Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie sie opis podoba. To coś jak dla mnie. Podłączam kolumny i gra ;) Żadnych dodatkowych klamotow i kabli, minimalizm na maxa to lubie :)

Chetnie bym go sprawdził w mojej jaskini. Wszystko było by jasne. Bo to porownanie do H190 to mam nadzieje ze do funkcjonalnosci bylo...

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale z drugiej strony za 45tys pln dostajesz trzy skomponowane ze soba urządzenia wysokiej klasy i jak sobie odliczysz te wszystkie kabelki to juz nie ma dramatu. Trochę za świeży temat żeby wyrokowac. Czekam na recenzję Jacka :)

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale z drugiej strony za 45tys pln dostajesz trzy skomponowane ze soba urządzenia wysokiej klasy i jak sobie odliczysz te wszystkie kabelki to juz nie ma dramatu. Trochę za świeży temat żeby wyrokowac. Czekam na recenzję Jacka :)

No w bezposrednim przeliczeniu to 45k na nasze ,ale cena u nas bedzie spokojnie powyzej 50k.

Drogi skurczybyk,ale moze faktycznie powali na kolana :)

Jak poszli w kierunku brzmienia Rosta to raczej to bedzie granie szczuple ,rysowane cienka kreska.

 

Sorki ze bez polskich znakow ,ale pisze z norweskiego statku :)

Edytowane przez malvern1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem poemat tego recenzenta na temat deski (takiej drewnianej) do podkładania pod listwy zasilajace tudzież jakies inne ustrojstwa. Koszt takiej deski był ponad 10tyś pln! Wiec z tej perspektywy cena H590 to prawdziwa okazja no chyba że Ci statek przecieka i wolisz 4 deski ;)

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

freju nie wiem czy znasz Lunatic Soul? Solowy projekt Mariusza Dudy z Riverside. Polecam Ci wieczorem odsłuch w samotności. Zacznij od pierwszej, czyli czarna, biała a potem reszta. Melancholijna i zaczarowana muzyka. Zresztą sam Riverside jest mega. Taka ciekawostka to zespół, który moim zdaniem bardziej był znany za granicą, niż u nas. Pamiętam w 2003 roku na lotnisku w Amsterdamie kolega pokazał mi ich płytę. W Polsce w sklepach z płytami jej nie widziałem, fakt sklepy z płytami w Szczecinie w tamtym czasie znałem chyba dwa. Mowa o płycie "Out Of Myself" i tak się zaczęła moja przygoda z Riverside...

znam znam to taki jak by poczatęk z rock prgresiv miałem , świetna muza zakochany długo byłem w dream theater :)

 

Hehe @freju zdecydowanie nam tu brakowało Twojego entuzjazmu :)

Muza rzeczywiście świetna, klimatyczna. Posluchaj VooVoo "7" tylko to trochę slow motion, trzeba mieć nastrój.

Mnie ciekawi jak wypadnie hd25 vs diy po wyczyszczeniu usb, bo temu drugiemu też to powinno pomóc.

Masz moją banie zorromto czuje to he

hd25 nie wypadnie po usb nawet nie wiem czy jest sens to próbować :) po prostu juz to wiem :))

 

Testował ktoś z was AC iPurifier?

właśnie tez chciałem to liznąć ale powiedzieli mi że szkoda czasu na półśrodki i cza uderzać w igalvanic :) Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek będę w Bergen i z ciekawości odwiedzę Soundgarden i posłucham

Nie spiesz się za bardzo z tym odsłuchem, bo jak dobrze nie wygrzany to kompletna klapa będzie. Poczekaj z miesiąc.

Jak wchodziła 190ka to po paru dniach pojawiała się w necie za pół ceny i nie wierzę że była to w pełni świadoma decyzja.

Ja na 160kę miesiąc czekałem aż dojrzeje, potem jeszcze 2 czekałem aż coś się wydarzy i wtedy sprzedałem ;D

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spiesz się za bardzo z tym odsłuchem, bo jak dobrze nie wygrzany to kompletna klapa będzie. Poczekaj z miesiąc.

Jak wchodziła 190ka to po paru dniach pojawiała się w necie za pół ceny i nie wierzę że była to w pełni świadoma decyzja.

najgorsze jest to że dwa tygodnie na testy i wygrzanie nie wystarcza ,moim zdaniem nawet miesiąc jest mało żeby dobrze sie zapoznać ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klubowicze, mam pytanie odnośnie H300. Czy ten model z europejskiej dystrybucji i z Norwegi różnią się czymś? Coś słyszałem o różnicach w przednim panelu ale nie mam pojęcia o co dokładniej chodzi. Na coś konkretnego zwrócić uwagę kupując ten model z drugiej ręki? z góry dzięki za pomoc, na dniach chciałbym stać się posiadaczem tego sprzętu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś okazję być na Norweskim Audio schow w Horten szkoda że bez Zorro , towarzyszyli mi 2 przyjaciele . Oczywiście miałem okazję posłuchać pełnej prezentacji H 590 wraz z Dynauadio Confidence 20 , nawet dwukrotnie :) .

