Skocz do zawartości
IGNORED

Topowe kable zasilające ?


sly30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ilość basu jest raczej ok (jest go sporo, ale w normie) natomiast kontrola już trochę kuleje. Góry tez nie jest specjalnie za mało tylko brakuje jej dźwięczności i otwarcia. Wsumie to ciekawe bo średnica jest dosyć rozdzielcza, otwarta i pięknie nasycona, wręcz treściwa (nie jest to do końca efekt ocieplenia, ten kabel jest ciepły, ale tu chodzi raczej właśnie o nasycenie a nie proste ocieplenie. Wygrzany ponoć był, ja tez swoje mu dołożyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taki właśnie charakter pokazuje w twoim systemie.

Średnica to właśnie to z czego te kable słyną bo taka jest szkoła brzmieniowa te firmy.

U mnie jest podłączony do preampa a znów wzmak jest zasilany Argento FMR i żadnych problemów z brakiem kontroli

basu nie mam, dźwięczność jest super a jednocześnie barwa i nasycenie również.

Może właśnie dlatego że uzupełniają się cechy tego Harmonixa z Argento FMR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enzo>

Mówimy o tym modelu cały czas:

X-DC350M2R Improved-Version ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jeden z elementów systemu,bez którego sprzęt nie zagra,

jeśli wszystko jest dobrze poukładane w systemie i pomieszczeniu,nie ma potrzeby ładować kilkanaście tysięcy złotych w sieciówki.

 

+

1

 

 

Stefek to wiadomo że sieciówki są elementem systemu ale sądząc po wpisach niewiele osób przywiązuje do nich wagę i niesłusznie.

Kiedyś podczas testowania różnych sieciówek za kilkaset i kilkatysięcy zł podłaczyłem NBS Omega 0 który wywyindował brzmenie

mojego systemu do najwyzszego formatu - szerokość sceny,głębia i nasycenie potężnym dżwiękiem do tego stopnia iż nigdy bym

nie przypuszczał że zmiana kabla sieciowego ma taki wpływ na dżwięk systemu jak wzmacniacz plus kolumny razem wzięte.

Więc Stefan jeśli n e g u j e s z wpływ sieciówki na dzwięk systemu to sorry kolego że powiem ale twoja wrażliwość słuchowa

przestała f u n k c j o n o w a ć na 5.

Na pocieszenie powiem Ci że Harmonix jest bardzo dobrym kablem sieciowym chociaż nigdy nie porównywałem go z Omega O

który moim zdaniem jest THE BEST.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefek to wiadomo że sieciówki są elementem systemu ale sądząc po wpisach niewiele osób przywiązuje do nich wagę i niesłusznie.

Kiedyś podczas testowania różnych sieciówek za kilkaset i kilkatysięcy zł podłaczyłem NBS Omega 0 który wywyindował brzmenie

mojego systemu do najwyzszego formatu - szerokość sceny,głębia i nasycenie potężnym dżwiękiem do tego stopnia iż nigdy bym

nie przypuszczał że zmiana kabla sieciowego ma taki wpływ na dżwięk systemu jak wzmacniacz plus kolumny razem wzięte.

Więc Stefan jeśli n e g u j e s z wpływ sieciówki na dzwięk systemu to sorry kolego że powiem ale twoja wrażliwość słuchowa

przestała f u n k c j o n o w a ć na 5.

Na pocieszenie powiem Ci że Harmonix jest bardzo dobrym kablem sieciowym chociaż nigdy nie porównywałem go z Omega O

który moim zdaniem jest THE BEST.

Nie musisz mnie pocieszać,zabawy sieciówkami mam dawno za sobą,są ważniejsze rzeczy.

P.S.

Jeśli Tobie jedna sieciówka winduje system w stratosferę,to masz jakiś problem z systemem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stefek

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mnie pocieszać,zabawy sieciówkami mam dawno za sobą,są ważniejsze rzeczy.

P.S.

Jeśli Tobie jedna sieciówka winduje system w stratosferę,to masz jakiś problem z systemem.

Co Reimyo przestało Cię cieszyć ???

A mówiłem ze Accustic Arts to creme de la creme.

Sly juz docenił i nie tylko on bo paru innych gości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Reimyo przestało Cię cieszyć ???

A mówiłem ze Accustic Arts to creme de la creme.

Sly juz docenił i nie tylko on bo paru innych gości

Najlepsze jest tylko to co Ty masz,NBS,Accustic Arts,kable Kubali,itd.

Mnie najbardziej cieszy muzyka :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stefek

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest tylko to co Ty masz,NBS,Accustic Arts,kable Kubali,itd.

Mnie najbardziej cieszy muzyka :).

