Skocz do zawartości
IGNORED

Topowe kable zasilające ?


sly30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do firmowych sieciówek Burka to ja mam z CD 001 nie srebny tylko czarny (grubości kabla komputerowego) i w moim systemie zdecydowaniexa lepiej od niej zagrała sieciówka Harmonixa SM 350

Ja miałem srebrne,i w kondycjonerze oraz w końcówce,grały nie gorzej niż naprawdę topowe sieciówki :).

P.S.

Mogę potwierdzić,że Harmonix SM 350 to świetny kabel,posiadam dwa w systemie ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stefek

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna firma, jedne z najlepszych kabli na rynku audio.

Mówię tu ogólnie. Mam ich cyfrówki i są super, paru znajomych ma

analogowe IC i też są super.

Ich kable AC też mają świetną opinię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna firma, jedne z najlepszych kabli na rynku audio.

Mówię tu ogólnie. Mam ich cyfrówki i są super, paru znajomych ma

analogowe IC i też są super.

Ich kable AC też mają świetną opinię.

Firma w Polsce jest mało znana chyba nawet nie ma dystrybutora na Polskę, warto kupić kabel tej firmy z wtyczką USA plus przejściówka? (schuko) nie wiem czy to nie wpłynie w jakiś sposób na brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do "ciemniejszych" systemów,na górze są dość jasne,czasem nawet zbyt mocno akcentowane wysokie tony,średnica przejrzysta,bas zwarty i szybki.

Dobrze grały na przykład z McIntoshem,ogólnie szybki i przestrzenny kabel.

Jednak na Twoim miejscu poszukałbym firmowych sieciówek Burmestera,kosztują grosze i są świetnie spasowane z ich systemem :).

Dzieki za opis - ........a ja zawsze sądziłem że Coherence jest po ciepłej stornie mocy i brzmi gładko i analogowo - a tu jednak precyzja,szybkość, konturowść i raczej jasność - jak wynika z Twojego opisu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze sądziłem że Coherence jest po ciepłej stornie mocy

 

Miałem niedawno u siebie XLR Fadel Coherence II.

Niewątpliwie bardzo dobry kabel, przypominał Nordosta, szybki, szczegółowy, dużo powietrza, raczej jasny,

mocna góra, krótki szybki bas. Na pewno nie był to kabel "ciepły" i z pewnością nie do jasnego, ostrego systemu.

Teraz Fadel będzie zmieniał te wysokie modele i wejdzie Coherence III

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opis - ........a ja zawsze sądziłem że Coherence jest po ciepłej stornie mocy i brzmi gładko i analogowo - a tu jednak precyzja,szybkość, konturowść i raczej jasność - jak wynika z Twojego opisu

Bo on jest dość "słodki",w zrównoważonym systemie będzie ok,ale jeśli któryś z komponentów będzie odrobinę jasniejszy,to góra może być zbyt natarczywa :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma w Polsce jest mało znana chyba nawet nie ma dystrybutora na Polskę, warto kupić kabel tej firmy z wtyczką USA plus przejściówka? (schuko) nie wiem czy to nie wpłynie w jakiś sposób na brzmienie.

 

Firma nie ma dystrybucji w Polsce a szkoda bo jest świetna.

Każda przejściówka trochę degraduje sygnał. Ponoć przejściówki Shunyaty najmniej psują ale ok 600zł.

Wg mnie nie warto kupować kabli AC robionych na rynek amerykański.

Tam jest inny prąd, nie wiadomo na ile może może mieć wpływ nasze znacznie większe napięcie.

Poza tym wtyki US słabo siedzą w gniazdach, są luźne i jest takie nie miłe wrażenie że wtyczka za chwilę sama wypadnie.

Kable AC z wtykami US jest bardzo ciężko sprzedać więc to zakup na wieczność.

Ja nigdy takich nie kupuję.

