Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Marku przesadzasz z tym basem ale rozumiem że nie słuchałeś LS50 w 16m z mocnym piecem więc masz takie a nie inne wnioski.

Malvern jest już bliżej prawdy pisząc że nie ma niskiego basu i to jest oczywiście prawda.

 

Każda kolumna ma swoje przeznaczenie i naprawdę w naszych warunkach lokalowych niejednokrotnie lepiej sprawdzi się monitor niż podlogowka. Kwestia zgrania sprzętu z pomieszczeniem.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś słuchał takich mikrusów jak LS50 z mocnym piecem to wie o czym mówię.

Wiem na pewno, że co niektórzy nie słuchali, nie mieli do czynienia z mocnymi piecami i nie wiedzą, ile te są w stanie tchnąć energii w monitory.

Już to kiedyś pisałem, w dzwięku liczy się energia a nie zejście do 30hz na basie. Dlatego tak jak pisze CEzAR21, gdy monitor jest napędzany wydajnymi wzmacniaczami, jego energia oraz siła basu (czyli wykop) są naprawdę spore. I co nam po 30hz, gdy cherlawy wzmacniacz zamieni te 30hz w bułę nie mającą nic wspólnego z graniem instrumentu. To energia daje nam poczucie wypełnienia dzwiękami. Gdyby tak nie było, każde kino domowe grało by doskonale, bo przecież tam jest subwofer, jest zejście na basie. Ale tak nie jest, bo nie ma tam energii. Amplitunery do kina to cherlaki z watami na papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

What the heck... podstawa to pomieszczenie które prawidłowo pozwoli odtworzyć te 30hz. Zaraz potem kolumny, które musza przenieść te 30 Hz bez dużego spadku....

Jeżeli główny mod pomieszczenia ma podbicie rzędu 20-25 dB na powiedzmy 35hz, to co wówczas??

Mam wrażenie, ze wielu piszących nie wie jak tak naprawdę brzmi 30hz????

Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

What the heck... podstawa to pomieszczenie które prawidłowo pozwoli odtworzyć te 30hz. Zaraz potem kolumny, które musza przenieść te 30 Hz bez dużego spadku....

Jeżeli główny mod pomieszczenia ma podbicie rzędu 20-25 dB na powiedzmy 35hz, to co wówczas??

Mam wrażenie, ze wielu piszących nie wie jak tak naprawdę brzmi 30hz????

30hz już potrafi zatkać uszy, ale bez dobrego pomieszczenia to jest klucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem na pewno, że co niektórzy nie słuchali, nie mieli do czynienia z mocnymi piecami i nie wiedzą, ile te są w stanie tchnąć energii w monitory.

Już to kiedyś pisałem, w dzwięku liczy się energia To energia daje nam poczucie wypełnienia dzwiękami. Gdyby tak nie było, każde kino domowe grało by doskonale, bo przecież tam jest subwofer, jest zejście na basie. Ale tak nie jest, bo nie ma tam energii. Amplitunery do kina to cherlaki z watami na papierze.

 

Mam wrażenie, ze nie wiesz o czym piszesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym roku być może spełni się moje marzenie i będę mógł grać w 30-35m2.

Wówczas nastąpi przesiadka na dużą 3-drożną konstrukcję i oczywiście H300 :)

 

W obecnym pomieszczeniu muzyka gra naprawdę dobrze, budzi emocje i zatrzymuje na długie godziny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Jestem na etapie poszukiwania H360. Czy wczesne egzemplarze różnią się do późniejszych, przechodził modernizację tak jak H80? Cz ten egzemplarz jest wart uwagi, chyba trochę czasu wisi.

https://allegro.pl/wzmacniacz-zintegrowany-stereo-hegel-h360-i7321588875.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H360 raczej na pewno nie przechodził żadnych modernizacji. Cena na aukcji jest bardzo atrakcyjna, jest tam telefon do typa więc poza allegro pewnie zejdzie jeszcze z ceną bo nie zapłaci prowizji od sprzedaży. Musisz wybadać sprzedawcę czy jest uczciwy. Jak kupisz skrobnij parę zdań jak się zgrywa w kolumnami YB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy może ktoś porównywał jak się sprawuje H360 w porównaniu do zestawu dzielonego h20/hd30?

