Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I jak był ktos na avs?.

Od znajomych wiem że niestety mało co grało dobrze...

 

Myslę że grało jak co roku czyli ;

 

1. Zalezało dużo od akustyki, hałasu w środku i do okoła i ilości osób w danym pokoju

2. Zalezało dużo do repertuaru.

3. Zalezało dużo, a własciwie najwięcej od tego w którym momencie wszedłeś do danego pokoju ( patrz 2 powyższe razem wziete)

 

4. a jeszcze więcej od gustu, wieku, osłuchania ...

Opinie xczasem skrajne nawet co do tego samego systemu - pewnie biora się z sumy .. powyższych :)

 

Ale raczej wszyscy zgodnie mówią/piszą pozytywnie o Audio Physic classic 5 jako tych "budżetowych" dla ludu z nowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Wszystko zależy od tego co komu w duszy gra. Trzeba brać pod uwagę, że to nie wystawa hi-end ale też dużo sprzętu ze średniej półki jest.

Jedno jest pewne na taką wystawę warto się wybrać i każdy szanujący się audiofil powinien ją co jakiś czas zaliczyć. Może w przyszłym roku będziemy mieli dobry dojazd - choć i w tym nie było najgorzej. Odległość nie duża i warto nasze "prowincjonalne" uszy przewietrzyć ;)

Na wystawie ile ludzi tyle opinii i każda "potwora" znajdzie swojego amatora. Na pewno można coś ciekawego usłyszeć.

Konstrukcje są różne i warto przekonać się jak różne z nich w różny sposób przekazują muzykę. Można spotkać też ciekawe osoby - nie wszyscy wystawcy są zamknięci na kontakt i chęć owiania konstrukcji "tajemnicą".

Najwięcej mogą skorzystać osoby, które mają dystans do siebie i do swojego sprzętu.

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze nie w przyszłym roku ten dobry dojazd... na niektórych odcinkach mazowieckich są opóźnienia :(

 

Sama wystawa super, kto nie był, niech żałuje. Spotkać się ze znajomymi, pogadać, posłuchać muzyki, zobaczyć trochę nowości - bezcenne. Samo brzmienie dobre i bardzo dobre, choć jak to w życiu bywa, ideałów nie ma. Dużo niedopasowanego sprzętu, słaba akustyka, wielkie głośniki w malutkich pokojach... lecz są i perełki, kto chciał, to znalazł dobre zestawy, z normalnym, zdrowym brzmieniem i za przyziemne jeszcze pieniądze.

 

A my z Lublina nie powinniśmy mieć kompleksów! W pokoju DIY bardzo fajne brzmienie, ja co prawda sam nie słyszałem, lecz teraz docierają opinie, że w niedzielę piękne granie było.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A my z Lublina nie powinniśmy mieć kompleksów! W pokoju DIY bardzo fajne brzmienie, ja co prawda sam nie słyszałem, lecz teraz docierają opinie, że w niedzielę piękne granie było.

 

Pozdrawiam serdecznie!

 

Nie wiem jak z diy ale jak widzę gramofony Janusza Sikory to dumny jestem. Bardzo fajnie wygląda ten nowy czarny Initial, słuchał ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Co roku wystawiają się też hornsy z Auto-techu. W tym roku ponoć przeszły zmianę wizualną - niestety nie dane mi było zobaczyć. Pomimo iż na wystawie byłem najdłużej słuchałem tylko w kilkunastu pokojach a na stadionie nie byłem w ogóle.

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kolega Lukasz_62438 polecił mi Multiserwis. Może jeszcze jakieś opinie na temat tego serwisu?
Robertinus też poleca, to jego były pracownik prowadzi teraz Multiserwis i opisuje go jako uczciwego i rzetelnego. Mój Musical Fidelity A2 jest teraz u nich w naprawie. Po odbiorze opiszę co i jak...

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Lukasz_62438 polecił mi Multiserwis. Może jeszcze jakieś opinie na temat tego serwisu?

Ja też polecam, robiłem już dwa wzmacniacze i wszystkie naprawione. Jeden odsyłałem kiedys do serwisu CA w UK i nie zrobili, a gościo z Multiserwis od razu wyłapał problem i zrobił za 1/4 ceny wysyłki w obie strony do UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało, bez obaw można zostawić sprzęt w Multiserwis. Ja tam od lat naprawiam, począwszy od spawarki, przez mikrofalę, prostownik do akumulatora, nie mówiąc już o sprzęcie stereo. Pan Michał trochę z niedowierzaniem popatrzył kiedyś na przewód zasilający do wzmacniacza, który przyniosłem - on nie wierzy w tę audiofilską biżuterię, i nie robi żadnych modyfikacji, tylko naprawia. Nigdy nie było wtopy.

