Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsza integra na świecie


Mart2M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok , masz rację , nie zastanawiałem się nad tym miałem namyśli SET.

Kończmy bo nie o tym mowa w tym wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pelot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , masz rację , nie zastanawiałem się nad tym miałem namyśli SET.

Kończmy bo nie o tym mowa w tym wątku.

 

Pelot co to za kolumny, bo gramiak to chyba od Sikory?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelot co to za kolumny, bo gramiak to chyba od Sikory?

Gramiak od Sikory , kolumny też z lubelszczyzny, wzmak ze świętokrzyskiego ,reszta ze świata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniano o Vitus SIA-025 i RI 100. Dwie duńskie superintegry

 

No właśnie, czemu mało się mówi tu o VA...czyż nie są to jedne z najlepiej grających integr na świecie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dla zainteresowanych troszkę testów zintegrowanego wzmacniacza Mark Levinson No 585 :

 

PL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) /

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (Reviewed By: Maciej Stryjecki)

PL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) /

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (Reviewed By: Andrzej Kisiel)

PL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (Reviewed By: Wojciech Pacuła)

CZ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (Reviewed By: Pavel Víšek)

USA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (Reviewed By: Jim Clements)

USA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (Reviewed By: Larry Greenhill)

UK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (Reviewed By: Roy Gregory)

UK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) /

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (Reviewed By: John Bamford)

AU

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) /

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (Reviewed By: Edgar Kramer)

DE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (Reviewed By: Roland Kraft)

DE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (Reviewed By: Matthias Böde)

NO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (Reviewed By: Lasse Svendsen)

 

Aż taki kozak?

 

Jeszcze jeden nowy test z 25 czerwca 2017 :

 

PL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (Reviewed By: Tomasz Karasiński)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O-Zone Percussion Group - „Jazz Variants”

 

Od połowy utworu to słychać sam jazgot wysokich tonów. Nie słyszycie tego ? Znam doskonale ten utwór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grać to ma i pewnie gra na żywo, a filmik to głównie do obejrzenia, bo przecież dźwięk z systemu ''Studio 16 Hertz Ethos Ultimo plus Amplifon WM 300'' nie był rejestrowany jak w najlepszym studio, przy użyciu najlepszych mikrofonów. Prawdopodobniej zarejestrowany jakimś telefonem czy kalkulatorem. Sam serwis YT po wrzuceniu już kompresuje jakość. Na Vimeo może być lepiej, i najlepiej jak tym samym jak najlepszym urządzeniem zarejestrowane i od jednego użytkownika, bo wątpię by każdy tym samym nagrywał. Lub nagrać/zarejestrować sam dźwięk w optymalnej jakości (czym proponujesz?) i udostępnić do porania. Tylko kto będzie sobie głowę tym zawracał za free. Chyba, że weźmie od każdego pobrania 1kzł - to już nie byłoby za darmo. Więc ktoś za free wrzucił tylko na YT aby było na pamiątkę :)

 

Dla porównania najlepiej na żywo postawić 2 systemy obok siebie, np. Twój panie Magnepan'ie i Rafała, i porównać na tym samym utworze: „Jazz Variants” - The O-Zone Percussion Group

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

O-Zone Percussion Group - „Jazz Variants”

Od połowy utworu to słychać sam jazgot wysokich tonów. Nie słyszycie tego ? Znam doskonale ten utwór.

 

Masz tutaj ten sam utwór na innych ''paczkach / paczusiach'' :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I w innej wersji „Jazz Variants” - John Beck (1930-1987). Masz nagrane żywych grajków - studencki zespół perkusyjny w akademii muzycznej w Bydgoszczy :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...i jak dźwięk? :D ... zarejestrowany referencyjnie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania najlepiej na żywo postawić 2 systemy obok siebie, np. Twój panie Magnepan'ie i Rafała, i porównać na tym samym utworze: „Jazz Variants” - The O-Zone Percussion Group

@ Sovereign,

Zadałeś sobie trochę trudu aby przyblizyć kilka wersji ' Jazz Variants ' granych na róznych systemach i na żywo. Dżwięk został zarejestrowany nie wiadomo czym - może telefonem lub innymi tanimi gadżetami więc nie jest tak jak powinno być, ale ............

