Skocz do zawartości
IGNORED

Czy słuchacie kabli sieciowych?


Lesław01

Różnica między kablami sieciowymi  

928 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy słyszysz różnicę mędzy kablami sieciowymi



Rekomendowane odpowiedzi

Wielu słuchaczy sieciówek wierzy, że to są swego rodzaju filtry, które oczyszczają prąd nie ma więc się co dziwić, że potem mamy takie kwiatki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie można próbowaćopisywać proces zmiany dźwięku pod wpływem zmiany kabla zasilającego. Może na myśl przyjść słowo filtr i choć nie jest najszczęśliwsze to daleki jestem od piętnowania tego nazewnictwa. Tym bardziej, że działanie niektórych kabli pewne zakresy uwypukla, a pewne uszczupla. Jak swego rodzaju filtr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnikowych? Mało prawdopodobne, ale dopuszczalna jest taka możliwość, natomiast mówić o uwypuklaniu NIEKTÓRYCH częstotliwości przez kabel sieciowy to gruuuuba przesada, wszak przenosi on 50 Hz. Gdzie tu związek z innymi, do tego WYBRANYMI CZĘSTOTLIWOŚCIAMI???

A do tego "po drodze" jest transformator, który z założenia tłumi wyższe częstotliwości, prostownik, kondensatory zasilacza...

 

Pytam- Jak to możliwe??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy widzę taki wątek mam tylko jeden problem. Jak nakłonić każdą osobę, która go przeczytała, żeby wpłaciła złotówkę na moje konto. Tylko złotówkę. Naprawdę tylko złotówkę, przecież takich wątków jest więcej.

 

Jeśli ktoś ma jakiś dobry pomysł niech pisze na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam uzasadnienia technicznego. Popracuj nad tym tematem, jak chcesz.

Zacznij od zorganizowania sobie możliwości odsłuchu wysokiej jakości całego systemu, takiego - w którym słyszeć każdą nieomal zmianę. Weź dwa kable zasilające i badaj.Badaj związki, częśtotliwości, struktury molekularne, wpływ transformatora ... badaj ! Założeniem badacza jest brak uprzedzeń i umowność założeń - pamiętaj o tym. I nie pisz mi, że dzielenie się swoimi spostrzeżeniami to "gruuuuba przesada".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Różnie można próbowaćopisywać proces zmiany dźwięku pod wpływem zmiany kabla zasilającego. Może na myśl przyjść słowo filtr i choć nie jest najszczęśliwsze to daleki jestem od piętnowania tego nazewnictwa. Tym bardziej, że działanie niektórych kabli pewne zakresy uwypukla, a pewne uszczupla. Jak swego rodzaju filtr.

Jeżeli myślisz o sieciówkach - bredzisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie można próbowaćopisywać proces zmiany dźwięku pod wpływem zmiany kabla zasilającego. Może na myśl przyjść słowo filtr i choć nie jest najszczęśliwsze to daleki jestem od piętnowania tego nazewnictwa. Tym bardziej, że działanie niektórych kabli pewne zakresy uwypukla, a pewne uszczupla. Jak swego rodzaju filtr.

Tak działa każda regulacja barwy, problem polega na tym, że działanie regulatora można bezdyskusyjne udowodnić i pomiarami na charakterystyce wykazać, w przypadku kabli sieciowych zmian w zakresie przenoszenia kolumn nie obserwujemy. Ale nie przeszkadza to wcale na twierdzenia typu "kabel sieciowy dodał mi tyle basu, że wali jak z subwoofera" Pytanie jakie można postawić, to jak mógł dodać, skoro charakterystyka przenoszenia kolumn nie zmienia się po wymianie sieciówek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam- jeśli ktoś zadaje bajkppisarzowi proste pytanie i zamiast równie prostej odbowiedzi otrzynuje inwektywy, każdego może to poruszyć.

Prawdziwa odpowiedź jest z reguły krótka....ta inna musi być długa aby umiejętnie zatuszować kolorowanki.

 

Jeżeli myślisz o sieciówkach - bredzisz.

A taka sieciówka jest bardzo droga....?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnikowych? Mało prawdopodobne, ale dopuszczalna jest taka możliwość, natomiast mówić o uwypuklaniu NIEKTÓRYCH częstotliwości przez kabel sieciowy to gruuuuba przesada, wszak przenosi on 50 Hz. Gdzie tu związek z innymi, do tego WYBRANYMI CZĘSTOTLIWOŚCIAMI???

A do tego "po drodze" jest transformator, który z założenia tłumi wyższe częstotliwości, prostownik, kondensatory zasilacza...

 

Pytam- Jak to możliwe??

Zastanawiam się czy celowo upraszczasz tok myślenia..

