Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  191 członków

STX Klub
IGNORED

Klub Fanów STX


KotD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników STX

mam do Was pytanie

Odsłuchałem Electrino 250 i 500 i wybór padł .

słuchałem wraz z nimi Taga Platinum f-120 V.2 (te gdyby miały lesze soprany chyba by wygrały z 500), Pylon Diamond 25, Dali Zensor 5,

moje pytanie zmierza do porównania 500 z klipschem r26F oraz Dynavoice df-6

czy ktoś słyszał?

 

z góry dzięki za odpowiedzi

 

ps. wybieram się żeby te 2 ostatnie pozycje odsłuchać ale mam ze 100km stąd pytanie

Edytowane przez lensa1969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak postawisz wszystkie obok siebie i zaczniesz przełączać to wybór będzie raczej oczywisty, Electrinio 500 grają i jakościowo i wysokoefektywnie więc porównywanie do takich Dali Zensor czy Polon 88-90dB raczej nie ma sensu. Electrino maja jedną poważną wadę, są duże ale cała reszta czyli dźwięk, głośność o ich ogromny plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sprzedam stx 500 kolumny używane może 30 godzin.

 

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-stx-electrinio-500-CID99-IDl2ame.html

 

Cóż mam 8 par kolumn, dwóch się pozbywam nie mam już gdzie trzymać.

 

Chętnych zapraszam , pozdrawiam

 

Miałeś 8 par kolumn i kupiłeś jeszcze 2 kloce electrino 500 i pozbywasz się, bo nie masz gdzie trzyamać? Takie bajeczki to zostaw dla dzieci, powiedz szczerze ,że Ci nie podpasowały ,zawiodły oczekiwania itd..

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś 8 par kolumn i kupiłeś jeszcze 2 kloce electrino 500 i pozbywasz się, bo nie masz gdzie trzyamać? Takie bajeczki to zostaw dla dzieci, powiedz szczerze ,że Ci nie podpasowały ,zawiodły oczekiwania itd..

 

Naucz się czytać, że zrozumieniem, że mam 8 par kolumn i sprzedaję electrinio 500. Sprzedaje jeszcze zg 40 c9. Tak więc zostaje przy 6 parach. Nie widzę nic w tym dziwnego, a że ty widzisz to już twój problem. Ludzie kupują , sprzedają itd.., Uściśle zdanie nie mam gdzie trzymać, tzn nie są podłączone do zestawów xx... i leżą z boku nie używane. Trzymać to ja mam gdzie.

 

Jak postawisz wszystkie obok siebie i zaczniesz przełączać to wybór będzie raczej oczywisty, Electrinio 500 grają i jakościowo i wysokoefektywnie więc porównywanie do takich Dali Zensor czy Polon 88-90dB raczej nie ma sensu. Electrino maja jedną poważną wadę, są duże ale cała reszta czyli dźwięk, głośność o ich ogromny plus.

 

Nie są duże, są dedykowane do większych pomieszczeń , a co za tym idzie muszą mieć też gabaryt ... słupek nie zagra w sporawym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

po mojej wypowiedzi na temat 500-setek z lutego 2017, krótko po ich zakupie, nie zmieniłem swojego zdania i nadal będę je polecał osobom szukającym sprzętu w budżecie przynajmniej do 10000PLN. Bo poco przepłacać :). Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Dlaczego nie można znaleźć testów w tz. prasie fachowej.

Są recenzję chłamu opisywanego w kwiecisty sposób tak, że tylko kupować a w tym przypadku cisza. Można to wytłumaczyć brakiem zainteresowania ze strony samego producenta, któremu nie zależy na "finansowaniu" inwokacji na temat swojego produktu ale też dużo mówi o zasadach tworzenia papki dla mas przez redaktorów. Im droższy sprzęt tym więcej trzeba korzystać ze słowników w celu zrozumienia wypowiedzi. A skoro tak skomplikowanie piszą to musi być dobre, pomijając fakt, że za.....cie drogie.

Pozdrawiam

vito66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nadal będę je polecał osobom szukającym sprzętu w budżecie przynajmniej do 10000PLN

 

No bez jaj... słyszałem te kolumny i jakoś nie wiem nie zrobiły na mnie jakiegoś wielkiego szału. Nie wspomnę już o maskownicach wyglądających jak rodem z siateczki ze spodni dresowych...

