Skocz do zawartości
IGNORED

Topowy głośnik wysokotonowy.


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odsłuchiwałeś już tej zwrotnicy?

 

 

Maiałeś na myśli tych głośników ze zwrotnicą.

 

Jest jasno i żywo, głosy fajne (Magda Umer, Peszek), trąbka bardzo poprawnie fortepian też gitara (John Campell) ładnie.

Ten wysokotonowy podbija od 6kHz aż do końca co dla takich jak ja co mają fmax 13,2kHz bardzo ładnie brzmi.

Jeżeli ktoś lubi słuchać raczej cicho np w gabinecie o dużym tłumienieniu to może byc to nawet dobra opcja.

Wszystko bardzo subiektywnie, podobnie jak z kobietami

Na innym forum kolega zgrywał go z jakimś tam średniotonowym papierowym skanem (chyba SS 12MU-4731T00) i twierdził, że zawsze było go słychać. Teraz powstaje pytanie: jest ten Audax taki dobry albo ten papierowy "ss-man" takie badziewie.

Jak widzisz wszystko to sprawa gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jasno i żywo, głosy fajne (Magda Umer, Peszek), trąbka bardzo poprawnie fortepian też gitara (John Campell) ładnie.

Ten wysokotonowy podbija od 6kHz aż do końca co dla takich jak ja co mają fmax 13,2kHz bardzo ładnie brzmi.

 

Odchyl go do góry tak żeby miał na wprost ciebie liniową charakterystykę i będzie jeszcze lepiej. Jesteś jeszcze młody, nie potrzebujesz protezy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi po głowie tytanowy Audax z Usherem 8948a do biblioteki. Dużo książek, 2 duże fotele, jakieś witrynki itp. Ciągle się waham czy nie użyć 9950-20 w miejsce Audaxa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym papierowego nie wybierał. Wolał bym coś Hi Tec-owego np Audax HM170z18, Eton ETON 8-402/C8/32, Visaton Al 130, Focal są aż 3 rodzaje membran.

 

Odchyl go do góry tak żeby miał na wprost ciebie liniową charakterystykę i będzie jeszcze lepiej. Jesteś jeszcze młody, nie potrzebujesz protezy :)

 

Zgadza się!

Można tego słuchać w domu gotując w kuchni obiad. Jest miło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zgadza się!

Można tego słuchać w domu gotując w kuchni obiad. Jest miło

Do kuchni to raczej jakiś fajny zwarty coax :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kuchni to raczej jakiś fajny zwarty coax :)

 

Chciałem powiedzieć, że ilość energii akustycznej jest na dobrym poziomie.

 

U mnie to w 30m2 jest taka kuchnia z pokojem w której widać telewizor jak się stoi przy garach. A coaxy to bardzo trudna sprawa, chociaż na drodze cyfrowej prosto skorygować czasowo, jednak pewna specyfika jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem go z PHL i Accutonem i grał dla mnie bardzo dobrze, wyraźnie lepiej niż seas z projektu Hurricane...bardzo dobrze sie integrował z wymienionymi głośnikami; w zasadzie grała muzyka, nie słychać było głośnika...porównywałem go też z wstęgą AC G3N i pomimo pewnych zalet wstęgi, wybierałem neutralność i łatwość aplikacji Focala

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na Focal TC90TD5B. Próbował ktoś?

 

Miałem okazję słuchać z w MTM z iluminatorami i wypadały rewelacyjnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję słuchać z w MTM z iluminatorami i wypadały rewelacyjnie.

Szkoda że nie napisaliście wcześniej to bym licytował wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dopracowałem swoją wysokotonówkę.

Dzwięk bardzo przezroczysty,szczegółowy i szybki.

W razie zainteresowania proszę na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-19836-0-98432100-1424936916_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dopracowałem swoją wysokotonówkę.

Dzwięk bardzo przezroczysty,szczegółowy i szybki.

W razie zainteresowania proszę na PW.

