Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Da rade ktos zwazyc swojego Hegla h200? ? Bo chce go wyslac, a nie mam teraz zadnej wagi. Oficjalnie niby 25kg, ale wydaje mi sie, ze jednak sporo mniej. 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, aliengbl napisał:

Da rade ktos zwazyc swojego Hegla h200? ? Bo chce go wyslac, a nie mam teraz zadnej wagi. Oficjalnie niby 25kg, ale wydaje mi sie, ze jednak sporo mniej. 

H200Anniversary teraz ważyłem to 17kg ,ale waga zwykła domowa ,wpisz 18kg bo tak gdzieś kiedyś wyczytałem ,po za tym kurierskie paczki do 30kg to ta sama cena ,polecam sendit , spokój intuicyjna obsługa i świetne ceny , z reklamacjami nigdy nie ma problemów , z wad dosyć długo przetrzymują pieniądze z pobrań ;(

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie dołączam do zacnego grona z h300,  CDP2A i HD20.

Przerabiałem wcześniej h70 później h80, postanowiłem posłuchać czegoś innego i utknąłem na ww. wzmacniaczu ?

Pozdrawiam wszystkich w klubie.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich serdecznie. Jestem z paprykarni, obecnie przesiadłem się z Naima na Hegel Rost do tego kolumny Spendor A5. Zestaw gra bardzo fajnie ale po jakimś czasie (roku) czegoś brakuje i teraz nie wiem czy za słaba moc wzmacniacza na moje 25 m czy wina leży po stronie kolumn. Byłem na odsłuchu Pylon Diamond 28 z Heglem Rost i Marantz. Hegel grał o wiele lepiej dla mnie bardziej trzymał wszystko w ryzach i był detaliczny. Szukam do niego odpowiednich kolumn do 6 tyś. i dobrego CD, chociaż głównie słucham wszystkiego w plikach flack. Jak wpadnie mi nowa płyta CD to zaraz jest zgrywana do flack. W zestawie jest jeszcze bluesund. 

Może coś doradzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Diaderny napisał:

Witam Wszystkich serdecznie. Jestem z paprykarni, obecnie przesiadłem się z Naima na Hegel Rost do tego kolumny Spendor A5. Zestaw gra bardzo fajnie ale po jakimś czasie (roku) czegoś brakuje i teraz nie wiem czy za słaba moc wzmacniacza na moje 25 m czy wina leży po stronie kolumn. Byłem na odsłuchu Pylon Diamond 28 z Heglem Rost i Marantz. Hegel grał o wiele lepiej dla mnie bardziej trzymał wszystko w ryzach i był detaliczny. Szukam do niego odpowiednich kolumn do 6 tyś. i dobrego CD, chociaż głównie słucham wszystkiego w plikach flack. Jak wpadnie mi nowa płyta CD to zaraz jest zgrywana do flack. W zestawie jest jeszcze bluesund. 

Może coś doradzicie.

Trudno doradzić, jak nie wiadomo w czym odczuwasz braki, za mało niskich, czy średnicy, przestrzeni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie najbardziej chciałby rozwinąć system w kierunku tej namacalności i emocjonalności muzycznej nie rezygnując ze szczegółowej prezentacji bo uważam (oczywiście jak dla mnie) że ten zestaw gra bardzo dobrze, po zabawie kablami na razie mam Acoustic hologramy II i PAD Genesis xlr - te przypadły mi do gustu najbardziej ale jeżeli ktoś już wcześniej przerabiał ten temat i chciałby się podzielić swoimi spostrzeżeniami to będę wdzięczny ...

Pozdrawiam.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Prewwit napisał:

Trudno doradzić, jak nie wiadomo w czym odczuwasz braki, za mało niskich, czy średnicy, przestrzeni?

Z mało mocy, do normalnego słuchania muszę podkręcać wzmacniacz prawie na 69 - 70 czyli zamiast słuchać na godzinie 11 słucham na godz. 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, PanAntoni napisał:

Faktycznie  cdp4 i hd25 da taki przeskok jakościowy powodujący opad szczeki ?

Jak większość grasz z plików to wypasiona malina z dobrym zasilaniem wyjdzie najtaniej i najlepiej. 

Moim zdaniem cdp2 sporo dostaje od cdp4 w szeroko rozumianym realizmie muzycznym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, PanAntoni napisał:

W takim razie temat do poważnego przemyślenia i Dziękuję za kierunek.

Pomyśl jeszcze nad posłuchaniem innego wzmacniacza. Ogólnie większość wzmacniaczy które mialem zaczynała już boleć (nie wiem ile 100 - 110dB) w okolicy 9-10 godziny... Jak słuchałem H80 to zaczął w miarę głośno grać koło 70? Wiem że to inna charakterystyka głośności, ale miałem wrażenie że przy większym znieksztalcał... 

9 godzin temu, Diaderny napisał:

Z mało mocy, do normalnego słuchania muszę podkręcać wzmacniacz prawie na 69 - 70

Heh, to samo napisałem, nie widząc twojego posta ?

10 godzin temu, PanAntoni napisał:

Właśnie najbardziej chciałby rozwinąć system w kierunku tej namacalności i emocjonalności muzycznej nie rezygnując ze szczegółowej

Roksan, Atoll, MF, Cyrus? Nie warto ograniczać się do jednej marki. Kiedyś miałem sympatię do Marantza, dziś bym tego już nie kupił raczej... 

