Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby z H80 wziąć muzykalność, a z H160 moc i dodać do tego jeszcze lepsze oddanie szczegółów i kontrolę niskich rejestrów to wyszedłby pewnie H300.

Dziekuje za odpowiedź. Dlaczego pytam. ..

Bo aktualnie h300 i h160 chodzą w podobnych cenach. Mnie funkcje multimedialne nie interesują bo mam streamera fajnego i nie potrzebuje tych funkcji co ma h160. H300 jest starszym modelem chyba ? Stąd moje pytanie czy lepiej nowszego h160 czy starsze h300. Pana odpowiedź sugeruje h300 i w sumie nie powinno mnie to dziwić- jest to referencyjna integra a w zasadzie była: -)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Realna cena za H200 to powinna być 4k i to za nowy bo cena elementów z jakich jest wykonany to nie przekracza 3k.Najdroższa w nim jest obudowa i trafo.

 

A ja w Norwegii 6tys NOKów.

 

Ok.. 4000 ;-)

A czemu nie np 7000..? Retorycznie sie pytam.

 

Czytając takie wpisy nie moge oprzeć sie wrażeniu że są rozsiewane przez ludków którch po prostu nie stać na przykładowy H200

Tyle że Wyczesany Malvern tego wzmaka już sam za owe 4000 nigdy by nie sprzedał..

 

Smarują więc posty mające na celu „zmiękczyć” sprzedającego..

 

A wystarczy wrócić na 1 stronę tego klubu gdy wszyscy cmokali na H200 - ojoj jaki cacy !!

Przygodę z Heglem zakończyłem lecz nadal uważam że H200 Anniversary to best buy w cenie 6500 pln

Przypadkiem z rąk go wypuściłem i już nie wrócił..

Edytowane przez Inspector UKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który, musi zagrać zdecydowanie lepiej niż H590

To jest zrozumiałe że zagra, bo H590 nie powstał po to, aby zagrać lepiej, tylko żeby być nowością samą w sobie. A jak jest nowość to gawiedz audiofilska się rzuci. To będzie kolejna wersja H300, H360 i też będzie grał podobnie, tyle że za 40 koła. Będzie miał większą moc, która oczywiście nic nie wniesie, oraz lepsze parametry które nic nie zmienią. A taka końcówka H20 i tak go połknie.. No i będzie miał daca na pokładzie którego rozwali odtwarzacz cd za 3 tyś. Ale pewnie będzie miał dużo bajerów a na to też jest klientela. A za rok będzie H730
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200% racji

 

PraPremiera H590 okraszona jeszcze zostanie kolorowymi Laurkami w audio świerszczykach + deser z kilku postów od oświeconych userów i wiara zadłużać się będzie by kupić kolejnego „Pogromcę z Norwegii” czy „Killera z kraju Vikingów”.

 

Łatwo przy tym zapominając że Nowsze jest Wrogiem Lepszego...

Edytowane przez Inspector UKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przesłuchaniu prawie wszystkiego od Hegla wypada mi się zupełnie nie zgodzić z przedmówcami . Każda kolejna wersja wzmacniacza , dzielonki czy CD to słyszalny progres .

Porównywanie dzielonek i integr jest jakąś pomyłką w przypadku każdego producenta .

Większa moc nawet o 20 czy 40 watt robi różnicę , zwyczajnie większa ilość kolumn dostępna na rynku zostanie napędzana prawidłowo .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro progres jest słyszalny to dlaczego wybrałeś H300 zamiast H360 ..?

 

20-40 watt więcej przy 420 wattach w H360 rożnicy nie zrobi !!

Różnice usłyszysz gdy moc wzrośnie 100-150 watt.

 

Jeśli 420 watt napędzi kolumny X to 440-460 słyszalnej/zauważalnej różnicy nie zrobi i basta.

 

 

 

I skod pewność że h590 będzie miał dac hd30 ?

Zarówno w h300 jak i h360 nie pisano jaki dac wsadzono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A mój post dotyczy wątpliwej wyższości modelów młodszych nad starszymi vs cena przyzwoitego auta.

 

Nie mniej w oświeconych userów od kilku lat dzielących się w Fan Klubach swą wiedzą z czystej sympati do 1 marki przestałem wierzyć ... od kiedy skończyłem lat 8

Edytowane przez Inspector UKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję posłuchać jednak osobiście wyłapać różnicę i wówczas ocenić zmiany .

Ocenianie po cenie i na oko w audio nie ma żadnych racji bytu .

H 300 spełnia moje wszystkie oczekiwania powyżej jego poziomu zmiany mimo że są słyszalne są jak dla mnie nie warte zachodu bo wole słuchać muzyki niż przez pare lat kręcić się w koło ze sprzętem a znaczącego progresu już nie będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie !

 

..Zmiany „słyszalne” ale ZNACZĄCEGO progresu nie będzie..

Dzięki za potwierdzenie moich słów.

 

Jeśli masz Jacku system „skrojony pod H300” to tym bardziej powinien zagrać z h360 a skoro ZNACZĄCEGO progresu nie ma to.. lipa. ;-))

 

Co do deklarowanych mocy Hegla też można by doktorat pisać

H300 i h360 słuchałem i po znikomym PROGRESIE między nimi ośmielam się twierdzić iż wypust H590 jest zwykłym zabiegiem marketingowym nie uzasadniającym wyższej ceny.

Idę o zakład iż wszyscy czytać będziemy i to kolejny „szczyt możliwości Hegla”

 

Niestety dla Muzyki nie wiele wniosą kolejne H880 itp

Dobranoc

Edytowane przez Inspector UKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę to trochę inaczej nawet w niskich modelach oferowany poziom dźwięku jest na tyle.wysoki że konkurencja taki dźwięk zachowuje u siebie dla wysokich modeli . Różnica polega w dużej mierze u Hegla na mocy która jak piszesz niewiele zmienia . Po moich odsłuchach zmienia bardzo wiele .

Natomiast przy pewnym poziomie dźwięku nie można już go ulepszyć można jedynie zmieniać .Po osiągnięciu tego poziomu można poprawiać tylko niuanse a największe ulepszenie może się odbywać właśnie zwiększaniem mocy dla tych którzy mają prądożerne kolumny .

 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.