 

@Jak na moje ucho najbardziej neutralnym i prawdziwym brzmieniem okazał się system składający się z tzw.paczuszek i Audio Note. System o dziwo

gra w pokoju bez jakiejkolwiek akustyki ( ! ) i gra to wszystko całkiem dobrze - jest ładne naturalne zejście z lżejszą i pełniejszą głębią . Jedynie do czego

można się doczepić to momentami sycząco - jazgocząca góra pasma w niektórych fragmentach. Jak na system bez zrobionej akustyki naprawdęe

nieźle.

 

@Pierwszy system po systemie Rafała na tzw.paczkach i monobkach lampowych zupełne nieporozumienie brzmieniowe.i jak na kwotę którą kosztował

( tylko się domyslam ) jest absolutną porażką dźwiekową. Brak akustyki pokoju też budzi watpliwość solidnego podejscia własciciela/ prezentera

systemu.

 

@System Rafała może mieć potencjał brzmienia bo od pierwszych taktów słychac ładny podział niskich tonów . Ale w wyższym i środkowym podzakresie basu , wyraźnie słychać delikatny efekt studni którego NIE POWINNO BYĆ w pomieszczeniu gdzie ' zrobiono ' akustykę. Wysokie tony też piaszczą i grają chwilami jazgotliwie co może przeszkadzać w dłuższych odsłuchach. Moim zdaniem najpierw należałoby dokładnie

sprawdzić ' wzorowość akustyczną ' wykonanego pomieszczenia Rafała bo może się okazać że w niektórych zakresach pasma jest ' aż za dobrze ' z akustyką w sumie tak małego pomieszczenia. I tutaj kłania się tak zwana harmonia i zszycie akustyczne pasma pomieszczenia , które powinno proporcjonalnie trzymać absolutną równowagę tonalną wszystkich podzakresów bez wychodzenia poszczególnych dźwięków przed orkiestrę czy chowania się za orkiestrę.Słyszalny efekt tzw. studni w opisanych podzakresach należałoby bezwzględnie sprawdzić i ewentualnie poprawić !!!

 

@ Zespół na żywo nie popisał się ani swoją grą ani dobrą realizacją zapisu.Wyraźnie słychać tzw. przewalenie tonalne natęzenia dźwięku.

Realizator nagrania nie zdał egzaminu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania najlepiej na żywo postawić 2 systemy obok siebie, np. Twój panie Magnepan'ie i Rafała, i porównać na tym samym utworze: „Jazz Variants” - The O-Zone Percussion Group

Chętnie bym w takim porównaniu uczestniczył. Wtedy nie bezie potrzeby pitolenia o graniu na podstawie rejestracji telefonem komórkowym.

Magnepan kiedy możemy do Ciebie wpaść posłuchać? Może to właśnie u Ciebie kryje się ten mityczny zaginiony hajend!

To już nawet nie odsłuch na YT, niedługo Megan posłucha przez telefon i opowie jak gra hahaha. Audioknoty faktycznie potęga!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powyższych, w kolejności jak dla mnie:

 

1 (Ex aequo). Amplifon WM 300 + Ethos Ultimo

1 (Ex aequo). Cary Audio CAD-211FE + NOLA Metro Grand Reference Gold (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

3. (jakieś) Audio Note

4. Zespół na żywo

 

WM 300 wyciskają z Ethos Ultimo wszystko co się da. Dobrze jak na kolumny za 40kzł. Tylko trochę za miękkie i napompowane, szczególnie na basie. Może w większym metrażu, lub na wolnym powietrzu jeszcze lepiej by zagrały. WM 300 mają dynamit, otwartość, szybkość, detal itd.

 

NOLA neutralnie tonalnie, nierozmywające się, zwarte wyraźne mocne basy, ładny rytm, góra delikatna i głęboko, a jak trzeba to i mocniej/konkretniej.

Poprzedzającą i następną realizację przycisza się do poziomu tej z kolumnami Nola - tak żeby była podobna głośność na wszystkich.

 

Audio Note tylko przy wolnych mniej złożonych dźwiękach. Im szybciej i więcej różnych dźwięków, tym gorzej wypadają. Nieneutralne kolumienki ze słabszą precyzją i czytelnością mające dużo własnej farby - kolumienki do małych składów.

 

Dźwięk z gry zespołu na żywo zarejestrowany masakrycznie - do oceny wystarczy sam koniec utworu, na którym zlewa/zamazuje się perkusja, a następnie oklaski publiki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan kiedy możemy do Ciebie wpaść posłuchać? Może to właśnie u Ciebie kryje się ten mityczny zaginiony hajend!