A jak wyglądają harmoniczne i wodospad?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na papierze ten focal to katastrofa ale moze nadrabia brzmieniem :P

Da sie go uciac ponizej 3Khz lagodnym filtrem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na papierze ten focal to katastrofa ale moze nadrabia brzmieniem :P

Da sie go uciac ponizej 3Khz lagodnym filtrem?

W Klang und Ton pisali że da się go ciąć od 2kHz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekA

 

Nie zrzuciłem do komputera widoku z wodospadu...

Do tej pory przebudowywałem głośnik tak aby wygładzić charakterystykę częstotliwości i tylko na tym się skupiałem.

Być może założę temat i pokażę charakterystyki z pozostałych głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na papierze ten focal to katastrofa ale moze nadrabia brzmieniem :P

Da sie go uciac ponizej 3Khz lagodnym filtrem?

Na papierze ten głośnik ma f0 około 1,5kHz a Ty chciałbyś go ciąć łagodnie (cyba masz na myśli 6dB/okt).

Wiesz co by z tego wyszło?

A dało by rade wymienić jakie parametry są katastrofalne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekA

 

Nie zrzuciłem do komputera widoku z wodospadu...

Do tej pory przebudowywałem głośnik tak aby wygładzić charakterystykę częstotliwości i tylko na tym się skupiałem.

Być może założę temat i pokażę charakterystyki z pozostałych głośników.

Jak na taką konstrukcję to ci faktycznie wyszła płaska. Ciekaw jestem jak jest z innymi parametrami.

Osobiście nie jestem fanem do okólnych głośników bo wychodzę z założenia że nie powinno się mieszać akustyki pomieszczenia z akustyką nagrania. Jedna drugą po prostu zagłuszy. Zależy która jest dominująca. Poza tym cierpi mocno precyzja lokalizacji. Pozorne źródła są mocno rozmyte ale w sumie efekt jest bardzo ciekawy.

Podoba mi się całkowicie zniknięcie głośników. Żeby uzyskać taki efekt na normalnych kolumnach trzeba bardo dużo zainwestować w sprzęt jeżeli w ogóle możliwe jest uzyskanie takiego efektu.

Ale są prostsze metody robienia głośników do okólnych. Szerokopasmówka promieniująca do góry ze stożkiem promieniującym we wszystkich kierunkach do tego korekcja charakterystyki przy pomocy DSP. Jak ktoś ma w amplitunerze Audyssey to nawet nie potrzebuje DSP. Można wyprasować charakterystykę przy pomocy Audysseya. Polecam takie głośniki jako tylne w kinie szczególnie gdy stoją za blisko miejsca odsłuchowego. Wtedy są mniej lokalizowalne. ale efekt jest ciekawy również przy przodzie na głośnikach dookólnych. Warto spróbować. Szczególnie jak ktoś stosuje subwoofer i małe satelity szerokopasmowe. Stożek można zrobić z brystolu.

 

Na papierze ten głośnik ma f0 około 1,5kHz a Ty chciałbyś go ciąć łagodnie (cyba masz na myśli 6dB/okt).

Wiesz co by z tego wyszło?

A dało by rade wymienić jakie parametry są katastrofalne?

Nowsze wersje mają rezonans przy około 1,2 kHz. Ale to nie problem. Robisz pułapkę na rezonans i nie ma problemu. Zaletą tego głośnika jest duża kopułka o średnicy 30 mm a więc można ją dosyć mocno obciążyć. Klang und Ton mierzył te głośniki i mają bardzo małe zniekształcenia przy 2kHz i to dla dużych sygnałów. O wiele mniejsze niż konkurencja. Niestety czytałem już nie raz że brzmią dosyć ostro. Nie wiem ile w tym prawdy. Osobiście nie słyszałem tych głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiele mniejsze niż konkurencja. Niestety czytałem już nie raz że brzmią dosyć ostro. Nie wiem ile w tym prawdy. Osobiście nie słyszałem tych głośników.

Też nie wiem, ale często ostre brzmienie wynika z przeciążenia, które z kolei może wynikać ze zbyt niskiej częstotliwości podziału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem, ale często ostre brzmienie wynika z przeciążenia, które z kolei może wynikać ze zbyt niskiej częstotliwości podziału.

