Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, kto to robi. :) Wiem, że Hegel montowany w Chinach, że w necie są wieści, że montuje to ta sama fabryka, co Opera Consonance, ale to jednak nie to samo, co "podszywanie się pod logo innych". Poza tym jeden Hegel to nie większość, a to ciekawy wątek, choć może się zrobić offtop.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj włączyłem pierwszy raz CD Mohican do systemu. Wygrzewał się dopiero ok. 20 godzin. Wymagane jest 100-200 godzin.

Na forach piszą - 500 odzin ale to już chyba przypał :)

 

Urządzenie gra ponad moje oczekiwania.

Porównywałem z Naim HDX.

Uwaga: Mohican jest już teraz wyraźnie lepszy. Nawet moja żona ...

Sprzedaję Naima i kupuję drugiego Mohicana - na imprezie muszę mieć dwa playery - na zakładkę.

 

Jeśli chodzi o dźwięk - potężny i ciężki bas - takie jeb..cie że ho-ho aż do 35 Hz. Nawet na małej sali (100m2) przy 95 dB nie ma łomotu.

W domowych warunkach na dobrych kolumnach zagra pewnie idealnie.

 

Bas jest szybki - jak mówią "bas się zabiera" tzn nie ciągnie się i nie rezonuje.

Na początku było słychać tylko "stopę" z perkusji - teraz już wyraźnie słychać gitarę basową ale z extra dynamiką.

 

Wysoki sopran 4-6 khz na razie trochę ostry ale i tak już ładniejszy niż zaraz po zakupie.

Środek pasma - 800-3000 Hz ponad moje oczekiwania - dynamicznie i szczegółowo, można rozróżnić 4 wokale w chórkach czy 2,3 różne gitary w ACDC.

Mimo pier...enia niektóych znajomych sprzedawców sklepowych, uważam, że to świetny sprzęt i będzie długo i świetnie grał.

Podłączałem do lampowego preampu Octave 500.

Po dogrzaniu 100godzin dopiszę jak to słychać.

 

Wszytko super... tylko ja mam pytanie: naprawdę na festyniarskie granie bierzesz sprzęt z górnej pułki? A czemu nie urzywasz profesjonalnego sprzętu który można zapakować do racka, w którym możesz ustawiać prędkość, korzystać z plików lub po prostu komputer i traktor??? Nie szkoda ci zabierać na te imprezy wysokiej klasy urządzeń? Ludzi w dużej grupie tego nie usłyszą... bez przytyku oczywiście ale odpowiesz mi na pytanie?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogole to chodziło mi o wlasnie takie grzebanie we wzmakach i wymienianie części, kondow na zasadzie, bo ten jest droższy tzn. od razu wielu mysli ze lepszy....

Tylko pytałem poprzednio: wg jakiego standardu robione sa re mody i usprawnienia? Jakis test i dowód ze faktycznie jest lepiej?

Bo ciezko zyje sie ze swiadomoscia ze wzmacniacz za 15tys. zl ma w srodku kondensatory za 5 zl za sztuke ,rezystory po 30 groszy czy wzmacniacze operacyjne po 40 zl.

Pojawia sie pytanie ile rzeczywiscie jest warty taki wzmacniacz a w zasadzie jego promocja i koszty produkcji?

Sorki ze bez polskich znakow,klawiatura z ktorej pisze nie ma takiej mozliwosci.

 

 

 

wymienianie części, kondow na zasadzie, bo ten jest droższy tzn. od razu wielu mysli ze lepszy....

 

 

Nie wiem czy slyszales kiedys co potrafia zrobic kondensatory Rike audio lub rezystory Pathaudio,ale jak bedziesz mial mozliwosci to proponuje posluchac na wlasne uszy co takie kondensatory i rezystory potrafia zrobic z dzwiekiem.

Edytowane przez malvern1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i naprawdę nie rozumiem.