Stefan na to wygląda.....ale czy najlepsze ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefan na to wygląda.....ale czy najlepsze ???

Podam wkrótce listę najlepszych sieciówek bez ograniczeń cenowych a w tej chwili do 2000 zł

 

1.LessLoss

2.Vovox Textura

3.Vovox Initio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest tylko to co Ty masz,NBS,Accustic Arts,kable Kubali,itd.

 

Lol ;-) Tak, NBS robi świetne urządzenia - zwłaszcza ich stosunek ceny do nabijania klientów w butelkę!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pusty kondycjoner NBS za 6000,00 USD, a w środku plątanina cieniutkich drucików i... kabel głośnikowy!! ;-) Są lepsi od Shunyaty. Rany... czy są jakieś granice głupoty, czy bardziej bezczelności tych pseudohajendowych firm?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez paradox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ciekawa konstrukcja ten kondycjoner NBSa, to co tam zrobili to chyba nie takie głupie ;)

Pewnie nie tylko głupie ale i niebezpieczne, ale może są jacyś ochotnicy na rozgałeziacz z kablem głośnikowym w środku za 20kzł. Nawet nie ma chyba obwodów przepięciowych. Ciekami mnie tylko kto to w ogóle dopuścił do obrotu w sprzedaży detalicznej, czy ktos to testował na bezpieczeństwo użytkowania? W USA CE nie ma więc takie "kwiatki" są na porządku dziennym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez paradox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paradox przeciez nie wiesz co to za kabel

moze jednak do 16 A nie potrzeba odlewanych szyn tramwajowych na połaczeniu gniazd prądowych

moze to to jest własnie pseudohiend jak w stylu stylu gigawatta ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam wkrótce listę najlepszych sieciówek bez ograniczeń cenowych a w tej chwili do 2000 zł

 

1.LessLoss

2.Vovox Textura

3.Vovox Initio

Według Ciebie?

To wątpię czy kogokolwiek to może zainteresować :).

P.S.

Czy to będzie lista produktów,które słyszałeś,czy jak zwykle dodasz także te,których na oczy nie widziałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stefek

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość JAudio

(Konto usunięte)

Według Ciebie?

To wątpię czy kogokolwiek to może zainteresować :).

P.S.

Czy to będzie lista produktów,które słyszałeś,czy jak zwykle dodasz także te,których na oczy nie widziałeś?

To chyba dobrze, że pisze " wg siebie" !

A czy kogoś zainteresuje - jeden już jest zainteresowało to Ciebie :}

 

PS

Ponieważ wszyscy zainteresowani (tak sądzę ) są Twoimi wpisami, zdradź proszę wg kogo Ty piszesz, na czyje zlecenie? :{

Edytowane przez JAudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba dobrze, że pisze " wg siebie" !

A czy kogoś zainteresuje - jeden już jest zainteresowało to Ciebie :}

 

PS

Ponieważ wszyscy zainteresowani (tak sądzę ) są Twoimi wpisami, zdradź proszę wg kogo Ty piszesz, na czyje zlecenie? :{

Jako,że jesteś świeży na forum,to nie wiesz,że Magnepan jest mistrzem w ocenianiu sprzętu i kabli,których nie słyszał.

P.S.

A może nie jestes już taki świeży :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stefek

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam wkrótce listę najlepszych sieciówek bez ograniczeń cenowych a w tej chwili do 2000 zł

 

1.LessLoss

2.Vovox Textura

3.Vovox Initio

Jak ma być bez ograniczeń cenowych:), to ja bym tam wstawił na niekwestionowanym 1 miejscu zwykły, solidny (m.in. pełne bolce) kabelek 1,5 mmkw. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym to może i zwykły 2,5 mm 2 by się zmieścił; co sądzisz czy to możliwe? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako,że jesteś świeży na forum,to nie wiesz,że Magnepan jest mistrzem w ocenianiu sprzętu i kabli,których nie słysza

Stefek,to nie mistrzostwo a chęć podzielenia się z innymi moimi doświadczeniami.I w tym momencie nie interesuje mnie opinia

innych a raczej brak tej opinii na temat chociazby najlepszych kabli zasilających.A wiesz dlaczego tak jest? Bo niewielu zadaje

sobie trud przetestowania takowych m.innymi Ty bo napisałeś że masz to za sobą......czyżby ??? Gdybyś miał to za sobą to

z pewnością opisał byś takowe doświadczenia........Generalnie nie lubimy dzielić się doświadczeniami z innymi aby to co najlepsze

zachować dla siebie i tacy juz jesteśmy na tym Forum.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefek,to nie mistrzostwo a chęć podzielenia się z innymi moimi doświadczeniami.I w tym momencie nie interesuje mnie opinia

innych a raczej brak tej opinii na temat chociazby najlepszych kabli zasilających.A wiesz dlaczego tak jest? Bo niewielu zadaje

sobie trud przetestowania takowych m.innymi Ty bo napisałeś że masz to za sobą......czyżby ??? Gdybyś miał to za sobą to

z pewnością opisał byś takowe doświadczenia........Generalnie nie lubimy dzielić się doświadczeniami z innymi aby to co najlepsze

zachować dla siebie i tacy juz jesteśmy na tym Forum.....