Nie wiem ile w tym prawdy. Ten głośniki ciężko jest przeciążyć. Przy 2kHz rośnie mu jedynie druga harmoniczna. Przy sinusoidzie 20V trzecia przy 2kHz wynosi zaledwie 0,32% a reszta jest poniżej. Przy mniejszych napięciach jest grubo poniżej. Za to harmoniczne rosną dla wyższych częstotliwości. Najgorzej jest przy 6kHz. Przy 90dB z jednego metra trzecia rośnie do 0,3% co w zasadzie jest też poniżej progu słyszalności. Wodospad i charakterystyka są w zasadzie idealne. Jeżeli ten głosnik brzmi ostro, jeżeli w ogóle brzmi ostro, to nie wynika to z przeciążenia.

Ale pomiary o niczym nie świadczą. Miałem głośnik seas 22taf/g z bardzo dobrymi parametrami który miał bardzo paskudną barwę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem hyba tego głośnika w aktywnym monitorze Focala serii polyglas za jakieś 300Euro sztuka.

Graly one superasto i nawet sprzedawca był nieco na nie zły bo w domu miał o wiele droższe Monitory, które w porówniu z Fokalami grały słabo.

Sama koncepja tego głośnika jest fajna i chyba sprawdza się dźwiękowo.

Krzysiu nie masz wyboru, musisz go kupić i nam go przedstawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem hyba tego głośnika w aktywnym monitorze Focala serii polyglas za jakieś 300Euro sztuka.

Graly one superasto i nawet sprzedawca był nieco na nie zły bo w domu miał o wiele droższe Monitory, które w porówniu z Fokalami grały słabo.

Sama koncepja tego głośnika jest fajna i chyba sprawdza się dźwiękowo.

Krzysiu nie masz wyboru, musisz go kupić i nam go przedstawić.

Szkoda. Licytowałem za nisko. Parka poszła za 96 Euro czyli praktycznie tyle co kosztuje jedna sztuka. Jak bym wiedział to bym licytował dużo wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Licytowałem za nisko. Parka poszła za 96 Euro czyli praktycznie tyle co kosztuje jedna sztuka. Jak bym wiedział to bym licytował dużo wyżej.

Dodam tylko coś od siebie. Te Focale tytanowe (90) w wersji starszej (bez ekranowania) słyszałem u siebie w domu i u znajomego (właściciela). To najbardziej optymalny wysokotonowy Focal dla DIY-kowców. Słyszałem też 120 tytanową bez tioksydu w "Utopiach". Tych pierwszych przed serią z "Grande Utopią". Te 90 były zamontowane w małych monitorach wykonanych wg projektu Zollera. Dwa 5K4211 (Appolito) i T90Ti02. Kolega przed nimi używał kevlarowych anty (wklęsłych) kopułek ;-) Focala. Najlepsze efekty były właśnie z tych 90. 120 w Utopiach cięły jak "żyletki". Tioksydy są łagodniejsze a te 90 wyjątkowo optymalne. Nie za agresywne, ale też nie kluchowate (przyjemnie agresywne). Jak będziesz miał okazję to możesz spróbować. Mogą się spodobać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekA

 

Dziękuję za słowa uznania.

Wcześniej miałem różnice około 10db pomiędzy około 4kHz do 17,5kHz(głwałtowne opadanie od 4kHz)i trochę zbyt dużo dziurek.

 

Według mnie na cebulkach są mniejsze interakcje z pomieszczeniem,paradoksalnie.

Scena z cebulek jest głębsza i naturalniejsza aniżeli z klasycznej kolumny.

