Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak to mówi moja pani nie lekaj się tylko stawiaj żagle AMJ to jest bajera która no mnie wygina :) i jest dalej i dalej :)

 

jak to mówi moja pani nie lekaj się tylko stawiaj żagle AMJ to jest bajera która no mnie wygina :) i jest dalej i dalej :)

chciałbym ją skraśc i mieć tylko dla siebie ::)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę rzeczesz . Zło dobrem zwyciężaj kapitalistyczny płatny program zwalczaj darmowym Linuxem .

 

Nie, w tym przypadku niestety darmowa jest tylko wersja trial na 30 dni. Co prawda później nadal to działa, ale przerywa utwory w trakcie losowo, ale tragedii nie ma. Pełna wersja kosztuje coś koło 1K. pln.

 

Linuks linuksowi nie równy tak samo jak windows windowsowi.

Euphony było pisane tak aby jak najmniej obciążało daną platformę a do tego wybrano oczywiście najlżejszą wersję linuxa ze wszystkich dystrybucji jakie są na rynku. Twórcy poszli jeszcze dalej i sami go zmodyfikowali tylko i wyłącznie pod kątem przetwarzania dźwięku. Mówiąc wprost to jest system dedykowany do odtwarzania tylko i wyłącznie muzyki, nic innego nie da się na nim zrobić.

 

Tutaj można zobaczyć obciążenie mojego procesora na EUPHONY podczas odtwarzania muzy z tidala:

 

image.jpg

 

To tak jakby komar trącał King Konga po uchu :)

 

E tam windows pochodzi z kraju który wymordował rdzennych mieszkańców żyjących w zgodzie z naturą , jakby im tego było mało to napada na inne kraje po świecie mówię Ci Freju to czyste zło .

 

Pełna zgoda....ale freju ma rację to dźwięku nie zmienia :)

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie coś z sieci, ciężko mi na 100% powiedzieć, musisz to obserwować a sam dojdziesz co i jak.

Co do tidala to w apce trzeba ustawiać tryb exclusive co daje apce wyższy priorytet w procesach systemowych i wyłączność na używane danego urządzenia w momencie odtwarzania muzyki. Prosty test to odpal tidala puść muzę i jednocześnie odpal np YT i zobaczysz, że na YT nie będzie dźwięku bo gra tidal i to on ma wyłączność. Wpływa to oczywiście na jakość dźwięku.

 

Druga sprawa to druga opcja od góry czyli "NARZUĆ GŁOŚNOŚĆ" to także należy włączyć co niweluje problem programowej regulacji dźwięku a co za tym idzie także pozytywnie wpływa na jakość dźwięku.

Ogólnie windows to zło, dlatego ja polecam wszystkim to czego sam używam czyli EUPHONY na bazie mega lekkiego linuxa. Gram już na tym drugi miesiąc i co wrócę na windę tak żeby sprawdzić jak to gra to ......no tego ....to nie gra :)

 

 

 

Racja, ale sama jakość dźwięku bez względu na realizację według mnie jest lepsza w wersji tidala.

Wyższa rozdzielczość bardziej klarowny dźwięk.

 

Używam apki tidal i nie mogę znaleźć tych ustawień o których piszesz. Możesz napisać gdzie ich szukać? W ustawieniach mam: Konto; Streaming; O Tidal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam apki tidal i nie mogę znaleźć tych ustawień o których piszesz. Możesz napisać gdzie ich szukać? W ustawieniach mam: Konto; Streaming; O Tidal.

 

Zakładka Streaming, następnie wybierasz źródło dźwięku z listy (u mnie jest to Audiobyte Hydra X) po czym ciut wyżej pojawia się "More options" i tam jest wszystko o czym pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładka Streaming, następnie wybierasz źródło dźwięku z listy (u mnie jest to Audiobyte Hydra X) po czym ciut wyżej pojawia się "More options" i tam jest wszystko o czym pisałem.

 

Znalazłem, dziękuję. Używam laptopa połączonego z HD20 kablem USB, przy wyborze źródła dźwięku mam do wyboru:

- SystemControlled (ten miałem)

- Głośniki (tu są odłączone kolumny zewnętrzne, dźwięk z głośników laptopa)

- Interfejs SPDIF (TE7022 Audio w/SPDIF) - rozumiem że to mam wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem, dziękuję. Używam laptopa połączonego z HD20 kablem USB, przy wyborze źródła dźwięku mam do wyboru:

- SystemControlled (ten miałem)

- Głośniki (tu są odłączone kolumny zewnętrzne, dźwięk z głośników laptopa)

- Interfejs SPDIF (TE7022 Audio w/SPDIF) - rozumiem że to mam wybrać?

