Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsza integra na świecie


Mart2M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, ja jeszcze mysle, ze jak sie juz kupuje takie sprzęty, to w kategoriach odsprzedaży trzeba myślec w skali kontynentu a nie kraju. Zapotrzebowanie jest minimalne to fakt, wiec trzeba patrzec szerzej. Inne ograniczenie to gabaryty. Pomijając Devialeta, Densena, Brystona... i byc moze kilka innych Marek ktore mozna na palcach policzyć, to te hi endy sa wielkością miedzy mikrofalówka a pralka. W normalnym domu mało kto to postawi. McIntosh głęboki na ok53 cm, to jest duzo przeciez.

 

Końcówki wspomnianej Audii sa 54x54 cm, wysokości nie pamietam, ale rowniez duzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te nieuniknione wymiany sprzętu, to warto znaleźć dystrybutora, który jest otwarty na tzw trade-in, czyli kupujesz u niego sprzęt, a potem masz opcję wymiany z dopłatą na inny, który ma w ofercie, z reguły oczywiście droższy.

W moim przypadku to działa i dzięki temu nie masz obawy, że zostajesz z ręką w nocniku.

Oczywiście nie rozwiązuje to problemu, kiedy chce się wyjść poza krąg oferty danego dystrybutora, ale z doświadczenia też wiem, że jak chce się kupić drogi sprzęt, to wezmą w rozliczeniu nawet od producentów, których nie mają w ofercie.

Także nie trzeba panikować- przy tak drogim sprzęcie dystrybutorzy idą na rękę.

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie proste. Nie wezmą sprzętu nieznanego i niesprzedawalnego, bo też nic z nim nie zrobią. Poza tym przy takich wymianach rozliczenie zawsze jest znacznie bardziej niekorzystne niż kupienie tego samego, nowego sprzętu za gotówkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie rozwiązuje to problemu, kiedy chce się wyjść poza krąg oferty danego dystrybutora, ale z doświadczenia też wiem, że jak chce się kupić drogi sprzęt, to wezmą w rozliczeniu nawet od producentów, których nie mają w ofercie.

 

Tak ale jeśli wezmą to znanych na rynku marek. Wynalazków nikt nie chce, chyba że za bezcen lub wrzucą to w koszt swojej prowizji. Czasami diler MUSI sprzedać sprzęt aby utrzymać odpowiednią roczną sprzedaż produktów od danego dystrybutora bo inaczej zabiorą mu markę lub obniżą marżę dilerską.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, dlatego też do zakupów trzeba albo podchodzić rozsądnie, albo z odrobiną szaleństwa, które może kosztować.

Co kto lubi, nikt za nas tych dylematów nie rozstrzygnie.

Jak ktoś liczy każdy grosz, niech się trzyma uznanych marek. Jak nie musi, to kto bogatemu zabroni?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 20 lat nikt nie będzie pamiętał że ta czy inna Włoska marka w ogóle istniały.

 

I to jest podsumowanie tej dyskusji.

 

Audia Flight istnieje znacznie dłużej niż... Devialet. Ponad 20 lat na rynku. Mimo tego co piszesz to chyba zdecydowałeś się na firmę, która w porównaniu do Maca czy Accu dopiero raczkuje... zgadza się? ;-)

 

Opierałeś się na marketingu czy ich koncepcji produktu? Zastanawiałeś się za ile go odsprzedasz czy spodobał Ci się po prostu dźwięk?

Mam nadzieję, że na tym drugim. I też nie wybrałeś firmy z tradycją tylko dynamiczny start-up...

 

 

Ja tam nie mam pojęcia czy taka czy inna firma będzie za 20 lat na rynku.

Chciałbym zauważyć tylko, że percepcja marki jest też mocno zależna od aktywności lokalnego dystrybutora. Znajdziesz wiele marek, które zna w Polsce nawet raczkujący audiofil a które nie cieszą się takim prestiżem poza PL. I na odwrót - wiele świetnych marek w ogóle nie jest znanych w Polsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devialet to przedsiewziecie czysto merkantylno-marketingowe. Za pare lat zniknie i nie sadze by ktoś o nim pamietał.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Audia Flight istnieje znacznie dłużej niż... Devialet. Ponad 20 lat na rynku. Mimo tego co piszesz to chyba zdecydowałeś się na firmę, która w porównaniu do Maca czy Accu dopiero raczkuje... zgadza się? ;-)

 

Opierałeś się na marketingu czy ich koncepcji produktu? Zastanawiałeś się za ile go odsprzedasz czy spodobał Ci się po prostu dźwięk?