Typowe i doskonałe ostre"wycięcie''pozornych źródeł wypada blado na tle sceny budowanej przez cebulki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko coś od siebie. Te Focale tytanowe (90) w wersji starszej (bez ekranowania) słyszałem u siebie w domu i u znajomego (właściciela). To najbardziej optymalny wysokotonowy Focal dla DIY-kowców. Słyszałem też 120 tytanową bez tioksydu w "Utopiach". Tych pierwszych przed serią z "Grande Utopią". Te 90 były zamontowane w małych monitorach wykonanych wg projektu Zollera. Dwa 5K4211 (Appolito) i T90Ti02. Kolega przed nimi używał kevlarowych anty (wklęsłych) kopułek ;-) Focala. Najlepsze efekty były właśnie z tych 90. 120 w Utopiach cięły jak "żyletki". Tioksydy są łagodniejsze a te 90 wyjątkowo optymalne. Nie za agresywne, ale też nie kluchowate (przyjemnie agresywne). Jak będziesz miał okazję to możesz spróbować. Mogą się spodobać.

 

W takim razie coś dorzucę od siebie na temat tioksidowych Focali. Od kilkunastu lat mam TC 90 TD5 , jest to nowsza wersja w stosunku do TC 90 Tdx. Bardziej znanego i montowanego w kolumnach takich jak Ps5.1 czy Zoller Imagination ( wersja z podwójnym magnesem ) i pierwszej generacja Elektr. Na pierwszy rzut oka można je pomylić. Różniły się one jednak dość istotnie. Miały inny kształt korektora fazy. W TC90TD5 brak jest otworów na śruby mocujące płytkę czołową. Poza nowszym rodzajem pokrycia powierzchni membrany, wprowadzono w nim ferrofluid. Nowszy głośnik występował wyłącznie z podwójnym magnesem. Zmniejszono jednak rozmiary tych magnesów z 72x15 do 60x14. Wzrosła jednak częstotliwość rezonansu z 840Hz do 1470Hz. Jednak wzrost impedancji w nowszym głośniku był w bardzo wąskim zakresie. Przy 2kHz zbliżał się już do wartości nominalnej głośnika. Zmienił się przy tym przebieg charakterystyki w dolnym zakresie przenoszenia tego głośnika. O ile można na nich zrobić podział w rejonie 2kHz , to jednak potrzeba do tego filtrów 3-eciego rzędu. W ogóle z moich doświadczeń głośniki wysokotonowe z membranami metalowymi z reguły wymagają silnego tłumienia dolnego rezonansu mechanicznego układu drgającego, jeśli chcemy zrobić na nich niskie cięcie. Potrzeba do tego filtrów wyższego rzędu niż pierwszy lub pułapki. W przeciwnym wypadku uzyskamy metaliczne podbarwienia. Wracając do TC90TD5. Uzyskano bardziej neutralne brzmienie o jeszcze mniejszej skłonności do wyostrzeń. W paśmie do 20kHz zniknął pik sięgający 6dB. Można je było spotkać w drugiej generacji Elektr. T90Ti02 to starszy głośnik tego typu. Podobny do Tc90Tdx. Jednak bez korektora fazy i z zawieszeniem tekstylnym. Od Tc90Tdx stosowano piankowy pierścień zamiast zawieszenia które generowało więcej zniekształceń niż sama membrana.

TC90TD5 uważam za bardzo udany głośnik. Dla sztywnych membran podparcie cewką o mniejszej średnicy wydaje się być lepszym pomysłem niż konwencjonalny układ. Jednak w tym głośniku mamy cewkę tylko 20mm. Głośnik ten dobrze sprawdza się w układach dwudrożnych z niskim cięciem , jaki w 3 drożnych ,gdzie wchodzi on dopiero wyżej. Do współpracy z nim wskazane są jednak głośniki o krótkim czasie reakcji na transjenty. Używam go w połączeniu z głośnikiem średniotonowym kopółkowym tekstylnym o średnicy membrany 50mm WHD. Sądzę że zmiana membran tioxidowych na berylowe to krok w dobrym kierunku, jednak już starsza technologia postawiła bardzo wysoko poprzeczkę. Dlatego dalsza ewolucja nie przyniosła już zbyt dużej poprawy.

