Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze mam pytanie czy zmiana z h70 na h100 poprawi mi przestrzennych oraz głębię czy lepiej sprzedać f160 a kwotę jaka chciałbym ewentualnie wyłożyć na kolumny to max 5 tys i mówię o używkach

 

Akustyke mam raczej niezla mam zrobione pierwsze odbicia pułapki pasowe ogólnie jest dobrze

 

Ewentualnie może źródło bo nie ma co się czarować jest słabe pomimo modu to tylko dacmagic 100 i może on jest powodem braku przestrzennosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

U mnie h70 gra z trudnymi niby atc scm 11 i jest pełna kontrola, pewnie z h 200 byłoby lepiej a z h360 jeszcze lepiej ale i tak uważam że bardzo duże znaczenie ma akustyka do której należy się naprawdę porządnie przyłożyć.

 

A już na pewno do długiej nierzadko zabawy z ustawieniem głośników...

http://blueaudio.pl/poprawnie-ustawic-kolumny-glosnikowe-pm-16.html

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A już na pewno do długiej nierzadko zabawy z ustawieniem głośników...

http://blueaudio.pl/poprawnie-ustawic-kolumny-glosnikowe-pm-16.html

Właściwie powyższy link należałoby wstawiać w każdym temacie po kilka razy a już napewno pod tematami jakie kable itd itp.

Niestety wiele osób mieszka w tym samym pokoju co słucha z tąd trzeba leczyć pewne sprawy akustyczne sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest gorszy, pytanie wynika stąd, że posiadam H160 z polskiej dystrybucji i chcę kupić H360 także z polskiej dystrybucji oba jeszcze na gwarancji. Sprzęty z Norwegii nie uprawniają do reklamacji w Polsce, ot taki szczegół. Sam posiadam cdp4 kupiony w Norwegii, kupiłem go taniej ze świadomością braku gwarancji w Polsce

Edytowane przez Vikingman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odwiedził mnie forumowy kolega Jacek, wraz z rodziną. Bardzo miło było Was gościć :) Udało nam się nawet chwilę posłuchać muzyki, zanim dzieciaki wpadły do audio-jaskini ;D Już umówiliśmy się na kolejne dłuższe odsłuchy i norweskie Audio Show. Dla mnie będzie to cenna lekcja, bo Jacek jest duuużo dalej na tej audiofilskiej drodze niż ja i Jego wiedza i doświadczenie będą mi bardzo pomocne w zbudowaniu lepszego systemu. Poza tym zima jest już bliżej niż dalej, a nie ma zbyt wiele rzeczy lepszych od muzyki przy zacnym trunku w mroźne zimowe wieczory ;)

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już się nie mogę doczekać znów posłuchania Canto Grand u Ciebie i tego Norweskiego Audio Schow liczę na imprezę bardziej spokojną i mniej ale konkretniej i może posłuchamy na niej premierowego H590 . A syn po odwiedzinach u was koniecznie chce mieć Norweskiego kota więc pewnie będziemy mieć dwa sierściuchy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już się nie mogę doczekać znów posłuchania Canto Grand u Ciebie i tego Norweskiego Audio Schow liczę na imprezę bardziej spokojną i mniej ale konkretniej i może posłuchamy na niej premierowego H590 . A syn po odwiedzinach u was koniecznie chce mieć Norweskiego kota więc pewnie będziemy mieć dwa sierściuchy :)

 

Mnie te maleństwa ciągle zaskakują, do tego czar lampy robi swoje :) Też jestem ciekaw sygnatury brzmienia H590, chociaż jest totalnie poza moim zasięgiem finansowym :/ Mam nadzieję że w tym roku uda się na spokojnie posłuchać w pokoju Hegla, bo w zeszłym trafiłem chyba na godziny szczytu i ledwo się dopchałem. Mieli wszystkie nowe modele, ale chaos był taki, że trudno mi było wysnuć jakieś konstruktywne wnioski... Ależ będzie uczta cały weekend :)

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniasz, granie referencyjnego systemu Hegla, mnie uwiodło:) Liczę, że w tym roku znów posłucham.