Mam nadzieję, że na tym drugim. I też nie wybrałeś firmy z tradycją tylko dynamiczny start-up...

 

Opierałem się na jego wadze. Mam zakaz podnoszenia wzmakow powyżej 20 kg wagi, a wszystkie porządne trany z wyższej półki ważą po 40 kg to trzeba było wybrać coś poręcznego. No i w odsłuchu z kolumnami jakie lubię okazał się lepszy od małego i dużego Gryphona No to kupiłem. Nie martwią się odsprzedażą bo z podanych wyżej względów nie zamierzam kupować ani Passa ani McIntosha. Ale jakbym mógł to wybrałbym albo MA8000 albo któregoś zintegrowanego Passa. Obie firmy gwarantują spokój użytkowania na wiele lat. Obie mają świetne topowe integry.

 

Devialet to przedsiewziecie czysto merkantylno-marketingowe. Za pare lat zniknie i nie sadze by ktoś o nim pamietał.

 

Ty się lepiej martw o swoją emeryturę a nie o Devialeta. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma moja emerytura do tego sprzetu?

 

To że na swoją emeryturę masz jakiś wpływ a na przyszłość Devialeta żadnego. I żadne zaklęcia tu nic nie pomogą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że na swoją emeryturę masz jakiś wpływ a na przyszłość Devialeta żadnego. I żadne zaklęcia tu nic nie pomogą.

 

Zanim mi tę emeryturę zaczną wypłacać, devialeta albo już nie będzie, albo inwestorzy sprzedadzą znaczek jakiemuś Chińczykowi, który będzie pod tym szyldem produkował odkurzacze i suszarki do włosów. Oczywiście płaskie, z aluminium i ze znaczkiem D :)

 

To normalna kolej rzeczy. Tak się teraz robi interesy :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bum1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim mi tę emeryturę zaczną wypłacać, devialeta albo już nie będzie, albo inwestorzy sprzedadzą znaczek jakiemuś Chińczykowi, który będzie pod tym szyldem produkował odkurzacze i suszarki do włosów. Oczywiście płaskie, z aluminium i ze znaczkiem D :)

 

To normalna kolej rzeczy. Tak się teraz robi interesy :D

 

Zacznij dorabiać na wróżbiarstwie to jakiś sposób na lepszą emeryturę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakbym mógł to wybrałbym albo MA8000 albo któregoś zintegrowanego Passa.

 

Poważnie? To czemu nie poprosiłeś kolegów z forum?

 

Gwarantuję że paru chętnych do wniesienia, ustawienia i poprawienia na półce spokojnie by się znalazło ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zacznij dorabiać na wróżbiarstwie to jakiś sposób na lepszą emeryturę...

 

Rozejrzyj sie dokola. Kazde przedsiewziecie organizowane przez ludzi od finansow tak sie konczy. Ich nie interesuje co produkuja. Nie sa rowniez zainteresowani tworzeniem tradycji, szkoly itd. To sa przedsiewziecia czysto finansowe. A devialet jest znakomitym tego przkladem. Obecnie juz klasycznym. Wiec nie trzeba byc wrozbita, by przewidziec, jak to sie skonczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bum,

To zależy. Jak to najmądrzejsze głowy co zajmowały się tradingiem i inwestycjami czysto finansowymi, to tak się dzieje.

 

Natomiast jak firma trafi w ręce sensownego inwestora, który ma ambitniejsze plany niż agresywny zysk, to wtedy mogą świetne rzeczy powstać i marka może bardzo pozytywnie ewoluować. Ale do tego trzeba zrozumienia kilku rzeczy, a nie byciu yuppie z mba którego kariera poszła w górę szybciej niż rakieta kosmiczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poważnie? To czemu nie poprosiłeś kolegów z forum?

 

Gwarantuję że paru chętnych do wniesienia, ustawienia i poprawienia na półce spokojnie by się znalazło ;-)

 

Łatwo się mówi o pomaganiu a trudniej się pomaga w realu. To jak z wydawaniem kasy. Łatwo się pisze o wzmakach za 50 tyś PLN a co innego jak trzeba taką kasę przelać na konto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bum,

To zależy. Jak to najmądrzejsze głowy co zajmowały się tradingiem i inwestycjami czysto finansowymi, to tak się dzieje.