Oj, widzę że namieszałem trochę, myląc Kolegów, tak to jest jak człowiek śpiący ? chodziło mi o ten temat z Rostem

Dobranoc

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Diaderny napisał:

Z mało mocy, do normalnego słuchania muszę podkręcać wzmacniacz prawie na 69 - 70 czyli zamiast słuchać na godzinie 11 słucham na godz. 15

Twoje kolumny mają niską efektywność 86dB, to trzeba mocniej kręcić, jak Ci pasuje charakter grania Rosta to się tym nie przejmuj na jakiej pozycji gałka potencjometru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami po prostu taka charakterystyka samego wzmacniacza - na h80 podkręciłem delikatnie i od razu był przyrost, na h300 muszę przekręcić 2 x gałą do okola żeby był słyszalny efekt skoku głośności, a jest integrą dużo mocniejszą,  na szczęście nie przekłada się to na samo brzmienie więc nie ma się czym przejmować.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.01.2021 o 13:20, Diaderny napisał:

Z mało mocy, do normalnego słuchania muszę podkręcać wzmacniacz prawie na 69 - 70 czyli zamiast słuchać na godzinie 11 słucham na godz. 15

Spendory maja „tylko” 86 dB więc Rost’a trzeba mocno podkręcić w górę i/lub zródło ma niska czułość vs. wejście Rosta... Pytanie jeszcze jak wyglada impendancja Spendorow poniżej 150 Hz ?

jak masz możliwość wypożycz Hegla np. 195 dla porównania. 

W dniu 19.01.2021 o 11:12, PanAntoni napisał:

na h80 podkręciłem delikatnie i od razu był przyrost, na h300 muszę przekręcić 2 x gałą do okola żeby był słyszalny efekt skoku głośności,

 

W dniu 19.01.2021 o 11:12, PanAntoni napisał:

na szczęście nie przekłada się to na samo brzmienie

dzieki temu możesz lepiej „dobrać” poziom głośności do kubatury i akustyki pomieszczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba jak się już do tego przyzwyczaiłem to uważam jest to bardzo dobre rozwiązanie, nie słychać tzw. skoków głośności ale jest płynny przyrost w dużej skali wiec nie odczuwamy dyskomfortu jak nagle przekręcimy bardziej gałkę.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H300 nadal mnie zadziwia. Ten wzmak potrafi zreprodukować w pokoju scenę razem z zarejestowaną w nagraniu akustyką i całą panującą tam afmosferą mimo że podaję mu niezbyt dobrej jakości muzykę i to odtworzoną z YT. 

Niesamowicie uniwersalny klocek. 

Najlepiej przejść na YT i odtwarzać w 1080p bo bezpośrednio z forum jakość jest tylko 360p

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, PanAntoni napisał:

Bawiłeś się może kabelkami i robiłeś jakieś bezpośrednie porównania ?

Tak troche tego było. Jeżeli chodzi o głośnikowe to hegel bardzo dobrze się zgrywa z Vdh the Wind MK II Hybrid. Cos lepszego ale i cenna inna to Nordost. Najlepiej od Heimdall w górę. Używam IC Heimdalla i uważam go za świetny na tyle że nie szukam zmian. Z cyfrowych zakończyłem na Transparent Audio Reference np coax i USB w wersji premium bo wyżej nic w cenniku już nie ma. 

Zasilanie Furutecha choć tutaj trochę własnych pomysłów włożyłem i podoba mi się też Cardas ale nie brał bym go tam gdzie brakuje szybkości bo nie poprawi a może zepsuc. Oferuje bardzo dobra spójność i ciekawa barwe. 

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, will66 napisał:

Jak masz okazję porównaj z Shanling A3.2 - mz warto, znacznie lepiej pokazuje strukturę średnicy a szczególnie tzw. basu....biorąc pod uwagę cenę klocka znakomita propozycja. 

z okazją do odsłuchu może być ciężko, ale faktycznie cena to praktycznie połowa H300 w momencie jego debiutu na rynku.

Nie znam Shanling, ale wnioskuję, że oferuję podobną szkołę brzmienia do hegla.

Mi osobiście H300 dał spokój i ukojenie. Pierwszy raz mam taki stan, że nie chce grzebać już w elektronice.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem długo na RCA heimdall pomiędzy CD2PA i H200. To świetny kabelek wg mnie. Z czasem, pewnie jak u każdego, zmieniłem heimdalla na XLR TYR1. Zastanawiałem się czy różnica w odbiorze dźwięku będzie duża i taka się okazała. Zacznę od żartu. Przede wszystkim pojawiła się... cisza ;) cisza pomiędzy utworami to było coś co zwróciło moja uwagę jako coś innego ;) Dźwięk: zrobiło się delikatniej, muzykalnej, zyskał drive i separacja instrumentów, wokale słychać w taki sposób jakby wykonawca starał się maksymalnie wyeksponować swój głos, tembr, talent - takie mam subiektywne wrażenie jakby wykonawca chciał śpiewać specjalnie dla mnie ;) Słychać więcej dźwięków w każdym paśmie, wydają się być poukładane na scenie a sama scena rozrosła się - także w pionie - co było dla mnie zaskoczeniem i słyszalne jest np. w składach perkusji. Niskie tony... jak to opisać? Hmmm.... na pewno zwiększył się zakres i kontrola, np. w dobrze osłuchanym przeze mnie utworze The Aristocrats - Flatlands usłyszałem pięknie modulowane dźwięki przejścia palców po strunach na gitarze basowej - pojawiło się u mnie odczucie realizmu przekazu. Niskie dźwięki jakby miały wiele podzakresów, które nie zlewają się ze sobą ale miały wyraźne granice.
Jestem bardzo zadowolony z tej zmiany interkonektu.
Kable głośnikowe to Tellurium BlackII i myśle o ich zmianie na coś z nordosta - może Red Dawn albo Heimdall. Obawiam się trochę takiego ruchu bo teraz przekaz audio mi pasuje ale gdzieś człowieka korci, że „może być lepiej”, choć nie wiem jak ;)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.