Skocz do zawartości
IGNORED

Subiektywny ranking lamp EL34 / 6CA7 / KT77


Severance
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ile wyszedł Cię w takim razie wzmacniacz po modyfikacjach?

 

Powiem Ci szczerze, że nigdy nie liczyłem całkowitych kosztów modyfikacji . Kondy Sprague z ebay kosztowały chyba 50$ , kwadra el34 rft zakupiona od zespołu rockowego grającego z braćmi Cugowskimi kosztowała 150$ , potencjometr Alps coś koło 100zł , rezystory Dale, Allen Bradley to ceny dostępne na necie , lampy sterujące Telefunkeny wojskowe ecc801s , Valvo ecc82 i inne udało się kupić za niską cenę , grają już 2 lata , żadnych oznak zużycia . Układ opóźnienia anodowego ok 60 zł , gniazda pozłacane do wszystkich lamp kosztują po 10zł /szt . Pozostały jeszcze inne elementy modyfikacji, ale opisywać ich nie będę bo koszty nie były zbyt duże , natomiast efekty końcowe znaczne :) . Zdecydowanie warto wykonać modyfikacje na chińskich wzmacniaczach lampowych , po mocnych modyfikacjach już nie są takie " chińskie" :) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zastanawia mnie czy te wszystkie modyfikacje nie są na wyrost. Po modyfikacjach nie jest chiński, staram się zrozumieć że wymieniane elementy mają wpływ faktyczny a nie na podświadomość skoro wydało się dodatkową kasę..

Nie wiem czy nie byłoby lepszym pomysłem od razu kupić coś zrobionego na zamówienie, np u Feliks Audio (chociaż przyznam że nie słyszałem) czy innych osób które siedzą w temacie.

Oczywiście czysto teoretycznie, bo najważniejsze jest własne zadowolenie z końcowego efektu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie kwadra EL34 RFT zakupiona od zespołu rokowego ma kolosalny wpływ na dźwięk :-)

 

KrzysztofPL

 

Masz pomiary tych lamp, jeżeli tak to możesz je ujawnić.

 

Wiem , wiem nie ważne szkiełko lecz ucho:-)

 

Ja mam "pozłacane" gniazda RCA które zmieniły kolor. Pojawił się na nich dziwny nalot, dziwne to złoto:-)

 

Podstawki też mam takie, złocone.

 

Niektórym niestety grają $.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bomarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Panowie, przestrzegam przed lampami Black Treasure 6CA7, po 1,5 roku nie da się ich słuchać. Choć elektrycznie są ok, kompletnie straciły barwy, brzmią jak plik mp3 96kbs. Wrzuciłem zapasowe wyjechane Valve Art i wróciła muzyka.

Tak więc lampy te grają pięknie kiedy są nowe. Uprzedzę pytanie o biasy, mój wzmacniacz ma wskaźnik analogowy i regulację dla każdej lampy na wierzchu i regularnie kontroluję bias, więc na pewno nie skończyły się z powodu nieprawidłowego ustawienia biasu.

Nie wiadomo co teraz kupić, bo gdy kupowałem Treasury miałem na testach KT77 Gold Lion, 6CA7 EH i przegrały z kretesem z Treasureami. Nie uśmiecha mi się jednak wydawać co rok 900zł na kwadrę. KT77 były za jasne, 6CA7 EH fajne, ale dźwięk taka trochę "V" charakterystyka, Treasure miały wszystko, poukładany, szczegółowy, barwny dźwięk, bez rozjaśnienia, najlepsza przestrzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przestrzegam przed lampami Black Treasure 6CA7, po 1,5 roku nie da się ich słuchać. Choć elektrycznie są ok, kompletnie straciły barwy, brzmią jak plik mp3 96kbs. Wrzuciłem zapasowe wyjechane Valve Art i wróciła muzyka.

Tak więc lampy te grają pięknie kiedy są nowe. Uprzedzę pytanie o biasy, mój wzmacniacz ma wskaźnik analogowy i regulację dla każdej lampy na wierzchu i regularnie kontroluję bias, więc na pewno nie skończyły się z powodu nieprawidłowego ustawienia biasu.