 

Prezentacje polegały na puszczaniu 7 utworów każdy z innego gatunku muzycznego . Klasyka , Bas elektroniczny , Jazz , pop , wokalistyka itd . Łatwo się domyśleć że prezentacja miała pokazać uniwersalność i wszechstronność .

 

No cóż ja skwituję to krótko tego się spodziewałem Hegel zagrał jak ...... Hegel .

 

Ten dzwięk jest kompletny i moim zdaniem nie da się nic poprawić , to jest ideał , można jedynie modyfikować delikatnie niuanse pod konkretne oczekiwania i uszy .Przy czym ta integra zagrała z rozmachem zastrzeżonym dotychczas dla końcówek Hegla .

 

Więcej o dźwięku powiedział mój brat cioteczny lat 24 : każdy sprzęt gra inaczej lampa zaokrągla , tuby są dynamiczne , Aten Hegel gra najbardziej neutralne nic nie koloruje to brzmi tak jak na żywo i każdy dzwięk jest jakby odseparowany ale spójny z muzyką płynny a na tubach to jest porozrywane takie oddzielne . Separacja , scena i neutralność i swoboda .

Rozmawiałem z przedstawicielami Hegla i Dynaudio sporo ludzi daje im zwrotnie informacje że Hegel wypełnił pewną lukę na rynku dał dźwięk niby po chłodnej stronie niby precyzyjny i odseparowany ale przy tym płynny i barwny . Oczywiście nie omieszkałem im napomnieć że sam jestem fanatykiem ich prezentacji dzwięku i również potwierdzili że bardzo wielu ich klientów kończy na poszukiwaniu nie zważając na przedziały kwotowe bardzo często jest to koniec drogi w audio .

Niestety dlatego też uważam że raczej będą czekały nas już tylko podwyżki cen ich modeli H590 kosztuje 95 000 Koron Norweskich ok 42 000 zł , dodawanie streamerów itp . Ale dźwięku już poprawić się nie da .

Ogólnie Norweskie AS różni się tym samym co nasze kraje jest spokojniej poziom prezentacji jest zrównoważony częściej nawet cichy . Nikt nie zabija na siłę poziomem dźwięku .

A teraz wybaczcie Panowie więcej o AS NORGE jutro bo dziś mecz Siatkówki a jako że czynnie gram w nią od 30 lat to muszę obejrzeć finał Polska - Brazylia .

 

,

post-5152-0-56860300-1538334657_thumb.jpg

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś okazję być na Norweskim Audio schow w Horten szkoda że bez Zorro , towarzyszyli mi 2 przyjaciele . Oczywiście miałem okazję posłuchać pełnej prezentacji H 590 wraz z Dynauadio Confidence 20 , nawet dwukrotnie :) .

 

Prezentacje polegały na puszczaniu 7 utworów każdy z innego gatunku muzycznego . Klasyka , Bas elektroniczny , Jazz , pop , wokalistyka itd . Łatwo się domyśleć że prezentacja miała pokazać uniwersalność i wszechstronność .

 

No cóż ja skwituję to krótko tego się spodziewałem Hegel zagrał jak ...... Hegel .

 

Ten dzwięk jest kompletny i moim zdaniem nie da się nic poprawić , to jest ideał , można jedynie modyfikować delikatnie niuanse pod konkretne oczekiwania i uszy .Przy czym ta integra zagrała z rozmachem zastrzeżonym dotychczas dla końcówek Hegla .

 

Więcej o dźwięku powiedział mój brat cioteczny lat 24 : każdy sprzęt gra inaczej lampa zaokrągla , tuby są dynamiczne , Aten Hegel gra najbardziej neutralne nic nie koloruje to brzmi tak jak na żywo i każdy dzwięk jest jakby odseparowany ale spójny z muzyką płynny a na tubach to jest porozrywane takie oddzielne . Separacja , scena i neutralność i swoboda .