 

Kto wie , kto wie może tak właśnie jest ? Ale u mnie nie ma zrobionej akustyki przez Ciebie ( na szczęście ) więc nie wiem czy usłyszysz to

co chcesz usłyszeć ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie , kto wie może tak właśnie jest ? Ale u mnie nie ma zrobionej akustyki przez Ciebie ( na szczęście ) więc nie wiem czy usłyszysz to

co chcesz usłyszeć ???

Damy radę. Mogę wziąć kilku osłuchanych kolegów chociaż sam mam jakieś doświadczenie :) Nie dalej jak wczoraj byłem u dwóch audiofili w Radomiu i nie narzekali na moje osłuchanie, a wręcz przeciwnie. Czyli nie jest chyba tak źle.

Gratisowo zrobię Ci darmowe pomiary i wrzucę wyniki na forum żeby każdy zobaczył jak być powinno.

Mogę też nagrać w/w utwór telefonem i wrzucić na YT, będzie lepszy punkt odniesienia.

Kiedy konkretnie możemy do Ciebie zawitać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon kogo tam w Radomiu odwiedziłeś jeśli nie jest to tajemnica?

Poczekaj spokojnie. Jak będą mieli potrzebę to z pewnością napiszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System Rafała [...] w wyższym i środkowym podzakresie basu , wyraźnie słychać delikatny efekt studni którego NIE POWINNO BYĆ w pomieszczeniu gdzie ' zrobiono ' akustykę. Wysokie tony też piaszczą [...] co może przeszkadzać w dłuższych odsłuchach.

 

Niesamowite, na podstawie YouTube, a jakbyś tam był. Dokładnie tak jest!

 

WM 300 wyciskają z Ethos Ultimo wszystko co się da. Dobrze jak na kolumny za 40kzł. Tylko trochę za miękkie i napompowane, szczególnie na basie.

 

Też bardzo trafna ocena! - mimo że dźwięk tylko z YouTube.

 

Kiedy konkretnie możemy do Ciebie zawitać?

 

Proponuję umawiać się przez PW. Zadawanie wciąż i wciąż tego samego rodzaju pytań, które wyglądają jak żebranina, co najwyżej ukazuje jakiś problem ze zdobyciem wystarczającego zaufania, by zostać ugoszczonym. Jeśli tajemnicą jest 'kto w Radomiu', to można chociaż system podać. I przede wszystkim, czy w zestawieniu była integra, bo o niej jest temat.

 

Miałem przyjemność posłuchać zestawienia opartego o wzmacniacz MARTON. Spełnia jeden z podstawowych warunków: pozwala nagraniom zaistnieć w ich całkowicie niezależny i autonomiczny sposób. Co płyta, to klimat. Dzielenie pasma częstotliwościowego na zakresy nie ma najmniejszego sensu - wszystko gra w swojej barwie, bez najmniejszej otuliny i rozmiękczenia. Impet i impuls niewiarygodny (membrany na twardym zawieszeniu). Można stać tyłem, bokiem czy przodem do kolumn - wrażenie dziania się TAM było niewiarygodne. Wielkość kolumny podobna do Harbeth 40.1, tylko styl przekazu całkowicie przeciwny. Obiektywnie wysoka jakość na szczęście występuje. Słychać ją od pierwszej sekundy - pod warunkiem skorzystania z dobrze zarejestrowanego materiału.

Za wzmacniacz odpowiada jeden człowiek, za kolumny również jedna osoba, odtwarzacz cd to dzieło korporacyjne. Kable podstawowe, lecz utrzymane w możliwie najkrótszej długości. Pokój tzw. dzienny, umeblowany spartańsko.

 

Gdybym szukał wzmacniacza, na pewno bliżej bym się przyjrzał firmie Marton. Potrafi (współ)stworzyć dźwięk kosmos.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtuś może ty podejmiesz rękawicę? Wiem wiem masz ale nie pokażesz hahaha. Ja biedny ciągle czekam na te mityczne 20hz bez spadku i granie live Krawczyka z cdr-a. Nawet ci pstryknę żebyś się czuł bardziej swojsko. Liźniesz trochę klasyki bo wiem, że gra u Ciebie wybitnie. Scena, wgląd w nagranie, spójność, dynamika i to zejście z estrady mmm, już się nie mogę doczekać.

