ze 150tką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam. Jestem tu nowy i proszę o wyrozumiałość. Zdecydowałem sie na zakup kolumn firmy STX. Zalezy mi na stworzeniu zestawu stero + subwoofer. Zestaw ten ma służyć do słuchania muzyki i oglądania filmów. Lubię dobry bass dlatego sadze ze subwoofer będzie dobrze spełniał swoje zadanie. Mam salon 48m2 i chciałbym stworzyć fajny zestaw. Prosze o pomoc w doborze odpowiednich głośników oraz wzmacniacza lub amplitunera.

 

Pozdrawiam i mam nadzieje ze uda się cos wymyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy i proszę o wyrozumiałość. Zdecydowałem sie na zakup kolumn firmy STX. Zalezy mi na stworzeniu zestawu stero + subwoofer. Zestaw ten ma służyć do słuchania muzyki i oglądania filmów. Lubię dobry bass dlatego sadze ze subwoofer będzie dobrze spełniał swoje zadanie. Mam salon 48m2 i chciałbym stworzyć fajny zestaw. Prosze o pomoc w doborze odpowiednich głośników oraz wzmacniacza lub amplitunera.

 

Pozdrawiam i mam nadzieje ze uda się cos wymyśleć.

 

Cześć, pokój masz ogromny, dlatego moim skromnym zdaniem warto by było zainwestować w dwie pary kolumn - dwie z przodu i dwie z tyłu. Dużo zależy gdzie będziesz miał miejsce odsłuchowe. Jeżeli masz możliwość takiego ustawienia, to nawet bym się nie zastanawiał. Ja u siebie w salonie 32 metry zrobiłem tak, że z przodu mam 2x Electrino 250 a z tyłu efektówki Electrino 150e. Jeżeli masz fundusze i miejsce, żeby ustawić dwie pary kolumn podłogowych to pomyśl nad zakupem 2x Electrino 250 + Electrino 150 i daruj sobie suba. Będzie wymiot nie z tej ziemi.Co do wzmacniacza, jeżeli będziesz oglądał filmy, to pewnie chciałbyś podłączyć do niego tv, więc potrzebujesz wzmacniacz z wbudowanym DAC. Zobacz sobie NAD 356BEE DAC, lub Yamahe AS-701. Wbudowany przetwornik cyfrowo analogowy, to fajna rzecz, bo możesz podłączyć np. komputer i słuchać z plików, ja tak mam u siebie.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jestem tu nowy i proszę o wyrozumiałość. Zdecydowałem sie na zakup kolumn firmy STX. Zalezy mi na stworzeniu zestawu stero + subwoofer. Zestaw ten ma służyć do słuchania muzyki i oglądania filmów. Lubię dobry bass dlatego sadze ze subwoofer będzie dobrze spełniał swoje zadanie. Mam salon 48m2 i chciałbym stworzyć fajny zestaw. Prosze o pomoc w doborze odpowiednich głośników oraz wzmacniacza lub amplitunera.

 

Pozdrawiam i mam nadzieje ze uda się cos wymyśleć.

Subufer w stereo ,nie ma nic gorszego. Elwktrono maja w sobie wystarczajaco duzo basu. Jak dasz im jeszcze subufer to wkradnie sie nieład w dzwiek. Nie polecam takiego zastosowania.

 

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozstawienia kolumn to pasuja mi tylko dwie z przodu ponieważ ten salon ma dwie części. W jednej jest sofa i tv a w drugiej stol i krzesła czyli forma jadalni. Tez myślałem ze sub to za dużo i jak mówicie ze te 250,dają dużo basu ro zostane z takim zestawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet skromny, jak chcesz oglądać filmy i słuchać w stereo to się praktycznie nie da. Tzn da się, jak kupisz amplituner kina domowego,oczywiście używany,ale jakość stereo będzie na kiepskim poziomie. Co i jak chcesz podłączyć jako źródła dźwięku?

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć chce tv lg 55ld 650. Musze podłączyć za pomocą przejściówki z hdmi na chincze ponieważ wyjście optyczne uległo uszkodzeniu i nie mam możliwości wpięcia kabla. Zależy mi raczej na wzmacniaczu bo tak jak piszecie amplituner nie będzie miał takiej mocy aby oddać walory tych głośników.

 

Jeszcze dodam w temacie co do jakości dźwięku to nie jestem żadnym audio filem itp. Czytając różne fora i opisy głośników kazdy opisuje o tym jak grają jak słyszy kazdy instrument. Ja słucham muzyki klubowej,techno,itp gdzie wyraźny dla mnie jest fajny bass. Nie słucham nic orkiestrowego ani. instrumentowego. Moze to spostrzeżenie tez cos wniesie do doboru sprzętu. Muzykę słucham z you tuba poprzez tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jeszcze polecicie do Electrino? Posiadam 150tki i zastanawiam się nad 720AE, ale myślę, że można znaleźć coś ciekawszego do 1k zł. W grę wchodzą również używki, a nawet vintage.

Miałem okazję słuchać Denona 720AE z Electrino 250 i powiem szczerze, że bardzo fajnie brzmi. Porównywałem z amplitunerem stereo Onkyo 8150, wzmacniaczem Pioneer a-30 i Denon faktycznie brzmi najlepiej.

 

Subufer w stereo ,nie ma nic gorszego. Elwktrono maja w sobie wystarczajaco duzo basu.

Z tą ilością basu w Electrino 250 bym nie przesadzał. Warto ich posłuchać przed zakupem. Wszystko zależy od gatunku słuchanej muzyki oraz jakiego basu się oczekuje.

 

Osobiśce również chodzi mi po głowie wymiana wzmacniacza na inny z wyjsciem sub-out i zakup subwoofera z zestawu do Electrino...

