Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  178 członków

Klub DACków
IGNORED

Klub uzytkownikow DACkow;)


Wojtek76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś obeznany w elektronice daców może słabe punkty wytypować hegla hd11? Emil jesteś?

 

z linka :) http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=ru&u=http://hi-fi-pc.ru/tag/hegel-hd11.html&ei=pHgHT6b2KsSYsAaJ_cyFDw&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=9&ved=0CH0Q7gEwCDg8&prev=/search%3Fq%3Dhegel%2Bhd11%26start%3D60%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26biw%3D1600%26bih%3D761%26prmd%3Dimvns

 

1 Trzy potężne stabilizator, tak jak w systemie z pięciu niezależnych obwodów zasilania

2 32-bitowy delta / sigma DAC AK4399EQ z zakresu dynamiki 123 dB

3 Corporate Master Clock, co zapewnia niski poziom zakłóceń

4 Transformator toroidalny z dwoma uzwojeniami, a kondensatory 10 000 uF Wysoka Fala w prostowniku

5 Częstotliwość próbkowania konwerter AK4127

6 Odbiornik sygnału cyfrowego AK4115 obsługuje do 24 bit / 216 kHz

7 Filtr wejściowy zapobiega przedostawaniu się zakłóceń radiowych w sieci i do sieci

 

Suche dane

DAC 32 bit AK4399EQ

Wejścia cyfrowe koncentryczne (2), optyczne 24/192, USB-B 24/96

Wyjścia analogowe XLR, RCA

Częstotliwość, Hz 0 - 50000

Margines hałasu w dB -140

Distortion,% <0,0007

Impedancja wyjściowa, omów 47

Napięcie wyjściowe (przy 0 dBFS), w 2.5

Wymiary w mm 260x210x60

Waga, kg 3.5

post-21279-0-76854000-1325890382_thumb.jpg

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo to on wcale nie wygląda o ile będzie kosztował podobne pieniądze co w bardzo drogiej Norwegii.

Względem HD20 i HD10 zmienili DAC z Analog Devices AD1955 na AKM.

Receiver to AK4115, wolfson wm8805 byłby lepszy, ale jest asynchroniczny upsampler więc jitter nie powinien stanowić większego problemu.

 

Konkurentem jest/będzie m-dac audiolaba na świetnej kości ESS i analogu na tranzystorach, podobno przekonstruowanym względem cd8200.

W audiolabie jest również porządne gniazdo słuchawkowe i asynchroniczne USB (w heglu jest zwykły tenor).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo ciekawie, niestety dla mnie odpada, brak obsługi 24bitów :(((

 

Obsługuje 24 bity na luzie tylko je sobie downsampluje i tyle... :)

Ja tam wolę mieć radochę ze słuchania niż 24 a nawet 1024 bity. Ale - co kto lubi! :)

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzych2 - Słyszałem że ten NOS-DAC Petera Daniela to ciekawie brzmiąca konstrukcja. Możesz podzielić się wrażeniami?

Ma swoje zalety głownie to boska średnica- naprawdę. Muzyka klasyczna , instrumenty akustyczne, wokale to jego specjalność. W dużych składach gubi się, dlatego używam drugiego, który jest jego przeciwieństwem. Dobrze zgrywa się z GC, słaba strona to pasywna konwersja I/V co wymaga dobrania kości TDA na minimum THD i pewne braki w dynamice. Peter wycisnął wszystko pod względem doboru elementów. DAC złożony na "zwykłych"- masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dopisuję się do klubu z moim Beresfordem TC 7520. DAC jest mocno zmodyfikowany przeze mnie, wymienione wszystkie kondensatory, te na wyjściu na ELNĘ SILMIC, operacyjne na BB2277. Jako transport służy na zmianę sony CDP 228ES oraz denon dcd 1500 mkII, komputer z kartą dźwiękową Audiotrak Prodigy 192. Sygnał wyprowadzam coaxialem, jestem w stanie uzyskać 24/96kHz. 90% muzyki leci z komputera. Ostatnio znalazłem synergiczne połączenie kilku elementów dajacych w rezultacie wspaniały dźwiek. Audiotrak>Beresford>Yaqin Ms33D>Celestion Ditton 250>Superlux 681(rekablowane). Dzwiek jest "miodny", gęsty, nasycony, szybki, lecz nie męczący. Polecam.