Mam już sporą listę tych wirtualnych hajendów. Kto jeszcze dołączy?

 

Obiektywnie wysoka jakość na szczęście występuje. Słychać ją od pierwszej sekundy - pod warunkiem skorzystania z dobrze zarejestrowanego materiału.

Beyonce czy Krawczyk pirat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beyonce czy Krawczyk pirat?

 

A ja kiedyś czytałem wpis, w którym kolega opisywał piorunujące wrażenia z odsłuchu w swoim systemie płyty bodajże Indili (jeśli przekręciłem imię tej pani to przepraszam). To chyba repertuar dość mocno gatunkowo zbliżony do rzeczonej Beyonce? Przyznam szczerze, że nie za bardzo rozróżniam odmian nowoczesnego popu, rzekłbym więc, że repertuar testowy macie mniej więcej porównywalny;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Głuchy_Harry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć klonie Tomkly.

 

Polecam poniższą recenzję. Ona najlepiej świadczy o jej autorze. Repertuar równie wybitny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć klonie Tomkly.

 

Polecam poniższą recenzję. Ona najlepiej świadczy o jej autorze. Repertuar równie wybitny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Szymon pudło . Czy musisz wszystkich podejrzewać że klonują swoje nicki aby wejść z Tobą w dyskusję ? Szymon ogarnij się bo wstyd przynosisz.

 

 

Niesamowite, na podstawie YouTube, a jakbyś tam był. Dokładnie tak jest!

 

Widzisz , korzystam z w miarę dobrych kolumienek przy komputerze i to naprawdę słychać podczas odtwarzania nawet z Ytube :-)

Myślę ze sam system Rafała ma potencjał ale jak pisałem należałoby koniecznie sprawdzić i pomierzyć zrobioną akustykę przez Szymona.

Ciekawe , czy sama akustyka nie poprawia za bardzo ( czyt. ulepsza ) brzmienia systemu Rafała i na ile to ulepszenie odbiega od normalności ???

 

Cześć klonie Tomkly.

 

Polecam poniższą recenzję. Ona najlepiej świadczy o jej autorze. Repertuar równie wybitny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Szymon , recenzje kabli sieciowych i nie tylko są robione bardzo precyzyjnie przez Tomasza i moim skromnym zdaniem Tomkly jest najbardziej

wiarygodnym i doświadczonym specjalistą od sieciówek w naszym audiofilskim gronie. Fakt ze należy wziąć pod uwagę specyfikę urządzeń jego

systemu i poprawkę na odtwarzany repertuar który delikatnie mówiąc jest dość specyficzny i nie do końca akceptowany np. przeze mnie. Ale to jak gra kabel naprawdę to jestem pewien że Tomasz opisuje zgodnie z rzeczywistością .

 

Gdybym szukał wzmacniacza, na pewno bliżej bym się przyjrzał firmie Marton. Potrafi (współ)stworzyć dźwięk kosmos.

 

To bardzo dobre i świetnie grające wzmacniacze . Jestem fanem tych konstrukcji a konstruktor budzi mój podziw swoją wiedzą techniczną na temat dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtuś może ty podejmiesz rękawicę?

 

Otrzymałeś ode mnie odpowiedź osobiście, w cztery oczy. Pogódź się, że nie mam przyjemności. Za to wiesz również, że Rafałowi otworzyłem drzwi. Niech pokaże ci informacje wymienione na PW - wręcz nalegałem na jego szybką decyzję, żebyśmy mogli się umówić. Nie odezwał się. To przeszłość, ale doskonale naszej trójce znana, więc czynienie jakichś podchodów i insynuacji nie ma pokrycia w faktach i dowodach (rozmowa przy świadku, wpis PW).

Życzę ewentualnie, byś tę płytę "Straussfest" wysłuchał kiedyś w należnej jej jakości odtworzenia, gdzie impuls nie jest jak walenie pięścią w poduchę. Obrazowo mówiąc powinno wyglądać to z grubsza tak:

 

 

Ulubiony numer prezentującego – jakiś utworek klasyczny rozpoczynający się uderzeniem jak z pioruna. Po tym uderzeniu publika dzieliła się na cztery grupy:

- tych, którzy padli na zawał,

- tych, którzy ratowali tych, którzy padli na zawał,

- tych, którzy w pośpiechu zmieniali bieliznę,

- prezentującego, który z tego wszystkiego miał dobrą zabawę :)

 

Twoja rękawica to taka z jednym palcem, średnio poważna, więc nie podejmę. Najlepiej kupcie dom 200 m2 za np. 1 500 000 zł z pomieszczeniem 50 m kw i doliczcie proporcjonalnie koszt takiego pokoju do wartości systemu. Jeszcze więcej powodów będzie do samozachwytów a poważnie biorąc, już samo to spowoduje, że muzyka wybrzmi zdecydowanie lepiej. Szkoda, że nie ustanowiliście kategorii "pokój do 8 m2", to panie z kiosków RUCH-u by mogły podnosić rękawicę.