Są wyjątki bo jeśli ktoś koniecznie do kompletu chce mieć np kondycjoner Reimyo a on ma tylko wersję na US to nie ma innego

wyjścia jak kable z wtykami US.

Ale poza Reimyo inne kondycjonery są na Schuco i lepiej kupować kable w wersji EU.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Acrolinki 9100/9300 ; Argento Audio FMR, czy Harmonix 350 grają gładko, analogowo ale z rozdzilczością i świetną sterefonią - szukam tak grającego kabla :)

Muzykalności w systemie nigdy nie zawiele :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystkie z tych kabli więc trochę je znam.

One wszystkie są gładkie.

Harmonix jest najcieplejszy ale przez to najmniej rozdzielczy.Coś za coś.

Acrolink 9300 i Argento FMR są u mnie podobne, świetne pod każdym względem,

ale Argento ma mocniejszy bas, bardziej punktowy.

Oba są super ale cena 2m Acrolinka jest chora.

Argento też ma cenę z kosmosu ale jednak wyraźnie taniej niż Acrolink.

Pamiętaj że Argento jest gruby i bardzo sztywny.

Ciężko się go prowadzi w szafce audio jeśli chciałbyś go pozawijać między ramionami szafki.

Tu Acrolink choć też dość sztywny jest o niebo łatwiejszy w ułożeniu, podobnie jak Harmonix X-DC350M2R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm - róznica w cenie jest znaczna między Argento FMR i Acro 9300 a Harmonixem 350 - pytanie czy róznica w dźwięku jest tak duża jak sugeruje cena

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kablach AC różnica w dźwięku nigdy nie jest tak duża jak różnica w cenie.

Zresztą w ogóle przy jakichkolwiek kablach w audio przyrost ceny jest nieadekwatny do przyrostu jakości.

Poza tym często nawet nie ma przyrostu jakości a po prostu jest inaczej i to inaczej komuś podoba się bardziej

a innemu mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A zna ktoś/słuchał kabli zasilających ORGANIC AUDIO ( firma córka ARGENTO AUDIO)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Witam

A zna ktoś/słuchał kabli zasilających ORGANIC AUDIO ( firma córka ARGENTO AUDIO)

 

Recenzja Organic Power jest dostępna w artykułach od kwietnia (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) - moim zdaniem kabel wart poznania a przy tym nad wyraz rozsądnie wyceniony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Babatular

 

Organic Power - jak dla mnie nic specjalnego, gładki i uspokojony do bólu, słaba rozdzielczość. Jak trzeba ratować jazgotliwa elektronikę to może i się nada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Panów miał styczność z kondycjonerami firmy Audience?

W Polsce dystrybucję tego ma Nautilus, ci sami co mają Accuphase, Ayon, Dynaudio itd.

Słyszałem o nich niezłe opinie ale wiadomo jak to jest z opiniami.

 

Pzdr.

Sly

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam tutaj pytanie, gdyż w klubie Furutecha nie otrzymałem na nie odpowiedzi..może tu mi się poszczęści..

 

Panowie, mam do Was prośbę. Czy ktoś miał okazję zapoznać się z kablem zasilającym Furutech Evolution Power (cena ok. 2800 za 1.8m).? Przy czym nie chodzi mi o stosunek cena/jakość, tylko o walory stricte brzmieniowe. Jaka jest charakterystyka tego kabla, np: w porównaniu do Harmonixa Xdc-2? Czy to kabel raczej muzykalny, soczysty, czy może analityczny, szybki? A może macie jeszcze jakieś inne na jego temat przemyślenia. Z góry dziękuję za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Medaaard

 

Evolution nie słuchałem, ale miałem u siebie Power Reference III i topowy Flux Power - grały w podobnej manierze - mocny bas, gładka i delikatna góra, przyzwoita rozdzielczość, ale na pewno nie są to kable analityczne czy szczupłe w barwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Enzo

 

Dzięki za odpowiedź. Przypuszczam zatem, że podobną charakterystykę posiada Evolution Power.. Innymi słowy, zapewne kable zasilające Furutecha nie nadają się w celu dodania szybkości, konturowości i szczegółowości dźwiękowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Enzo

 

Dzięki za odpowiedź. Przypuszczam zatem, że podobną charakterystykę posiada Evolution Power.. Innymi słowy, zapewne kable zasilające Furutecha nie nadają się w celu dodania szybkości, konturowości i szczegółowości dźwiękowi.