Edytowane przez Thelolek1211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj... słyszałem te kolumny i jakoś nie wiem nie zrobiły na mnie jakiegoś wielkiego szału. Nie wspomnę już o maskownicach wyglądających jak rodem z siateczki ze spodni dresowych...

 

Patrząc na STX akurat tutaj im się wygląd udał, a oni do estetów nie należą i mają brzydki sprzęt, żeby nie te nowoczesne pochylenie to całkiem przyjemny klocek. Chcesz fornir czy lakier zapłać przynajmniej 5 6 tys. Tylko kto da tyle za STX. Porównując inne kolumny w tych niewielkich pieniądzach to w ogóle nie mamy o czym rozmawiać, zakładam że nie dysponujemy małym pomieszczeniem. Szału nie zrobią klocki za 3tys pln, aczkolwiek słyszałeś zapewne z marną elektroniką, albo źle dobraną. One potrafią dobrze zagrać, ale musi być gęsty mocny wzmacniacz w większych pomieszczeniach jeszcze o charakterystyce ciemnej. Trzeba też lubieć mikro detale jakie te kolumny z siebie wydobywają, czasem to robi wrażenie czasem przeszkadza. Osobiście nie słyszałem tak dobrze grających bębnów, ale nie samymi bębnami człowiek żyje. Grają w sobie, scene mają poukładaną, aczkolwiek jak ktoś lubi przestrzenne granie wokół kolumny to nie produkty tej firmy. Dźwiękiem też nie osaczają. Na pewno są potężne i 200w na kanał je nie zadławi.

Edytowane przez davero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łłłooo, grozą powiało.

Panowie, jako już "stary" posiadacz w/w kolumn napiszę tak.

Teraz grają ze "słabą" lampą na 6P14P w układzie SE, czyli jakieś 2W na kanał.

Kable głośnikowe Alphard 2x10mm^2 (stare zapasy) i interkonekt DIY.

I nie rozumiem, jak obok tych kolumn można przejść obojętnie.

Poprzednio kolumny nie grały jak obecne, a proszę mi wierzyć wydałem sporo więcej na jedną z wielu par posiadanych (np. Jamo Concert 8 czy 507).

W zasadzie, jakby zrobić ich porównanie po zakupie i teraz (około 5 miesięcy grania), nie szukam już innych kolumn.

Nawet zastanawiam się, czy do tranzystora nie dokupić sobie 250.

Pokój mam około 25m^2 i oprócz gabarytu i trochę słabowitych terminali głośnikowych nie widzę, nie słyszę wad.

Takiego dźwięku nie znalazłem wśród innych, renomowanych firm.

Proszę więc o konstruktywne uwagi, poparte doświadczeniem organoleptycznym w sensie prawdziwego, fizycznego kontaktu z tymi kolumnami, bo są zjawiskowe. Poprzednio Jamo stały u mnie blisko 20 lat, teraz 500 mam nadzieję posłużą kolejne 20 lat.

Pozdrawiam wszystkich zadowolonych i tych, którzy szukają "kwadratowych jaj".

A tych kolumn będę bronił jak niepodległości.

PS.

Co do ilości zestawów w domu, sam się przyznam że był okres kiedy miałem 4 komplety stereo i osobny zestaw do kina domowego.

Więc wiem jaki to jest "ból niezdecydowania". Kupić i gromadzić to żadna sztuka, pozbyć się tego później to już spore straty, więc szkoda i to akurat rozumiem.

 

Trochę więcej obiektywizmu życzę przy okazji. Nie cena czyni cuda.

Głuchy jak pień.

Zorge

Edytowane przez zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łłłooo, grozą powiało.

Panowie, jako już "stary" posiadacz w/w kolumn napiszę tak.

Teraz grają ze "słabą" lampą na 6P14P w układzie SE, czyli jakieś 2W na kanał.

Kable głośnikowe Alphard 2x10mm^2 (stare zapasy) i interkonekt DIY.

I nie rozumiem, jak obok tych kolumn można przejść obojętnie.

Poprzednio kolumny nie grały jak obecne, a proszę mi wierzyć wydałem sporo więcej na jedną z wielu par posiadanych (np. Jamo Concert 8 czy 507).

W zasadzie, jakby zrobić ich porównanie po zakupie i teraz (około 5 miesięcy grania), nie szukam już innych kolumn.