 

A teraz do tematu: ciekawe jak wypadłyby pomiary Marton vs. Amplifon WM300? Na ucho jeden stara się domknąć zbiór cech przesądzających o perfekcji, a drugi toczy walkę o poprawność. Skądinąd wiem, że wymiana Martona na inny wzmacniacz zrujnowała cały efekt. Właściciel też nie dowierzał, ale postanowił sprawdzić wytwórcę i teraz ma on niezagrożoną pozycję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyszło do konkretów to jak zwykle tysiące powodów i wykrętów żeby się świat nie dowiedział o mitycznych hajendach.

Wojtuś narobiłeś w pory ze strachu podobnie jak Magnepan i taka jest prawda. Jak przestaniesz się już wstydzić własnego granka to napisz, może być na PW.

Możesz wpaść z Martonem, właściciel był nawet ze mną umówiony na odsłuch ale jak zobaczył foto WM300 to mu się odechciało. Nie rozumiem dlaczego? Pewnie Amplifon za słaby i nie chciał mu robić przykrości :)

 

Widzisz , korzystam z w miarę dobrych kolumienek przy komputerze i to naprawdę słychać podczas odtwarzania nawet z Ytube :-)

Naprawdę współczuję, chociaż wiem mityczny hajendowiec nawet przy kompie jest kozak! Mieszka za miedzą a woli słuchać z YT. Nawet nie pytam o laptaka, z pewnością ma wygar jak w filharmonii.

 

Szymon pudło . Czy musisz wszystkich podejrzewać że klonują swoje nicki aby wejść z Tobą w dyskusję ? Szymon ogarnij się bo wstyd przynosisz

Jak zwykle jesteś niedoinformowany. Spytaj się "głuchego" pod jakim nickiem pisał. Ciągle ta sama grupa, to są moi wierni fani :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyszło do konkretów to jak zwykle tysiące powodów i wykrętów

 

Stosujesz metodę "zdartej płyty". W paru minutach rozmowy przyłapałem cię na kilku kłamstwach. Sprowokowałem tak, że nazwałeś Rafała "nieosłuchanym" gościem. Ponadto jak sobie wyobrażasz, że dostaniesz zaproszenie od osoby, którą w każdym wątku (nawet nie swoim, ale tam, gdzie masz wpływy) - banujesz. Ostatnie dni to dwa bany dla mnie (w wątku o tych niemrawych kolumnach i tragicznych odsłuchach :-)).

Ponadto jak przeczytasz mój tekst, to tam znajdziesz sposób weryfikacji - stoi jak wół. Przy wszystkich możecie pokazać co jesteście warci. No niestety, musicie zmierzyć się z zestawem aktywnym, ale dla takiej cudowności jak wasza to chyba nie problem, prawda?

 

Wobec tego wszystkiego się zapytam: KTO SIĘ BOI?

 

Wojtusiowanie nie poprawia twojej sytuacji. W sumie, jeśli wolisz, mogę sprawić, że system z Martonem będzie w gotowości. Na razie nie powiem z jakimi kolumnami, bo przecież wasze pokonają każde, więc to nie ma znaczenia. Na miejscu się przekonacie. Podaj datę, ja podam miejsce i spotkamy się. Oczywiście formuła otwarta, by nie było niedomówień i niedopowiedzeń.

 

Dziecinada się robi, ale chyba mieści się w ramach hobby - także zapraszam do Strauss-Polki, dla kogoś będzie Explossion :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Ręce opadają jak któryś raz z rzędu polemizuje sie o tym jak gra zestaw na podstawie filmików z YouTube...