Rozmawiałem z przedstawicielami Hegla i Dynaudio sporo ludzi daje im zwrotnie informacje że Hegel wypełnił pewną lukę na rynku dał dźwięk niby po chłodnej stronie niby precyzyjny i odseparowany ale przy tym płynny i barwny . Oczywiście nie omieszkałem im napomnieć że sam jestem fanatykiem ich prezentacji dzwięku i również potwierdzili że bardzo wielu ich klientów kończy na poszukiwaniu nie zważając na przedziały kwotowe bardzo często jest to koniec drogi w audio .

Niestety dlatego też uważam że raczej będą czekały nas już tylko podwyżki cen ich modeli H590 kosztuje 95 000 Koron Norweskich ok 42 000 zł , dodawanie streamerów itp . Ale dźwięku już poprawić się nie da .

Ogólnie Norweskie AS różni się tym samym co nasze kraje jest spokojniej poziom prezentacji jest zrównoważony częściej nawet cichy . Nikt nie zabija na siłę poziomem dźwięku .

A teraz wybaczcie Panowie więcej o AS NORGE jutro bo dziś mecz Siatkówki a jako że czynnie gram w nią od 30 lat to muszę obejrzeć finał Polska - Brazylia .

 

,

No ty jacm to jesteś champion naprawdę ,kurde tylko ile sie uda wyrwać od ciebie hee

 

No ty jacm to jesteś champion naprawdę ,kurde tylko ile sie uda wyrwać od ciebie hee

O wiedze mi chodzi myśle że to oczywiste :))

 

jacm ty sie bawisz w ogóle w granie z plików ?

 

To ja tak, pewnie wielu już słyszało składanki z tego kanału. Ładnie mi to gra:-)

https://www.youtube.com/watch?v=uN3g8tEJZJs

nie działa to ?

 

No ty jacm to jesteś champion naprawdę ,kurde tylko ile sie uda wyrwać od ciebie hee

 

O wiedze mi chodzi myśle że to oczywiste :))

 

jacm ty sie bawisz w ogóle w granie z plików ?

 

 

Pytanko ogólne wczoraj była jakas inna szata graficzna tak bo było na niebiesko?

 

No ty jacm to jesteś champion naprawdę ,kurde tylko ile sie uda wyrwać od ciebie hee

 

O wiedze mi chodzi myśle że to oczywiste :))

 

jacm ty sie bawisz w ogóle w granie z plików ?

 

nie działa to ?

 

 

 

Pytanko ogólne wczoraj była jakas inna szata graficzna tak bo było na niebiesko?

w ogóle działa to wam poprawnie ? bo mi wbija posty np pod ten link edycja nie możliwa praktycznie

 

No ty jacm to jesteś champion naprawdę ,kurde tylko ile sie uda wyrwać od ciebie hee

 

O wiedze mi chodzi myśle że to oczywiste :))

 

jacm ty sie bawisz w ogóle w granie z plików ?

 

nie działa to ?

 

 

 

Pytanko ogólne wczoraj była jakas inna szata graficzna tak bo było na niebiesko?

 

w ogóle działa to wam poprawnie ? bo mi wbija posty np pod ten link edycja nie możliwa praktycznie

link z muzyką działa to muzyka testowa mam takie ze trzy to nic fajnego owszem można szybko graty sprawdzić , ale życie mi mówi że można to obejść :) Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać Hegel miał już swoje 5 minut.

 

....nie to nie o to chodzi. Smutno mi, że mnie nie stać.

Jacm pogłębił mój smutek jeszcze bardziej :)

 

Testował ktoś z was AC iPurifier?

 

Jeżeli chodzi ci o iFi iPurifier 2 to polecam.

Przy neutralnym torze sprawdza się naprawdę dobrze.

 

Pytanko ogólne wczoraj była jakas inna szata graficzna tak bo było na niebiesko?

 

Tak była, ale to chwilowo i albo był to standardowy szablon strony albo administratorzy testują nową szatę dla całego forum.

 

To ja tak, pewnie wielu już słyszało składanki z tego kanału. Ładnie mi to gra:-)

 

Znam to, efekciarski kawałek, szczególnie przy samym starcie ;)

Kiedyś mój kolega mi to odpalił, ale wyszło, że jego bas jest słaby.

Potęga uderzeń była, ale to był bardziej mało kontrolowany i zmulony huk niż dźwięk dużych bębnów.

Barwa nie była oddana wcale.

