Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat miałem kilka Hegli na stanie (H80, H160, H300) i pisanie, że Hegel H300 jest "zimny" to jakieś nieporozumienie.

Hegel H300 ma tę wspaniałą właściwość, że prawie nic nie dodaje od siebie. Co do niego podłączysz jako źródło i jakie kolumny podłączysz, to usłyszysz. Testowane z kilkoma parami kolumn i wieloma źródłami i przez wielu słuchaczy przez 2 lata. Z dac'iem na PCM1794 potrafi uwieść słodkością, z Sabre ESS9018 będzie ciął jak żyletką. To fantastyczny, bardzo analityczny, zrównoważony wzmacniacz. Dlaczego się go ludzie pozbywają? Bo gonią króliczka. Ja też się chciałem pozachwycać czymś nowym i niestety bardzo ciężko znaleźć w tej cenie tak dobrze grający wzmacniacz.

Bardzo trafny opis zgadzam się w 100 % .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już na temat piecyków hegla to mysle że zostało wiele powiedziane , tak sobie siedzimy z kolegą i popełniamy gwałt muzyczny w sensie tidal teledyski i stwierdzamy jednak po mimo no rasism to batoniarska muza jest jednak do bani :)) , ale dlaczego zadajemy sobie to pytanie teraz i juz ,odpowiedz moja jest taka ze to po prostu głupia muzyka ma małą wartość intelektualną albo nie jestem amerykaninem ,ogólnie dla mnie dla nas ta muzyka w sensie ten rap po za dudum nie wnosi nic , dużo basu teksty z cyklu tarmoś niunia , i czasami sie waham jak chłopaki z różnych opcji politycznych gwałcą to juz w tramwaju ,po co to robią ,myśle że to jednak nie jest nasza kultura ,powiem więcej wkurza mnie ta ich chora kultura gadanaia o niczym bo tam naprwde sie nie wiele dzieje ,sory ale wydaje mi sie że nasze disco polo wnosi więcej

 

Przeciez jak sie zapoda jopek to od razu chce sie żyć , bo za kazdym razem jest inaczej to raz a dwa zawsze inaczej i kurna jak ona to robi :))

 

żeby nie było że jestem total rasista :) ludzi z Aleppo przyjał bym wszystkich bo to naprawde nasi są i tu pis przegina , bo jak nas putin zacznie gwałcić to tam bedziemy sp***dalać i szybko sie nam światopogląd zmieni żeby rodziny ratować , więc bądzmy polakami europejczykami żebyśmy mogli sie bić równo bo tez wazne jest

 

Mój boże co ja gadam :))) ale ważne chłopaki te nasze hegle będą h*ja warte jak Pan morderca putin wbije

 

nikt nie zrozumie do póki ci syna córki nie zabiją ,wtedy uwierzcie mi jest łatwiej to zrozumiec , mi nie zabili ale wiem , i myśle że warto o tym wiedzieć ,wartotez sie przygotować do walki z kgb bo wydyma nas i tramp nie pomoże :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H200

czy się opłaca w tej cenie?

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-muzyczny-hegel-h200-CID99-IDp7pW3.html

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być stan techniczny niebardzo. Jakieś zarysowania, wyświetlacz, pilot nie wiem. Są ludzie którym zależy tylko na cenie. Niskiej cenie.

 

 

Bardziej zastanowił bym się dlaczego to jeszcze nie poszło...

 

 

A to drugorzędna sprawa. Dla ludzi zawsze jest za dużo. Najlepiej za darmo kupować a później marudzić że Hegel strasznie leci w dół cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nad H200 się zastanawiałem i dziś mi ta oferta się pokazała. Generalnie mam Denon+ Monitor Audio Silver10 ale mocy delikatnie mi brakuje. H200 ma hej dość tylko hmmm... do tej pory nie wiem jak on gra. Dużo ludzi odradza bo to inny dźwięk niż Denon.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby H190 był najlepszym wzmacniaczem firmy Hegel w historii?

 

A.. H90 to Kiler w Klasie - chyba specjalnie z błędem pisane..

 

„Nowsze jest wrogiem Dobrego”

Płatni Piewcy znów piać będą że nowszy wzmak już lewitować potrafi i zrobi ci loda byle byś go kupił..

post-62000-0-25365500-1509474896_thumb.jpeg

Edytowane przez Manhattan's Cowboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@freju. Po części się zgodzę co do Hegla.