Nie, w takim wypadku sprawdzi się Shunyata, oczywiście trzeba mieć na uwadze skalę zmian, bo nie są to jakieś ogromne skoki, ale wydaje się że Shunyata np. Python jest takim szybkim, konturowym, przejrzystym kablem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ansae Muluc? Jak oceniacie ten kabel na tle zagranicznej konkurencji w podobnym pzedziale cenowym i w ogóle walory brzmieniowe tego kabla?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. ja cały czas mysle o Harmonixcie 350 - tym nowym - ale jak czytam filozofie firmy i o rezonansie skrzypiec to mam jakiś wewnętrzny wstręt do tej firmy. A juz pineski Harmonixa robiace cuda z akustyką !!!!!!! pokoju to żart z głuchego.

 

Cytat ze strony Harminax:

 

" Almost four decades ago, Harmonix engineers set out to faithfully reproduce the true sound of music captured in professionally recorded music. To understand how beautiful sound is produced in the first place, they conducted resonance tests on Stradivarius, Guarneri and Amati vionlins. They discovered that when resonance is harmonized in one frequency, every aspect of the sound is precisely conveyed as it emanates from the instrument. They also found that resonance in a violin is perfectly balanced in one frequency, which is why there is no distortion.

Harmonix applied this new knowledge to develop entirely a new way of tuning audio, visual equipments including listening rooms that treats resonance as an essential element of sound. When Harmonix is applied, you can eliminate unwanted resonance frequencies to achieve incredibly pure and natural, distortion-free reproduction for a new level of sonic realism.

A sweet, bright sound with crisp transients, a clearly delineated sound stage, rich harmony, deeper dynamics, better contrast for sound and colors ….. in fact, everything that constitutes beautiful sound and colors as lifelike. Now there is an easy way to eliminate problems you have ever encountered with your systems. Just give your system the Harmonix. It’s the only choice if you are serious about music and sound."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Medaaard

 

Trzeba pamiętać, że kabel sieciowy to zarówno przewodnik jak i wtyki, skoro szukasz lepszego detalu, kontroli i szybkości celował bym we wtyki rodowane. Niby to detal (mam na myśli kwestię wtyków), ale robi różnicę.

 

U mnie w oczekiwany przez Ciebie sposób zagrał min. Acoustic Zen Krakatoa. warto też sprawdzić najtańszego Argento.

 

>>Jorguś

 

Niema co zwracać uwagi na tą paplaninę. Grunt, że kable Harmonixa są niezłe. Nowy SM350 improved jest ciekawy i warty sprawdzenia. Ma niewątpliwie "zrobiony" dźwięk (ciepły, nasycony), ale może to mieć swój urok. Na pewno atrakcyjnie wychodzi na tym średnica, szczególnie głosy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jorguś szuka inne dźwięku, szybkiego, rozdzielczego, z detalami, konturowego i dlatego polecałem

mu Argento Flow Master Ref tym bardziej że ma sprzęt Burmestera i ja też i wiem że Argento pasuje najlepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Panów miał styczność z kondycjonerami firmy Audience?

W Polsce dystrybucję tego ma Nautilus, ci sami co mają Accuphase, Ayon, Dynaudio itd.

Słyszałem o nich niezłe opinie ale wiadomo jak to jest z opiniami.

 

Pzdr.

