Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  191 członków

STX Klub
IGNORED

Klub Fanów STX


KotD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aha, żeby nie było zapomniałem wspomnieć. Zestaw, który tak sobie zachwalałem (Ja - totalny amator), spisuje się świetnie pod warunkiem, że włączę funkcję loudness w wzmacniaczu. Jak ją wyłączę, to strasznie płytko to gra :P Ale funkcje mam odpaloną po pierwszych 3 minut słuchania i włączoną na stałe. Gdyby nie ona, płakałbym :P Po jej włączeniu basy po prostu się pokazują, a jak jest wyłączona są bardzo płaskie i biedne.

Edytowane przez xmtx123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, żeby nie było zapomniałem wspomnieć. Zestaw, który tak sobie zachwalałem (Ja - totalny amator), spisuje się świetnie pod warunkiem, że włączę funkcję loudness w wzmacniaczu. Jak ją wyłączę, to strasznie płytko to gra :P Ale funkcje mam odpaloną po pierwszych 3 minut słuchania i włączoną na stałe. Gdyby nie ona, płakałbym :P Po jej włączeniu basy po prostu się pokazują, a jak jest wyłączona są bardzo płaskie i biedne.

No widzisz i tu jest problem. Bo większośc słucha na direct. Ja od dawna nie używam żadnej korekcji i gwarantuję ci że basu i reszty jest sporo.Ale niestety taka jest ułomnośc tańszego sprzętu, złego ustawienia no i w końcu preferencji użytkownika. Chyba 99% osób przesiadających się z plastikowego kina domowego lub zwykłej mini wiezy popełnia ten błąd.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja mam wszystkie gałki na 12:00 + loudness. Wszystko trzeba przeżyć. Tak jest ze wszystkim, czego by człowiek nie kupował to najlepiej gdyby był od razu znawcą w dziedzinie rzeczy, którą kupuje. Niestety tak nie jest. W każdym razie chciałem zdobyć się na kompromis i jestem zadowolony :) Chociaż fakt faktem, ucho się przyzwyczaja. Jak dzisiaj odpaliłem muzykę to już nie siedzę z zamkniętymi oczyma, "otwartymi" uszami. Po prostu muzyka leci :)

 

Tez mam stx 250 i na brak bassu nie narzekam . Tez nie korzystam z loudness. Potenciometr bassu mam ustawiony na godz 13.

Wiesz co, jak wyłączyłem loudness i dałem bass na wzmaku na max to efekt jest 90% podobny :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu loudnessu nie włączał. Ucho sie przyzwyczai do takiego podkreślenia basu i treble że im dalej tym ciężko się odzwyczaić. Możesz stopniowo sobie zmiejszać te dodatki. na początek odkręć Bass i treble, bez loudnessu. Obie gałki w pozycji maks to praktycznie to samo jak bys miał loundness włączony. Potem sobie odejmuj oo decybelu. Zobaczysz że słucnaie muzyki wbrez pozorom będzie przyjemniejsze. Też przez to przechodziłem. Obecnie połowe informacji ze średnicy ci ucieka, bo jest zagłuszana przez buczący bas.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanko. Jak to u was gra, szczególnie od 0:30 sec. Czyściutko? :)

 

 

Sprawdziłem również na słuchawkach podłączając je do daca, przez phono. Również słyszę skrzeczenie (fakt, cichutkie i w tle, bo słuchawki nie dają rady) kawałek ten puszczałem również z spotify premium i to samo w tym momencie. Czy to kawałek - wyrocznia dla sprzętu audio? :P Dajcie znać, bo ciągle testuje swoje kolumny i się martwie -,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak wiadomo wybór padł na electrino 250 i miał być denon pma 720 ale naczytałem sie i zmieniłem wybór. Teraz zastanawiam sie nad 860 lub 1060. Jak wiadomo salon mam 40m2 i chodzi mi o uzyskanie głębokiego niskiego basu. Który model będzie lepszy ??????

Edytowane przez kornik2929
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu loudnessu nie włączał. Ucho sie przyzwyczai do takiego podkreślenia basu i treble że im dalej tym ciężko się odzwyczaić. Możesz stopniowo sobie zmiejszać te dodatki. na początek odkręć Bass i treble, bez loudnessu. Obie gałki w pozycji maks to praktycznie to samo jak bys miał loundness włączony. Potem sobie odejmuj oo decybelu. Zobaczysz że słucnaie muzyki wbrez pozorom będzie przyjemniejsze. Też przez to przechodziłem. Obecnie połowe informacji ze średnicy ci ucieka, bo jest zagłuszana przez buczący bas.

 

Masz Rację...

 

ps. Rafał przeszedł długą drogę od Basssoluba do doświadczonego "melomana"... myślę, że trzeba go posłuchać...

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czas poczekać bo aż takiego ciśnienia nie mam. Wiek który demon da mi ten porządny bas???? Wiecie tym naczytałem się opini i zdań na ich temat ze mam mętlik w glowie. Słucham muzyki elektronicznej,techno z dużym basem dlatego zalezy mi na mocnym kopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.