Ale powiedz jakie Whisky piłeś? :)

Właśnie niestety z ta z Bidrony :)

 

Właśnie niestety z ta z Bidrony :)

A tak skoro juz jestem to sobie skrobne od siebie :) mam h200Anniversary juz ze 3lata w związku jestesmy z hd25 ,i powiem wam od kiedy zrobiłem akustyke w sensie panele pułapki naprawde za prawde powiadam wam nie mam ciągu na zmiany , choc miele czasami piecyki bo nawet teraz mam dwa arcamy jeden po modzie z fan clubu od krzysztofa i tez gra bardzo dobrze aczkolwiek do hegla niestety daleko troszke jescze bo jest ciut brudniej :) mowa o A90 ,ale tez go polecam do 2tys dobra alternatywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzano mi z powodu jego barwy a raczej jej brak, podobno jest bardzo "płaski" i dużo detali w średnicy. Wiadomo ile użytkowników tyle wypowiedzi...najlepiej samemu przesłuchać i teraz mam pytanie czy Hegel Heglowi jest równy, nie chodzi mi o moc tylko o dźwięk? np. h200 vs h80. H80 znalazłem u siebie i ewentualne testy.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Nie wiem dlaczego porównujecie h80 do h200 to dwa totalnie rózne piece ,po za tym sama róznica w mocy wyklucza porównania ,a to jest tu powtarzane jak mantra nie kumam strata czasu i energii

 

Odradzano mi z powodu jego barwy a raczej jej brak, podobno jest bardzo "płaski" i dużo detali w średnicy. Wiadomo ile użytkowników tyle wypowiedzi...najlepiej samemu przesłuchać i teraz mam pytanie czy Hegel Heglowi jest równy, nie chodzi mi o moc tylko o dźwięk? np. h200 vs h80. H80 znalazłem u siebie i ewentualne testy.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

A dużo detali w średnicy to wada jest ? tak tylko pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokończe myśl , co sie dzieje po zrobieniu akustyki ,praktycznie wszystko gra dobrze :) w sensie wtedy moge naprawdę stwierdzać wyższość tzw lepszość nizszość pieców ,ale często to juz sa skoki bardziej w bok niż tył przód , bo taki arcam a90 tez zamiata naprawde dobrze i nie ma sie czego wstydzić nawet przy H200a , wiadomo jest słabszy ale ma tez swoja właśną interpretacje na dzwięk i ona mi sie podoba choc w moim mniemaniu i tak do h200A nie siada bo tu mamy juz naprawdę bardzo dojrzały dzwięk cięzko mi w słowach to okreslić ,ale jak juz sie przerzuci w życiu tego troche to sie juz po prostu wie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprzedałem H200 Anniversary i nie jestem pewien czy to był dobry ruch .. bo Anniversary to bardzo dobry wzmacniacz, w mojej ocenie bezkonkurencyjny w swojej cenie zwłaszcza gdy jest stanie BDB.

Z jego powodu zdradziłem dla Hegla inną markę, jak to mawiają „zacną”

Edytowane przez Manhattan's Cowboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzano mi z powodu jego barwy a raczej jej brak, podobno jest bardzo "płaski" i dużo detali w średnicy. Wiadomo ile użytkowników tyle wypowiedzi...najlepiej samemu przesłuchać i teraz mam pytanie czy Hegel Heglowi jest równy, nie chodzi mi o moc tylko o dźwięk? np. h200 vs h80. H80 znalazłem u siebie i ewentualne testy.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

Temat powtarza się na nowo. Tyle już było o tym pisane. Takie jak sobie podłączysz kolumny tak zagra. Sam wzmacniacz nie gra. Więc jak by dobrać kolumny odpowiednie nie grające uszczuplonym metalicznym dźwiękiem to będzie oki.

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprzedałem H200 Anniversary i nie jestem pewien czy to był dobry ruch .. bo Anniversary to bardzo dobry wzmacniacz.

Z jego powodu zdradziłem dla Hegla inną markę, jak to mawiają „zacną”

No chwal sie , to że h200A to dobry piec wiem od dawna ,i jak juz pisałem ciągu brak na zmiany ,może właśnie dlatego pisze o Aleppo bo juz nie bardzo chce sie czepiać lub nie bardzo mam do czego :)

 

Kolumny jak mówisz wazna sprawa warto miec ich ze dwa sety u mnie na zmiane Proac r1sc i audio physic sitara 25 obie są wybitne jak dla mnie choc tak rózne ,ale bliżej mi do physiców bo polubiłem ostatnio tą namacalność dołu stęskiniłem sie za tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez laurek:

H360 jest bardziej funkcjonalny: ma DAC + wejście sieciowe po którym Spotify z Apple śmiga aż miło - rewelacja.

Po włączeniu zapamiętuje ostatnio wybrane źródła. Napisy wyświetlacza pomimo że większe niż w H200 to z powodu oczojebnego niebieskiego - mniej czytelne.

 

Dźwiękowo nie zauważam „miażdżącej” przewagi nad H200 Anniversary która uzasadniałaby miażdżącą przewagę cenową H360 - to raczej przewaga funkcjonalna choć loda nadal zrobić nie potrafi.. ;-) może kolejny tzw Killer H90 itp

 

H360 gra napewno melodyjniej, dźwiękiem wygładzonym w stosunku do odrobinę chropowatego przy nim H200A (nie czytaj gorszego..)

 

Góra i średnica odrobinę bardziej szczegółowe, bas bardziej rozciągnięty, gra w większym zakresie i większym rozmachem niż punktowy w H200A.