 

Co do Hornsów na Audio Show, to specjalnie poszedłem posłuchać, no i cóż, dla mnie troszkę zbyt ostro i ofensywnie grało. Nie pamiętam, jaka elektronika była podłączona... głośnik wysokotonowy miał być berylowy, i może dlatego takie wrażenie odniosłem?

 

Sikora był na Stadionie, nie dotarłem niestety, a szkoda - ponoć ze wzmacniaczem Sikora / Burdjak piękne to było granie...

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Ja też polecam, robiłem już dwa wzmacniacze i wszystkie naprawione. Jeden odsyłałem kiedys do serwisu CA w UK i nie zrobili, a gościo z Multiserwis od razu wyłapał problem i zrobił za 1/4 ceny wysyłki w obie strony do UK.

 

Nieźle . Znalazlem serwis hi endowych sprzętów i za wymianę lasera chcą 390 zł. Trochę drogo.

 

Śmiało, bez obaw można zostawić sprzęt w Multiserwis. Ja tam od lat naprawiam, począwszy od spawarki, przez mikrofalę, prostownik do akumulatora, nie mówiąc już o sprzęcie stereo. Pan Michał trochę z niedowierzaniem popatrzył kiedyś na przewód zasilający do wzmacniacza, który przyniosłem - on nie wierzy w tę audiofilską biżuterię, i nie robi żadnych modyfikacji, tylko naprawia. Nigdy nie było wtopy.

 

Co do Hornsów na Audio Show, to specjalnie poszedłem posłuchać, no i cóż, dla mnie troszkę zbyt ostro i ofensywnie grało. Nie pamiętam, jaka elektronika była podłączona... głośnik wysokotonowy miał być berylowy, i może dlatego takie wrażenie odniosłem?

 

Sikora był na Stadionie, nie dotarłem niestety, a szkoda - ponoć ze wzmacniaczem Sikora / Burdjak piękne to było granie...

 

Muszę zadzwonić do Multiserwisu i popytać . Lublin mi pasuje bo bym podjechał a na Śląsk do audiowinyl musiałbym wysyłać sprzęt kurierem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie AS to faktycznie pojechać można tylko w soboty strasznie dużo ludzi. Sprzętu do posłuchania dużo, choć tak jak Łukasz pisał z akustyką było rożnie i często duże kolumny w małych pomieszczeniach wypadały słabo, w Sobieskim właśnie monitory i małe kolumny często lepiej grały niż, ich większe serie. Z tanich kolumn tak do 10tys. zł mi osobiście podobały się Audio Physic Classic 5. Podobała mi się też kolumna fińska (jeszcze u nas nie sprzedawana - mała ręczna manufaktura) Aurelia Ambra II. Fajna separacja, dźwięk dociążony z dobrą sceną i głębią. Dla mnie super grały też Diapason-e Koris, mała kolumna a z jaką przestrzenią i sceną może zagrać (postaram się ją kiedyś kupić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych Kolegów.

 

Powoli szykuję swoje siedlisko więc już pewnie od przyszłego roku będę zaliczał się do Waszego grona.

Tyle, że pewnie i tak daleko bo okolice Hrubieszowa.

Odnośnie dojazdu, jeszcze mocno na różnych odcinkach są w ,,krzakach,, z robotą, trochę to potrwa z ekspresówką do Lublina.

 

Pozdrawiam.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Moim zdaniem trzeba je omijać szerokim łukiem - chyba, że się lubi zamulony dźwięk bez szczegółów i dynamiki - niektórym się wtedy wydaje, że jest muzykalniej i naturalnie ale wcale tak nie jest. Zresztą na niektórych z nich jest napisane do pracy z jaką częstotliwością się nadają.

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba je omijać szerokim łukiem - chyba, że się lubi zamulony dźwięk bez szczegółów i dynamiki - niektórym się wtedy wydaje, że jest muzykalniej i naturalnie ale wcale tak nie jest. Zresztą na niektórych z nich jest napisane do pracy z jaką częstotliwością się nadają.

 

Seweryn - mała uwaga - dodaj że to w Twoim systemie z Tubami i SPLem 97db

 

W przeciętnym systemie 85-90db SPL zmiany czy w zwrotnicy są na granicy percepcji, w elektronice może być ciut bardzie słychać.

Swój poziom trzymają, natomiast Nowe bardzo drogie kondy, Miflex Jupiter Duelunde Jantzen Silver Gold , Mundorf mogą być lepsze bardziej rozdzielcze.

Jak by nie było warto przetestować samemu bo może masz przejaskrawiony system i to co u innych zmuli u Ciebie ywgładzi.

 

IMHO w zwrotnicach myslę ze na początek wystarczy zółty STX PET czy Czarny Jantzen.

Sam kolor konda czty napis nie gra - gra faza, zgranie spleowe, rodzaj filtra i dobroć itd itd - temat rzeka.

 

PS. 4.7uF nie mam

Zostawiłem Sobie tylko małe wartości do elektroniki bo w tej cenie to best buy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.