Skocz do zawartości
IGNORED

Czy słuchacie kabli sieciowych?


Lesław01

Różnica między kablami sieciowymi  

928 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy słyszysz różnicę mędzy kablami sieciowymi



Rekomendowane odpowiedzi

nagrajcie jakimś porządnym rejestratorem system grający najpierw na jednym kablu a pozniej na drugim

roznice albo ich brak slychac wtedy jak na tacy :)

 

Czemu to ma służyć? Sprawdzeniu, czy układ wejściowy rejestratora jest wrażliwy na inną pojemność i impedancję kabli? Chyba nie piszesz o nagrywaniu brzmienia w pokoju odsłuchowym za pomocą mikrofonu, bo to można sprawdzić "nausznie".

Zaproponowałem już kilka razy "kablowemu talibanowi" prosty test słyszalności "brzmienia kabli" i nikt nigdy nie podjął wyzwania- chodzi o wpięcie badanego (w tym przypadku interkonektu) przewodu do pętli rejestratora lub pre-out/main-in i przełączając wspomnianą pętlę, słuchanie zmian. ZAWSZE pozostawało to bez echa, jakby wszyscy bali się, ŻE NIE POSŁYSZĄ RÓŻNIC I ICH WIARA PÓJDZIE W CHOLERĘ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, chwila. To po podpięciu pod listwę zasilanie jest LEPSZE, jak podpięte BEZPOŚREDNIO POD TRAFO???

Magia jakaś, czy co? Zawsze sądziłem, że parę złączy i kabli po drodze, obojętnie z czego by nie były, może taki obwód tylko popsuć, nigdy poprawić!

Patrząc teraz na kwestie zwrotnicy w kolumnie to te rozbudowane są lepsze czy minimalistyczne...Eposy Es

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna magia. To tak jakby powiedzieć że przedłużenie kanalizacji wodnej o filtr z uszlachetnieniem wody pitnej szkodzi zamiast coś poprawić. W grę wchodzi nadanie zasilaniu odpowiedniej harakterystyki.

 

A tyle razy proszono, tłumaczono - nie można, nie da się, porównywać przepływu prądu w przewodniku do przepływu wody w rurach... jedyne podobieństwo to słowo "przepływ"... i tylko tyle może aż tak zwieść?

Wygląda na to, że ciągle tak, nadal znajdują się nowi, kolejni...końca nie widać...

 

P.S. no chyba, że to rzeczywiście chodzi o "harakterystykę" (przez H)

 

oczywiscie piszę o nagrywaniu brzmienia w pokoju odsluchowym za pomocą mikrofonu - duzo lepiej slychac roznice niz nausznie :)

 

Zerknij łaskawie o jeden post wyżej (od Twojego zacytowanego) - nie prościej to a i "dostępniej" dla większości ewentualnie zainteresowanych???

Poza tym Ty chyba prawisz o IC a wątek raczej traktuje o "sieciówkach".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc teraz na kwestie zwrotnicy w kolumnie to te rozbudowane są lepsze czy minimalistyczne...Eposy Es

 

Ale w temacie ilości złączy i innych elementów na drodze zasilania nie ma potrzeby precyzyjnego dzielenia pasma, wygaszania wąskich pików i dopasowywania fazy.

Ze zwrotnicą nie trafiłeś.

 

Chyba mamy kolejny przykład perpetuum mobile, po jakiś czas wcześniej opisywanej sieciówce ze sprawnością 105%!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w temacie ilości złączy i innych elementów na drodze zasilania nie ma potrzeby precyzyjnego dzielenia pasma, wygaszania wąskich pików i dopasowywania fazy.

Ze zwrotnicą nie trafiłeś.

 

Chyba mamy kolejny przykład perpetuum mobile, po jakiś czas wcześniej opisywanej sieciówce ze sprawnością 105%!

Możliwe, że chybiłem!Jednak chodziło mi o maksymalne skrócenie sygnału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pieprzyć farmazony idźcie posłuchać muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A tyle razy proszono, tłumaczono - nie można, nie da się, porównywać przepływu prądu w przewodniku do przepływu wody w rurach... jedyne podobieństwo to słowo "przepływ"... i tylko tyle może aż tak zwieść?

Wygląda na to, że ciągle tak, nadal znajdują się nowi, kolejni...końca nie widać...

 

 

Nie interesuje mnie co mówiono na tym ,,pod"-forum audio. Skupiam się na wiedzy i wypowiedziach ludzi, których można śmiało nazwać mistrzami w tej ,,sztuce", a o których ty i tobie podobni zapewne nigdy w życiu nie usłyszą. Dlaczego? Bo ugrzązłeś w tym gnojowisku niewiedzy, tępoty i myślisz że nic cie już nie zaskoczy. W razie czego mogę podać jeszcze inne porównania. Chodzi o wspólne zasady które sprawdzają się tez w audio. Celem mojej wypowiedzi był miedzy innymi test jak co poniektóre kwadratowe głowy zareagują na coś czego nie potrafią zrozumieć a tym bardziej dopuścić do siebie myśl, że w ogóle coś takiego jest możliwe, choć prawdziwe bo mówię tu o swoich doświadczeniach oraz tych osobach którym pomogłem dostroić ich systemy odpowiednimi kablami i ustrojami antywibracyjnymi.

