Skocz do zawartości
IGNORED

Subiektywny ranking lamp EL34 / 6CA7 / KT77


Severance
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A te EL34 STR TAD jak grają w stosunku do tung-sol czy 6ca 7EH?

Chciałbym mieć środek tung-sola a skraje pasma 6ca7EH, byłby to dla mnie ideał:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te EL34 STR TAD jak grają w stosunku do tung-sol czy 6ca 7EH?

Chciałbym mieć środek tung-sola a skraje pasma 6ca7EH, byłby to dla mnie ideał:-)

 

Podpytaj @R63, ostatnio w wątku Manleya wspominał o el34 TAD, posiada też wspomniane Tungsol i EH.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam ma Yaqina ms34d do tego Vandersteeny 1C pokój około 30m, Lampy obecnie oryginalne, sterujące wymienione, Brakuję trochę basu oraz powietrza w dźwięku czy jak kupię te lampy poprawią się te dwa aspekty

Lampy EL34 RFT 4 szt NOS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

witam gdzie naprawić wzmacniacz koło Chojnic ponieważ włożyłem stare lampy i również nie gra, albo kogo polecacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mcuppa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampy się zarzą

 

wyglądają na całe

 

bezpiecznik też całe

Może masz oddzielny bezpiecznik w środku?

 

Ostatnio miałem podobne objawy. Wymieniłem bezpiecznik w środku i było OK - Manley Snapper. Lampy się żarzyły,bias 0

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Panter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia mam Psvane mk II i muszę przyznać, że tak naprawdę to nie wiem jak grają bo się wygrzewają. Najchętniej to bym je do piekarnika włożył i proces przyspieszył. :)

Pierwsze kilka godzin rewelacja. Następnie coraz lepszy bas. Dużo basu coraz więcej i co ciekawe, kontrolowany wzorowo cały czas. Czarująca średnica. Niestety to mija. Dziś już basu coraz mniej. Lampy postanowiły sobie pograć sucho jak pieprz. Odpychają i każą iść na spacer.

Nie wygrzewałem dotąd wielu lamp ale te to jakiś koszmar jest. To nie jest stopniowa poprawa, tylko jakieś falowe zmiany. Raz lepiej raz gorzej.

Pocieszajace, że to nie ja jeden tak mam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W recenzji gość co prawda pisze o 300b ale wariactwo wygrzewania takie samo.

Tylko wytrwać. Ponoć stabilizują się po 150-300 godzinach i później jest bajka. U mnie licznik nabił ok. 50h na teraz.

 

No to się wypłakałem. Hehe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampy się zarzą

 

wyglądają na całe

 

bezpiecznik też całe

 

Problem rozwiązany? Wiesz jaka przyczyna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Panter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie mam za dużo pracy ale mam nadzieję że uda mi się zajechać do serwisu firma MIXMANN Osiek koło Torunia, ktoś może maił przyjemność z tą firma, jakieś opinie możecie podesłać, chciałbym również wymienić kondensatory na lepsze jakie kupić do Yaqin MS34d

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia mam Psvane mk II i muszę przyznać, że tak naprawdę to nie wiem jak grają bo się wygrzewają. Najchętniej to bym je do piekarnika włożył i proces przyspieszył. :)

Pierwsze kilka godzin rewelacja. Następnie coraz lepszy bas. Dużo basu coraz więcej i co ciekawe, kontrolowany wzorowo cały czas. Czarująca średnica. Niestety to mija. Dziś już basu coraz mniej. Lampy postanowiły sobie pograć sucho jak pieprz. Odpychają i każą iść na spacer.

Nie wygrzewałem dotąd wielu lamp ale te to jakiś koszmar jest. To nie jest stopniowa poprawa, tylko jakieś falowe zmiany. Raz lepiej raz gorzej.

Pocieszajace, że to nie ja jeden tak mam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W recenzji gość co prawda pisze o 300b ale wariactwo wygrzewania takie samo.

Tylko wytrwać. Ponoć stabilizują się po 150-300 godzinach i później jest bajka. U mnie licznik nabił ok. 50h na teraz.

 

No to się wypłakałem. Hehe.