Szczerze mówiąc to AS w Norwegii jest ułamkiem tego w Polsce i bardzo mnie zdziwiło że nie było Abrahamsena i Electrocompanieta, na co najbardziej liczyłem. Hegla wystawił Soundgarden (który jest jego dystrybutorem w Norwegii) w jakimś miniaturowym kompletnie nieustawnym pokoju, tłok był taki w środku, że nawet nie jestem pewien co grało :D Dałem więc sobie szybko spokój. Była to najgorzej przygotowana prezentacja całego AS. Mam nadzieję ze w tym roku się zrehabilitują bo jak nie to wyrzeźbię im taką laurkę że się spalą ze wstydu ;) i pójdę posłuchać do sklepu...

Było kilka ogromnych kosmicznie drogich systemów urywających d..., ale ja skupiłem się na tych dla zwykłego śmiertelnika bardzo sympatycznie wspominam prezentację Buchardt-a z Atollem i Zu Audio, był też polski Pylon z lampą Line Magnetic bodajże...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale grasz z youtuba?

 

Ja czasem gram z YT jak nie mogę odnaleźć danego utworu w Tidalu, np tego:

 

Tomas Ornberg - Black Beauty

https://www.youtube.com/watch?v=ZN7I4vqbMAI&t=85s

 

Powiem szczerze, że naprawdę przyjemnie się słucha i z satysfakcją mimo, że nie jest to pierwsza jakość.

Do tego dążyłem długi czas, aby nie tylko dobre realizacje grały w moim pokoju, ale także te słabsze.

 

Dzisiaj odwiedził mnie forumowy kolega Jacek, wraz z rodziną. Bardzo miło było Was gościć :) Udało nam się nawet chwilę posłuchać muzyki, zanim dzieciaki wpadły do audio-jaskini ;D Już umówiliśmy się na kolejne dłuższe odsłuchy i norweskie Audio Show. Dla mnie będzie to cenna lekcja, bo Jacek jest duuużo dalej na tej audiofilskiej drodze niż ja i Jego wiedza i doświadczenie będą mi bardzo pomocne w zbudowaniu lepszego systemu. Poza tym zima jest już bliżej niż dalej, a nie ma zbyt wiele rzeczy lepszych od muzyki przy zacnym trunku w mroźne zimowe wieczory ;)

 

Fajnie chłopaki, że takie spotkania mają miejsce. Naprawdę podziwiam i szanuję ludzi którzy potrafią dzielić się swoimi pasjami z innymi, bez żadnej napinki itp.

 

....nawet troszkę wam zazdroszczę, gdyż w mojej okolicy nie ma takiego wariata jak ja, choć ostatnio dostałem cynk i może się taki znajdzie niebawem :)

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązkowa pozycja do zagrania na Heglu :)

 

northern-lights-b-iext50069131.jpg

 

jest wersja Hi-res 192/24 i brzmi bardzo dobrze. Ciekawe jest to, że kiedyś taka muzyka mnie odrzucała a teraz siedzę jak wryty i sam się sobie dziwię. Hegel zmienia człowieka :)

 

Co do samej okładki to tło dosłownie powala.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała Norwegia to takie okładki

 

Jak system zachwyca to i granie na grzebieniu oraz gatunków dalekich niby naszemu sercu pięknie się słucha i zachwyca dźwiękami :-)

Też prawda zaczyna się słuchać właśnie dźwięków oprócz samej muzyki .

post-5152-0-17313700-1537302103_thumb.jpg

post-5152-0-68153200-1537302164_thumb.jpg

post-5152-0-34707300-1537302218_thumb.jpg

post-5152-0-64620000-1537303189_thumb.jpg

post-5152-0-98289300-1537303205_thumb.jpg

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania H160, gdyby ktoś myślał o zakupie. Zakupiony w styczniu 2017 roku, pełen komplet,perfekcyjny wygląd oraz dowód zakupu

 

Czemu zmiana i co zamierzasz kupić sam posiadam h160 z jakimi paczka i grasz? Też miałem zamiar ale jak na razie zostaje znowu mnie mile zaskoczył po wymianie kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.