Skocz do zawartości
IGNORED

Czy słuchacie kabli sieciowych?


Lesław01

Różnica między kablami sieciowymi  

928 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy słyszysz różnicę mędzy kablami sieciowymi



Rekomendowane odpowiedzi

Testy ze zgadywaniem A czy B i dużo prób uważam za nieprzydatne do audio, bo to nie jest czarne albo białe. W przypadku rózniących się przewodów można by zrobić pomiar metodą sztucznej głowy w wysokiej rozdzielczości i gdyby mikrofony nie były najsłabszym ogniwem to zmiany można by porównać w jakimś programie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku rózniących się przewodów można by zrobić pomiar metodą sztucznej głowy w wysokiej rozdzielczości i gdyby mikrofony nie były najsłabszym ogniwem to zmiany można by porównać w jakimś programie.

 

A po co ci mikrofon ?

Przecież taki kabel "zmienia" dzwięk w domene urządzenie do którego jest podłączony

 

wiec wystarczy "zdjąc" sygnał na cinczach/zaczepach wzmacniacza/CD

 

i takie coś masz zrobione dokładnie nad Twoja głowa - watek wyzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofon w sztucznej głowie aby otrzymac 2 próbki na różnych przewodach. Potem każdy mógłby tego odsłuchać . Prównać jak zmienia się przestrzeń czy realistyka . Nie mam pojęcia jak takie rzeczy mierzyć, IMHO nie da się. Te wszystkie pomiary paramatrów nie mówią dużo o jakości dźwięku. Ine się sprawszały 30lat temu ale nie teraz jak wymagania są coraz większe. Teraz prawie każdy sprzęt ma parametry hi-fi tylko co z tego że prawie żaden nie gra. Na wystawach jak audioshow można się przekonać że nawet najdroższy system ma swoje wady i daleko mu do doskonałości,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan_ rękawicy nie podjąłeś. Zamiast tego naprawdę wolisz pisać o zgadywaniu kabla i jakichś sztucznych głowach? Bez komentarza.

Czy w mojej propozycji testu coś Ci nie pasowało? Był jakiś błąd?

 

Billy Idol napisał Ci, że taki pomiar można zrobić bez udziału mikrofonów a Ty brniesz, brniesz..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie widze przydatności tego typu testów AB w moim hobby. Na dżwiek wpływają setki elementów , kable są tylko jednym z nich i takie zgadywanie czy kartka jest czarna czy biała to duże utrudnienie .Wiem z doświadczenie że ważne są nawet takie rzeczy jak pojemnoosci i parametry kondensatórów zasilających. Mnie interesuje maksymalne uproszczenie testów , aby królik pokazywał mi kiedy zmieniać kabel A a kiedy B i potem bezstronnie ocenił czy jest różnica i jeśli tak to w czym i który przewód lepiej pasuje U MNIE.Jeśli jeden, drugi i trzeci królik ma podobne zdanie jak moje to mnie utwierdza że zmiany są w dobrym kierunku. O to mi chodzi a nie przekonywanie innych.

 

Billy Idol napisał Ci, że taki pomiar można zrobić bez udziału mikrofonów a Ty brniesz, brniesz..

Jaki pomiar ma na myśli, które parametry chce zmierzyć ?? Bo ja nie mam pojecia jakie mozna zmierzyc aby oddac zmiany ktore występują na różnych sieciówkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem.

Sam pisałeś:

Mówiłem już że słychać nawet inne wtyki, robiłem próby ślepe na innej osobie.

To robiłeś te próby ślepe czy nie?

Królik w moim teście nie musi być tobą. Może to być ta inna osoba. W czym problem?

 

Jaki pomiar ma na myśli, które parametry chce zmierzyć ?? Bo ja nie mam pojecia jakie mozna zmierzyc aby oddac zmiany ktore występują na różnych sieciówkach.

Post #4533. Noż do jasnej ciasnej, przecież to pliki od samego producenta sieciówek tam są porównane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post #4533. Noż do jasnej ciasnej, przecież to pliki od samego producenta sieciówek tam są porównane.