 

Mocniejszy H360 bardzo fajnie kontroluje kolumny ale H200 potrafił to równie dobrze. Różnica w kontroli nieznaczna..

 

H360 gra też przestrzenniej lecz nie powala w stosunku do starszego modelu.

 

W związku z ww ostrożnie podchodzę do „młodszych kilerów starszych killerów”.

Edytowane przez Manhattan's Cowboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez laurek:

H360 jest bardziej funkcjonalny: ma DAC + wejście sieciowe po którym Spotify z Apple śmiga aż miło - rewelacja.

Po włączeniu zapamiętuje ostatnio wybrane źródła. Napisy wyświetlacza pomimo że większe niż w H200 to z powodu oczojebnego niebieskiego - mniej czytelne.

 

Dźwiękowo nie zauważam „miażdżącej” przewagi nad H200 która uzasadniałaby miażdżącą przewagę cenową H360 - to raczej przewaga funkcjonalna choć loda zrobić nie potrafi.. ;-)

 

H360 gra napewno melodyjniej, dźwiękiem wygładzonym w stosunku do odrobinę chropowatego przy nim H200A (nie czytaj gorszego..)

 

Góra i średnica odrobinę bardziej szczegółowe, bas bardziej rozciągnięty, gra w większym zakresie i większym rozmachem niż punktowy w H200A.

 

Mocniejszy H360 bardzo fajnie kontroluje kolumny ale H200 potrafił to równie dobrze. Różnica w kontroli nieznaczna..

 

H360 gra też przestrzenniej lecz nie powala w stosunku do starszego modelu.

 

W związku z ww ostrożnie podchodzę do „młodszych kilerów starszych killerów”.

miałem przez chwile koncepcje na zmianę H200AE+HD25 na H360 ale mi przeszło...może dobrze skoro nie ma wielkiego przyrostu jakości grania. Z ciekawości zapytam, z czym masz spięty H360?

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez laurek:

H360 jest bardziej funkcjonalny: ma DAC + wejście sieciowe po którym Spotify z Apple śmiga aż miło - rewelacja.

Po włączeniu zapamiętuje ostatnio wybrane źródła. Napisy wyświetlacza pomimo że większe niż w H200 to z powodu oczojebnego niebieskiego - mniej czytelne.

 

Dźwiękowo nie zauważam „miażdżącej” przewagi nad H200 Anniversary która uzasadniałaby miażdżącą przewagę cenową H360 - to raczej przewaga funkcjonalna choć loda nadal zrobić nie potrafi.. ;-) może kolejny tzw Killer H90 itp

 

H360 gra napewno melodyjniej, dźwiękiem wygładzonym w stosunku do odrobinę chropowatego przy nim H200A (nie czytaj gorszego..)

 

Góra i średnica odrobinę bardziej szczegółowe, bas bardziej rozciągnięty, gra w większym zakresie i większym rozmachem niż punktowy w H200A.

 

Mocniejszy H360 bardzo fajnie kontroluje kolumny ale H200 potrafił to równie dobrze. Różnica w kontroli nieznaczna..

 

H360 gra też przestrzenniej lecz nie powala w stosunku do starszego modelu.

 

W związku z ww ostrożnie podchodzę do „młodszych kilerów starszych killerów”.

Bravo ty, no nie no lepiej chyba sie nie da tego opisać hee kocham cie :) dobre dobre tak lubię

 

Bravo ty, no nie no lepiej chyba sie nie da tego opisać hee kocham cie :) dobre dobre tak lubię

Chciałem napisać nie mam pytań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba powieniem tak wychwalić H200A zanim go sprzedałem...

Ale to nie ładnie by było...

akurat kolega, który odkupił go od Ciebie znał bardzo dobrze jego wartość z odsłuchów u mnie oraz kilkudniowego testu u siebie. Nawet chwili się nie wahał kiedy pojawiła się oferta.

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bravo ty, no nie no lepiej chyba sie nie da tego opisać hee kocham cie :) dobre dobre tak lubię

 

 

Chciałem napisać nie mam pytań :)

Kolega ma h90 tez loda nie robi ,w wszystko delikatnie z gumka sie odbywa :) hegel gdzies nie w naszym kierunku uderza ,jam jest starszej daty i nadal uwarzam że sprzet musi miec wage i trafo jest bardzo wazne i jego wydajność koniec kropka :)

 

akurat kolega, który odkupił go od Ciebie znał bardzo dobrze jego wartość z odsłuchów u mnie oraz kilkudniowego testu u siebie. Nawet chwili się nie wahał kiedy pojawiła się oferta.

Tak naprawdę można z nim żyć to wydajny piec jest ,co wazne gra on juz na wysokim poziomie ,nie leje mi tania bajerą co sie często zdarzało np przy firmie Nad , nastepna ważna kwestia równiutko i kabbelkami lubi sie tak fajnie dopiesczać oj lubi , teraz z albedo monolith gra o jedna lige wyżej jak dla mnie ,co by nie gadac to świetny wzmacniacz jest i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.