Panowie

Nie ma większego sensu cudować z kablami sieciowymi posiadając urządzenia, którym brakuje czułości i neutralności a takie kosztują dziś nie mało. Takie nawet na rynku wtórnym kosztują od 5 tys. w górę - mówię o pojedynczym elemencie. Oczywiście na rynku wtórnym są wyjątki od tej cenowej reguły z czym się nie raz spotkałem W każdym razie dopiero mając właściwą bazę w postaci takiego zestawu można czerpać prawdziwą radość z dostrajania dźwięku wszelakimi kabelkami sieciowymi, sygnałowymi i ustrojstwami. Czego życzę każdemu. Oraz tego by poszerzyć horyzonty i sięgnąć po wiedzę ludzi znanych w świecie audio zamiast tutaj się marnować - to taka rada dla trochę bardziej ogarniętych...

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Listwę podłączyłem kablem Krell z rodowanymi gniazdami.

Efekt? Powiększyła się głębia sceny. Pojawiło się całe mnóstwo szczegółów o których istnieniu nie miałem pojęcia. Barwa i nasycenie dźwięków wraz z duża ilościa powietrza. Prawda jest taka że im czulsze mamy urządzenia tym bardziej słychać różnice przy ich jakości zasilania i nie tylko zasilania.

 

Zaraz, chwila. To po podpięciu pod listwę zasilanie jest LEPSZE, jak podpięte BEZPOŚREDNIO POD TRAFO???

Magia jakaś, czy co? Zawsze sądziłem, że parę złączy i kabli po drodze, obojętnie z czego by nie były, może taki obwód tylko popsuć, nigdy poprawić!

 

Bo to kabel Krell (?)...

Ciekawostka:

Długi czas Krell stosował w swoich urządzeniach kable klasy "kabel do lampki nocnej".

Są nawet oficjalne wywiady twórcy negujące wpływ kabli...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o których ty i tobie podobni zapewne nigdy w życiu nie usłyszą. Dlaczego? Bo ugrzązłeś w tym gnojowisku niewiedzy, tępoty i myślisz że nic cie już nie zaskoczy. W razie czego mogę podać jeszcze inne porównania. Chodzi o wspólne zasady które sprawdzają się tez w audio. Celem mojej wypowiedzi był miedzy innymi test jak co poniektóre kwadratowe głowy zareagują na coś czego nie potrafią zrozumieć a tym bardziej dopuścić do siebie myśl, że w ogóle coś takiego jest możliwe, choć prawdziwe bo mówię tu o swoich doświadczeniach oraz tych osobach którym pomogłem dostroić ich systemy odpowiednimi kablami i ustrojami antywibracyjnymi.

 

...ups!

...i "żyłka" wzdęła, i wzięła pękła.

...ależ przykrość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat największą rolę w drodze zasilania u mnie odgrywa wspomniana listwa. Kabel choć wysokiej jakości wpływa tylko nieznacznie na całość. Tworzy głównie drogę przepływu zasilania, pozytywnie na nie wpływając oczywiście. Jednak rola porządnej listwy z grubego monobloku duraluminium i świetnymi gniazdami jest bezcenna... :)

Żyłka pęka i żółć zalewa gdy ktoś tu się rozpisuje że jest wybitnie zadowolony z brzmienia swojego systemu? ;))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to samo zauważyłem u mnie, odkąd mam dość przyzwoitą listwę wpływ kabli jest mniejszy. Ich charakter dalej można bez trudu odróżniać ale w z łagodzonej wersji jakby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafa

własnie o to chodzi. Zauważ jednak, ze spore grono z tu obecnych jest na etapie przywoływania ,,wyświechtanego" pseudo - doświadczenia z wieszakiem zamiast kabli głośnikowych hehe ;-)))). Do piaskownicy smarkacze!!!!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcię zamieszcze. Tylko najpierw wytłumacz o jakiego rodzaju wyobraźni mówisz w swoim zapytaniu. Bo zaczynam sie zastanawiać czy dalej ,rzucać perły pośród....'

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była mowa, że po podpięciu listwy, sprzęt gra lepiej, jak wpięty bezpośr. pod trafo. Jakim cudem? Przecież po drodze doszło parę złączy, dodatkowe kable... Z punktu widzenia fizyki to mogło zasilanie tylko pogorszyć, nieważne, z czego byłaby ta listwa.

Pisząc o wyobraźni, miałem na myśli ten kwiecisty opis wyssanych z palca aspektów poprawy dźwięku po przejściu przez psującą zasilanie listwę. Zdaję sobie sprawę, że w sytuacji braku gniazd listwa często jest koniecznością, ale wybacz- pisanie o poprawie pr,ez nią zasilania, to s-f.

 

Jeszcze pytanko- trenujesz, żeby wejść do saloniku?

