Skocz do zawartości
IGNORED

Topowy głośnik wysokotonowy.


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak dla mnie to słyszałem wyraźnie aluminium w maxx'ch wilsona i niezbyt mi się to podobało - ogólnie z metalu to najbardziej podoba mi się beryl chociaż jest taki jakiś dziwnie "martwy" - ale to chyba nie o tym temat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez palton
Usunięcie części nie związanej z tematem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Ale na swoją cenę ten głośnik jest naprawdę przyzwoity tylko że znam kilka głośników w tej cenie które mi bardziej odpowiadają.

Między innymi Vifa XT25 czy SB Acoustic SB29 albo Wavecor TW30.

Oczywiście pod pewnymi względami każdy z tych głośników będą w jakiś sposób gorsze od tego Seasa a pod pewnymi względami lepsze ale jedno mają wspólne a mianowicie mają o wiele bardziej neutralna barwę niż ten Seas.

Mam kolumny na Vifie XT, na innej wersji XT, ma kolumny mój brat. Niestety, od Seasa dzieli ją sporo, szczególnie w kwestii rozdzielczości. Vifa uśrednia, a więc oszukuje, pomaga ominąć ostrości, które przecież w świecie istnieją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolumny na Vifie XT, na innej wersji XT, ma kolumny mój brat. Niestety, od Seasa dzieli ją sporo, szczególnie w kwestii rozdzielczości. Vifa uśrednia, a więc oszukuje, pomaga ominąć ostrości, które przecież w świecie istnieją.

W ciągu lat Vifa była coraz gorszej jakości. Zdarzyło mi się rozebrać jeden z modeli który miałem i porównywałem ją ze zdjęciami w Internecie. Jedna z różnic była taka że jeden głośnik miał dwa miedziane pierścienie w napędzie a drugi tylko jeden. Pierwsze modele które wyszły na rynek miały większy magnes i wyższą szczelinę. Niestety później Scan Speak wypuścił pierścieniowego Revelatora i trzeba było XT25 popsuć żeby się w ogóle ten Revelator sprzedawał. Zmniejszono magnes i zmniejszono wychylenie liniowe. Mam też w domu małą XT25 z neodymowym magnesem bez komory i ta ma zupełnie inny materiał kopułki niż duża Vifa.

Ta mała jest powleczona zupełnie czym innym. Dlatego trudno porównywać.

 

Podejrzewam że z powodu braku komory powleczono ja czym innym żeby obniżyć rezonans. W dużej Vifie pierścienie są prawie przeźroczyste tak że pod światło widać co jest pod spodem a w tej małej już nie.

 

A skoro temat został odnowiony to mam pytanie do ludzi którzy mają ewentualnie mieli okazję dłużej posłuchać berylowego Scan Speaka. Pytanie brzmi: Czy warto?

1400zł za glośnik to dużo ale uwzględniając to że porządne kolumny mogą kosztować powyżej 10 tysięcy to znowu nie aż tak dużo.

Niestety nie mam możliwości tego głośnika posłuchać a od dłuższego czasu mnie "swędzi" żeby ten głośnik kupić. Jednak przy tej cenie kupowanie w ciemno to duże ryzyko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KrzysiekA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

W dużej Vifie pierścienie są prawie przeźroczyste tak że pod światło widać co jest pod spodem a w tej małej już nie.

 

Dokładnie. Mam XT25 z pierwszej serii produkcyjnej, kupiłem jak tylko weszła na rynek. To jest bardzo dobry głośnik, potem było wyraźnie gorzej. Kupiłem małe XT z myślą użycia ich w aucie i też przy tej okazji szukałem w necie "rozbieranych" zdjęć i jest tak, jak piszesz.

 

Pytanie brzmi: Czy warto?

 

Odpowiedź brzmi: nie warto. Nie napiszę tutaj kto i jak sprawdzał, bo prosili, żeby tego nie robić, ale jeśli chcesz, to napisz do mnie PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź brzmi: nie warto. Nie napiszę tutaj kto i jak sprawdzał, bo prosili, żeby tego nie robić, ale jeśli chcesz, to napisz do mnie PW.

No to już nie wiem co kupić. Chciałbym coś lepszego ale wszystko co próbowałem do tej pory gra inaczej ale nie można jednoznacznie powiedzieć że lepiej. Ja z chęcią bym kupił coś o czym można powiedzieć że lepiej już się nie da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

Znasz innych producentów oprócz Seasa? Dostajesz dolę za ich promowanie? Charakterystyk kierunkowych tego głośnika nie można skomentować inaczej, jak słowem FATALNE. Należy dodać słabą efektywność, dziwaczny wygląd, wąskie pasmo przenoszenia, dużą masę drgającą.