Jestem ciekaw opinii. Obecnie posiadam H160 i pomału myśle nad zmianą.

Dzięki z góry

Ani H360, ani dzielonka nie jest wart tych pieniędzy. :)

 

Cześć

Czy może ktoś porównywał jak się sprawuje H360 w porównaniu do zestawu dzielonego h20/hd30?

Jestem ciekaw opinii. Obecnie posiadam H160 i pomału myśle nad zmianą.

Dzięki z góry

Ani H360, ani dzielonka nie jest wart tych pieniędzy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy produkt, nie zależnie od branży, jest wart tyle., ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. To co dla gołodupca będzie nie osiągalne, inny kupi w przekonaniu że zapłacił niewiele. Jak jest kasa brać zestaw dzielony, zawsze takie zestawienie wypada korzystniej dzwiękowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,

Mam do sprzedania wzmacniacz Hegel H200 w stanie idealnym. W komplecie wzmacniacz, pilot, kabel. Jeśli ktoś zainteresowany to zapraszam na priv.

Preferuję odbiór osobisty z odsłuchem lub jeśli zainteresowany mieszka niedaleko Bielska to mogę za drobną opłatą dowieźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy może ktoś porównywał jak się sprawuje H360 w porównaniu do zestawu dzielonego h20/hd30?

Jestem ciekaw opinii. Obecnie posiadam H160 i pomału myśle nad zmianą.

Dzięki z góry

 

Wymieniając H160 na H360 zrobisz krok do przodu. Ja miałem takie porównanie. Do dzielonego zestawu nie moge nic dodać od siebie bo nie słuchałem. H360 lepiej sie sprawdzi szczególnie w zakresie niskich tonów, gra też bardziej gładko i swobodniej. Też zależy do jakich kolumn bo czasem drożej nie musi być lepiej. I takie też miałem na początku doświadczenie.

 

@Malvern1

Nie jest warte tych pieniędzy jak i większość sprzętu innych marek komercyjnych dostępnych na rynku.

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadbamy egzemplarz H360 to Bardzo Wdzięczny sprzęt.

Nie dość że gra to pięknie i z mocą to jeszcze zbudowany jak mega funkcjonalny czołg.

Pamiętam że niegdyś przed zakupem H360 przeczytałem kilkadziesiąt opinii/recenzji ze świata audio i nigdzie, Powtarzam NIGDZIE nie by był skrytykowany..

 

Odsłuchiwałem go w 4 różnych systemach, najlepiej zagrał u mnie .. ;-)

Hegli miałem 3 modele, najlepszym z nich był H360

 

Polecam bo naprawdę model warty jest uwagi.

Zdarza sie że dane marki audio wypuszczają modele mogące stać sie swoistą wizytówką.

Tu modelem kultowym napewno jest H360

 

Ani H360, ani dzielonka nie jest wart tych pieniędzy. :)

 

Wiadomo że ceny w sklepach są od czapy..

Ale roczny sprzęt tańszy o 10 to mega okazja.

A Jak kogoś nie stać na fajne audio a większość postów dotyczy dziamolenia o drożyźnie to powinien zmienić hobby

 

To tylko kwestia możliwości budżetowych, system preamp+końcówka zawsze wygra (dotyczy cytowanego hegla, ale innych marek też)

 

Być może..

Ale to zależy od dzielonki vs Integra.

Dla mnie dzielonka to bałagan z kablami i dodatkową kasą na nie oraz zagracanie..

 

Za Dźwięk mocny, gładki, szczegułowy, myzykalny jednocześnie zawsze wydam 15 tysi i będzie to dla mnie okazja. Może dlatego że preferuję mocne integry jak H360 vs dzielonki

Edytowane przez Inspector UKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadbamy egzemplarz H360 to Bardzo Wdzięczny sprzęt.

Nie dość że gra to pięknie i z mocą to jeszcze zbudowany jak mega funkcjonalny czołg.

Pamiętam że niegdyś przed zakupem H360 przeczytałem kilkadziesiąt opinii/recenzji ze świata audio i nigdzie, Powtarzam NIGDZIE nie by był skrytykowany..