 

Dokładnie tak "Interfejs SPDIF (TE7022 Audio w/SPDIF)"

Jeżeli miałeś ustawione "SystemControlled" to cały dźwięk przechodził przez equalizer systemowy a to degraduje dźwięk.

 

Nie zapomnij w "more settings" włączyć dwie pierwsze opcje czyli Tryb Exclusive oraz Narzuć głośność.

Trzeciej opcji czyli MQA nie dotykaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak "Interfejs SPDIF (TE7022 Audio w/SPDIF)"

Jeżeli miałeś ustawione "SystemControlled" to cały dźwięk przechodził przez equalizer systemowy a to degraduje dźwięk.

 

Nie zapomnij w "more settings" włączyć dwie pierwsze opcje czyli Tryb Exclusive oraz Narzuć głośność.

Trzeciej opcji czyli MQA nie dotykaj.

 

Dziękuję. Faktycznie słychać różnicę ;) Tyle czasu grałem na standardowych ustawieniach nie wiedząc o tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem czy macie podobne zdanie, ale z moich doświadczeń wynika, że Hegle maja słabo zaimplementowane USB. Połączenie coaxial, to najlepsze połączenie do wewnętrznego DAC.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Z tego co wiem to tylko dwa modele mają dobrą implementację USB i jest to w H360 i H590.

W pozostałych modelach traktowałbym to jako dodatek i to samo tyczy się zewnętrznych daców.

Żeby było jasne podobnie jest u konkurencji także to nie jest przypadłość Hegla tylko wynika to z wad samego USB.

 

Dziękuję. Faktycznie słychać różnicę ;) Tyle czasu grałem na standardowych ustawieniach nie wiedząc o tym...

 

Cieszę się, że mogłem pomóc :)

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem USB w H160 i w H360. Faktycznie w 360 jest lepiej, ale po przepięciu źródła do coaxialnego robi się poważny skok jakościowy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Sam Hegel zawsze podkreśla, że najbardziej dopracowane są wejścia coaxial, dlatego sam poszedłem tą drogą chcąc grać z PC i zbudowałem cały transport z USB właśnie na coaxial.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Hegel zawsze podkreśla, że najbardziej dopracowane są wejścia coaxial, dlatego sam poszedłem tą drogą chcąc grać z PC i zbudowałem cały transport z USB właśnie na coaxial.

 

Wiem, że połączenie zewnętrznego daca z laptopem przez USB to nie najlepszy sposób, dlatego jaki konwerter w rozsądnych pieniądzach polecacie, oczywiście nie przewyższający kwotą samego daca (HD 20) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że połączenie zewnętrznego daca z laptopem przez USB to nie najlepszy sposób, dlatego jaki konwerter w rozsądnych pieniądzach polecacie, oczywiście nie przewyższający kwotą samego daca (HD 20) ?

 

To jest długa i kosztowna droga także nie wiem co ci polecić aby nie przekroczyło ceny samego daca :)

M2tech ma dobre konwertery i nie drogie, ale jak dojdą do tego kable, filtry itp to ......no nie wiem jak to zrobić :)

 

Może ktoś z obecnych ma transport USB/SPDiF za rozsądne pieniądze i jest zadowolony to pomoże, coś poleci ?

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest długa i kosztowna droga także nie wiem co ci polecić aby nie przekroczyło ceny samego daca :)

M2tech ma dobre konwertery i nie drogie, ale jak dojdą do tego kable, filtry itp to ......no nie wiem jak to zrobić :)

 

Tak, rozumiem, to skarbonka bez dna ;) Kabel coaxial mam, więc jakiś konwerter na początek mógłbym wypróbować.

A czy zastosowanie samego ifi idefendera ma sens bez konwertera, przynajmniej na początek? Jest to wydatek stosunkowo mały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak, rozumiem, to skarbonka bez dna ;) Kabel coaxial mam, więc jakiś konwerter na początek mógłbym wypróbować.

A czy zastosowanie samego ifi idefendera ma sens bez konwertera, przynajmniej na początek? Jest to wydatek stosunkowo mały...