Przesłuchałem wiele "topowych" sieciówek i dzieliłem się wrażeniami w stosownych wątkach,jeśli tylko dana sieciówka była tego warta,widocznie przeoczyłeś wiele moich wpisów,więc żałuj ;).

Natomiast pisałeś,że sieciówki mają KOLOSALNY wpływ na brzmienie systemu,i z tym GENERALNIE po swoich doświadczeniach nie mogę się zgodzić.

Zdarza się,że pewne urządzenia zyskują sporo przy wymianie firmowej sieciówki na lepszą,szczególnie źródła,ale wydawanie kilkunastu tysięcy złotych na sieciówki,nie mając dobrze zestrojonego systemu,przyzwoitej akustyki i zachowując minimum reguł przy ustawianiu głośników,mija się z celem.

Lepiej te tysiące wydać na płyty :).

Jak wspominałem,mam dobre sieciówki,ale miałem wielokrotnie droższe i nie zawsze były lepsze.

P.S.

Jakby ktoś się pytał jakie dla mnie są najlepsze sieciówki :),to na dzień dzisiejszy wymieniłbym dwie:

HarmonixX-DC350M2R Improved-Version oraz Acrolink 9100.

Ale z zastrzeżeniami jak wyżej napisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stefek

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się,że pewne urządzenia zyskują sporo przy wymianie firmowej sieciówki na lepszą,szczególnie źródła,ale wydawanie kilkunastu tysięcy złotych na sieciówki,nie mając dobrze zestrojonego systemu,przyzwoitej akustyki i zachowując minimum reguł przy ustawianiu głośników,mija się z celem.

Lepiej te tysiące wydać na płyty :).

 

Również jestem przeciwny wydawaniu astronomicznych kwot na sieciówki ale do 5 tys zl można kupić nowego Harmonixa DC 350 czy

LessLoss Signature nie mówiąc o używanych Jorma czy Kubala -Sosna Emotion których jestem fanem jak zauważyłeś.

W bardzo rozsądnej cenie są naprawdę dobre Vovox Textura [ 280 eu] albo tańsze Vovox Initio za 140 eu które są warte kazdej zainwestowanej kwoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem przeciwny wydawaniu astronomicznych kwot na sieciówki ale do 5 tys zl można kupić nowego Harmonixa DC 350 czy

LessLoss Signature nie mówiąc o używanych Jorma czy Kubala -Sosna Emotion których jestem fanem jak zauważyłeś.

W bardzo rozsądnej cenie są naprawdę dobre Vovox Textura [ 280 eu] albo tańsze Vovox Initio za 140 eu które są warte kazdej zainwestowanej kwoty.

Kubala mi się nie podobała,natomiast Harmonix XD-C 350 jest świetny,i nie kosztuje majątku,a z drugiej ręki to "grosze",mam dwa w systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubala mi się nie podobała,natomiast Harmonix XD-C 350 jest świetny,i nie kosztuje majątku,a z drugiej ręki to "grosze",mam dwa w systemie.

Kubala Emotion się nie spodobała czy inna tańsza Kubala ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubala Emotion się nie spodobała czy inna tańsza Kubala ???

Emotion oczywiście.

Miałem cały set,sieciówka była zdecydowanie najsłabsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emotion oczywiście.

Miałem cały set,sieciówka była zdecydowanie najsłabsza.

No popatrz a ja mam 3 i szukam kolejnych.Muszę porównać Kubalę z Harmonixem DC-350 a wtedy zobaczę czy KS to pomyłka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zaraz pomyłka.Komuś się podoba mniej, komuś innemu bardziej.Normalka.

Sly , sieciówki KS Emotion zrobiły na mnie i moich kolegach kolosalne wrazenie podobnie jak NBS Omega 0 i powaliły takie marki jak LessLoss czy wysokie Shuyniaty i Nordosty Valhalla ale nie miałem możliwości bezpośredniego porównania z Harmonixem DC 350.

Wkrótce zobaczę więc ile DC 350 są warte....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest nowy Harmonix X-DC 350 M2R i tego musisz spróbować.

Oczywiście, ale poprzedni model DC jest podobny w strukturze brzmienia do obecnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.