Jak dla mnie dyskusje o wyższości kopułek metalowych nad tekstylnymi , przypominaja dyskusje na temat wyższości świat Bożego narodzenia nad świętami Wielkanocnymi. Jedne i drugie bywają lepsze i gorsze. Jeszcze więcej zależy od ich właściwej aplikacji. Na Vifie XT uzyskiwałem bardzo dobre rezultaty przy filtrach pierwszego rzędu i nisko położonej częstotliwości podziału ~2kHz. Głośniki pierścieniowe są do tego stworzone. Jednak dla uzyskania prawidłowej barwy była konieczna ekualizacja tego głośnika ( korekta z poziomu zwrotnicy ), w przeciwnym wypadku brzmi faktycznie zbyt ciemno. Seas 27TBC/G to również bardzo interesujący głośnik. Nikt tu nie wspomniał że jego membrana wg deklaracji producenta to stop aluminiowo-magnezowy. Ma ona łączyć zalety właśnie ognia z wodą. Dość spora membrana metalowa 27mm podparta karkasem 25mm ,na szerokim zawieszeniu. Czasem wspominano ze tekstylnym innym razem ze polimerowym. To tworzy głośnik kopułkowo pierścieniowy. Głosik ten wymaga jednak dobrego stłumienia dolnego rezonansu mechanicznego układu drgającego. W przeciwnym wypadku szczególni głosy ludzkie są podbarwiane metalicznie. Oba te głośniki są świetne do niskich częstotliwości podziału i nie przesadnie głośnego grania nimi wtedy. Jako głośniki do układów trójdrożnych ciętych wyżej , można znaleźć inne które będą lepsze lub przynajmniej nie gorsze. Oba te głośniki nie mają najlepszych charakterystyk kierunkowych i ich dobrymi stronami jest ich niższy zakres pasma.

Truizmem będzie przypominanie że najważniejsza jest prawidłowa aplikacja głośnika. Trudno jest porównywać 2 głośniki z których jeden jest bardzo prosty w aplikacji a drugi ma większy potencjał. Jednak wymaga korekcji i dodatkowych filtrów żeby zagrał w pełni dobrze. Ten o prostej aplikacji może nic nie zyskać lub tylko stracić na kombinacjach z filtrami o sporym stopniu złożoności.

Wcześniej w tym temacie wspominano o podejściach do sprawy czysto pomiarowym i czysto odsłuchowym. Moim zdaniem najlepiej jest połączyć oba te poglądy. Głośnik o niskich zniekształceniach harmonicznych może być przetłumiony. Czasem tym którzy tylko słuchają wybierają głośniki o wyraźnych zniekształceniach, nazywając je efektem wow lub aha. Takie pierwsze wrażenie zwykle działa jak chwilowe zauroczenie i po jakimś czasie męczy. Pozostaje właściwy i optymalny balans niskich zniekształceń i nie pochłaniania planktonu dźwiękowego.

Pozostaje jeszcze kwestia pomiarów. Jedne głośniki mają relatywnie niskie zniekształcenie przy sporej mocy a inne najlepiej zachowują się przy niskim ich obciążeniu. Trudno jest w ten sposób obiektywnie cokolwiek porównywać. 1W mocy dla głośnika wysokotonowego grającego w domu to sporo. Dlatego głośniki wstęgowe często dobrze wypadają na tle głośników wysokotonowych kopułkowych w własnych testach ich producentów. W niezależnych testach bywa jednak inaczej. Tu pierścieniowe głośniki tekstylne zachowują się dość podobnie do wstęg , które z kolei bywają wykonywane w różnych technologiach i również są często nie porównywalne pomiędzy sobą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MobyDick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie coś dorzucę od siebie na temat tioksidowych Focali.

Bardzo fajna zwięzła analiza. Dzięki.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem caly powyzszy post MobyDick'a dwukrotnie i tak na prawde nie dowiedzialem sie nic nowego o tym glosniku focala, co bym nie "wyczytal" ze specyfikacji producenta...

Jedyne co moge wywnioskowac, to male odniesienie do wielokrotnie tanszych glosnikow jak seas 27 czy vifa xt... Czy mam zatem rozumiec, ze to ta sama klasa brzmienia za duzo wieksza kase?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.