Ja do swojego UR Simply Italy zakupiłem Psvane 6ca7 T-II. Wzmacniacz kupiłem na oryginalnych el34 Tung-Sol, później zakupiłem 6ca7EH - tu dla mnie duża poprawa (lepsza dynamika, szybsze dokładniejsze brzmienie) na minus szczuplejsza, mniej namacalna średnica i jakaś taka mniejsza kultura grania. Chciałem połączyć najlepsze cechy tych lamp i polecono mi bym spróbował Psvane T-II. Mają na liczniku z 50h a ja już mogę powiedzieć że to był strzał w 10!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pharel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Rozumiem, ze Psvane T-II łącza zalety 6CA7 oraz tych bardziej nasyconych EL34, jak choćby Tung-Sol? Kurczę, to coś dla mnie by było również.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psvane T-II jak dla mnie łączy zalety el34 tung-sol i 6ca7 EH, z tym, że jest jeszcze lepsza w detalach i przestrzeni niż 6ca7 EH a wokal ma na poziomie el34 tung-sol lub nawet jeszcze trochę lepszy. Jestem jednak daleki od wydawania werdyktów, zależy co komu brakuje w systemie. Pod względem ceny do jakości 6ca7 EH w moim systemie i tak gra bardzo dobrze. U innego, gdzie brakuje masy i ciepła zupełnie się nie sprawdzi. Trzeba posłuchać i dobrać pod swój system. Trzeba również pamiętać, że 6ca7 T-II są uznawane za lampy dość awaryjne a jakość wykonania odbiega nawet od tanich 6ca7 EH.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pharel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie te lampy powoli dojrzewają. Jest teraz znacznie lepiej. 80-90 godzin już pracują. Cieżko dokładnie policzyć. Tak mniej więcej tyle wygrałem.

@pharel1 piszesz tak jakby Ciebie bóle wygrzewania tych lamp zupełnie nie dotyczyły.

Ja przeszedłem z nimi naprawdę ciężki czas. Mam nadzieję, że już będzie tylko lepiej, choć kto je tam wie.

Na dzień dzisiejszy pięknie się układają.

 

Dodam, że miałem takie przeboje z nimi, że po włączeniu wzmacniacza z głośnością na 0 przez pierwsze kilka minut potrafiły pstryknąć raz lewym raz drugim głośnikiem. Drugi dziwny efekt po włączeniu wzmaka to nierówny kilku sekundowy szum w jednym kanale, który sam przechodził gdy lampy już się porządnie rozgrzały.

To na dzień dzisiejszy minęło.

W każdym razie z tym długim wygrzewaniem producent napewno nie kłamie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam z lampami ( i nie miałem od początku) żadnych problemów jeśli chodzi o szumy, jakieś pstrykania itp. Od początku grają na dobrym poziomie, w miare wygrzewania nie słyszę też jakiejś dużej różnicy w dzwięku, może to przede mną ; jak napisałem - pograłem na nich dopiero 50h, w cyklach po 1-2h. Zobaczymy co będzie dalej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pharel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zachowanie podczas wygrzewania - u każdego zachowują się trochę inaczej.

 

Gdzie kupowaliście swoje lampki?

sklep.lampyelektronowe.pl, mogę z czystym sumieniem polecić, znakomity kontakt, fachowa pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pharel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do wymiany całego kompletu lampek w moim Cayin A50T. Wstępnie postawiłem na Genalexa. Szczerze mówiąc w ciemno, bo nie mam możliwości porównania z innymi lampami.

 

(el34) KT77 Gold Lion Genalex

(12au7) ECC82 Gold Lion Genalex

(12ax7) ECC83 Gold Lion Genalex

 

Chciałbym uzyskać brzmienie o dość mocnym basie, szczególnie "bogate" w średnicy i niezbyt wyżyłowane na górze.

Słucham głównie bluesa, jazu, vokali, rocka akustycznego.

Kolumny Usher N-6300

 

Czy miał ktoś doczynienia z tymi lampami? Szukam na forum, ale cisza o nich :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zoromoto

Z wymienionych przez Ciebie lamp, grałem na Genalex KT77, byłem bardzo zadowolony ale myślę, że niekoniecznie muszą spełnić Twoje oczekiwania. Mają bardzo detaliczną, niekoniecznie wyżyłowaną górę ale średnica na pewno mogła by być bogatsza. Po zmianie na Tungsole EL34B mam tej średnicy więcej, bardziej lampowej i jest ona gęstsza. Góra (podobnie jak średnica zresztą) wciąż rozdzielcza ale już na pewno bez cech 'wyżyłowania' Bas faktycznie był bardzo mocną stroną tych KT77 ale w żadnym wypadku nie narzekam teraz, jest szybki, gdzie trzeba mocny, zróżnicowany. Może postaraj się wypożyczyć na próbę. Nie znam cech tych małych lampek Genalexa oraz jak cały komplet zagra razem u Ciebie, u mnie wciąż 12au7 Psvane i nie myślę o wymianie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mickey6 za bardzo cenne wskazówki.

Ciekawią mnie jeszcze EL34B PSVANE Hi-Fi są po 100pln w skleplampyelektronowe, ale mam obawy co do ich jakości/trwałości.

 

Wciąz czekam na jakieś spostrzeżenia odnośnie

(12au7) ECC82 Gold Lion Genalex

(12ax7) ECC83 Gold Lion Genalex

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ciekawią mnie jeszcze EL34B PSVANE Hi-Fi są po 100pln w skleplampyelektronowe, ale mam obawy co do ich jakości/trwałości.

Lampy psvane to trochę loteria, jak trafisz to bedziesz zadowolony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę potwierdzić. Jedna Psvane mk II gold padła mi po ok. 200 godzinach. Grają jednak tak, że warto ryzykować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.