Nawet zastanawiam się, czy do tranzystora nie dokupić sobie 250.

Pokój mam około 25m^2 i oprócz gabarytu i trochę słabowitych terminali głośnikowych nie widzę, nie słyszę wad.

Takiego dźwięku nie znalazłem wśród innych, renomowanych firm.

Proszę więc o konstruktywne uwagi, poparte doświadczeniem organoleptycznym w sensie prawdziwego, fizycznego kontaktu z tymi kolumnami, bo są zjawiskowe. Poprzednio Jamo stały u mnie blisko 20 lat, teraz 500 mam nadzieję posłużą kolejne 20 lat.

Pozdrawiam wszystkich zadowolonych i tych, którzy szukają "kwadratowych jaj".

A tych kolumn będę bronił jak niepodległości.

PS.

Co do ilości zestawów w domu, sam się przyznam że był okres kiedy miałem 4 komplety stereo i osobny zestaw do kina domowego.

Więc wiem jaki to jest "ból niezdecydowania". Kupić i gromadzić to żadna sztuka, pozbyć się tego później to już spore straty, więc szkoda i to akurat rozumiem.

 

Trochę więcej obiektywizmu życzę przy okazji. Nie cena czyni cuda.

Głuchy jak pień.

Zorge

 

Tak jak napisałem są wybitne w swojej cenie, akceptując ich przeznaczenie czyli pomieszczenia około 20m2-50m2. Jeśli lampa ociepli te kolumny i doda miękkości faktycznie mogą robić robotę, aczkolwiek u mnie z yamaha aventage 1050 grają wybitnie źle. Płaski bas, bardzo ostra góra przy głośniejszym słuchaniu robi się jazgot. Nie nadaje się ta konfiguracja do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj... słyszałem te kolumny i jakoś nie wiem nie zrobiły na mnie jakiegoś wielkiego szału.

Oczywiście każdy ma prawo do własnej oceny. Uważałbym tylko na oceny robione w tz. przelocie ale OK.

 

Nie wspomnę już o maskownicach wyglądających jak rodem z siateczki ze spodni dresowych...

:) też tak mi się w pierwszej chwili skojarzyło ale jako całość z kolumną jak dla mnie, to dobrze się komponują.

 

Pozdrawiam

vito66

 

Tak jak napisałem są wybitne w swojej cenie, akceptując ich przeznaczenie czyli pomieszczenia około 20m2-50m2. Jeśli lampa ociepli te kolumny i doda miękkości faktycznie mogą robić robotę, aczkolwiek u mnie z yamaha aventage 1050 grają wybitnie źle. Płaski bas, bardzo ostra góra przy głośniejszym słuchaniu robi się jazgot. Nie nadaje się ta konfiguracja do siebie.

 

WItaj davero

piszesz o trybie stereo? Zresztą moje doświadczenia z Yamaha są dokładnie takie jak napisałeś i uważam, że niestety wina leży po stronie tego wzmacniacza. U mnie pracują w zestawie z Yaqin MS-30L (trochę zmodyfikowany) i słucham w większości przypadków w trybie triody. Jeżeli chodzi o "oderwanie się" dźwięku od kolumn to ogromny wpływ ma ich ustawienie oraz akustyka pomieszczenia. No ale to już dotyczy praktycznie każdego zestawu. Dla mnie najważniejsze jest to, że jak zaczynam słuchać to zapominam o sprzęcie a do tego dążyłem. Taki mały własny Hi-End :).