 

Jakbym miał rozkładać teraz na części pierwsze H200 pod kątem jakości elementów z których został zbudowany zamiast skupić się na tym jak gra jako cały wzmacniacz to po dłuższym zastanowieniu okazało by się, że jestem pasjonatem jakości wykonania sprzętu a nie jakości dźwięku i samej muzyki.

 

Naprawdę nigdy, ale to nigdy nie przeszło mi przez myśl, żeby po odsłuchu tego wzmaka rozkminiać co za co jest odpowiedzialne w jego graniu.

Gra dobrze i to się liczy a zmiennych jest tyle, że nikt nie jest w stanie tego wszystkiego dokładnie ogarnąć i podać recepty.

 

Zaryzykuję i powiem więcej.

To są na tyle transparentne wzmaki, że słychać różnicę w dźwięku po wyłączeniu wyświetlacza w dacu HD25.....

 

...teraz tylko czekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze wywody Panowie, po raz kolejny pokazują że audio to bardzo indywidualna sprawa :)

To że lepsze komponenty mają wpływ na dzwięk jest raczej pewne. Wszystkie przeróbki trzeba jednak robić z głową bo "wydolniejsze" podzespoły mogą doprowadzić czasami do zbytniej nerwowości i rozchwiania emocjonalnego systemy ;) To trochę jak z tuningiem silnika w aucie. Nia każdy tego potrzebuje i nie każdy potrafi właściwie się do tego zabrać. Jeżeli kogoś to cieszy i mu pasuje, ja nie mam z tym problemu ;)

W audio smutne jest to kiedy inżynierów "poprawiają" księgowi...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem długą odpowiedź ale zanim wysłałem wszystko się wywaliło. Taka uroda internetu.

Napiszę więc krótko:

Jakość się opłaca. Prowadzę knajpę i klient, który posłucha mojego nagłośnienia nie chce więcej chodzić do konkurencji. W tej chwili mamy najwyższe ceny i ciągle dużą frekwencję.

Druga sprawa: sprzęt stoi w lokalu i go nie wożę po żadnych jamprezach pod chmurką.

Po trzecie: kupuję z odpisu podatkowego a więc każdy zakup jest dla mnie tańszy (odpis) o jakieć 40 %.

Po czwarte:

muzyka czyni cuda a muzyka w jakości hi-res dodatkowo podwaja utargi. Ludzie skaczą jak dzieci a jak skaczą to się pocą a jak się pocą to piją i jedzą :)

Taka prawda. Ten sprzęt zarabia na siebie.

Zapraszam do Swinoujścia na posłuchanie np disco polo w jakości audiofilskiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Kurrr. a ja jak mialem Hegla H90 (hi end oczywiscie) to posluchalem na nim wydawalo mi sie wszystkiego i nie wycisnal ze mnie lez wzruszenia a wrecz gral kiepsko, "przechodzil" obok muzyki ale zapomnialem o disco polo! Teraz wszystko jasne, jednak pozbylem sie hajenda...

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Kurrr. a ja jak mialem Hegla H90 (hi end oczywiscie) to posluchalem na nim wydawalo mi sie wszystkiego i nie wycisnal ze mnie lez wzruszenia a wrecz gral kiepsko, "przechodzil" obok muzyki ale zapomnialem o disco polo! Teraz wszystko jasne, jednak pozbylem sie hajenda...

 

Może reszta nie była hajend ? :)

 

Heglowi naprawdę warto poświęcić więcej "czasu" a odwdzięczy się i to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar21 ale ja w to nie wątpię, że reszta też nie była hajend, tak samo jak ten Hegel.... Pewnych rzeczy z tanio wykonanego i nie za bardzo udanego brzmieniowo piecyka nie wyciśniesz choćbyś na to pół życia poświęcił. Dobrze, że to było tylko wypożyczenie tego klamota bo szczerze - bliżej do "hajendu" NAD-om z tego przedziału cenowego jak H90. O wykonaniu już nie wspominając.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem długą odpowiedź ale zanim wysłałem wszystko się wywaliło. Taka uroda internetu.

