Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, freju napisał:

Jak juz będziesz kupował listwę to uderzaj raczej z dc blockerem u mnie czasami bez dc blockera lubił przybrumić ,ale to czasami , od kiedy jestna stałe z dc blockerem  tap8 tomanka jest spokój  cisza jak makiem zasiał .

Już upatrzyłem Taga Pf-500, dużo osób chwali ten produkt. U mnie nic teraz nie brumi, ale nie zaszkodzi.

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Prewwit napisał:

Już upatrzyłem Taga Pf-500, dużo osób chwali ten produkt. U mnie nic teraz nie brumi, ale nie zaszkodzi.

Ten model nie ma dc blockera ale ok ? tomanka też coraz trudniej mi polecać po tym co wyprawia z usherami ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, aliengbl napisał:

Alu. Był jakiś plastikowy kiedyś? ?

Do hd25 dac był taki i nim też wszystkie funkcje można było z pieca obsłuzyć , nie wiem czy dobrze kojarze ale chyba można go kupic za 150zł nowy 

https://audio.com.pl/testy/stereo/przetworniki-c-a/1307-hegel-hd12

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Klecha86 napisał:

received_224553945282458.thumb.jpeg.e65cb36a62800a9f7ed7d69e52136514.jpeg

Pilot od hd25 ciężko go nie zgubić  ? .

O kurcze ale maleństwo ?

Nie no generalnie jestem zadowolony z pilota RC2 od h200. Gdyby tylko nie przestał działać ?

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, aliengbl napisał:

O kurcze ale maleństwo ?

Nie no generalnie jestem zadowolony z pilota RC2 od h200. Gdyby tylko nie przestał działać ?

Daj znać jak go ogarniesz bo sam jestem ciekaw co padło w nim ;)) mój leży nówka zapakowany ten aluminiowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten aluminiowy pilot to jest kolejna chińska tragedia, zasięg chyba z 2 metry, klawisze nie responsywne, a przyjemność z użytkowania może mieć chyba tylko fakir wciskając palec z całej siły w te szpilki. Ani to ergonomiczne ani nie ma żadnego sensu taki ciężki klocek który niewiele co robi. Potwierdzam, że znacznie przyjemniej operuje się pilotami logitecha lepszy zasięg większa moc nadajnika, działają za każdym przyciśnięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze to chyba mamy inne piloty ? Dla mnie idealny - duzo lepszy niz przykladowo drugi ktory mam od DACa - 

aluminium-remote-for-topping-dx7-dx7s-dx

Okropne gumowe przyciski i wrazenie jakbym uzywal pilota do tv w latach 90.

Ale kazdy lubi co innego takze nie ma co gadac ?

A nad tym logitechem mysle wlasnie. Jesli pilota nie uda mi sie ogarnac to pewnie zdecyduje sie na teh harmony. Ostatnio za duzo pilotow mi sie ogolnie zrobilo. 

Edytowane przez aliengbl

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, freju napisał:

Ten model nie ma dc blockera ale ok ? tomanka też coraz trudniej mi polecać po tym co wyprawia z usherami ?

A co się dzieje z Tomankiem? Taga tak jak piszesz bez DC blockera, ale można za jakiś czas dołożyć DCB-1 http://tomanek.net.pl/tomanek-dcb-1-reduktor-skladowej-stalej-sieci-zasilajacej-230v.html tylko nie wiem szczerze czy taki DC blocker warto dokładać? Myślałem że sama listwa z filtrem Schaffnera takim jak w Taga starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby co to piloty do Hegla mamy:

RC8 699 PLN

RC9 79 PLN

RC10 149 PLN

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A co się dzieje z Tomankiem? Taga tak jak piszesz bez DC blockera, ale można za jakiś czas dołożyć DCB-1 http://tomanek.net.pl/tomanek-dcb-1-reduktor-skladowej-stalej-sieci-zasilajacej-230v.html tylko nie wiem szczerze czy taki DC blocker warto dokładać? Myślałem że sama listwa z filtrem Schaffnera takim jak w Taga starczy.
Dc blokery masz dwa w tap8 reszta filtrowana filtry shafnera lub bez masz do wyboru, możesz sam dc blocker kupić jako osobny element i nie musi być tomanka A co znim poczytaj jego wątek to się dowiesz

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, freju napisał:

Dc blokery masz dwa w tap8 reszta filtrowana filtry shafnera lub bez masz do wyboru, możesz sam dc blocker kupić jako osobny element i nie musi być tomanka emoji6.png A co znim poczytaj jego wątek to się dowiesz

A Twoim zdaniem warto dokładać tego blockera, czy sam filtr starczy? Jeżeli DC blocker osobny to jaki polecasz? Możesz dać link do tego wątku z Tomankiem?