 

pozdr

Edytowane przez Thelolek1211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję słuchać Denona 720AE z Electrino 250 i powiem szczerze, że bardzo fajnie brzmi. Porównywałem z amplitunerem stereo Onkyo 8150, wzmacniaczem Pioneer a-30 i Denon faktycznie brzmi najlepiej.

 

 

Z tą ilością basu w Electrino 250 bym nie przesadzał. Warto ich posłuchać przed zakupem. Wszystko zależy od gatunku słuchanej muzyki oraz jakiego basu się oczekuje.

 

Osobiśce również chodzi mi po głowie wymiana wzmacniacza na inny z wyjsciem sub-out i zakup subwoofera z zestawu do Electrino...

 

pozdr

Masz mało basu bo cienki wzmacniacz. Ja na 25m pokoju mam 250 i na wzmacniaczu musze odejmowac bassu bo zagłusza srednice.

 

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz mało basu bo cienki wzmacniacz. Ja na 25m pokoju mam 250 i na wzmacniaczu musze odejmowac bassu bo zagłusza srednice.

 

 

Fakt, zdaje sobie sprawę, iż mój wzmacniacz nie jest wysokich lotów choć równając go z np. z denonem pma 720 nie zauważyłem jakiejś super poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i proszę o przyjęcie do grona fanów i użytkowników STX. Od trzech tygodni słucham Electrino 150 (ciemny orzech), które wpadły mi (i nie tylko) w ucho już na zeszłorocznym Audio Show. Zaczęło się od tego, że jakiś miesiąc temu postanowiłem zmienić coś w moim systemie. Szukałem wzmacniacza, kilku słuchałem, dużej zmiany nie było, ale przypomniałem sobie jakie wrażenie zrobiły na mnie podczas AS te kolumny. Znalazłem sklep z okazyjną ceną 1080 zł za parę i tak oto stałem się ich zadowolonym posiadaczem. Zmiana brzmienia systemu po zakupie tych kolumn wyszła bardziej na korzyść niż w przypadku ewentualnej zmiany wzmacniacza z tych, które testowałem (3-4 tyś. zł), i to za trzykrotnie mniejszą kasę :). Moje Electrino zasilam amplitunerami vintage, a są to: Sansui 5000X, Pioneer SX-990 i National Panasonic SA-5800. Jak już napisałem, jest naprawdę dobrze, z tym, że wraz z wygrzewaniem się kolumn zauważam zbytnie ocieplenie dźwięku i momentami za dużą ilość basu. Taka jest charakterystyka brzmienia moich amplitunerów i pewnie większości sprzętu vintage z lat 70-tych. Teraz żałuję, że jakiś czas temu sprzedałem Yamahę CR-1020 (bo wydawał mi się zbyt chłodny), a teraz myślę, że z tym amplitunerem i Electrino mogłaby powstać synergia.

No, ale królik nadal ucieka, a ja chciałbym poszerzyć kolekcję sprzętu o jakiś współczesny wzmacniacz. Nawet jestem skłonny skusić się na tego Denka 720AE, z Electrino to udane połączenie, ale chciałbym mieć jakiś wybór spośród trzech, czterech wzmacniaczy. Rzucajcie pomysłami, budżet na wzmaka to maksymalnie 2500 zł.

Edytowane przez herbee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć chce tv lg 55ld 650. Musze podłączyć za pomocą przejściówki z hdmi na chincze ponieważ wyjście optyczne uległo uszkodzeniu i nie mam możliwości wpięcia kabla. Zależy mi raczej na wzmacniaczu bo tak jak piszecie amplituner nie będzie miał takiej mocy aby oddać walory tych głośników.

 

Jeszcze dodam w temacie co do jakości dźwięku to nie jestem żadnym audio filem itp. Czytając różne fora i opisy głośników kazdy opisuje o tym jak grają jak słyszy kazdy instrument. Ja słucham muzyki klubowej,techno,itp gdzie wyraźny dla mnie jest fajny bass. Nie słucham nic orkiestrowego ani. instrumentowego. Moze to spostrzeżenie tez cos wniesie do doboru sprzętu. Muzykę słucham z you tuba poprzez tv.

 

Może faktycznie dobrą opcją będzie Denon 720AE, sam nie słuchałem Electrino w takim zestawieniu, ale bardzo dużo osób poleca, a jak poszperasz na portalach aukcyjnych, to może wyrwiesz jakąś używkę za 700-800zł.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupilem od nich neutrino fx-150 i przyslali mi kolumny z jednym mid-basem charczacym. oni maja tam jakas kontrole jakosci ?? dzwonilem do nich i Pan ktory jest kompetenty bedzie dopiero w poniedzialek. takze jestem troche rozczarowany.

 

To się uzbrój w cierpliwość, dobrze że ktoś w ogóle odebrał i chciał z Tobą rozmawiać. Obsługa klienta w stx to jest porażka. Trzeba było zamawiać przez pośrednika np. na allegro, wtedy on by się musiał głowić jak sprawę wyjaśnić, bo w prawdzie producent jest gwarantem, ale sprzedającego obowiązuje prawo rękojmi, więc wadliwy towar ma obowiązek wymienić.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupilem od nich neutrino fx-150 i przyslali mi kolumny z jednym mid-basem charczacym. oni maja tam jakas kontrole jakosci ??

 

A skąd wiesz że to nie stało się w transporcie?

Z jakiej przyczyny głosnik "charczy" i jak to udowodnisz?

 

Ok, coś jest nie tak, głosnik "charczy", ale nie obwiniaj od razu firmy o to, że przed zapakowaniem kolumn do kartonu nie sprawdzili czy owa kolumna gra.

 

A tak przy okazji, mozesz wrzucić filmik jak to gra ("charczy")?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.