Edytowane przez Adamo73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuję się z musicalem v-dac mk II . Mam kilkaset cd i ani myślę je...ać się w zgrywanie tego do blaszaka. Płyt słucham w calosci, a playlisty używam tylko na playstation jako tło w grach :-)

Ruszenie d...y z kanapy raz na godzinę by zmienić płytę dobrze robi mi na krążenie, chyba jestem starej daty. Na kompie głównie mp3 mam pościągane na próbę przed zakupem oryginału plus trochę nieosiągalnych rarytasów, ale te i tak wypalam.

Pewnie wygodnie by bylo sterować odtwarzaczem w pc przy pomocy softu na smartfonie, ale na razie wolę cd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuję się z musicalem v-dac mk II . Mam kilkaset cd i ani myślę je...ać się w zgrywanie tego do blaszaka. Płyt słucham w calosci, a playlisty używam tylko na playstation jako tło w grach :-)

Ruszenie d...y z kanapy raz na godzinę by zmienić płytę dobrze robi mi na krążenie, chyba jestem starej daty. Na kompie głównie mp3 mam pościągane na próbę przed zakupem oryginału plus trochę nieosiągalnych rarytasów, ale te i tak wypalam.

Pewnie wygodnie by bylo sterować odtwarzaczem w pc przy pomocy softu na smartfonie, ale na razie wolę cd.

 

No i b. dobrze. Nikt tu z Tobą polemizował nie będzie bo klub użytkowników DAC nie ma nic wspólnego z PC Audio. :)

DAC można przecież używać w dowolnej konfiguracji. Zresztą najpierw były przetworniki D/A a PC Audio pojawiło się dopiero potem.

A ja dla odmiany właśnie słucham sobie "All Time Greatest Hits" Louisa Armstronga i po prostu nie wierzę, że to leci z komputera via S-Box - w "Kiss of Fire" bulgot Satchmo i jego trąbka brzmią obłędnie... :)

I mam nadzieję, że też mnie nikt nie potępi! :)

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za co? Chodzi o to by się podobało, a jak jeszcze jest wygodnie, to tym lepiej. Kiedyś ogarnę temat pc audio, tylko nie chce mi się :-)

Zwłaszcza to ripowanie całej kolekcji ...

 

A dac z cd ma sens, u mnie poprawił jakość dźwięku, choć bez szału; jak np wzmak, czy paczki.

 

A dac z cd ma sens, u mnie poprawił jakość dźwięku, choć bez szału; jak np wzmak, czy paczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurentem jest/będzie m-dac audiolaba na świetnej kości ESS i analogu na tranzystorach, podobno przekonstruowanym względem cd8200.

W audiolabie jest również porządne gniazdo słuchawkowe i asynchroniczne USB (w heglu jest zwykły tenor).

Brzmi jak reklama Audiolaba.

Świetna kość ESS to była jakiś rok, póltora temu, gdy ją reklamowano na maksa. Po odsłuchach użytkowników sprzętów z tą kostką, między innymi sławnego Audiolaba, i w świetle opinii oraz decyzji produkcyjnych niektórych producentów DAC-ów (np. Audio-GD), przestała być taka świetna. Ale marketing, widzę, nadal działa, taki poprodukcyjny chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Mam pytanko odtwarzam muzyke przez laptopa , uzywajac asio4all i zakupilem plytke HD nirvana 24/96 i patrza na ikonke asioall po prawej stronie w windows wyswietla mi ze mam 2048sampler-48hz czy cos tutaj jest nie tak ? sadze ze powinno byc 96hz czy sie nie myle ? dzieki za pomoc

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O audiolab m-dac słów parę:

 

"Near to the end of the 12 month warranty, my CDQ was brought in for the 4th time for repair. The first time is a fault of my own - I reset the unit incorrectly. The dealer was kind enough to let me do a one to one exchange o the 4th repair and I opted for the MDAC and a marantz bluray player.

 

I heard a short comparison of the MDAC and the standard 8200CD at the dealer and the MDAC sounded very different. But I wasn't sure how it compares to the upgraded CDQ which wasn't on demo.