Nie wiadomo co teraz kupić, bo gdy kupowałem Treasury miałem na testach KT77 Gold Lion, 6CA7 EH i przegrały z kretesem z Treasureami. Nie uśmiecha mi się jednak wydawać co rok 900zł na kwadrę. KT77 były za jasne, 6CA7 EH fajne, ale dźwięk taka trochę "V" charakterystyka, Treasure miały wszystko, poukładany, szczegółowy, barwny dźwięk, bez rozjaśnienia, najlepsza przestrzeń.

 

 

Od razu piszę, że nigdy nie słyszałem Black Treasure 6CA7 ani ich następców Psvane. Chciałem je do swojego SETa, ale odradzono mi je jako awaryjne, proponując w zamian KT77 Gold Liony, które zakupiłem. Może powinieneś dać im kolejną szansę. Oceniam je pozytywnie. Odnośnie barwy - są jaśniejsze od EL34 i 6CA7, ale u mnie nie były za jasne, nie zniósłbym tego. Świetna scena, przestrzeń, wgląd w nagranie, wypełnienie, dużo detalu, dynamika i świetnie kontrolowany bas - czyli podpisuję się pod tym co już kilka osób napisało o KT77. Niestety trzeba być do nich cierpliwym: u mnie zaczęły pokazywać w pełni swoje atuty w okolicach 200 godzin grania. Do 100 byłem lekko wątpiący i zastanawiający czy je zostawić. Po 100 myślałem, że już lepiej nie będzie, potem do dobrych już wokali wkradła się nosowość, potem ona minęła i... słucham muzyki. Może to jakoś pomoże Ci zastanowić się nad wyborem kolejnych lampek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mickey6,

dzięki za pomocny post. Zdaję sobie sprawę, że lampkom trzeba dać trochę czasu. Jenak te, które miałem na testach były wygrzane, a niektóre trochę wymęczone nawet.

KT77 zapamiętałem jako wyraźnie jaśniejszą od pozostałych, żywą, barwną, wypychającą scenę do przodu. Cenię Genalexa, bo gram na małych ECC82 tej firmy. Podczas wygrzewania zmieniały się jak kameleon, od jasnych i skrzeczących, do barwnych z pięknym czarnym tłem, może podobnie będzie z KT77 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez artekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mickey6,

dzięki za pomocny post. Zdaję sobie sprawę, że lampkom trzeba dać trochę czasu. Jenak te, które miałem na testach były wygrzane, a niektóre trochę wymęczone nawet.

KT77 zapamiętałem jako wyraźnie jaśniejszą od pozostałych, żywą, barwną, wypychającą scenę do przodu. Cenię Genalexa, bo gram na małych ECC82 tej firmy. Podczas wygrzewania zmieniały się jak kameleon, od jasnych i skrzeczących, do barwnych z pięknym czarnym tłem, może podobnie będzie z KT77 ?

 

Ja również używam ECC82 jako sterujące, dokładnie 12AU7-TII PSVANE, które polecono mi jako solidne w przeciwieństwie do lamp mocy tego producenta. Świetnie wypełniają swoje zadanie, pozwalając KT77 grać jak wcześniej opisałem. Piszę to, ponieważ jeśli u Ciebie konfiguracja tych typów lamp była za jasna to może faktycznie te KT77 nie wpisują się w Twój system/gust i nie jest to może tylko kwestia wygrzania ale np. innych elementów toru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za daleko posunąłem się, określając KT77 jako jasne. Były jaśniejsze od pozostałych, ale nie w stopniu powodującym dyskomfort w słuchaniu. 6CA7 Black Treasure po prostu zagrały najlepiej i najbardziej przypadły mi do gustu. ECC82 też kilka modeli testowałem, 12au7 psvane zabrzmiały jak dla mnie troszkę szczupło, dlatego wybrałem Gold Liony, które były bardziej energiczne i barwne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za daleko posunąłem się, określając KT77 jako jasne. Były jaśniejsze od pozostałych, ale nie w stopniu powodującym dyskomfort w słuchaniu. 6CA7 Black Treasure po prostu zagrały najlepiej i najbardziej przypadły mi do gustu. ECC82 też kilka modeli testowałem, 12au7 psvane zabrzmiały jak dla mnie troszkę szczupło, dlatego wybrałem Gold Liony, które były bardziej energiczne i barwne.