Napiszę więc krótko:

Jakość się opłaca. Prowadzę knajpę i klient, który posłucha mojego nagłośnienia nie chce więcej chodzić do konkurencji. W tej chwili mamy najwyższe ceny i ciągle dużą frekwencję.

Druga sprawa: sprzęt stoi w lokalu i go nie wożę po żadnych jamprezach pod chmurką.

Po trzecie: kupuję z odpisu podatkowego a więc każdy zakup jest dla mnie tańszy (odpis) o jakieć 40 %.

Po czwarte:

muzyka czyni cuda a muzyka w jakości hi-res dodatkowo podwaja utargi. Ludzie skaczą jak dzieci a jak skaczą to się pocą a jak się pocą to piją i jedzą :)

Taka prawda. Ten sprzęt zarabia na siebie.

Zapraszam do Swinoujścia na posłuchanie np disco polo w jakości audiofilskiej :)

 

... no tak, do disco polo jakość przede wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Napisałem długą odpowiedź ale zanim wysłałem wszystko się wywaliło. Taka uroda internetu.

Napiszę więc krótko:

Jakość się opłaca. Prowadzę knajpę i klient, który posłucha mojego nagłośnienia nie chce więcej chodzić do konkurencji. W tej chwili mamy najwyższe ceny i ciągle dużą frekwencję.

Druga sprawa: sprzęt stoi w lokalu i go nie wożę po żadnych jamprezach pod chmurką.

Po trzecie: kupuję z odpisu podatkowego a więc każdy zakup jest dla mnie tańszy (odpis) o jakieć 40 %.

Po czwarte:

muzyka czyni cuda a muzyka w jakości hi-res dodatkowo podwaja utargi. Ludzie skaczą jak dzieci a jak skaczą to się pocą a jak się pocą to piją i jedzą :)

Taka prawda. Ten sprzęt zarabia na siebie.

Zapraszam do Swinoujścia na posłuchanie np disco polo w jakości audiofilskiej :)

 

No dobra, kupuje to w całej rozciągłości. Gratuluje pomysłu i częstowania ludzi dobrej jakości dźwiękiem.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

... no tak, do disco polo jakość przede wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurrr. a ja jak mialem Hegla H90 (hi end oczywiscie) to posluchalem na nim wydawalo mi sie wszystkiego i nie wycisnal ze mnie lez wzruszenia a wrecz gral kiepsko, "przechodzil" obok muzyki ale zapomnialem o disco polo! Teraz wszystko jasne, jednak pozbylem sie hajenda...

 

 

Jestem tu nowy ale widzę, że hejterzy panoszą się na każdym forum.

Zakompleksione ludziki, próbują ośmieszyć innych ludzi. Żenada, kolego.

Weź jakiś kredyt albo sprzedaj nerkę i kup tego hegla mohicana a potem dyskutuj o jego dźwięku.

Może i miałeś jakiegoś Hegla z ebaya ale o najnowszych produktach wiesz niewiele.

 

Ps. Zabezpiecz przed kurzem ten sprzęt w knajpie

 

Spokojna głowa.

To jest porządna kawiarnia z klimą na 150 osób.

U nas kurzu nie znajdziesz a całe audio dostaje prąd z dwóch dystrybutorów PS Audio.

A co do disco-polo to widzę, że większoć kolegów nie załapała żartu, chociaż wiadomo, że DJ gra dla ludzi a nie dla siebie i trzeba mieć płyty z jazzem i z disco-polo.

Edytowane przez Marek Gorniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel nie dla każdego, tak było jest i zapewne będzie.

Porównywanie jak to kolega Adam38 wspomniał Hegla do Nadów dla mnie nie wymaga komentarza.

 

Marek Górniak twój pomysł z knajpą dla mnie bardzo fajny i jeżeli chodzi o gatunki to na Heglu nie trzeba się ograniczać, także jak jest klient na disco polo to Hegel zagra tak, ze nie jedne ucho będzie pozytywnie zaskoczone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np.Nad M23 w mojej opinii rozklada H200 jak che pod kazdym wzgledem.