 

Natomiast jak firma trafi w ręce sensownego inwestora, który ma ambitniejsze plany niż agresywny zysk, to wtedy mogą świetne rzeczy powstać i marka może bardzo pozytywnie ewoluować. Ale do tego trzeba zrozumienia kilku rzeczy, a nie byciu yuppie z mba którego kariera poszła w górę szybciej niż rakieta kosmiczna.

 

Popatrz sobie na listę ojców założycieli devialeta ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bum1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo się pisze o wzmakach za 50 tyś PLN a co innego jak trzeba taką kasę przelać na konto.

 

I tu się całkowicie zgadzam. To są absolutnie nieracjonalne kwoty...

Chociaż taki M8000 to przynajmniej coś waży i prezentuje sobą za wysoką kwotę. A czasami tyle samo kosztuje komplet kabli głośnikowych i IC plecionych gdzieś tam na jakimś poddaszu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy była mowa o Amplifonie Set 42 SE , czyli wersja o wyższym standardzie niż podstawowy Set 42.

Nowum stanowią : kondy V Cap, oraz trafa zbudowane na blachach Nippona .

Jak dla mnie rewelacyjne brzmienie , dynamika, przestrzeń , naturalność ,precyzja , gradacja planów wyśmienita. Po prostu, doskonałość dżwięku w swojej klasie cenowej , a nawet wyższej ( porównywałem do A.R. GS70) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Amplifon'ów SET 42 / SET 42 SE (Special Edition) producent sprzedał na miejscu w Polsce i za granicę?

I ile SET'ów 140 i WM 300 ?

 

Tutaj, na audiostereo gdzieś było/jest (pewnie w klubie Amplifon'a) zdjęcie z tym Amplifon'em SET 42 SE - to jest w PL :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anna Maria Jopek & Gonzalo Rubalcaba - „Twe usta kłamią”

 

I z WM 300 :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

O-Zone Percussion Group - „Jazz Variants”

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Amplifon'ów SET 42 / SET 42 SE (Special Edition) producent sprzedał na miejscu w Polsce i za granicę?

I ile SET'ów 140 i WM 300 ?

Reszty to nie wiem ale WM300 na 100% sprzedał 2 pary, bo obydwie powstały na moje zamówienie :)

 

Nie wiem czy była mowa o Amplifonie Set 42 SE , czyli wersja o wyższym standardzie niż podstawowy Set 42.

Nowum stanowią : kondy V Cap, oraz trafa zbudowane na blachach Nippona .

Jak dla mnie rewelacyjne brzmienie , dynamika, przestrzeń , naturalność ,precyzja , gradacja planów wyśmienita. Po prostu, doskonałość dżwięku w swojej klasie cenowej , a nawet wyższej ( porównywałem do A.R. GS70) .

U kogo słuchałeś SET42 SE, u Tomka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pelot zakupił był własnego Set 42 o ile pamiętam z klubu Amplifon

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pelot zakupił był własnego Set 42 o ile pamiętam z klubu Amplifon

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Dokładnie tak jak kolega pisze , no- i tak patrzę i czytam a tu mój pokój

Anna Maria Jopek & Gonzalo Rubalcaba - „Twe usta kłamią”

 

. Cholerka trochę nie najlepiej to wszystko wygląda , (ten mój porządek twórczy) myślę że do zimy się z tym wszystkim ogarnę .

Na razie wygląda słabo , ale będzie lepjej , gdy mój nadworny stolarz skończy mebelki pod sprzęt , Vinyle i CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się pogubiłem wśród tych właścicieli Amplifonów :)

Bo te kilka egzemplarzy tak szybko i ciągle ich zmienia? ;)

(...to tak dla równowagi w przyrodzie. :) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez globtroter1

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się pogubiłem wśród tych właścicieli Amplifonów :)

 

Z tego co wiem Setów jak dotąd wyszło spod ręki Andrzeja przez trzy lata około trzydzieści, może trzydzieści kilka sztuk.

SE myślę że jest nie więcej niż 10 .

Odsprzedaży jako takiej na razie nie ma ,był jeden egzemplaż na Alle podstawowy, poszedł bardzo szybko coś lekko ponad 20 klocków .

Mój jest funkiel nówka z wystawy w Monahium grany może do dzisiaj 30-35 godzin.