 

Czyli piszemy o tym samym lub zbliżonym brzmieniu,tylko gusta mamy inne ;)

Szukając lampy dla siebie, nie chciałem zrezygnować z niektórych cech tranzystora, takich jak przejrzystość średnicy czy bas, a jednocześnie dostać to co w lampie polubiłem, np. lampową średnicę ;) Tu owe KT77 się spełniają. Nie chciałbym już wracać do 'zwykłych' EL34. Nie mówię, że nie można lepiej i inaczej, bo jak zwykle można. Może ktoś ma doświadczenie z reedycją EL34 Philipsa wypuszczoną przez Psvane. Nie tylko chodzi mi o brzmienie ale i jakość. Może tym razem lepiej się postarali. Jeśli tak, to może w tą stronę byś spróbował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam.

Gram na Psvane 6ca7 Mark II już 3 rok. Pierwszą kwadrę kupiłem w Chinach koszt 210 dolców. Po około roku dokupiłem parę-wytrzymała 6 miesięcy. Z powodu wzrostu kursu opłacało się kupić parę lamp w kraju w sklepie wiadomym. Para do wymiany nie trzymały biasu-wymiana

Konkluzja.

1 para lamp z kwadry gra mi już 3 lata , gram dużo , mogą mieć już z 4-5 tys.godzin

Awaryjność tych lamp jest spora , ale 1500 godzin grania to też nie mało , z Nosami sprawa wygląda podobnie , tym bardziej ,gdy kupujemy lampy o niewiadomym pochodzeniu , a i cena uznanych lamp jest przecież nie mała.

Nie zauważyłem spadku walorów sonicznych związanych z upływem czasu grania lampy.

Po zmianie na inne lampy mocy ( także KT77 , 6CA7EH ,EL34 ) to już nie ten wzmacniacz , nie ten dzwięk. Kupię następną kwadrę

Oczywiście to są tylko moje spostrzeżenia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> winilowy

 

To co opisujesz w temacie Psvane 6ca7 usłyszałem od sprzedawcy tych lamp - mogą być problemy z biasem, zwłaszcza automatycznie ustawianym we wzmacniaczu.

Piszesz o lepszej jakości sprowadzonych bezpośrednio z Chin nad kupionymi w kraju. To znowu usłyszałem od konstruktora mojego SETa. Miał przypadek, że 'krajowych' nie potrafił zmusić do trzymania biasu, miał z tym problem, który nie wystąpił z lampami prosto z Chin. Przypuszczał, że może chodzić o staranniejszą selekcję lamp przed wysyłką jednej kwadry niż hurtowej ilości. Oczywiście nie musi to być reguła. Inni mogą mieć dalsze doświadczenia.

Co do tematu NOSów - pełna zgoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mickey6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psvane HiFi EL34 - czy ktoś z Państwa testował ten model ?

 

Oferta jednego z dystrybutora:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shuguang po fuzji z Psvane zapewne zaczął produkować lampy pod kontrolą Psvane,

zatem wszystko wskazuje na to, że Psvane EL34 HiFi oraz Shuguang EL34-B to taka sama lampa,

lecz gdzie indziej produkowana w Chinach,

W każdym razie aktualne lampy EL34-B wydają się być lepsze, niż te które były produkowane kilka lat temu,

Załaczam zdjęcia lamp w celu ich porównania

 

photo_05.jpg

 

 

Brand-New-PSVANE-Hifi-EL34-Vacuum-Tube-Vintage-valve-power-amps-DIY-Replace-6CA7-1Pair.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 6CA7 Black Treasure trzymają ładnie bias (manualnie regulowany), ale barwa już nie ta. Scena wciąż nie do pobicia przez inne lampy z rodziny EL34.

Jedna lampa jakby przykopciła się wewnątrz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wyglądają najświeższe wypieki EL34-B - znak szczególny to czerwone napisy

Nie wiem czy takie świeże są bo ja takie same sprowadziłem z chin już jakieś 2 lata temu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przestrzegam przed lampami Black Treasure 6CA7, po 1,5 roku nie da się ich słuchać.