Chyba nikt nigdy nie powiedział tego że kabel zasilający przenosi częstotliwości inne niż sieci +bagaż jakichś zakłóceń

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecoeż pisałem powyżej o filtrującym działaniu transformatora, który skutecznie blokuje zakłócenia na wyższych częstotliwościach. O co Ci więc chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby układ zasilający w 100% robił to o czym piszesz to kabel nie miałby słyszalnego efektu na końcu. I niewątpliwie robi to, w końcu po to jest ale nie w 100%.

Coś musi sie przedostawać.

Co sprzęt to inny (mniejszy lub większy) wpływ. Czasem niemal żaden.

Można by sądzić że to jakaś niedoskonałość układów zasilania ale skoro jest obecne w drogich i wyrafinowanych konstrukcjach to nie jest to na pewno przypadek.

 

Nie wiem jak to się dzieje ale nie jest to specjalnie istotne dla mnie. Owszem jest cala masa głupich wręcz teorii na ten temat ale ja akceptuje stan jaki jest i wykorzystuje możliwość "strojenia" systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był tu taki temat z problemem forumowicza, który skarżył się na brum sieciowy, oczywiście posypały się propozycje kabli sieciowych i puszek, z tego co pamiętam nawet jeden taki kabel zakupił za namową kolegi. Niestety brum jak był tak pozostał nic się nie poprawiło w tej kwestii, panowie od sieciówek schowali głowy w piasek. Podobny temat był kiedyś ze stolikiem, który miał odizolować od drgań, a tymczasem blachy od CD grały na nim marsza, no ale to inny temat :) Jednym słowem, kiedy tylko te wynalazki miały szansę się wykazać, efekt był żaden tylko strata czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby układ zasilający w 100% robił to o czym piszesz to kabel nie miałby słyszalnego efektu na końcu. I niewątpliwie robi to, w końcu po to jest ale nie w 100%.

Coś musi sie przedostawać.

...

Co się musi przedostawać po kablu sieciowym?

To słuchacie w swoich ekskluzywnych klockach sieci zasilającej?

Jakieś totalne brednie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wyznający audio-vodoo posługują się wiedzą pseudonaukową i niepopartą żadnymi pomiarami, ale najlepsze w tych wywodach jest to, że "słyszenie" mija im w ślepym teście, kiedy faktycznie trzeba usłyszeć, a nie tylko o tym pisać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ma, sieciówki nie grają i niczego nie są w stanie odfiltrować :)

Oczywiście że nie grają. Mają za to wpływ na brzmienie wydobywające się z kolumn.

To słuchacie w swoich ekskluzywnych klockach sieci zasilającej?

Jakieś totalne brednie...

To stwierdzenie jest totalną brednią i szczytem ignorancji.

Wisi mi totalnie czy słyszycie cokolwiek czy coś potraficie sobie wytłumaczyć. W przeciwieństwie do Was nie mam żadnej krucjaty przekonywania do swoich racji. Pisze wyłącznie o tym co słychać..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zauważyłeś ja w wątkach nie pieprzę bez sensu stojąc po jednej stronie.

Staram się dociec.

Ale konieczność zrozumienia stron ma swoje granice.

Napisałeś o przedostawaniu się kablem sieciowym czegoś, czy nie...

Jakby układ zasilający w 100% robił to o czym piszesz to kabel nie miałby słyszalnego efektu na końcu. I niewątpliwie robi to, w końcu po to jest ale nie w 100%.

Coś musi sie przedostawać.

...

Masz problemy w wypowiedzeniu się?

Co się przedostaje kablem sieciowym, układem zasilania...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie grają. Mają za to wpływ na brzmienie wydobywające się z kolumn.

Oczywiście są możliwe pewne kłopoty związane np. z pętlą i brumem sieciowym, ale "lepszymi kablami" tego nie wyleczysz, że nie wspomnę, iż zjawisko takie, jak brum sieciowy to żadna zmiana brzmienia i na pewno nie można tego powiązać z opisywanymi tu zmianami rodem, jak po użyciu equalizera, a które są czystą fantazją :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zwykłe zgadywanie. Nie wiem dlaczego tak jest. Ale coś być musi czego nie jesteśmy wstanie, póki co zmierzyć ale wyraźnie słuchać. To nie jest nawet na granicy percepcji.

Ja rozumiem że możesz nie słyszeć i akceptuję to. Każdy ma inny słuch i do czego innego przykłada wagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak jest. Ale coś być musi czego nie jesteśmy wstanie, póki co zmierzyć ale wyraźnie słuchać. To nie jest nawet na granicy percepcji.

 

Czucie i wiara więcej mówi do mnie

Niż mędrca szkiełko i oko...

 

Czego nie jesteśmy w stanie zmierzyć prądu?