 

No ty jacm to jesteś champion naprawdę ,kurde tylko ile sie uda wyrwać od ciebie hee

O wiedze mi chodzi myśle że to oczywiste :))

 

o to to :)

 

Pokazy H590:

 

https://www.youtube.com/watch?v=BTusumhy3ts

 

https://www.youtube.com/watch?v=BjU0nnBDlDI

 

https://www.youtube.com/watch?v=r5PeGuKBYQw

 

https://www.youtube.com/watch?v=hhsS7cuzH1w

 

BESTIA :)

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super , ale tak na szybko wam coś powiem mam jescze dwa jiterbug z audiqesta i wpiąłem to przed idefendera dzisiaj bo przyszedł jeden z audio klanu po serwisie bo się spalił i jest wyrazne przygaszenie góry traci to życie :) w sensie moja pani AMJ po prostu straciła blask

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test prawidłowo opisuje tak gra H 590 . Od siebie bym dodał że ten model to taki instrument który łączy mixer inżyniera dzwięku bo daje wgląd w nagranie jak podczas realizacji w studiu a przy tym gra każdy rodzaj muzyki wynosząc nawet zwykłe nagrania na wyżyny Hi-end . Ten model należy porównywać z topowymi dzielonkami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że H590 robi trochę krzywdę a to dlatego .

Wchodząc na wczorajsze targi pierwszy zestaw z lampą zagrał bajecznie słuchaliśmy i rozmawialiśmy że tak powinien grać sprzęt , potem kolejne pokoje tutaj znakomite wokale barwa np Harberth , scena w Pm Audio i dynamika oraz plankton muzyczny i najdrobniejsze niuanse pokazane na tubach Nordic Sound Design , Anthem z Paradigm w sali ok 100 m 2 grał jak z bajki koncert na żywo ale taki Audiofilski. Grało to przepięknie .

I jakoś tak się złożyło że do Hegla zawitaliśmy na końcu . I potem z powrotem jeszcze raz po wcześniejszych pokojach i jakoś czar prysł dletego poszliśmy jeszcze raz posłuchać H590 i ponownie wróciliśmy porównać już tylko z najlepszymi pokojami .

Wiadomo Hegel to mój dźwięk jestem więc nieobiektywny ale kuzyn powiedział krótko kurcze teraz jak się tak porówna to tych inne już nie robią takiego wrażenia .

 

Mało tego większość sprzetu oczywiście jak i w Polsce była prezentowana na audiofilskich plumkaniach , w zasadzie tylko kilka zestawień nie bało się grać każdej dowolnej muzyki . I dopiero na audiofilskich nagraniach próbowały się zbliżać do H590 w reszcie nagrań to była przepaść i miazga .

 

Jacm a dasz sie namówic na wymiane :)) tak na tydzień dwa wyśle ci co chcesz diy amanero albo hd25 ?

 

Choć wolał bym zebyś posłuchał tego amanero :))

 

Freju ale ja w plikach to siedzę od lutego nawet nie bardzo wiem co wy piszecie z Cezarem :)

Kupiłem tego Eximusa bo lata po USB bajecznie przez moment miałem HD 25 nie swój i faktycznie po USB grał jak nie Hegel jak by był zepsuty a przecież wiadomo Hegel to Hegel firmowy szlif dźwięku musi być .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super , ale tak na szybko wam coś powiem mam jescze dwa jiterbug z audiqesta i wpiąłem to przed idefendera dzisiaj bo przyszedł jeden z audio klanu po serwisie bo się spalił i jest wyrazne przygaszenie góry traci to życie :) w sensie moja pani AMJ po prostu straciła blask

 

Dokładnie tak freju, miałem go w torze kiedyś. Przesuwa balans w dół i w sumie to komuś może podpasuje, ale dla mnie odpadł z tego względu że spowolnił dźwięk w zamian dając trochę ciepełka które jak wiemy podnosi tzw muzykalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak freju, miałem go w torze kiedyś. Przesuwa balans w dół i w sumie to komuś może podpasuje, ale dla mnie odpadł z tego względu że spowolnił dźwięk w zamian dając trochę ciepełka które jak wiemy podnosi tzw muzykalność.

I znowu Cezar jesteśmy dalej :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie, czy można H80 zmusić , żeby pracował jako czysta końcówka mocy ? Ktoś gdzieś pisał o jakiej zworce?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

Użytkownik KHT2 dnia 16.10.2017 - 20:47 napisał

Znalazłem taki wpis kolegi FIRMA "juz sobie zmienilem;d- jest zworka z podpisem HT naprzeciwko kanalu lewego, wypinamy zmienaimi na inne nozki i juz- kabel z ampa pod rca AU2 i mamy pelne HT bez reg. glosnosci- teraz H80 jest panem w stosunku do H100 m.in. muzykalnoscia, wyswietlaczem itd no oprocz buuuuczacego trafo ale kto tego potrzebuje?:D"aha po przelaczeniu na wej. drugie pojawia sie na wyswietlaczu napis HT i vol ustawia sie automatycznie na stale 85:) "