Sly

 

Kondycjonera nie znam, ale mam głośnikowe Audience i uważam, że to znakomite kable. Marka bardzo popularna i doceniana za oceanem, niestety u nas jakoś się nie przebiła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem głośnikowe Audience..... bardzo fajne kable w znośnej cenie. Są bardzo cienkie jak na współczesne kable ale dzwięk był bardzo przyjemny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś miał doświadczenia z kablem sieciowym Transparent Audio model Powerlink Reference XL? Proszę o opinie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie miałem ale od kilku osób które mają często styczność z kablami Transparenta wiem, że

ich kable AC to największa porażka. Głośnikowe niezłe, interkonekty czym wyżej tym lepiej i trzymać się

jak najdalej od zasilających podobnie jak u Cardasa i Tary Labs. Tylko nie zasilające.

 

Jeśli nie chcesz wchodzić w topowe, droższe Acrolinki i Argento to za trochę więcej od tego Transparenta

masz najnowszego Harmonixa Studio Master M2R i ten jest rewelacyjny.Testuję od jakiegoś czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie miałem ale od kilku osób które mają często styczność z kablami Transparenta wiem, że

ich kable AC to największa porażka. Głośnikowe niezłe, interkonekty czym wyżej tym lepiej i trzymać się

jak najdalej od zasilających podobnie jak u Cardasa i Tary Labs. Tylko nie zasilające.

 

Jeśli nie chcesz wchodzić w topowe, droższe Acrolinki i Argento to za trochę więcej od tego Transparenta

masz najnowszego Harmonixa Studio Master M2R i ten jest rewelacyjny.Testuję od jakiegoś czasu.

 

 

U mnie Transparent Cable Power Link MMs zagral zdecydowanie bardziej energetycznie od Acrolinka 6100. Wzialem go na testy skuszony opinia , ze super sie zgrywa z ARC ref8 , co sie u mnie nie potwierdzilo. Acro 7300 byl wyraznie lepszy do ARC ref8 - szczegolowsc, barwa. Jednak kiedy testowalem 3 kable: Acro 6100, Acro 7300 i podany wyzej Transparent ze wzmakiem Ayona ( Crossfire II ) , Transparent wypadl bardzo dobrze i zostal - mysle ze w przypadku lampy dobrze dziala jego modul przeciw zakloceniom radiowym , na ktore ktore lampy w klasie A sa b. wrazliwe.

Mysle ,ze warto przetestowac Transparenta, jesli to ma byc kabel do wzmaka, a szczegolnie lampy. U mnie zostal tez dlatego, ze nie jest tak sakremencko drogi , jak Acro ( co mnie wkurza).

marslo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam sieciówki do CD Krella. Transparent to ogólnie w Polsce dość pogardzana firma. Na świecie ma renomę a u nas moda jest na japońskie wynalazki. Acrolink to akurat robi fajne kable ale w wysokich modelach. Tego transparenta XL testuję od wczoraj i na razie mi się podoba. W porównaniu do kabli za 1500 i 3000 PLN (FUrutech i Purist Audio Design) oferuje najciekawszy wpływ na dźwięk CD. Nie jest przebasowiony, słychac dużo szczegółów ale bez przesady, najwazniejsza jest miła uchu barwa, bardzo dobra kontrola na całym pasmem i coś co anglosasi nazywają BODY - wypełnienie dźwięków, które pozwala artystom i instrumentom brzmieć nie jak kartonowe figurki i zabawki.

 

Harmonix Studio Master M2R to wybitny kabel, miałem okazję słuchać u Kolegi Stefka co on zrobił z jego Reimyo po zmianie z 350. System wzniósł się na swoje wyżyny. Tak więc dobra sieciówka potrafi zdziałać cuda, zupełnie jak dobra przyprawa w pysznej potrawie;-) Sly - gratuluję Tobie tych Harmonixów - dla mnie 7000 PLN za sztukę to za dużo. Transparent XL mogę mieć za mniej niż połowę tej ceny a tak z 3500 PLN to max jakie mogę wydac na siecówkę. Gdzieś musi być kraniec szaleństwa;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.