 

Odsłuchiwałem go w 4 różnych systemach, najlepiej zagrał u mnie .. ;-)

Hegli miałem 3 modele, najlepszym z nich był H360

 

Polecam bo naprawdę model warty jest uwagi.

Zdarza sie że dane marki audio wypuszczają modele mogące stać sie swoistą wizytówką.

Tu modelem kultowym napewno jest H360

 

 

 

Wiadomo że ceny w sklepach są od czapy..

Ale roczny sprzęt tańszy o 10 to mega okazja.

A Jak kogoś nie stać na fajne audio a większość postów dotyczy dziamolenia o drożyźnie to powinien zmienić hobby

 

 

 

Być może..

Ale to zależy od dzielonki vs Integra.

Dla mnie dzielonka to bałagan z kablami i dodatkową kasą na nie oraz zagracanie..

 

Za Dźwięk mocny, gładki, szczegułowy, myzykalny jednocześnie zawsze wydam 15 tysi i będzie to dla mnie okazja. Może dlatego że preferuję mocne integry jak H360 vs dzielonki

Też tak myśle. H360 gra równo, nie koloruje, nie jest efekciarzem ale i w drugą strone nie zabiera. I tu ważne jest dobranie kolumn bo szczególnie w Heglu H360 (z mojego doświadczenia) takie jakie kolumny dobrałem tak dokładnie grało. Jak podłączyłem B&W było za ostro dla mnie ale krystalicznie czysty dźwięk, z Proac D2 dokładnie jak opisują brzmienie Proac itd. itd.

Czasem źle dobrane kolumny zepsują cały klimat a uraz po zakupie Hegla pozostaje.

H360 dobrze sie sprawdza z kolumnami podłogowymi w większych pomieszczeniach. U mnie w niecałych 15m nie rozwinął skrzydeł dlatego zdecydowałem o sprzedaży.

Najlepsze zestawienie jakie słuchałem to było H360 + ATC SCM40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz..

Ja swój sprzedałem znajomemu do salonu 60m2 i Audio Physic Avanti 25.

 

Przepiękne, mocne i otwarte koncertowe granie.

W stosunku do innych wzmaków które miałem to H360 gra właśnie bardzo gładko..

Np właściciel Fusic Wrocław jest fanem Naima bo tak jak mówi „kocha Naima za brudne granie” w H360 znajdziemy czystość i gładkość.

 

Zależy co kto lubi..

Miłego Weekendu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko zachęcić kolegę z klubu do daleko idącej ostrożności w obyciu z firmą Fusic. Nie neguję wiedzy merytorycznej właściciela absolutnie, ale sposób zarządzania pieniędzmi pochodzących z kaucji za wypożyczony sprzęt to pogranicze przestępstwa, przynajmniej w tamtym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko zachęcić kolegę z klubu do daleko idącej ostrożności w obyciu z firmą Fusic. Nie neguję wiedzy merytorycznej właściciela absolutnie, ale sposób zarządzania pieniędzmi pochodzących z kaucji za wypożyczony sprzęt to pogranicze przestępstwa, przynajmniej w tamtym roku.

Wiem o co chodzi.

 

Sorry jesli takie pytanie juz padlo.

Roznica miedzy h300 a h360 jest znaczna? Warto doplacac do h360? W ktora strone brzmienie idzie? Co poprawiono?

Nie ma dużej różnicy. H360 jest nowszy, fajniejszy moim zdaniem no i możesz mieć fabrycznie nowy. H300 już chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W używce pomiędzy 300 a 360 jest jakieś 5 tysięcy różnicy i jeśli ktoś ma napięty budżet to nie warto dopłacać. Sygnatura dźwięku jest bliźniacza. H360 jest bardziej swobodny, czuć ten zapas mocy, odrobinę lepsza lokalizacja na scenie i kontrola basu, jest też trochę dynamiczniejszy i bardziej przejrzysty od 300. Przy mało wymagających kolumnach i pomieszczeniu bez pełnej adaptacji akustycznej szkoda zachodu, bo trudno będzie jakiekolwiek różnice wychwycić. O DAC-ach się nie wypowiem, bo ich nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.