 

Współczesne przyrządy pomiarowe nie mają wystarczającej czułości :-)

 

ale wyraźnie słuchać

 

Ale czy SŁYSZEĆ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czucie i wiara więcej mówi do mnie

Niż mędrca szkiełko i oko...

 

 

 

Współczesne przyrządy pomiarowe nie mają wystarczającej czułości :-)

 

 

 

Ale czy SŁYSZEĆ?

Jakże często słyszymy i widzimy coś czego naprawdę nie ma...Jakaś autosugestia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość LTD12

(Konto usunięte)

 

Oczywiście są możliwe pewne kłopoty związane np. z pętlą i brumem sieciowym, ale "lepszymi kablami" tego nie wyleczysz, że nie wspomnę, iż zjawisko takie, jak brum sieciowy to żadna zmiana brzmienia i na pewno nie można tego powiązać z opisywanymi tu zmianami rodem, jak po użyciu equalizera, a które są czystą fantazją :)

 

Masz pewno rację i nie przejmuj się tak.

Może kiedyś "dojrzejesz"/zrozumiesz ( albo i nie :) ) i zaobserwujesz to niezrozumiałe zjawisko wpływu kabla sieciowego na brzmienie systemu audio. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość LTD12

(Konto usunięte)

Jakże często słyszymy i widzimy coś czego naprawdę nie ma...Jakaś autosugestia?

 

Ciekawa jest ona jakaś... tyle ludzi na świecie w tak odmiennych warunkach i takie same "wizje".

A tak "naukowo" - czy jest to statystycznie możliwe? no bo fizycznie wg powyższych wypowiedzi nie:). A może to tylko po prostu wasza wiedza jest ograniczona ?;)

 

A jak nie dojrzeje, nie usłyszy, nie zrozumie to jest gorszy od ciebie?

No, wykrztuś to z siebie...

 

Ależ nie. Dlaczego?????!!!!. Jest szczęśliwszy, a co za tym idzie lepszy. :)

Chętnie z wami bym się spotkał i pogadał, ... serio.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jest ona jakaś... tyle ludzi na świecie w tak odmiennych warunkach i takie same "wizje".

A tak "naukowo" - czy jest to statystycznie możliwe? no bo fizycznie wg powyższych wypowiedzi nie:). A może to tylko po prostu wasza wiedza jest ograniczona ?;)

 

 

 

Ależ nie. Dlaczego?????!!!!. Jest szczęśliwszy, a co za tym idzie lepszy. :)

Chętnie z wami bym się spotkał i pogadał, ... serio.

....wydamy sporo kasy na przewód i....od razu słyszymy lepiej.Jednak lepiej nie wchodzić w ten wątek.Trzymajmy sie tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość LTD12

(Konto usunięte)

A jakiej muzyki słuchasz?

Sorry, ale najlepszą odpowiedzią jest - różnej, chyba powinienem dodać bardzo(?):), klasyka, jazz ( ten klasyczny i "historyczny"), pop, blues, muzyka taneczna, orkiestry dęte ( te marszowe i symfoniczne ), muzyka chińska ( czy wiesz, że nagranie utworu na instrumencie Qin (3000 lat udokumentowanej historii) zostało umieszczone na płytce w misji Apollo )...

 

....wydamy sporo kasy na przewód i....od razu słyszymy lepiej.Jednak lepiej nie wchodzić w ten wątek.Trzymajmy sie tematu.

Wielokrotnie pisałem o kosztach jakie poniosłem i nie są one duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką mam ciekawą obserwację. Większość słyszących kable sieciowe tu się wypowiadających to zeszło i tegoroczne rejestracje na forum, a racjonaliści to przeważnie starzy wyjadacze nierzadko z ponad dziesięcioletnią historią tutaj. Teraz wniosek: ci młodzi mają lepszy słuch i dlatego słyszą kable, a starzy im zazdroszczą tego słuch absolutnego i dlatego walczą z tym zjawiskiem słyszenia. Może być jednak inaczej tzn. młodzi dali się nabrać na kwieciste opisy innych forumowiczów i pacułopodobnych redaktorów i tylko wierzą, że słyszą, a ci starsi już dawno przez to przeszli ale z dobroci chcą oszczędzić tej drogi świeżakom i tłumaczą jak "krowie na rowie" że kabel jednak nie gra, a co najwyżej psuje brzmienie jeśli jest całkiem badziewny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbawiłeś mnie poważnie. Nie wiem jak długo nad tym myślałeś. Nic nie wiesz o ludziach z drugiej strony a snujesz wizje na temat durnego stażu na forum...gość...

Ilością postów też mierzysz poziom i wielkość "wyjadacza"? Co ty masz 16 lat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.