 

.....tego właśnie nigdy nie zrozumiem, jak może się zginać łokieć w kolanie, ale cóż spierać się, nie ma sensu więc po pracy zasiądę i z rozkoszą posłucham mego Hegla, który co dzień sprawia, że zapominam o tych Nadach itp. wzmacniaczach :)

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel nie dla każdego, tak było jest i zapewne będzie.

Porównywanie jak to kolega Adam38 wspomniał Hegla do Nadów dla mnie nie wymaga komentarza.

 

Marek Górniak twój pomysł z knajpą dla mnie bardzo fajny i jeżeli chodzi o gatunki to na Heglu nie trzeba się ograniczać, także jak jest klient na disco polo to Hegel zagra tak, ze nie jedne ucho będzie pozytywnie zaskoczone :)

 

Hegel nie jest moim pierwszym sprzętem audio. Grałem z Naima UnityServe'a, z Naima ND5 a teraz gram z HDX, miałem różne dziwolągi na próbę i pożyczone od kolegów na osłuchanie i twierdzę, że Hegel Mohican brzmi bardzo dobrze. To nie jest CD za 40 tys więc bez jaj.

 

Co do muzyki to degustibus ... czy jak to było.

Osobiście słucham rocka i bluesa, grałem i śpiewałem w kapeli rockowej i weselnej i żadnej muzyki się nie brzydzę, jeśli robią ją zawodowcy. I Rock potrafi być badziewnie zaaranżowany i zagrany i nagrany i są też niektóre kawałki disco-polo zrobione i zaśpiewane całkiem nieźle.

Wszedłem w ten temat, żeby mieć kontakt z ludźmi posiadającymi Hegla Mohicana czy DAC'a hd-30 w celu wymiany doświadczeń.

Jeśli ktoś się znajdzie - zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tego jak możliwe jest usłyszeć różnice w dźwięku po wyłączeniu wyświetlacza w dacku HD25 :)

 

Moja 11 letnia córka słyszy, kolega jeden czy drugi któremu wyjaśniłem gdzie szukać różnicy słyszą więc nie jestem pierwszy i nie ostatni ;)

W tej przygodzie rzeczy dziwne stają się zupełnie naturalne, ale to wymaga czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tego jak możliwe jest usłyszeć różnice w dźwięku po wyłączeniu wyświetlacza w dacku HD25 :)

 

 

Wyślij do dystrybutora - niech wymienią na nowy.

Zawsze podejrzewałem, że do Polski trafiają niektóre walnięte egzemplarze ale to dlatego, że sami dystrybutorzy chcą jak najwięcej zarobić.

Sam też odsyłałem kilka sprzętów i to całkiem nie-tanich.

Ostatnio reklamowałem regę rp-8 a przedtem rp-6. RP-6 (kupiłem nową) skrzypiała na osi - wymieniłem za dopłatą na rp-8 i niestety ramię do d..

Wymieniłem (z ebaya) na ramię rb2000 od wyższego modelu i teraz gra prawie dobrze.

Podobnie odsyłałem phopo pre Pro Jecta i preamp Accuphase za 25 tys.

Podejrzewam że w Polsce dystrybutorzy nas wkręcają w sprzętu po naprawach albo grzebane w serwisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tego jak możliwe jest usłyszeć różnice w dźwięku po wyłączeniu wyświetlacza w dacku HD25 :)

 

 

Wyślij do dystrybutora - niech wymienią na nowy.

Zawsze podejrzewałem, że do Polski trafiają niektóre walnięte egzemplarze ale to dlatego, że sami dystrybutorzy chcą jak najwięcej zarobić.

Sam też odsyłałem kilka sprzętów i to całkiem nie-tanich.

