Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  178 członków

Klub DACków
IGNORED

Klub uzytkownikow DACkow;)


Wojtek76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

DAC staja sie coraz popularniejsze, moja prywatna opinia jest taka, ze niedlugo calkowicie wypra tradycyjne odtwarzacze CD. Jezeli podzielacie ta opinie to zapraszam do klubu.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amnes, CD to nie Vinyl to zupelnie inne technologie. Natomiast CD maja technologie cyfrowa i wbudowany DAC. ALe przekonamy siue o tym za pare lat.

 

Ja jako uzytkownik kilku DACkow oczywiscie rowniez sie zapisuje. Najpierw byl DacMagic, pozniej Hegel HD10, a teraz Hegel HD2, nastepny bedzie HD20. W miedzyczasie testowalem Brystona BDA-1 i ostatnio DAC wbudowanego w DCS Puccini. Sluchalem rowniez rdac'a, Beresforda (nie pamietam modelu) i Mytek'a( tez nie wspomne modelu.

Wymienie tylko te ktore maja wybitna jakosc dzwieku do ceny w moim mniemaniu.

Wszystkie Hegle oraz Mytek.

Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek__45

(Konto usunięte)

.. a ja slucham muzyki ze starego Meridiana 206 na TDA 1541 A S1..jest dwuczesciowy jak powszechnie wiadomo a moze nie..jeden z lepszych DAC jakich nie spotkaliscie czyli Zanden tez jest na TDA 1541 A ale S2...

 

....

post-15075-0-66186000-1303644623_thumb.jpg

post-15075-0-99049000-1303644636_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dopiszę ze swoim Xindak DAC-8. Sprzęt o tyle ciekawy, że pozwala na korekty brzmienia poprzez wybór wyjścia (tranzystor lub lampa) i przełączenie pomiędzy 24/96 i 24/192.

CD pewnie zostaną, ale będzie ich używać coraz mniej osób...

Buduj zestaw z głową. Ona na zawsze zostanie w Twoim systemie! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC nie musi być alternatywą dla CD. Tak jak wielu ma zarówno gramofony, jak odtwrzacze CD, tak i wielu ma CD i DACi. Nie wyobrażam sobie, że ktoś przy kolekcji 1000 CD nagle wyrzuca CD i sprawia sobie DACa. Do DACa trzeba bowiem coś podłączyć. Może być CD, może być PC, może być DS.

Ja mam do MF V-DACa podpięte CD i PC. I chyba sobie sprawię jeszcze SMSL na AD1955.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a ja mam Cd Denona..w roli transportu , ale juz praktycznie plyt wogole nie slucham. Mysle, ze jezeli mam plyte to nie jest grzechem sciagnac wersje na kompa;) Sam nie wiem, jakos nigdy mi plyty nie podchodzily, przynajmniej wtedy gdy glownie sluchalem metalu, mialem wtedy tani sprzet i plyty prawie zawsze ostro brzmialy, mam za to pokazna kolekcje..kaset magnetofonowych;))) Jakos tak naturalniej mi brzmialy niz CD.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a ja mam Cd Denona..w roli transportu , ale juz praktycznie plyt wogole nie slucham. Mysle, ze jezeli mam plyte to nie jest grzechem sciagnac wersje na kompa;) Sam nie wiem, jakos nigdy mi plyty nie podchodzily, przynajmniej wtedy gdy glownie sluchalem metalu, mialem wtedy tani sprzet i plyty prawie zawsze ostro brzmialy, mam za to pokazna kolekcje..kaset magnetofonowych;))) Jakos tak naturalniej mi brzmialy niz CD.

 

W takiej sytuacji najlepiej zdobyć 24/96 lub 24/192 z vinyla. He, he. Ostatnio znalazłem na śmietniku więże Aiwa z magnetofonem i posłuchałem ostatniej ocalałej kasety. Ale do szumów trudno mi byłoby powrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się z Hegelem HD10.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musical Fidelity V-DAC. Po tuningu (patrz w O mnie...). Teraz to gra, sprzedałem nawet NAD C545, a i 565 nie dał mu rady. Wczęśniej V-DAC to moim zdaniem tylko w miarę solidna budżetówka. Zresztą jedna z lepszych w swojej cenie (kosztował mnie prawie 2 lata temu 700PLN z przesyłką z UK). W PL jest ciut za drogi jak na mój gust.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również. Podzielam opinię Wojtka i uważam, że obecnie na poziomie budżetowego/średniej jakości sprzętu (taki znam) najrozsądniejszym wyborem źródła jest transport + dac. Te ostatnie poszły w dół cenowo, a w górę jakościowo i wydaje mi się, że zakup daca może być jednym z bardziej zauważalnych upgradów systemu.

Posiadam V-dac'a z CA 640 v.1 w roli transportu.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo racji w tym co piszesz. Niektórym się wydaje, że jak kupią drogiego DACa i do tego "wypasione dvd" za 150pln, to już mają hi-end.

 

Tak się składa, że DACi z dobrymi odbiornikami (najlepszym obecnie jest wolfson wm8804) i zegarem grają świetnie nawet z "wypasionym dvd" lub z wypasionym kompem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy twierdzą, że jakość źródła jest nieważna. Otoż, mimo że mam "nieaudiofilskie grajki", to nie byłem w stanie słuchać muzyki z WD Media Playera, który po optyku podłączony był do DACa. Natomiast z CD i PC dźwięk był, jak na moje skromne potrzeby, OK. Tak więc wynikałoby z tego, że ma jednak znaczenie co jest przed DACem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak podłączyłem tv po optyku do rDACa żeby dźwięk z meczu poleciał na kolumny to było bardzo przykro. Conajmniej 1/3 do połowy ciszej, o dźwięku nie mówiąc. Pewnie po części wina jakości kanałów nie HD z kablówki. Po uzb jest za to bardzo satysfakcjonująco, jak na dobry początek. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna pozbyłem się przestarzałej technologii CD.

Teraz serwer multimedialny -> cyfrowym optycznym do DAC-a -> kolumny aktywne (APS Aeon).

 

DAC - Mytek Stereo 96 DAC - świetny, dobry stosunek jakość-cena.

Firma niby amerykańska, ale z tyłu napis "made in Poland", "desinged in USA".

Dwa cyfrowe wejścia coaxial, jedno cyfrowe optyczne i jedno XLR.

Wyjście - tylko XLR. Kolumny aktywne są jakby naturalnym przedłużeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.