 

So opting for the MDAC is really by blind faith as I could not compare the upgraded CDQ to the MDAC.

 

The MDAC arrived yesterday and it took me a while to install it - did an IEC socket for the power supply so I can fit standard power cords.

 

Even for the first few hours, it sounded very very good. Much better than my CDQ. It is amazing. It is such a good decision. The MDAC does not have analog inputs like the CDQ but then I don't have a single analog source. It also does not have a CD player like my CDQ but the bluray player (which can play dvd-audio as well as SACD which the CDQ can't) can output the audio to the mdac via the coax (192/24).

 

Which leads me to think of how difficult it is for the end user to compare products and choose wisely. And I believe equipment designers (like John and Dominik) will have this difficulty. John and Dominik made the 8200CD, progressed to the DQ and CDQ and then MDAC and all the time every new item is getting better and better. They know their products are good but I think not having heard other products extensively, it is hard to put a finger as to where they stand. What hifi 5 stars products are not all the same.

 

My decision to change to the MDAC was in part due to sq225917's comment on computer audiophile when he said MDAC is close to Weiss 202 and better than the Young DAC. I think he may have said it here too. Since I have read many of his posts in this forum, to me I feel that is the most integrious opinion that I can get anywhere.

 

For me now, the MDAC is great! I wasn't really contented with my CDQ (sorry to say that), but I am very happy with the MDAC. It sounds great."

 

pochodzą z forum na którym udziela się John Westlake:

http://www.pinkfishmedia.net/forum/showthread.php?t=112125&page=3

swoją drogą uczynny facet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do środka by się nie zmieścił, też bym wolał gdyby od początku zrobili jak powinni. W planach już jest dodatkowy zasilacz Johna Westlake i dedykowany transport. Ten pierwszy to pomysł to oczywisty skok na kasę.

Zewnętrzny zasilacz w mdacu to po prostu trafo z oddzielnej obudowie. Przy zasilaczu rDACa czy Young DAC'u to jeszcze rozwiązanie na poziomie.

 

Gdyby ten mdac kosztował w Polsce równowartość 600funtów (w przedsprzedaży 500!) to nikt by raczej nie narzekał. Nasz znakomity dystrybutor zrobił cenę na poziomie równowartości 800funtów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EMiL, chciałoby się powiedzieć "historia lubi się powtarzać". Osobiście wątpię w super recenzje tego Audiolaba i 4000 z pewnością bym za niego nie dał. Zasilanie to jakieś jaja przy takiej cenie, upgrada zasilania - no tak, tutaj cię mamy kliencie, wzmacniacz słuchawkowy - co z tego skoro to taki patent na pół gwizdka.

 

Pewnie za jakiś czas zastąpi go w mediach inny produkt i skończy jak poprzednie CD-ki Audiolaba. Rega albo Arcam wypuszczą nowego DAC-a i whathifi znowu napędzi produkt z UK.

 

mandek, rok temu powiadasz? Audio-GD przestało ją używać, bo ich na nią nie stać! Jeśli ktoś kieruje się pomiarami to jak najbardziej powinien się nią zainteresować, ta kostka to jest jeden biegun w DAC-ach. Drugim biegunem, na drugim krańcu jest TDA1541A :). Największym wrogiem Sabre jest jej chyba aplikacja, bo tutaj trzeba się wykazać doświadczeniem i wiedzą, z pewnością nie na budżecie Audio-GD i przy ich technologii projektowania klocków. Poza tym jeśli kostka byłaby taka słaba to raczej wątpię, żeby na przykład Accuphase się nią interesowało.

Edytowane przez nsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś obeznany w elektronice daców może słabe punkty wytypować hegla hd11? Emil jesteś?