Pozdrawiam

vito66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko stereo. Powiem tak nabyłem też pylony 28 i sczerzę wystawiłem je po miesiącu na sprzedaż, na szczęście przyjechał jakiś amator i chciał tylko posłuchać. Na moje szczęście okazało się tak jak wygrzałem kolumny i ustawiłem w pomieszczeniu 45m2(co prawda jest to za duże pomieszczenie dla tych kolumn) Z yamahą grają bardzo dobrze (akurat seria aventage nazwijmy to w skrócie gra lekko, swobodnie) szczególnie w elektronice. Przy podpięciu jej do stx jest po prostu za mało gęstości i za ostro (w pure direct też jest źle - ale akustyka sporo daje w 16m tak źle nie było a z technicsem v10x wręcz wzorowo zupełnie inaczej zrobiło się w 45m jak ja to mówie jasnych 45m2 tam próbowałem 10 konfiguracji i przy odkręceniu gałki robi się jazgot, dopiero dzielona yamaha mx70/cx70 je zagęszcza i zaokrągla górę - dlatego jeśli lampa zaokrągli jeszcze bardziej górę i wysoką średnicę oraz uwypukli bas mogą grać bardzo dobrze mimo , że to kolumny mocno budźetowe o przeznaczeniu domyślam się uniwersalnym.) Napiszę raz jeszcze ani Pylon, ani Infinity ani Tonsil nie potrafiły zagrać mi tak wyraźnie szczegółowo. W całości róźnie to bywa raz wole słuchać na jednych raz na drugich. Czekam jeszcze na lampe ma podjechać do mnie gość ze sklepu i sprawdzić chyba lampę cayen. Tak sczerzę szkoda mi się ich pozbywać i cały czas mam dylemat, ale to nie są kolumny zabytkowe, więc z ceny mimo wszystko spadną za jakiś czas pewnie do połowy wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt,

U mnie grają tylko z lampami (na razie dwoma) i mam wrażenie na pograniczu z pewnością, że przypadkiem wyszły super kolumny do lampy.

A może tak właśnie miało być, gdyż przed zakupem miałem możliwość porozmawiać o nich z Panami z STX, bo chodziło mi o kolumny do lampy małej mocy. I padła odpowiedź - Dadzą radę.

Wczoraj wieczorem rozkoszowałem się ich możliwościami, delektując się trójwymiarowością sceny.

Duże możliwości posiadają te kolumny.

Ale, nie byłbym sobą gdybym się do tego nie przyznał, dopiero za ich udziałem usłyszałem subtelne różnice w kablach IC.

Co mnie kosztowało niestety kolejne parę złotych, ale teraz nie narzekam.

Mam co chciałem.

Pozostawiam więc Panów z zachęceniem do uprawiania konstruktywnej polemiki.

 

Głuchy jak pień.

Zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, poczekaj na lampę.

Pozdrawiam

 

Dzisiaj podpiąłem oppo sonica dac i wywrócił do góry nogami wszystko, cały czas mowa o graniu z ampli yamaszki. Dac zagęścił te kolumny dołożyl basu i złagodził górę. Z oppo pylon gra źle , jest za gesto za ciężko potrafi nawet przybuczeć, Z daciem yamaszki jest zupełine na odwrót. Nie dziwie się , że z lampą one mogą zagrać super. Jutro pobawię się z wzmakiem zobaczymy jak zagrają.

Edytowane przez davero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podpiąłem oppo sonica dac i wywrócił do góry nogami wszystko, cały czas mowa o graniu z ampli yamaszki. Dac zagęścił te kolumny dołożyl basu i złagodził górę. Z oppo pylon gra źle , jest za gesto za ciężko potrafi nawet przybuczeć, Z daciem yamaszki jest zupełine na odwrót. Nie dziwie się , że z lampą one mogą zagrać super. Jutro pobawię się z wzmakiem zobaczymy jak zagrają.

 

I jak wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wrażenia?

 

Zależy z czym i gdzie. Obsługa fajna, ale nie słyszałem różnicy między aunex1s na kappach z yamaszką mx70 z tym że byłem blisko kolumn bo przełączałem. Spróbuje jeszcze kiedyś podpiąć i ktoś mi po przełącza , być może scena będzie inna. Nasłuchiwanie kolumn to jedno , a słuchanie muzyki to drugie. W każdym bądz razie w pomieszczeniu 45m wyraźnie stx złagodniały z tym dakiem, natomiast pylony zaczęły grać jeszcze gorzej w konfiguracji z tym wzmacniaczem. Najważniejsze że załatali dziurę i dyski usb widzi mi sony m4 na nowym sofcie. Nie podoba mi się przełącznik z tyłu na 115v. Stare urządzenia miały przełącznik na płaski śruobkręt, więc cieżko było przełączyć przez przypadek, a raczej nie możliwe. Tutaj jest palcem można to zrobić. Co prawda jak już się wepnie dysk usb i wrzuci daka to się nie grzebie, ale póki co sprawdzałem go tu i tam , więc go przenosiłem i odruchowo sprawdzałem za każdym razem czy jest na 230v.