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A Twoim zdaniem warto dokładać tego blockera, czy sam filtr starczy? Jeżeli DC blocker osobny to jaki polecasz? Możesz dać link do tego wątku z Tomankiem?

Do hegla chyba warto mój z dc blockerem ma niższą temperaturę, ponoć trafo pracuje jak by w bardziej komfortowych warunkach z tego tytułu nie brumi mniej się grzeje i ponoć zużywa mniej energii podczas spoczynku na tzw standby którego w h200 brak hee , a kupic możesz obojętnie jaki to prosta budowa ,link podesle pozniej bo jestem teraz na fonie a tu nie jest łatwo

Wpisz w wyszukiwarce Audio stereo tomanek zasilacze cuś w ten deseń, a polecac ci nie będę żadnej danej marki bo ja mam dc blockery tylko z tomanka choć listew mam chyba 6szt to nie tylko Tomanka jest the Best ,sa fajne viborg v80 czy bada lb5600 ,viborg mocno neutralna bada wygładza delikatnie a tomanek to dynamit ale kosztem troche brudu , ponoc furutechy są kozaki ale ceny mnie skutecznie odstraszają

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, sls napisał:

Jak wzmacniacz dobrze gra nie buczy trafo itp, itd dokładanie blokerów czy filtrów to jakiś pic na wodę. Gdyby takie dodatki miały znaczenie byłyby wbudowywane we wzmacniacze.

Dla jednych ma dla drugich moze mieć  i nie musi ,al e w przypadku hegli moim zdaniem warto , nie od dziś wiemy że hegel nie daje traf z najwyższych półek, jak by chcieli to i kondy mundorfa byśmy mieli w serii a tak nie jest ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy trend w audio to gołe listwy bez filtrów, które mają być sonicznie przezroczyste i służyć tylko jako rozgałęźnik, a za korektę brzmienia odpowiada kabel do tej listwy podpięty. Po wielu próbach i testach zgadzam się z tezą, że kondycjonery, filtrowane listwy. dc blockery wpływają negatywnie na brzmienie szczególnie wzmacniaczy. No chyba, że wypasione kondycjonery po kilkadziesiąt tysięcy, ale tego nie sprawdzałem, nie moja półka cenowa.  Dla Hegli to szczególnie ważne, bo trafione zasilanie jest kluczowe dla ich brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sls napisał:

Jak wzmacniacz dobrze gra nie buczy trafo itp, itd dokładanie blokerów czy filtrów to jakiś pic na wodę. Gdyby takie dodatki miały znaczenie byłyby wbudowywane we wzmacniacze.

I wzmacniacze kosztowaly by o  kolejne chore pieniądze więcej . Dodatki mają znaczenie ale nie do każdego sprzętu nie każde i nie wpiete w każdą sieć przyniosą pożądany efekt . Dlatego też kable , listwy to taki newralgiczny temat.

Godzinę temu, artdm napisał:

Najnowszy trend w audio to gołe listwy bez filtrów, które mają być sonicznie przezroczyste i służyć tylko jako rozgałęźnik, a za korektę brzmienia odpowiada kabel do tej listwy podpięty. Po wielu próbach i testach zgadzam się z tezą, że kondycjonery, filtrowane listwy. dc blockery wpływają negatywnie na brzmienie szczególnie wzmacniaczy. No chyba, że wypasione kondycjonery po kilkadziesiąt tysięcy, ale tego nie sprawdzałem, nie moja półka cenowa.  Dla Hegli to szczególnie ważne, bo trafione zasilanie jest kluczowe dla ich brzmienia.

Zgadzam się z kolegą . Ostatnio rozmawiałem z producentem kabli produkujacym bardzo małe serie dobrych drutów i powiedział to samo . Sam przewód dobrej klasy jest filtrem i podpięcie go w listwę z filtrem tylko pogorszy sytuację 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, artdm napisał:

Najnowszy trend w audio to gołe listwy bez filtrów, które mają być sonicznie przezroczyste i służyć tylko jako rozgałęźnik, a za korektę brzmienia odpowiada kabel do tej listwy podpięty. Po wielu próbach i testach zgadzam się z tezą, że kondycjonery, filtrowane listwy. dc blockery wpływają negatywnie na brzmienie szczególnie wzmacniaczy. No chyba, że wypasione kondycjonery po kilkadziesiąt tysięcy, ale tego nie sprawdzałem, nie moja półka cenowa.  Dla Hegli to szczególnie ważne, bo trafione zasilanie jest kluczowe dla ich brzmienia.