 

z linka :) http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=ru&u=http://hi-fi-pc.ru/tag/hegel-hd11.html&ei=pHgHT6b2KsSYsAaJ_cyFDw&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=9&ved=0CH0Q7gEwCDg8&prev=/search%3Fq%3Dhegel%2Bhd11%26start%3D60%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26biw%3D1600%26bih%3D761%26prmd%3Dimvns

 

1 Trzy potężne stabilizator, tak jak w systemie z pięciu niezależnych obwodów zasilania

2 32-bitowy delta / sigma DAC AK4399EQ z zakresu dynamiki 123 dB

3 Corporate Master Clock, co zapewnia niski poziom zakłóceń

4 Transformator toroidalny z dwoma uzwojeniami, a kondensatory 10 000 uF Wysoka Fala w prostowniku

5 Częstotliwość próbkowania konwerter AK4127

6 Odbiornik sygnału cyfrowego AK4115 obsługuje do 24 bit / 216 kHz

7 Filtr wejściowy zapobiega przedostawaniu się zakłóceń radiowych w sieci i do sieci

 

Suche dane

DAC 32 bit AK4399EQ

Wejścia cyfrowe koncentryczne (2), optyczne 24/192, USB-B 24/96

Wyjścia analogowe XLR, RCA

Częstotliwość, Hz 0 - 50000

Margines hałasu w dB -140

Distortion,% <0,0007

Impedancja wyjściowa, omów 47

Napięcie wyjściowe (przy 0 dBFS), w 2.5

Wymiary w mm 260x210x60

Waga, kg 3.5

 

 

mikson, sluchalem niedawno HD11 i porownywalem do HD20, moim zdaniem roznica byla wieksza niz pomiedzy HD10 a HD20 w moim systemie. Czyzby Hd11 to byl krok wstecz w stosunku do HD10? Musialbym porownac w moim systemie lub chociaz konkretnie HD10 vs HD11, dzwiek obydwu brzmial analogowo, jednak w prownaniu do HD20 nie az tak precyzyjnie. HD11 bardziej bralbym do jazzu, rocka i wszystkich innych gatunkow, z malym zastrzezeniem do duzych skladow w klasyce, tam HD20 jest o wiele lepszy.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EMiL, sądząc po twoich postach to twoje zainteresowanie do tego DAC-a ogranicza się do użytej przez niego kostki, tak? Widziałeś co tam w środku siedzi? Bo ja nie, zdjęć jakoś nie ma co uważam za trochę dziwne. Podejrzewam, że z zasilaczem od nich będzie kosztował $1200.

 

Trzeba by było obadać co tam siedzi, bo tak to można z fusów wróżyć, ale mi to prędzej do Anedio by było niż do Audiolaba. A jest jeszcze projekt AckoDAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nsk,

rzeczywiście ta kość mnie przyciąga:)

Produkt jako taki jest ok, ładny wyświetlacz, pilot, mnogość wejść cyfrowych i porządne wyjście słuchawkowe na tranzystorach. Dobre rozwiązanie dla lenia a ja się powoli staję leniem i np. chciałbym swojego DACa na pcm1704 móc włączyć z pilota.

 

Względem cd-ków 8200 poprawili analog - nie ma już opampów, zostały zamienione na tranzystory. Zmieniła się również koncepcja analogu. Dodatkowo na wejściach coax i optical są dwa stopnie jitter retention, czego w poprzednich modelach nie było.

Zdjęć środka również nie widziałem. Prawie na 100% płytka wygląda podobnie do tej z 8200cd (dwie różnice opisałem wyżej), cała elektronika zasilacza znajduję wewnątrz mdac.

Czyli wszystko pięknie tylko cena w PL przesadzona.

 

Anedio D2 DAC jest fajny, ale cena w Polsce to byłoby z 7k. Przy takiej kwocie jesteśmy już blisko Naim DACa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kość ESS to jedyna z "nowych" kości, która pod względem technicznym bez kompleksów może powalczyć z legendarnym pcm1704.

W audiolabie napisali do niej własne filtry, wbudowane w ESS nie są (podobno) najwyższych lotów.

Trochę bez sensu porównywać d-s do multibit, ale parametrami to ona ją raczej przewyższa, nie?

 

Produkt jako taki jest ok, ładny wyświetlacz, pilot, mnogość wejść cyfrowych i porządne wyjście słuchawkowe na tranzystorach. Dobre rozwiązanie dla lenia a ja się powoli staję leniem i np. chciałbym swojego DACa na pcm1704 móc włączyć z pilota.

Firmę, która przekłada powyższe dodatki nad zasilanie ciężko brać na serio :). Taka manufaktura jak oni to oni sobie to wszystko ładnie kalkulują i uwierz mi, gdyby oni stworzyli naprawdę coś ciekawego z tymi filtrami to na pewno ceniliby się wyżej. A nie myślałeś, żeby MSS-a władować do siebie?