Edytowane przez Father_PiO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zamiast tego Seasa bralbym w ciemno Beyme TPL-150/H, przy cenie tego Seasa to okazja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez meloV8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z chęcią bym kupił coś o czym można powiedzieć że lepiej już się nie da.

Już kiedyś sugerowałem domowe AMT Mundorfa. Może warto się nimi zainteresować ? Niestety też drogie dlatego nie próbowałem tej opcji. Za duże ryzyko, ale cały czas mnie męczą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten niesie małe ryzyko, że jest słaby.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Strach się pytać o cenę.

 

Chyba zamiast tego Seasa bralbym w ciemno Beyme TPL-150/H, przy cenie tego Seasa to okazja.

Nad tą opcją też się zastanawiałem. Ale przy tych cenach kupowanie bez wcześniejszego posłuchania może doprowadzić w konsekwencji do załamania nerwowego. Ewentualnie można kupować na Ebay'u i w wypadku wpadki odsprzedać z niewielką stratą. Jak się kupi nowy to przy odsprzedaży dostanę połowę ceny. Tylko że na Ebay'u jest coraz mniej dobrych głośników.

 

Już kiedyś sugerowałem domowe AMT Mundorfa. Może warto się nimi zainteresować ? Niestety też drogie dlatego nie próbowałem tej opcji. Za duże ryzyko, ale cały czas mnie męczą.

Też jest na mojej liście głośników do wypróbowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Seas 6000Usd/ parę.

 

Beyma TPL jest bardzo dobra.

Zastanawialiśmy się nad zastosowaniem jej w jednej z naszych konstrukcji.

Odpadła ze względu na ........................................zbyt wysoką efektywność.

Kolumna miała mieć ok 91-92 db i uznaliśmy, że 100db głośnik stłumiony rezystorem zagra gorzej niż dobra, dobrana parametrami kopułka bez rezystora.

Tym bardziej, że Beyma jest dobra ale wcale nie wybitna na tle innych bardzo dobrych głośników jeśli nie potrzebujemy tak wysokiej sporawności.

 

Czasami forsowanie jednego parametru na siłę nie jest najlepsze.

Myślę, że w projekcie kolumny o skuteczności zbliżonej do 100dB ten przetwornik jest wybitny.

Edytowane przez HarpiaAcoustics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAAL tweeters sa bardzo dobre ale drogie, Neopro5i tez bardzo dobry. Focal ma taki tweeter z wklesla membrana berylowa, bardzo dobry. Co prawda uszy juz mam nie pierwszej mlodosci ale tweetery o lekkich membranach (ribbons i planars) albo sztywnych i wytlumionych jak Focal odtwarzaja szczegoly wiele wyrazniej i to slychac. Ale aby jakosc glosnika poznac trzeba mu dac odpowiedni material dzwiekowy. Glosnik ma odtwarzac dzwiek a nie generowac go.

 

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neopro5i tez bardzo dobry

Kiedyś próbowałem je kupić na Ebay'u ale mnie przelicytowali.

 

Zresztą berylowego Scan Speaka też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KrzysiekA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Krzysiek, przynajmniej 6- letnia Vifa XT25 z tradycyjnym magnesem, siedzi w kolumnach, które kupiłem dla brata od jakiegoś diy-owca. Znam ten głośnik, nie jest zły, ale z seasem dla mnie nie ma startu. Porównywałem te głośniki kilka razy, zawsze Vifa wypadała matowo i ogólnie gorzej. Piszę szczerze, jaki miałbym interes, żeby kłamać? Sam przecież mam Vifę... choć mam nadzieję, że już nie długo.

 

Co myślicie o tym:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tylko błagam, nie używajmy ceny,jako wyznacznika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tylko błagam, nie używajmy ceny,jako wyznacznika.

Nie wiem czy ci się uda go kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź brzmi: nie warto. Nie napiszę tutaj kto i jak sprawdzał, bo prosili, żeby tego nie robić, ale jeśli chcesz, to napisz do mnie PW.

a co z nim nie tak ?

 

Beyme TPL-150/H,

csd stąd do moskwy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napiszę tutaj kto i jak sprawdzał, bo prosili, żeby tego nie robić

Ja myślałem, że taki user ja Ty, nie powtarza nie sprawdzonych osobiście informacji.

 

Ja słyszałem opinie, że ten beryl ma swoją manierę, ale jest warty. Nie koniecznie ceny, ale jest.

@KrzysiekA sam się nad nim zastanawia-łem-m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Widzę, że Hi-End z Stxa, nie wzbudził euforii kolegów... a jednak ta cena uwiera :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Dajcie spokój, musi być ciągle to samo? To pytanie retoryczne, nie oczekuję odpowiedzi.