 

 

Jak masz możliwość sprawdzenia to może M2Tech HiFace Two sobie zobacz na początek

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość sprawdzenia to może M2Tech HiFace Two sobie zobacz na początek

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Ten konwerter mi nie pasuje, ponieważ podpina się go bezpośrednio do laptopa, potrzebuję zewnętrzny połączony z laptopem kablem USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten konwerter mi nie pasuje, ponieważ podpina się go bezpośrednio do laptopa, potrzebuję zewnętrzny połączony z laptopem kablem USB.

No to taki kabel/przedłużacz USB zapodaj z lapka do 2MTech i masz :) Będziesz miał stylowo jak w starych telefonach ;)

post-65483-0-69290500-1538661223_thumb.jpg

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rozumiem, to skarbonka bez dna ;) Kabel coaxial mam, więc jakiś konwerter na początek mógłbym wypróbować.

A czy zastosowanie samego ifi idefendera ma sens bez konwertera, przynajmniej na początek? Jest to wydatek stosunkowo mały...

 

iDefender jak najbardziej polecam, najlepiej z zasilaczem (ja kupiłem iFi iPower i jest mega).

Jeżeli chcesz typowy konwerter na kabel to zapoluj na to :

 

https://www.q21.pl/m2tech-hiface-evo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czolem Heglowcy,

Mam teraz na wypozyczeniu Hegla H80, ktory gra z monitorkami Excite X14, zrodlem jest Tidal HiFi z laptopa, sygnal leci do wewnetrznego DACa we wzmacniaczu. Podlaczalem testowo przetwornik HD2, ale wbudowany jest okazal sie lepszy w kazdym aspekcie. Czy mi sie tylko wydaje, czy tez H80 preferuje raczej nizsze czestotliwosci? Lekko ciemna tonacja, bas bardzo nasycony, srednie OK, ale wysokie tony wydaja sie byc nieco przygaszone. Czy pokrywa sie to z Waszymi odczuciami? Wczesniej odsluchane przeze mnie wzmacniacze byly jasniejsze (Rega, Primare, Denon).H80 bardzo mi pasuje z racji szczegolowosci i kontroli nad basem, ale te wysokie tony...

Mam takie same spostrzeżenia co do brzmienia tylko w zestawie AP Tempo6 +H80. Szukam sposobu na rozjaśnienie góry. Wygrzebałem nawet ze strychu dac magica 100, który w każdym zestawie podbijał skraje pasma i tu również ma to miejsce, jednak jak można się domyśleć góra jest jaśniejsza ale też i dół jest jeszcze bardziej dociążony. Zostaje mi zastosowanie na próbuje może HD 10 lub niestety zmiana kolumn, które to przy mojej akustyce pomieszczenie się nie sprawdzają. Tylko tu już nie mam pojęcia na co mogę zmienić AP T6 aby przesunąć całe pasmo o stopień do góry nie tracąc przestrzeni jaka się legitymują te głośniki. Dywan jakby co już jest, pianki piramidki też kupione tylko moja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same spostrzeżenia co do brzmienia tylko w zestawie AP Tempo6 +H80. Szukam sposobu na rozjaśnienie góry. Wygrzebałem nawet ze strychu dac magica 100, który w każdym zestawie podbijał skraje pasma i tu również ma to miejsce, jednak jak można się domyśleć góra jest jaśniejsza ale też i dół jest jeszcze bardziej dociążony. Zostaje mi zastosowanie na próbuje może HD 10 lub niestety zmiana kolumn, które to przy mojej akustyce pomieszczenie się nie sprawdzają. Tylko tu już nie mam pojęcia na co mogę zmienić AP T6 aby przesunąć całe pasmo o stopień do góry nie tracąc przestrzeni jaka się legitymują te głośniki. Dywan jakby co już jest, pianki piramidki też kupione tylko moja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wysokie tony można podciągnąć wymianą rezystora w torze głośnika wysokotonowego w zwrotnicy. Dajesz mniejszą wartość rezystora jest więcej wysokich. TempoVI już tak mają (deficyt wysokich) moża o tym przeczytać w necie.
To dobre wieści :) nie myślałem, że można je skutecznie stuningować. Muszę pod takim kątem poszperać w sieci.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka postów wyżej było coś pisane o emocjach więc proszę posłuchać tej WYBITNEJ płyty Doroty Osińskiej

https://listen.tidal.com/album/94251241

a kto nie zna tej Pani to zapraszam do poniższego linka gdzie można zobaczyć debiut w Voice of Poland ilość wyświetleń sugeruje że warto oglądnąć do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.