Co do monobloków takich jak Twoje- Szymon, to aktualnie robionych jest dwie lub trzy pary.

Na mój SET było kilku chętnych, decyzję musiałem podiąć w ciągu czterech dni . Pojechałem trochę po omacku i w ciemno , sprzęt był zupełnie ,,surowy"grany max, 5 godzin.

Na dzień dzisiejszy nie żałuję , jestem po prostu odużony pięknem dźwięku i estetyką-kunsztem wykonania .

Ten wzmacniacz to majstersztyk technologiczny w świecie audio. Porównując go np. do Kondo, Audio Tekne , Audio Reserch, Maca czy też wielu innych bezkonkurencyjny design, i wykonanie.

Piszę to mając świadomość i wiedzę , jak wygldają klocki konkurencji z podobnego pułapu cenowego..Jak na moje oczekiwania i zasoby finansowe to jest To , mażą mi się monobloki ale jak narazie dla mnie za drogie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pelot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Setów jak dotąd wyszło spod ręki Andrzeja przez trzy lata około trzydzieści, może trzydzieści kilka sztuk.

SE myślę że jest nie więcej niż 10 .

Odsprzedaży jako takiej na razie nie ma ,był jeden egzemplaż na Alle podstawowy, poszedł bardzo szybko coś lekko ponad 20 klocków .

Mój jest funkiel nówka z wystawy w Monahium grany może do dzisiaj 30-35 godzin.

Co do monobloków takich jak Twoje- Szymon, to aktualnie robionych jest dwie lub trzy pary.

Na mój SET było kilku chętnych, decyzję musiałem podiąć w ciągu czterech dni . Pojechałem trochę po omacku i w ciemno , sprzęt był zupełnie ,,surowy"grany max, 5 godzin.

Na dzień dzisiejszy nie żałuję , jestem po prostu odużony pięknem dźwięku i estetyką-kunsztem wykonania .

Ten wzmacniacz to majstersztyk technologiczny w świecie audio. Porównując go np. do Kondo, Audio Tekne , Audio Reserch, Maca czy też wielu innych bezkonkurencyjny design, i wykonanie.

Piszę to mając świadomość i wiedzę , jak wygldają klocki konkurencji z podobnego pułapu cenowego..Jak na moje oczekiwania i zasoby finansowe to jest To , mażą mi się monobloki ale jak narazie dla mnie za drogie.

 

Ja u siebie z 2h wygrzałem chyba Twój egzemplarz, już po odwiedzinach u Ciebie :) Tu podziękowania dla Pana A.P.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo te kilka egzemplarzy tak szybko i ciągle ich zmienia? ;)

To nie jest kilka egzemplarzy w obrocie które zmieniają właścicieli bo są liche.

Rocznie pojawia się na rynku około 10 szt. SET . Dochdzą jescze monobloki które wymagają o wiele więcej zaangażowania niż Sety, jest to kilka par , i to jest prawie szczyt mocy przerobowych firmy.

Gro posiadaczy Seta, wogóle nie ujawnia się i nie jest zazngażowanych w to forum.

 

Ja u siebie z 2h wygrzałem chyba Twój egzemplarz, już po odwiedzinach u Ciebie :) Tu podziękowania dla Pana A.P.

Pewnie tak bo Andrzej poleciał z nim do Warszawy, i okolice. U mnie był najpierw , na drugi dzień po Monahium, słuchaliśmy też ze 2h, jeszcze był ktoś trzeci . Czyli było tak jak piszę , miał około 5-6 godzin grania , na wystawie nie grał w ogóle .

W drodze powrotnej od was , w nocy , łyknąłem go jeszcze na weckend, no i został .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pelot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To nie jest kilka egzemplarzy w obrocie które zmieniają właścicieli bo są liche.

Rocznie pojawia się na rynku około 10 szt. SET . Dochdzą jescze monobloki które wymagają o wiele więcej zaangażowania niż Sety, jest to kilka par , i to jest prawie szczyt mocy przerobowych firmy.

Gro posiadaczy Seta, wogóle nie ujawnia się i nie jest zazngażowanych w to forum....

 

Oczywiście, że nie i nie ma powodu się tym wcale przejmować.

My tu tylko tak sobie z Szymonem żartobliwie, na marginesie, o przyrodzie, bezkresnych i przepastnych obszarach leśnych dywagujemy. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez globtroter1

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.