 

Takich producentów są setki a jak tych przewodów nie znam, nie słuchałem ich więc nie mogę się odnieść. Pewnie większość sieciówek niewiele daje. Wielu producentów nawet nie podaje z jakich przewodników korzysta, jaka jest czystośc materiału, czy to OFC czy OCC ani jaki przekrój. Porównywanie plików programem komputerowym nic mi nie powie o jakości dźwieku. Trzeba by tego posłuchać na wysokiej klasy systemi i korzystać z naturalnych akustycznie nagrań W ogóle nie słyszałem nigdy wysokiej klasy dźwięku z komputera. Audio i komputery to dwa światy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki pomiar ma na myśli, które parametry chce zmierzyć ?

 

W przypadku rózniących się przewodów można by zrobić pomiar metodą sztucznej głowy w wysokiej rozdzielczości

 

ten sam który ty chciałeś mierzyc mikrofinami

 

tylko że z pominięciem

 

- akustyki pomieszczenia

- kolumn

- kabli głośnikowych

 

a wiec sygnał "bierzemy bezpośrednio z cincza CD

 

z CD bo przeciec takie kabel zmienia dzwiek w CD

 

nie w kolumnach

 

tylko w CD

a wiec po wymianie kabla róznica bedzi juz na cinczu CD

 

i taki test juz masz

 

nad głową

 

u Przemaka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wszystko upraszczasz, a to wpływ prewodów sieciowych na cały system jest znaaacznie bardziej złożony, . W tym tescie był jakiś wpływ czy żadnego nie było, a przewody przeciez nie sa jakieś markowe .

Jednak nie uważam że takie sprawdzenie tylko jednego urządzenia pokaże całość problemów jakie występują w domowych systemach audio, czasem niewiele pokaże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wszystko upraszczasz, a to wpływ prewodów sieciowych na cały system jest znaaacznie bardziej złożony, .

Jak to rozumiesz ?

Kabel do pradu wpięty w CD ma jeszcze wpływ na coś innego niż owe CD ?

Czy jak ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy elektronik z wyobrażnią wie że to nie jest tak banalnie proste jak mogło by się wydawać. Już kiedyś zasygnalizowałem parę problemów z przewodami sieciowymi dlaczego grają to teraz żałuje ze się odzywałem bo zawsze się znajdzie ktoś kto zniechęci do dzielenia się wiedzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio i komputery to dwa światy .

Tak a’propos wiedzy.

Rozumiem, ze słuchasz tylko nagrań do lat 60. Lat 70 i dalej w przyszłość nie ruszasz?

 

Coś zaiste ciekawego porobiło się w audio. Dopóki kable nie grały nie było w zasadzie komputerów przy realizacji nagrań.

Od czasu jak są komputery, które z audio nie mają nic wspólnego czy też są z dwu różnych światów nagle sieciówki zaczęły grać.

 

Wiem, ze już przeginam, ale Bogdan_ miej litość. Spójrz na dowolną swoją płytę CD. Czy naprawdę przemyślałeś to co napisałeś a ja zacytowałem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, czegoś nie kumam- jeśli audio i komputery to dwa różne swiaty, na jakiej planecie są studia nagraniowe, rozgłośnie radiowe, gdzie produkują płyty???

W dzisiejszych czasach audio bez komputerów zaczyna się od wzmacniacza, a w wielu przypadkach dopiero na kolumnie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi jedynie o mój stosunek do wszelkich internetowych testów. Jak chcę cos porownać to tylko z odtwarzaczy bo z nich mam dobrą jakość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z komputera masz taką samą, o ile nie lepszą- tylko podłącz porządny dac, bo od niego zależy jakość dźwięku źródła.

Z drugiej strony, odtwarzacz cd to Przecież wysoko wyspecjalizowany komputer:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy elektronik z wyobrażnią wie że to nie jest tak banalnie proste jak mogło by się wydawać. Już kiedyś zasygnalizowałem parę problemów z przewodami sieciowymi dlaczego grają to teraz żałuje ze się odzywałem bo zawsze się znajdzie ktoś kto zniechęci do dzielenia się wiedzą.