Ostatnio reklamowałem regę rp-8 a przedtem rp-6. RP-6 (kupiłem nową) skrzypiała na osi - wymieniłem za dopłatą na rp-8 i niestety ramię do d..

Wymieniłem (z ebaya) na ramię rb2000 od wyższego modelu i teraz gra prawie dobrze.

Podobnie odsyłałem phopo pre Pro Jecta i preamp Accuphase za 25 tys.

Podejrzewam że w Polsce dystrybutorzy nas wkręcają w sprzętu po naprawach albo grzebane w serwisach.

 

I prawdopodobnie tak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel nie dla każdego, tak było jest i zapewne będzie.

Porównywanie jak to kolega Adam38 wspomniał Hegla do Nadów dla mnie nie wymaga komentarza.

 

Marek Górniak twój pomysł z knajpą dla mnie bardzo fajny i jeżeli chodzi o gatunki to na Heglu nie trzeba się ograniczać, także jak jest klient na disco polo to Hegel zagra tak, ze nie jedne ucho będzie pozytywnie zaskoczone :)

W Warszawie w restauracji "Stary Dom" gra z kolei Mcintosh i Sonus Faber :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie. Zejdzicie na ziemię. Odrobinę świeżej krwi przyda się tym klubie. Ktoś mi kiedys was porównał do sekty. Hegel jakas nowa religia. Gra jak gra ale jest tyle sprzętu na rynku który ma więcej kolorów w dźwieku, to o czym pisał Adam..

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W tej przygodzie rzeczy dziwne stają się zupełnie naturalne, ale to wymaga czasu.

 

W tej przygodzie trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek a nie podlegać wpływowi prasy, recenzji i innym niewyjaśnionym zjawiskom wręcz co dla niektórych nadprzyrodzonych. Wszystko to czego nie da się wytłumaczyć nie istnieje....a wiara w to to pogranicze choroby psychicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...świeża krew, sekta, choroba psychiczna - czy my na pewno rozmawiamy o Heglu ? :)

 

zapomniałem o łopatkach....tylko piachu brakuje i wojna na całego ;)

kurcze to nie o takie łopatki chodziło ale pośmiać się można prawda :)

 

Tak się zastanawiam kiedy odpuścić bo strony lecą a sensu brak, ale naprawdę chciałbym, żeby pewne osoby zrozumiały, że Hegel to naprawdę bardzo dobra elektronika, która odpowiednio zestawiona może służyć nawet całe życie.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zapomniałem o łopatkach....tylko piachu brakuje i wojna na całego ;)

Tu nikt nie walczy i nie ma zamiaru takiego. Ty znasz sprzęt Hegla, ja znam i wiele innych osób. Każdy z nas ma swoje własne wyrobione zdanie na temat tej firmy, ale kluby takie jak ten czy inne powinny być obiektywne w każdą stronę aby ewentualny nowy nabywca poznał słabe i dobre strony danego sprzętu.

Uważam, że po to jest forum żeby wyrażać własne opinie i dowiedzieć się czy warto jest wydać pieniądze na daną elektronikę czy też poszukać czegoś innego. Nie wszyscy z nas mają możliwość odsłuchu przed zakupem dlatego zaglądają na fora po wiedzę i poradę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam, że nie chodzi o prasę, żadne nagonki i brak własnego rozumu, ale o to, że pracując 10 godzin nieraz nie mogę skupić się na pracy, ponieważ myślę już tylko o tym jak w wolnej chwili po powrocie do domu zasiądę w salonie i włączę muzykę.

Dnia mi brakuje, dość często chodzę nie wyspany, do pracy ostatnio się spóźniam i naprawdę nieraz sobie obiecuję, że 23:00 i basta i zanim się obejrzę to już 1:00 czy 2:00 a o 6:00 muszę wstać.

 

Jest tyle innej dobrej elektroniki na rynku więc każdy ma w czym wybierać.

Ja po zapoznaniu się z heglem zupełnie odpuściłem inne marki i w końcu czuję ulgę ciesząc się muzyką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.