 

1,5 roku po 8 godzin dziennie czy godzinę lub dwie dziennie. Innymi słowy, ile godzin grały OK?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5 roku po 8 godzin dziennie czy godzinę lub dwie dziennie. Innymi słowy, ile godzin grały OK?

 

1,5 roku, bardzo nieregularne słuchanie, max. 3h dziennie, ale pracuję w systemie 24/48h, więc codziennie w zasadzie nigdy nie słuchałem. Czasami przez tydzień lub dwa nie włączałem wzmaka w ogóle. Zatem godzin za dużo nie wyjdzie (nie chce mi się rachować) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Psvane hi-fi el-34 grają i wyglądają identycznie jak pokazane wyżej szoguny , mam nadzieje , że jakość może podnieśli i pożyją dłużej..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Psvane hi-fi el-34 grają i wyglądają identycznie jak pokazane wyżej szoguny , mam nadzieje , że jakość może podnieśli i pożyją dłużej..

 

Te lampy maja jedną zaletę w porównaniu z lampami z czasów ich świetności, bardzo ładne i podejrzewam, że nieścieralne napisy na szklanej bańce :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś o brzmieniu?

Powoli rozglądam się za alternatywą dla el34 RFT bo zaczynam odczuwać jakąś degradację w dźwięku (albo mi się wydaję). Ponoć podobnie grają Tung-Sole ale ciekawią mnie te Psvane bo cenowo bardziej przystępne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś o brzmieniu?

Powoli rozglądam się za alternatywą dla el34 RFT bo zaczynam odczuwać jakąś degradację w dźwięku (albo mi się wydaję). Ponoć podobnie grają Tung-Sole ale ciekawią mnie te Psvane bo cenowo bardziej przystępne.

 

Jesteś ciekawy to kup chińczyki, ale jeżeli masz EL34 RFT to chyba jesteś podatny na sugestie albo napis RFT na bańce degraduje Ci dźwięk :-)

 

Chyba, ze RFT są już leciwe i parametrów nie trzymają. Aby to stwierdzić należy je zmierzyć a do tego potrzebny jest miernik chociaż można to także zrobić we wzmacniaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, ze RFT są już leciwe i parametrów nie trzymają. Aby to stwierdzić należy je zmierzyć a do tego potrzebny jest miernik chociaż można to także zrobić we wzmacniaczu.

 

Właśnie sęk w tym, że kupiłem używane jakieś pół roku temu (a nie mam możliwości pomierzenia jak się parametry trzymają ani jakie były jak je kupiłem) a, że gram dosyć dużo to jest szansa, że się mogły zużyć... albo wydziwiam bo faktycznie napis na bańce trochę zszedł ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sęk w tym, że kupiłem używane jakieś pół roku temu (a nie mam możliwości pomierzenia jak się parametry trzymają ani jakie były jak je kupiłem) a, że gram dosyć dużo to jest szansa, że się mogły zużyć... albo wydziwiam bo faktycznie napis na bańce trochę zszedł ;)

 

Te lampy trudno zajechać więc chyba o te napisy chodzi. RFT są także z niskimi cokołami i na niektórych był nawet napis Telefunken te dopiero grają :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie przydałaby się jakaś kontrolna kwadra w dobrym stanie, żeby mieć punkt odniesienia i weryfikować w chwilach słabości na ile interpretacje niektórych dźwięków to urojenia a na ile fakty :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe Shuguang EL34-B, grają zaledwie 30 godz. i już słychać lepszą barwę i dynamikę niż lampy EL34 EH

Barwę to mają lepszą a dynamikę podobną tyle że są bardziej mułowate na basie i mają mniejszą kontrolę basu ogólnie ciepłe kluchy trochę ale to zależy kto co lubi i jak to się zgrywa z całą resztą bo ja kiedyś też długo słuchałem na tych lampach i mi się podobało bardzo .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te napisy na psvanie - faktycznie ładnie wyglądają równiuteńko po bokach zewnętrznych stron Yanka.

 

Ta też gra mułowato -niższym środkiem, bas luźny , góra oszczędna w szczegóły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.