Jesteś elektronikiem? To wal śmiało tutaj na takie rzeczowe i techniczne argumenty chyba wszyscy czekają :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy elektronik z wyobrażnią

 

pomału karty zostają odkrywane

 

zaznaczyłem najistyotniejsze słowo przy "odsłuchach kabli zasilających"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie od dawna zaskakuje jak duży jest wpływ okablowania w systemie na jakość dźwięku. To powód dla którego staram się to zrozumieć. Jednak to publiczne forum, każdy może przeczytać i krytykować. Stąd taka moja niechęć do dzielenia się z moimi doświadczeniami. Tutaj na audiostereo niewiele się można dowiedzieć a z mojego punktu widzenia został prawie sam trolling. Nic dziwnego że audiofile pouciekali i piszą gdzie indziej, a zostało raptem kilka garsta osób.

Nie rozumiem po wam taka wiedza skoro niemal wszystko gra tak samo, po co się tym zajmować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś zasygnalizowałem parę problemów z przewodami sieciowymi dlaczego grają to teraz żałuje ze się odzywałem bo zawsze się znajdzie ktoś kto zniechęci do dzielenia się wiedzą.

Spróbuj jakoś uzasadnić jak kabel sieciowy wpływa na to co się dzieje na wyjściu audio urządzenia. Spróbuj to powiązać z progami percepcji ludzkiej oraz ze zjawiskami pozatechnicznymi wpływającymi na odbiór dźwięków z systemu, wtedy Twoja wiedza o "problemach" z kablami zasilającymi może będzie coś warta. Na razie nie jest nawet pewne czy tylko nie piszesz o tym co słyszysz z wyobraźni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi jedynie o mój stosunek do wszelkich internetowych testów. Jak chcę cos porownać to tylko z odtwarzaczy bo z nich mam dobrą jakość.

 

To nie jest test internetowy. To są dane producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj to powiązać z progami percepcji ludzkiej

Tak podchodząć to by wynikało że wystarczy lekko uszkodzony odtwarzacz CD aby zapewnić maksymalną jakość dźwięku. A wystarczy czasem wymienić w wysokiej klasy odtwarzaczu kilka kluczowych elementów i gra lepiej, a po parametrach tych podstawowych co się mierzy nie będzie tego widać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie od dawna zaskakuje jak duży jest wpływ okablowania w systemie na jakość dźwięku. To powód dla którego staram się to zrozumieć. Jednak to publiczne forum, każdy może przeczytać i krytykować. Stąd taka moja niechęć do dzielenia się z moimi doświadczeniami. Tutaj na audiostereo niewiele się można dowiedzieć a z mojego punktu widzenia został prawie sam trolling. Nic dziwnego że audiofile pouciekali i piszą gdzie indziej, a zostało raptem kilka garsta osób.

Nie rozumiem po wam taka wiedza skoro niemal wszystko gra tak samo, po co się tym zajmować.

 

Po1- audiofile, ci hardcore, wynieśli się do zakładki hi-end, gdzie mają ochronę moderacji, gdzie nikt nie może zarzucic, ze voodoogadzety typu kwantowe cośtam lub demagnetyzer winyli nie mają podstaw technicznych czy fizycznych by działać, bo grozi im za to kara.

Po2- Wiedza jest ok, ale nie typu- wiem, że lepiej słychać, bo tak, tylko- wiem, ze jest lepiej, bo... I tu konkretne uzasadnienie.

 

Często producenci np przewodów sieciowych "naginają rzeczywistość" do swoich potrzeb marketingowych, wprasowując rzeczywiste zjawiska, jednak pojawiające się w zupełnie innych okolicznościach, jak np naskórkowość. Pisza, ze dzięki wyeliminowaniu tego zjawiska za pomocą własnych, sekretnych technologii ich przewody są lepsze. Niby ok, ale kto używa sieciówki do transmisji w.cz. ???

A taki "biedny", omamiony pięknymi sloganami audiofil rzeczywiście uważa, ze gra mu lepiej- wielka jest siła sugestii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej zakładce hi-end ktoś jeszcze pisze? Myślałem że na innym forum zamknięty, na audiostereo prawie nikt nie został.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczy czasem wymienić w wysokiej klasy odtwarzaczu kilka kluczowych elementów i gra lepiej, a po parametrach tych podstawowych co się mierzy nie będzie tego widać.

Skąd wiesz że gra lepiej po tych wymianach skoro pomiary nie pokazują różnic a Ty nie masz już możliwości porównania z wersją pierwotną w czasie rzeczywistym ? Bazujesz na swojej pamięci :-) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.