 

Anedio D2 DAC jest fajny, ale cena w Polsce to byłoby z 7k. Przy takiej kwocie jesteśmy już blisko Naim DACa...

Tak 6 z hakiem, ale jak brać w ciemno to już wolałbym dorzucić ten 1000 jeśli liczyć, że M-DAC + zasilanie = 5000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmę, która przekłada powyższe dodatki nad zasilanie ciężko brać na serio :). Taka manufaktura jak oni to oni sobie to wszystko ładnie kalkulują i uwierz mi, gdyby oni stworzyli naprawdę coś ciekawego z tymi filtrami to na pewno ceniliby się wyżej. A nie myślałeś, żeby MSS-a władować do siebie?

 

To nie manufaktura, manufaktury nie stać w obecnych czasach na produkcję w Chinach.

Zobacz jakie firmy skupia właściciel audiolaba, IAG:

http://www.internationalaudiogroup.com/

 

Audiolab to nie jest firma up-marketowa. Nawet jeżeli wymyślili coś super to nie mogą przywalić ceny jak cyrus czy naim. Względem pierwotnych założeń i tak podnieśli cenę o 100 funtów...

Widziałem serwisówkę audiolaba 8200cd i na zasilaniu to oni w żadnym razie nie oszczędzają. W mdacu założyli małe wymiary zewnętrzne i nie zdołali upchnąć transformatora wewnątrz. Ważne, że zewnętrzne trafo dostarcza niezależnych napięć dla cyfry i analogu (w rDAC i young jest dużo gorzej to zrealizowane).

 

Nad MSS nie myślałem, serce MSS czyli CoCo mam wbudowane w swoim DAC'u:)

 

Tak 6 z hakiem, ale jak brać w ciemno to już wolałbym dorzucić ten 1000 jeśli liczyć, że M-DAC + zasilanie = 5000 zł.

 

Dodatkowe zasilacze to zawsze naciąganie klienta. Najbardziej skrajnym przykładem jest tu naim i trochę mniej skrajnym cyrus.

Mdac nie był jeszcze testowany z opcjonalnym zasilaczem więc może skórka nie jest warta wyprawki. John, z tego co czytałem, dostarczył specyfikację potrzebnego zasilacza. Można zrobić samemu jeżeli ktoś ma czas i ochotę.

Mdac nie będzie trzeba brać w ciemno i to jest spora przewaga względem wynalazków nie dystrybuowanych w Polsce. Ostatecznie i tak najważniejsze jest zgranie z resztą systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po cholerę pisać nowe algorytmy filtrów do ESS Sabre, jeśli można po prostu tych filtrów i oversamplingu pozbyć się? Raz na zawsze - z korzyścią dla Muzyki!

NOS-DAC i wszystko jasne! :)

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson, sluchalem niedawno HD11 i porownywalem do HD20, moim zdaniem roznica byla wieksza niz pomiedzy HD10 a HD20 w moim systemie. Czyzby Hd11 to byl krok wstecz w stosunku do HD10? Musialbym porownac w moim systemie lub chociaz konkretnie HD10 vs HD11, dzwiek obydwu brzmial analogowo, jednak w prownaniu do HD20 nie az tak precyzyjnie. HD11 bardziej bralbym do jazzu, rocka i wszystkich innych gatunkow, z malym zastrzezeniem do duzych skladow w klasyce, tam HD20 jest o wiele lepszy.

dzięki wojtek76 za opis

mnie obecnie interesuje http://www.psaudio.com/products/audio/media-players/dliii-dac/ i hd11 :)

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po cholerę pisać nowe algorytmy filtrów do ESS Sabre, jeśli można po prostu tych filtrów i oversamplingu pozbyć się? Raz na zawsze - z korzyścią dla Muzyki!

NOS-DAC i wszystko jasne! :)

Piszesz jak byś wszystkie rozumy zjadł ... gorzej niż JA x-P Najgorsze jest to, że najprawdopodobniej się mylisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko Ktos slyszal moze daca M1 fidelity i rega ?

I moze opisac jak brzmia mniej wiecej

 

dzieki i pozdrawiam

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.