Nawet całkowity nowicjusz rozumieć powinien, ze niezależnie od sygnału wejściowego (czyli tego jak gra system) po przepuszczeniu go przez badziewny mikrofonik w telefonie o paśmie 300-3000hz tego jak gra system na żywo zostaje moze 5% i nawet to jest strasznie zniekształcone. Nie mówię juz o takich szczegółach jak to ze tak zarejestrowany sygnal jest w mono, a wiec jakiekolwiek ocenianie, "głębi" czy "nasycenia" wydaje sie podwójnym absurdem... Nie mówiąc juz o tym, ze prawdopodnie każde z tych nagrań zostało wykonane innym telefonem, ale jak widać dla niektórych to żaden problem.

Czytając te wypociny o tym jak co gra na podstawie YT nie wiem czy śmiać sie czy płakać... Osobiście uwazam, ze takich orłów moderacja powinna karać, za obrazę inteligencji innych użytkowników forum.

 

jak sobie wyobrażasz, że dostaniesz zaproszenie od osoby, którą w każdym wątku (nawet nie swoim, ale tam, gdzie masz wpływy) - banujesz. Ostatnie dni to dwa bany dla mnie (w wątku o tych niemrawych kolumnach i tragicznych odsłuchach :-)).

 

 

Akurat ten ban to moja sprawka, poprosiłem Cię bys darował sobie zaczepki i jakieś kretyńskie konkursy pod rygorem bana - zignorowałeś to i zgodnie z zapowiedzią Cię zbanowalem. Nie płacz teraz na Szymona, tylko miej pretensje do siebie trzeba bylo zachować minimum kultury i mógłbyś pisac dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, jeśli wolisz, mogę sprawić, że system z Martonem będzie w gotowości.

Bardzo chętnie tylko zacznij od siebie. Najpierw zaprezentuj własne osiągnięcia a później zajmiemy się odsłuchem dowolnego systemu obcej osoby. Wstydzisz się własnego zestawu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten ban to moja sprawka

 

Trzeba było napisać na PW, że prosisz o odstąpienie od konkursu. A cały konkurs, to miało być jedno banalne pytanie o film "MiŚ", żeby ktoś dostał płytę z nagraniami i mógł ewentualnie podzielić się swoimi wrażeniami z odsłuchu. Jak przejrzysz moje wpisy, to zaczepki nie ma żadnej, tylko same konkretne wypowiedzi w temacie. Przewidziałem to, dlatego "recenzja" jest w jednym kawałku.

 

Najpierw zaprezentuj własne osiągnięcia

 

Ależ może być mój - zasady już dawno przedstawione. "Nieosłuchany" zdezerterował, ty jesteś wykluczony za brak kultury i nieobiektywność (teraz też nieosłuchanie jak kolega). Dlatego trzeba zebrać więcej bezstronnych osób, aby statystyka spowodowała, że odsłuch na coś się przyda. Dla mnie wasz zestaw jest do pokonania w budżecie 30 000 zł za system w nowych cenach. Mogę jeszcze dołożyć propozycję, że spotkamy się w jednym z salonów i z taką konkurencją się zmierzycie. Gwarantuję, że polegniecie w KAŻDYM aspekcie. Po pas mistrzowski sięga się, gdy ma się już parę zwycięstw na koncie.

 

Marton jakby co czeka. Najlepsza integra, by zafundować rozstrzygnięcie w parę sekund. Dzięki temu będziemy mieli już potem dużo czasu na piwko i luźne towarzyskie gadki. A może ktoś poda jeszcze inną integrę, bo może nie lubi piwa i jednak chciałby dłużej sobie posłuchać :-) Oooo, to wtedy lampową :-))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon , recenzje kabli sieciowych i nie tylko są robione bardzo precyzyjnie przez Tomasza i moim skromnym zdaniem Tomkly jest najbardziej

wiarygodnym i doświadczonym specjalistą od sieciówek w naszym audiofilskim gronie. Fakt ze należy wziąć pod uwagę specyfikę urządzeń jego

systemu i poprawkę na odtwarzany repertuar który delikatnie mówiąc jest dość specyficzny i nie do końca akceptowany np. przeze mnie. Ale to jak gra kabel naprawdę to jestem pewien że Tomasz opisuje zgodnie z rzeczywistością .

Tak Magnepan - masz rację. Szczególnie lubię poczytać co to można usłyszeć na Heavens Gate'ach, Electraglide'ach, NBS'ach, Sulkach i innych koszmarkach.

 

Magnepan jak Cię lubię - tak Cię proszę - czasami naprawdę milczenie jest złotem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.