Także zakładam że jest w miarę prosta sprawa i dopisuję H80 do listy, tu będzie dużo łatwiej o odsłuch a i sam model może lepiej się wkomponować w moje warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Użytkownik KHT2 dnia 16.10.2017 - 20:47 napisał

Znalazłem taki wpis kolegi FIRMA "juz sobie zmienilem;d- jest zworka z podpisem HT naprzeciwko kanalu lewego, wypinamy zmienaimi na inne nozki i juz- kabel z ampa pod rca AU2 i mamy pelne HT bez reg. glosnosci- teraz H80 jest panem w stosunku do H100 m.in. muzykalnoscia, wyswietlaczem itd no oprocz buuuuczacego trafo ale kto tego potrzebuje?:D"aha po przelaczeniu na wej. drugie pojawia sie na wyswietlaczu napis HT i vol ustawia sie automatycznie na stale 85:) "

Także zakładam że jest w miarę prosta sprawa i dopisuję H80 do listy, tu będzie dużo łatwiej o odsłuch a i sam model może lepiej się wkomponować w moje warunki.

Wielkie dzięki. Idę do garażu po imbusik :).

Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak okazja. Mnie tylko dziwi dla czego prezentację zrobili z 2 drożnymi kolumnami?? Wydaje mi się że pokój był odpowiedni na większe konstrukcje. Chcieli okazać litość dla konkurencji czy co? ;)

Też zanim zaczęło grać patrzyłem co to za misz masz ale jak zaczęło grać to wyszło na to że to drugie . Ale naprawdę to pewnie jakieś kwestie biznesowe .

 

....nie to nie o to chodzi. Smutno mi, że mnie nie stać.

Jacm pogłębił mój smutek jeszcze bardziej :)

Nie ma tragedii znając Ciebie Cezar spokojnie dopieścisz akustykę kable itd pod siebie i będziesz o przysłowiowy włos od tego Hi-endu .

 

zyli jednak okazja

Biorąc pod uwagę wyposażenie i co potrafi ten wzmacniacz to tak . Dodatkowo jest to ukłon w stronę fanów marki bo całość została zestrojona pod ich firmowe brzmienie i to słychać . Odpadają więc kłopoty kablowe , nieprzystosowanie elementów itd . Kupujesz H590 kolumny i kable głośnikowe przynosisz do domu i gra to jak systemy dzielone dopieszczane latami . A tu masz to od ręki .

 

Te zielone Tuby od Nordic Sound Design zagrały bardzo fajnie koncert koncert i jeszcze raz koncert tyle że do Tub potrzeba olbrzymiego pomieszczenia poniżej 60 metrów ten dzwięk się dusi .

Grało to z Lebenem do lampy jednak trzeba ultraszybkich Tub i wtedy to ma sens .

 

Mcintosch też grał z Tubami Avangarde Acoustic ale postawili to w pomieszczeniu wąskim i długim jak tramwaj i odbicia zabiły cały dźwięk .Ale świadomość wystawców była bo próbowali się ratować kwiatami co widać na 2 zdjęciu . Mimo to słuchali tylko najwytrwalsi fani marki na firmowych krzesełkach .

 

Nie zabrakło i Polski reprezentował nas Pylon .

 

Winyle są wszędzie :)

 

Audiencja , Król jest jeden ;)

post-5152-0-58579300-1538417774_thumb.jpg

post-5152-0-82774100-1538418012_thumb.jpg

post-5152-0-40738500-1538418237_thumb.jpg

post-5152-0-64332000-1538418440_thumb.jpg

post-5152-0-16180200-1538418554_thumb.jpg

post-5152-0-99897500-1538418652_thumb.jpg

post-5152-0-64670700-1538418780_thumb.jpg

post-5152-0-73504300-1538419118_thumb.jpg

post-5152-0-42938700-1538419134_thumb.jpg

post-5152-0-38741300-1538419150_thumb.jpg

post-5152-0-05334100-1538419169_thumb.jpg

post-5152-0-05500600-1538419181_thumb.jpg

post-5152-0-25001100-1538419192_thumb.jpg

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Test prawidłowo opisuje tak gra H 590 . Od siebie bym dodał że ten model to taki instrument który łączy mixer inżyniera dzwięku bo daje wgląd w nagranie jak podczas realizacji w studiu a przy tym gra każdy rodzaj muzyki wynosząc nawet zwykłe nagrania na wyżyny Hi-end . Ten model należy porównywać z topowymi dzielonkami .

 

Przykładowo jakie zwykłe nagranie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.