 

(A tymi "perłami" obrażasz rozmówców.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Z chęcię zamieszcze. Tylko najpierw wytłumacz o jakiego rodzaju wyobraźni mówisz w swoim zapytaniu. Bo zaczynam sie zastanawiać czy dalej ,rzucać perły pośród....'

Perły... dobre dobre

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój. Nie obrażam rozmówców. (...)* To nie możliwe! Do rozmówców mam szacunek i odnoszę w ten że sposób. Jeżeli ktoś z nich będzie chciał ode mnie foty listwy lub całego systemu to wyśle z chęcią na priv na ich prośbę. Natomiast tobie z tą wiedza którą reprezentujesz i nastawieniem nic ci już nie pomoże, wiec nie będę marnował na ciebie czasu.

 

Cieszy fakt, że Kolega nie obraża swoich rozmówców. Jak rozumiem te inwektywy w tym poście były wypadkiem przy pracy.

No cóż, Moderacja nie lubi karać, czasem sypią się jednak ostrzeżenia jedynie w momencie "wypadku przy pracy".

Tym razem aż lub jedynie upominam publicznie o STOSOWNEJ FORMIE kiedy zwracamy się do innych lub o nich piszemy.

W innym przypadku jest to łamaniem Regulaminu. Następnym razem Kolega mario100007 spotka się nie tyle z upomnieniem, co z "bonusem" w postaci punktów ostrzeżeń.

Liczę, że ludzie na poziomie na tym etapie przyjmują do wiadomości upomnienie i w najbliższym czasie Moderacja nie będzie zmuszona znów oglądać raportu na Kolegę mario100007.

Pozdrawiam

Moderacja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój. Nie obrażam rozmówców.

A ja to niby kim jestem? Czuję się urażony Twoimi stwierdzeniami, bo oczekiwałem rzeczowych odpowiedzi na pytania, nie obrazy.

Moje nastawienie jest sceptyczne, bo nie wierzę w slogany marketingowe i działanie układów elektrycznych przeczące prawom fizyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje nastawienie jest sceptyczne, bo nie wierzę w slogany marketingowe i działanie układów elektrycznych przeczące prawom fizyki.

Nie rozmawiamy tutaj o reklamach producentów sprzętu tylko o wrażeniach użytkowników.

Nic nie przeczy fizyce, co najwyżej pokazuje braki w wiedzy na temat tych faktów. Najważniejsze jest słuchanie muzyki/ dźwięków a nie analizowanie zjawisk fizycznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przeczy fizyce, co najwyżej pokazuje braki w wiedzy na temat tych faktów.

 

mario100007 twierdzi, że po podpięciu dodatkowej listwy wzmacniacz zagrał zdecydowanie lepiej, jak bezpośrednio do trafa zmniejszającego napięcie.

 

Fakty są takie:

- Każde złącze to na drodze prądu drobna rezystancja, i to nieważne, z jakiego cudownego materiału owo złącze jest wykonane.

- Każdy dodatkowy przewód to również drobna rezystancja (a także pojemność, choć często pomijalnej wartości).

- Jeśli w listwie, o której nic konkretnego nie pisze oprócz wychwalania piękna obudowy, są dodatkowe filtry przeciwzakłóceniowe, to dochodzi ich złożony wpływ, na który składa się indukcja, pojemność, rezystancja, a to jest już wpływ wielokrotnie większy od prostej rezystancji na (wielu) złączach- niejednokrotnie tu opisywano gubienie mikroinformacji po zastosowaniu np kondycjonerów, czy listew z filtrami, to

 

W świetle obecnej wiedzy technicznej z dziedziny elektryczności, taka listwa może mieć dla niezakłóconego prądu wpływ na brzmienie jedynie negatywny w porównaniu do jej braku.

 

Niestety, mario nie chce się podzielić z kolegami z forum informacjami, bo uważa nas za wieprze i szkoda mu tych pereł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mario nie chce się podzielić z kolegami z forum informacjami, bo uważa nas za wieprze i szkoda mu tych pereł.

 

Bo nie mamy tych pereł tzn. Sansui :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja, ten gość - porlick, on wie lepiej co słyszy mario100007, niż sam mario100007 !

Aha, i jeszcze on jest tym, który niesie dla nas kaganek oświaty pisząc "w świetle obecnej wiedzy tech ... "

Gość schlał się w sobotni wieczór. To najłagodniejsza z dolegliwości którą może mieć, sądząc po objawach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerwy ponoszą, gdy ma się do czynienia z tak nachalnym typem. Nie tylko mnie, ale i wielu innych. Obawiam się, że ten gość to widzi i że właśnie na tym polega jego zabawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam- jeśli ktoś zadaje bajkppisarzowi proste pytanie i zamiast równie prostej odbowiedzi otrzynuje inwektywy, każdego może to poruszyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on chyba ciebie miał na myśli :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo mi przykro, że proste, rzeczowe pytania mogą być irytujące.

 

Jak napisałby: nie wiem czemu, ale wydaje mi się, że było lepiej, mógłbym jeszcze uwierzyć, ale jak reaguje czystą agresją, twierdzę, że chce tylko zaistnieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.