 

Proszę o wpisy na temat wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się podaje kto co uważa i dlaczego,

Ale Ty nie napisałeś "kto co" i "dlaczego". Napisałeś generalnie, nie warto, na podstawie czyjeś opinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Father_PiO

A Ty jakie tweetery proponujesz w zamian za tpl i berylowego ss?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Father_PiO

A Ty jakie tweetery proponujesz w zamian za tpl i berylowego ss?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Father_PiO- TPL-150 nie miałem, ale nie wydałbym na pewno takiej kwoty na AMT.

 

Dla przypomnienia:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kolega Jancio naprawdę się postarał, tutaj podał objaśnienia do tabeli:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeszcze cytat, odnośnie Vify XT:

Dobra wiadomość dla posiadaczy vify XT25bg60. Możecie bez modyfikacji zwrotnicy (ani wycinania nawego frezu w kolumnie) zamienić ten gwizdek na scana 6600 albo SB29RDC.

Oba są znacznie lepsze niż vifa, między sobą w zasadzie równorzędne, oba to scisła czołówka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

Ale Ty nie napisałeś "kto co" i "dlaczego". Napisałeś generalnie, nie warto, na podstawie czyjeś opinii.

 

Zainteresowanemu napisałem. Napisałem też, dlaczego nie mogę podać kto co i dlaczego. Przeczytaj jeszcze raz.

 

A Ty jakie tweetery proponujesz w zamian za tpl i berylowego ss?

 

Niczego mnie proponuję.Na tym forum najlepiej brzmi wysoka cena głośnika, a nie-kretynów słyszących coś poza nią jest bardzo mało. Więc po co się produkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Hi-End z Stxa, nie wzbudził euforii kolegów... a jednak ta cena uwiera :)

Problem w tym że tego głośnika już nie można kupić. STX od miesięcy nie miał go w sprzedaży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze raz podkreślić że uważam Seasa za bardzo przyzwoity głośnik

Znam ten głośnik, nie jest zły, ale z seasem dla mnie nie ma startu. Porównywałem te głośniki kilka razy, zawsze Vifa wypadała matowo i ogólnie gorzej.

ja mam vife w wersji bg z wyższa efektywnością, w układzie dwudrożnych monitorów z peerlesem HDS-180 , gra bardzo ciemno, nie powiem,ze matowo, ale dużo ciemniej niz

pierścieniowy iluminator R3004, filtr 3 rzędu na prostej ściance bez offsetu

jeśli komus odpowiada charakter vify polecam spróbowac tego pireścieniowca ss

 

Palton jesli słuchaleś seasa w kolumnach harpii i porównywałeś ze swoja vifą, to rzeczywiście róznica mogła być znaczna, bo co jak co ale aplikację tej wysokotonówki maja bardzo dobrze opanowaną, chociaz z opisu arczi87 charakterystyka dźwieku oryginału, który slyszalem z diy troche sie rózni

 

szkoda,że od harpii nie można sie nic dowiedzieć na temat berylowego scana bo "jest poza naszymi zainteresowaniami" nie jest dla mnie merytoryczna

 

ale wracajac do vify u mnie najlepiej grała cięta drugim rzędem ok 2,5khz i dźwiek zdecydowanie lepszy był z 18wu/4 niz z hds 180

przy cieciu tej vify pierwszym rzędem , dla mnie porażka.

 

 

w wielu aspektach ss R3004 iluminator jest lepszy od pirścieniowej vify

brzmnienie na jasniejsze więcej separacji oddechu i znakomicie rysuje scene dźwiekową ale , moim zdaniem nadaje sie tylko do dwóch dróg i cięcia trzecim rzędem ze względu na niska wytrzymałość, oraz ma tę wadę ,że jest dość mocno kierunkowy

 

piszę o wadach subiektywnych, dlatego proszę nie brać tego za pewnik i sprawdzac samemu

a moje zalożenia dla wysokotonówki to idealne odtwarzanie wokalu, mozliwość ciecia pierwszym rzedem gdzies w okolicach 2-3 khz lub ewentualnie drugim rzędem

 

pod takie wymagania r3004 okazał sie za słaby

 

jak widac nie mam obiekcji przed porównywaniem głosników z rożnych półek cenowych

interesuja mnie cechy glosnika a nie jego cena:)

berylowego ss nie słyszałem jeszcze , a czytałem ,ze do wokalu jest wybitny, dlatego mnie interesuje co o nim sądzicie, a może zrobimy duże zamowienie i kupimy za 50%

czy wtedy bedzie wart swej ceny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak w ogóle to pisząc berylowy scan mam na myśli berylowego rewelatora 8 omowego D2908/714000

 

nie wiem czy jest mozliwy aż taki rabat ale myślałem nad taka opcją:) wlasnie większej ilości

 

Jak jest to możliwe?!

 

ha ha ha a ile par weżmiesz? tylko nie pisz ,że jedną :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jakby pasował to wydałbym tyle ile kosztuje w sklepie. No ale po komentarzach w tym wątku jeszcze bardziej jestem przekonany że najpierw trzeba posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.