Edytowane przez davero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

:-) czy nie za duże do 18m2 ? Straszą mnie, że sie "zaduszą", a ja zmęczę po kilku dniach.

 

Ja mam 250-tki na 32 metrach i jak dołożę do pieca, to kamienica cała się trzęsie, więc w 18 metrach pewnie 150-tki starczą w zupełności.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) czy nie za duże do 18m2 ? Straszą mnie, że sie "zaduszą", a ja zmęczę po kilku dniach.

 

Skąd ja miałem 500 w 16m2. miałem 300 w 16m2. STX to nie są kolumny które grają przestrzenią poza kolumną"" tak to nazwijmy. Są bardzo dobrze poukładane wewnątrz kolumny. STX nie buczą , nawet jak się je postawi w kąt. Taka konstrukcja, gdzie np Pylon musi mieć większcze pomieszczenie oraz odstawienie od ścian. Ich produkty wypychają dźwięk bardziej i grają nazwijmy to na szybko wokół kolumny. Mowa o Diamond ewentualnie safir bo te kolumny miałem, a diamonda mam. Do 18m2 250 do większego pomieszczenia 500, a jeśli chcesz mieć bas na klacie to 500 w 18m2 wcisną cię w fotel jak będzie czym napędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Czekacie na nowe produkty STX, seria Foton?

Ciekawe jakie różnice w porównaniu do dotychczasowych produktów.

 

Nowe podłogowe i monitory zapowiadają się mega dobrze.

STX Foton FX-300 oraz STX Foton MX-140

Jestem ciekaw jak wyżej klasyfikowane Neutrino - czy też będzie wersja Foton oraz powstanie monitor z tej serii..

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega dobrze to one wyglądają i chyba o to głównie tu chodzi. Producent wymyślając serię electrino i foton chciał ściągnąć uwagę klientów, którzy nowocześnie urządzają swoje mieszkania, w budowa i wygląd tych kolumn świetnie wpasowuje się w ten trend. Ktoś miał okazję posłuchać Foton FX-300 ? Jak wrażenia ? Cena jak na stx bardzo wysoka, bo za parę trzeba zapłacić minimum 4k pln.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekacie na nowe produkty STX, seria Foton?

Ciekawe jakie różnice w porównaniu do dotychczasowych produktów.

 

Pewnie znów beda fora w internecie zarzucane opiniami "użytkowników" z peanami jakie to wspaniałe.

Patrząc na ceny to np electrino 150 podrożały z jakichś 1150 na 1420PLn i inne modele podobnie- ceny wzrosły znacząco na przestrzeni 1 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dołączam do klubu z STX Electrino 250 na pokładzie :)

Właściwie kupione w ciemno. Porównanie mam tylko z obecnymi ( już byłymi ) Tannoy M2. Co mogę napisać, może za długo już słuchałem

brzmienia M2, bądź "przejadło" mi się, ale po przesiadce na STX słucham swoich CD i odnajduję dźwięki na nowo. Zapewne nie ja pierwszy i ostatni, po zmianie

kolumn przeżywa to samo. A to w sumie na starym ampli Yamahy 671.

Kolumny wygrzane, bez żadnej korekcji ( Pure direct ) grają górą i niskimi, środek wycofany. Ręczna korekta w ustawieniach ampli i już jest ok.

I tak w planach mam zakup wzmacniacza stereo, co mi pasmo poukłada jak należy.

Aha, wcześniej miałem w ampli ograniczenie głośności startowej na -40db i max na -20. Obecnie -50 i 25.

Na M2 na -40 ledwo co można było posłuchać wieczorami, obecnie bez problemu, czasem ściszam ( późne godziny ).

To tyle na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ceny to np electrino 150 podrożały z jakichś 1150 na 1420PLn i inne modele podobnie- ceny wzrosły znacząco na przestrzeni 1 roku.

 

To tak jak dobre trunki im starsze tym droższe. A swoją drogą to ewenement, gdyż elektronika dookoła tanieje a STX zawsze drożeje, bynajmniej nie pamiętam aby było odwrotnie. Bez korelacji ceny z jakościa daleko by nie zajechali a istnieją na rynku 30 lat.

Przymierzam się do zmiany i tym razem również mocno biorę pod uwagę najnowsze modele tej firmy, podłogówki.

Edytowane przez Roman321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.