Skocz do zawartości
IGNORED

Subiektywny ranking lamp EL34 / 6CA7 / KT77


Severance
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie napiszcie coś o TAD EL34-STR, komu już się wygrzały, jak wrażenia?

 

Ocena w oparciu o YAQIN MS-30L+HIFACE TWO + STELAUDIO DAC-04+MimoIIIs. Moim zdaniem brzmieniowo dobre lampy. Są dostarczane w bardzo ładnych pudełkach hehe, których to nie pokazują jakoś sklepy internetowe nie wiedzieć czemu;) Chociaż gram na nich dopiero od 2 tygodni, ale za to nadrabiam intensywnością. Nie mniej jednak przez pierwsze 20h nie grały tak dobrze jak potem (ale i tak lepiej od fabrycznych yaqina). To EL34, więc pierwsze co się czuje po przesiadce z 6CA7EH to nieporównywalnie większa masa dźwięku - bas. Niektórzy narzekali na chińskich EL34 na kontrolę - u mnie ten problem rozwiązały zwykłe ruskie 6Ż1P-EW, gdyz po awarii 6CA7EH wsadziłem do tych sterujących na chwilkę oryginalne chinole (w oczekiwaniu na nowe lampy) - bas był potężny, ale nie zauważyłem takiego braku kontroli jak z chińskimi sterującymi 6J1. Mimo większej masy dźwięku, lampy dostarczane fabrycznie z yaqinem nie miały "życia" w innych aspetach, czyli przestrzeń, wykop itp.

 

Podsumowując więc moje chaotyczne wywody - moim zdaniem TAD EL34-STR na tą chwile to ulepszona wersja fabrycznej EL34, z lepszą przestrzenią, wykopem, dynamiką, zachowującą jednak ciepło i mocny bas. Dla porównania 6CA7EH pokazuje znacznie więcej w przestrzeni/wysokich czy nawet dynamice - kosztem jednak ciepła i basu. na tą chwilę TAD EL34-STR to dla mnie optymalny kompromis, będę raportował na bieżąco - również dam znać jak padną te lampy. W przyszłości kusi mnie jeszcze spróbować TungSole, bo zaczyna mi się podobać styl grania dobrych EL34;)

 

Muzycznie:

 

W metalu:

Co do muzyki to TADy lubią zarówno ciężki metal: powolny basowy Korn "Life Is Peachy", jak również pierwsze 4 płyty Korna, Guess Why "Coffe time" to jest to co daje czadu na tych lampach. Nie pamiętam by na którymś wzmaku tak dobrze pracowała gitara basowa na ww płytach Pięknie pokazują "mięcho" cięższego metalu. Ciężka metalowa gitara to jest to co te lampy kochają, więc Enter Chaos czy Decapitated im nie straszne

 

W jazzie:

Ładne ciepło i masa dźwięku, choćby Cassandra Wilson "New Moon Daughter", masa oraz wypełnienie instrumentów akustycznych (słuchanych także z gęstych plików) jest duże, w zamian za takie dopieszczenie ciepłem i masą bez utraty kontroli oddajemy jako kompromis tę większą czystość, dźwięczność, przestrzenność lampy 6CA7EH

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez painkiller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za recenzje, lubię takie granie jak opisujesz, może to być dobra alternatywa dla Tung Sola.

Kiedyś miałem 6CA7 EH ale po dwóch miesiącach je sprzedałem, było jakoś tak sucho i wąsko. Lubię gęsty i mocny dźwięk :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się maja Tad-tki do oryginalnych SG,Jest konieczność wymiany od początku czy można słuchać ?

 

Moim zdaniem jest konieczność wymiany sterujących, po wymianie sterujących można słuchac na oryginalnych chińskich mocy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest za wzmacniacz...? Lampy 6z1p-ew to slabizna jeśli się nie mylę jak chodzi o te lampy sterujące....

 

ja mam też te lampy w yaqinie ms-30l, słabizna? słabizną jest wersja cywilna, te EW czyli militarne są tanie jak barszcz i znacznie lepsze od tych fabrycznych chińskich, w sąsiednim rankingu te militarne wypadają przyzwoicie, wiadomo, że zawsze można lepiej, offtopując - posiadacze ms-20l, ms-30l mają o tyle gorzej że musza kupić 8 sztuk sterujących co podwaja koszty, ale też te 8 sztuk gra ponoć lepiej niż kiedyś 4 sztuki (wg stereoikolorowo), stąd też można uzyskac lepsze efekty tańszymi lampkami - wracając do tematu 6z1p-ew gra znacznie lepiej z fabrycznymi LE34 w yaqinie, bo jak się okazuje najgorszym wąskim gardłem są właśnie sterujące (moim zdaniem0

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to jest za wyraz ponoć ...? To przyjedz i posłuchaj owych czterech lamp.