Tutaj mam podobne spostrzeżenia i jestem zwolennikiem wpinania sprzętu prosto jak to mówią w ścianę, dlatego też na etapie budowy salonu zleciłem elektrykowi wykonanie odseparowanej instalacji elektrycznej specjalnie pod audio czyli 5 niezależnych linii na przewodzie 3x2,5mm2 każda na swoim oddzielnym bezpieczniku. Szóste gniazdo obsługuje TV i inne pierdoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, freju napisał:

Dla jednych ma dla drugich moze mieć  i nie musi ,al e w przypadku hegli moim zdaniem warto , nie od dziś wiemy że hegel nie daje traf z najwyższych półek, jak by chcieli to i kondy mundorfa byśmy mieli w serii a tak nie jest ???

Akurat Hegla H2 z P2 mam okazje testować wśród kilku innych wzmaków i muszę stwierdzić że jest to jedno z bardziej uniwersalnych urządzeń . Zagra dobrze z każdym kablem który mam na stanie czy to w listwie Tomanka czy T+A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Prewwit napisał:

Jak ma mi pogorszyć brzmienie jakaś listwa, to wolę nie dokładać. Czyli lepiej kupić porządny kabel zasilający, taki od Tomanka ujdzie http://tomanek.net.pl/kable-sieciowe-tomanek-power-cable.html ?

Myślę ze listwa od Tomanka to dobry kierunek bo kabel dobrze filtrowany to wydatek 2000+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Prewwit napisał:

Jak ma mi pogorszyć brzmienie jakaś listwa, to wolę nie dokładać. Czyli lepiej kupić porządny kabel zasilający, taki od Tomanka ujdzie http://tomanek.net.pl/kable-sieciowe-tomanek-power-cable.html ?

Ja  u siebie w h200 mam ten 

 

http://solidcoreaudio.pl/pl/product/solid-core-audio-power-no-2-pro/

 

Bardzo dobry kabel zasilający   zresztą jak reszta produktów tego producenta . 

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Klecha86 napisał:

Ja  u siebie w h200 mam ten 

 

http://solidcoreaudio.pl/pl/product/solid-core-audio-power-no-2-pro/

 

Bardzo dobry kabel zasilający   zresztą jak reszta produktów tego producenta . 

Ostatnio dużo sie mówi o solid core i chyba warto tego spróbować , co do listew czy też wtyki w ścianę a gdzie ładowarki pc monitory wpinacie zaraz obok hmm , to chociaż listwe do urzadzeń z zasilaniem impulsowym bo to dopiero sieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Prewwit napisał:

Jak ma mi pogorszyć brzmienie jakaś listwa, to wolę nie dokładać. Czyli lepiej kupić porządny kabel zasilający, taki od Tomanka ujdzie http://tomanek.net.pl/kable-sieciowe-tomanek-power-cable.html ?

Weź wypożycz taki czy inny kabel i sprawdź na własne uszy tak byłoby najbezpieczniej aby nie wtopić. Opinie co do kabli sieciowych są bardzo różne. Stosując wyszukany kabel dodajesz jakiś filtr na wejściu zasilającym i tyle. Konkretnego uzasadnienia to nie ma ale jakoś to na brzmienie wpływa, albo i nie (ci co biorą placebo też często czują się lepiej)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwę w takim razie jakąś spróbuję, jak coś pogorszy to zwrócę. Co do kabla chodziło mi o coś bardziej solidnego od tego kabla "komputerowgo" co jest w zestawie?. Nie oczekuję żadnych zmian w dźwięku, chodzi mi o stworzenie jak najlepszych warunków dla pracy elektroniki wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, freju napisał:

Ostatnio dużo sie mówi o solid core i chyba warto tego spróbować , co do listew czy też wtyki w ścianę a gdzie ładowarki pc monitory wpinacie zaraz obok hmm , to chociaż listwe do urzadzeń z zasilaniem impulsowym bo to dopiero sieje ?

Tak się składa, że listwe też mam od tego samego producenta    ?Screenshot_20200716-191757_Gallery.thumb.jpg.ba6df892eab0aa6645d66fe343dd8eb3.jpg

0 filtracji pożądnie wykonana.

IMG-20200630-WA0014.thumb.jpg.c6efc5e9ed4fba33d37b6e82744daa62.jpg

Edytowane przez Klecha86

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

jakby co to piloty do Hegla mamy:

RC8 699 PLN

RC9 79 PLN

RC10 149 PLN

Zniknelo wam jedno zero ? ? Bo od razu mowie ze oferte uwazam za wiazaca! ?

A tak serio - puscily luty miedzy bateriami a ukladem. Nie wiem jakim cudem, ale podejrzewam ze kwestia tego, ze wzmak od posrednika - i pozaklejany naklejkami. 

W kazdym razie jesli top hifi utrzymuje oferte to biorę ( ? ), a jak nie to proszę kogos o zdjecie wnetrza pilota - bo nie wiem gdzie dolutować:) 

 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.