 

nie przecze że gra dobrze,

a z ciekawości - porównywałeś te 4 kontra 8?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

A ty słuchałeś ? ja mam zamiar ,z opinii innych użytkowników podobno różnica na korzyść czterech lamp, ale ktoś może się nie zgodzić i ma prawo .To nie zależy od ilości lamp a od aplikacji wzmacniacza.

Edytowane przez zbyniu 360
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty słuchałeś ? ja mam zamiar ,z opinii innych użytkowników podobno różnica na korzyść czterech lamp, ale ktoś może się nie zgodzić i ma prawo .To nie zależy od ilości lamp a od aplikacji wzmacniacza.

 

dokładnie jest tak jak piszesz - ja jak tylko będę miał okazję to porównam

 

Ile średnio Wam żyją lampy z rodziny EL34?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile średnio Wam żyją lampy z rodziny EL34?

 

Fajna historyjka a propos pytania o żywotność lamp:

 

Is it really possible that your tubes may outlast you?

To get more power from an amp, you must run the tubes harder. It's simple math. Put your hand over a PrimaLuna amp and it’s not nearly as hot as you might expect. We’ve told customers that this will equate to longer life from wearing out (loss of emissions) and shorts. But we didn’t know how much.

 

In May of 2014, something interesting happened. . .

 

A customer named Les S. from Southern California bought a whole PrimaLuna system, including a preamp and monoblock power amps. A friend told him equipment sounds better if left on 24 hours a day. Les left his system on continuously for six months, and then called us to see if it was okay. We told him it was not. Six months with the amps on 24 hours a day is over 4600 hours. Our manual states that power tubes are typically good for 2500-3000 hours.

 

We shipped Les a new set of power tubes, since his tubes were either worn out or near it, and told him that we would test his old tubes to see if there was anything left to salvage.

 

When we got back his old tubes we were shocked. We had the original measurements, and after over 4600 hours, the tubes all tested at 90% of new! This is conclusive proof of our advanced engineering working to make PrimaLuna a product you can use every day.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jako, że przygodę z lampami zacząłem od niespełna dwóch tygodni dodam kilka wrażeń na temat lamp EL34. Nowy Yaqin MS-30L z "firmowymi" chińskimi lampami zawiódł mnie na całej linii. Tuning dźwięku zacząłem od małych lampek sterujących. Dużym elkom dałem dwa tygodnie i dziś dotarła do mnie nowa kwadra. Wybór padł na EL34 Svetlana S, która jakoś nie znajduje uznania wśród tutejszych forumowiczów. Przesiadka z chińskich lamp już dał mi to czego szukałem, a czego brakowało mi w oryginalnie zaaplikowanych lampach. Dotychczasowe dwa tygodnie z Yaqinem spędziłem na przesuwaniu mebli i ustawianiu monitorów w poszukiwaniu przestrzeni i stereofonii - na nic...na jednych utworach lepiej, na innych nędza i powiem szczerze, że nie o to mi chodziło. Jestem po czterech godzinach grania na nowych lampach i w końcu przestrzeń i stereofonia odnalazły się same. Przeglądając forum przygotowałem się na to, iż główne zmiany na lepsze następują po wymianie małych lampek sterujących. I nie spodziewałem się takiego przeskoku przy wymianie dużych EL34. W końcu dźwięk wyszedł z kolumn i wypełnił pokój w sposób jaki chciałem. Wiem, że to tylko cztery godziny grania, ale już teraz mam pewność, że Svetlana przypadła mi do gustu. Zobaczymy co pokażą te lampy po wygrzaniu, ale ogólny charakter przemawia do mnie. Nowe Svetlany grają w duecie z małymi sterującymi SIEMENS 6AK5W. Mam zamiar jeszcze wypróbować je z rosyjskimi 6Ż1P-EW. Subiektywnymi opiniami na temat podzielę się niebawem. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić, ale ostatnie lampy produkował Sovtec, który chyba tego już zaprzestał i lampy stają się powoli historią. Osobiście stałem kiedyś z dylematem wyboru lampy el34 i tak patrząc dziś to trudno znaleźć tę lampę która ma wszystko :-) Ja nie wybrałem Svetlany, żekomo zdarzały się pęknięcia - ale tego nie widziałem i nie potwierdzam, że to przypadłość tych lamp, może tam komuś się coś takiego przydarzyło, ja kupiłem Tung Sol, a później 6CA7 EH i oba kwartety mam i oba mają wady i zalety. Już nie poszukuję złotego lampowego Gralla, chciałem spróbować KT77 ale cena dolara tak szaleje, że za 820 zł ciężko znaleźć mi powód do kolejnego testu, który nie koniecznie wszystkie inne wady el34 poprawi. Lampy ja Ci pograją ze 2 miesiące to się ułożą i dopiero poczujesz ile są warte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam już ponad cztery lata z Xindaka Mt-3. Co do lamp mocy to wymieniłem najpierw chińskie EL34 na Tung-Sole a następnie ...KT77 Genalex i gram na nich ponad dwa lata. W moim przypadku w bezpośrednim porównaniu z Tung-Solami Genalexy wypadły lepiej i pomimo pewnych różnic pomiędzy lampami EL34 i KT 77 to te drugie są lepsze, tj. lepsza rozdzielczość, scena i bardziej zwarty bas. Oczywiście różnica w cenie jest znacząca i każdy musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy warto tyle dopłacać. Ja nie żałuję i polecam...testowanie. Co do lamp mocy to dopiero po kilkudziesięciu godzinach graniach osiągają pełnię swoich zdolności sonicznych. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Xindak ma automatycznie regulowany bias czy musisz ustawiac go recznie?

Sam zastanawiam sie nad sprawdzeniem genalexow ale nie mam pewnosci czy przy autobiasie moge zastosowac zamiennie wlasnie te lampy. Szperalem troche w necie, ostatnio pytalem nawet dystrybutora Mastersound i nie ma zgodnosci, co do zamiennego zastosowanie tychze lamp w przypadku automatycznej regulacji biasu we wzmacniaczu.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xindak Mt-3 nie ma automatycznie regulowanego biasu. Informacje o takiej regulacji, które pojawiły się w recenzjach zamieszczonych w prasie audio to niestety...bzdura. Dowiedziałem się o tym po pewnym czasie. Na szczęście ustawienia fabryczne są uśrednione więc wzmacniacz grał sobie i przez ponad trzy lata nie stwarzał problemów. Byłem obecny podczas ustawiania prądów spoczynkowych przez fachowca. Faktycznie KT 77 powinny mieć inne ustawienia biasu niż EL34 ale tu odsyłam do elektroników praktyków gdyż nie pamiętam tych wartości. Tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) znajdziesz całą prawdę o tym jak wygląda rzekomy autobias w Xindak Mt-3. Swoje przemyślenia o fachowości tzw. recenzentów pozostawiam dla siebie. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie KT 77 powinny mieć inne ustawienia biasu niż EL34 ale tu odsyłam do elektroników praktyków gdyż nie pamiętam tych wartości.

Pamiętasz czy napięcia są wyższe czy niższe w przypadku KT77?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pamiętam...to była raczej sugestia serwisanta ale nie jestem w ogóle pewien czy wg. specyfikacji są różnice w wartości biasu dla EL34 i KT 77?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze nikt nie zamieścił tego testu / recenzji, więc proszę bardzo:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Akurat mam u siebie wypożyczone do testowania lampy z tej recenzji (Genalexy KT77, Tungsole EL34B, Svetlany EL34) i jedyne co mogę to zgodzić się z recenzentem, że to wszystko są bardzo dobre lampy, które można w ciemno polecić i nikt nie będzie rozczarowany. Natomiast w bezpośrednim porównaniu faktycznie Genalexy mają ogólnie najlepsze brzmienie (przynajmniej w mojej konfiguracji sprzętowej i z moimi oczekiwaniami co do brzmienia).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Svetlany grają w duecie z małymi sterującymi SIEMENS 6AK5W.

 

To dobre małe lampki. Wygrały z kilkoma innymi kompl.lamp które próbowałem.

Nie przeceniałbym wpływu lamp mocy na dzwiek tego wzmaka. Moim zdaniem mają one wiekszy wpływ na dzwiek niż lampki sterujace.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To dobre małe lampki. Wygrały z kilkoma innymi kompl.lamp które próbowałem.

Nie przeceniałbym wpływu lamp mocy na dzwiek tego wzmaka. Moim zdaniem mają one wiekszy wpływ na dzwiek niż lampki sterujace.

To maja wplyw czy nie maja, bo to zdanie nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To maja wplyw czy nie maja, bo to zdanie nie ma sensu.

 

Cóz rano , człowiek nie całkiem wybudzony i pieprzy głupoty. Masz racje to nie ma sensu.

Oczywiście lampy mocy moim zdaniem maja duży wpływ na dzwiek , wiekszy niż lampki sterujące

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to kwestia jakie lampy z soba zestawiasz i od aplikacji w jakiej je stosujesz, w moim wzmacniaczu zdecydowanie wiekszy wplyw maja male lampki ale, ale nie pokusil bym sie o procentowe wskazanie zaleznosci. W mojej opini powinno sie zaczac od lamp mocy i nimi uksztaltowac kierunek w jakim sie chce podazac a dopiero wtedy szlifowac reszte za pomoca malych lampek, ale to jest moja opinia i nie wszyscy musza sie z nia zgadzac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam TAD od wielu m-cy.Z EH mialem 6CA7, ktore padly po ok m-cu. TAD dynamit,EH-zalosc....

 

z tym, że trzeba sobie powiedzieć, że te TADy (jak mówi nawet ich oznaczenie STR) to po prostu selekcjonowany EL34B STR Shuguang. Gra dobrze/ lepiej niż lampy dostarczane ze wzmacniaczem, bo chińczyki robią dobre brzmieniowo lampy (czarne itp), zobaczymy jak z żywotnością

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.