Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłbyś w skrócie odnieść sie do H360. Co myślisz o tym wzmaku? Tak rozbierznych opini nie czytałem chyba nigdzie. Jedni marudzą że można zastąpić czymś tańszym a tu nagle ktoś porównuje do dużo drożeszgo wzmacniacza że niby godnie zastąpił Hegla. Więc gdzie tu logika czepiania się Hegla ? Kupić coś tańszego bo zagra tak samo lub wymienić na prawie dwa razy droższy gdzie będzie chyba lepiej.

Odniosę się do mojego gustu , dla mnie hegel gra jak kameleon raz jest to lampa a raz tranzystor no i nie wnosi za wiele od siebie można powiedzieć że faktycznie zwyczajnie wzmacnia sygnał . pokazuje jak gra reszta toru . Jak ktoś ma tragicznie zestawiony tor hegel zagra właśnie tragicznie a właściwie nagłośni tragiczny zestaw . Jak sie zrobi transparentny zestaw i do niego podepnie Hegla zestaw dalej będzie grał transparentnie . Spokojnie wyłapuje się najmniejsze różnice w kablach . Wówczas dzwięk można modelować bardzo dowolnie pod swój gust . Hegel daje taką możliwość . Od 100 w górę to są wzmaki do budowania systemów z głową , nie można już odpuścić kabli czy akustyki bo inaczej to będzie zmarnowana kasa . W dobrym pomieszczeniu akustycznie a znakomita resztą toru mając 360 można się już zastanawiać czy jest sens cokolwiek zmieniać i będzie lepiej czy tylko inaczej , Moim zdaniem jest tylko inaczej nie ma już błędów są tylko inne preferencje .

H 80 mocowo jest przeznaczony do mniejszych wymagań , pomieszczeń i głośników a zestrojony jest tak muzykalnie że czasem nie ma potrzeby kupować nic droższego gdyż nie da to wyraźniej poprawy .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odniosę się do mojego gustu , dla mnie hegel gra jak kameleon raz jest to lampa a raz tranzystor no i nie wnosi za wiele od siebie można powiedzieć że faktycznie zwyczajnie wzmacnia sygnał . pokazuje jak gra reszta toru . Jak ktoś ma tragicznie zestawiony tor hegel zagra właśnie tragicznie a właściwie nagłośni tragiczny zestaw . Jak sie zrobi transparentny zestaw i do niego podepnie Hegla zestaw dalej będzie grał transparentnie . Spokojnie wyłapuje się najmniejsze różnice w kablach . Wówczas dzwięk można modelować bardzo dowolnie pod swój gust . Hegel daje taką możliwość . Od 100 w górę to są wzmaki do budowania systemów z głową , nie można już odpuścić kabli czy akustyki bo inaczej to będzie zmarnowana kasa . W dobrym pomieszczeniu akustycznie a znakomita resztą toru mając 360 można się już zastanawiać czy jest sens cokolwiek zmieniać i będzie lepiej czy tylko inaczej , Moim zdaniem jest tylko inaczej nie ma już błędów są tylko inne preferencje .

H 80 mocowo jest przeznaczony do mniejszych wymagań , pomieszczeń i głośników a zestrojony jest tak muzykalnie że czasem nie ma potrzeby kupować nic droższego gdyż nie da to wyraźniej poprawy .

I wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zdalnie" tego nie załatwimy. Każdy pokój ma inne warunki; a sprzęt - z tego co tu się wypisuje - mało cierpliwych właścicieli.

 

Dopóki nie poprawiłem akustyki zawsze było coś nie tak - efekt utraty mocy wzmacniacza, "zwiotczenie" i pustka sceny, szorstkie wysokie tony itp.

Nie chodzi o robienie studia w pokoju. Nie mam paneli akustycznych, kartonów na jajka na ścianach ani innych dyfuzorow. Pomogły proste rozwiązania (pas wykładziny dywanowej itp. ) W innym pokoju to może się nie sprawdzić. Zauważyłem, że panele podłogowe (ruchoma, falujaca podłoga) znacznie pogarszają warunki akustyczne i tego się nie obejdzie. (Może np. zamiast h360 lepiej zakupić h200 i zrobić solidny parkiet (?))

 

Niestety odgórnej gwarancji sukcesu nie ma. Ja upodobałem sobie Spendory = głęboka, daleka projekcja sceny. Nie tylko trzeba przy nich dopracować akustykę, ale i siedzieć w miejscu żeby usłyszeć to co się chce.

No ale poważniejsza muzyka jest do delektacji , a nie do zmywania naczyń :)

Powodzenia ...

 

Jeżeli coś ci to może, to mam H200 i naprawdę ciężkie do napędzenia mimo, że małe monitory Kef LS50.

Miałem też H300 i zarówno jeden jak i drugi daje radę kefom.

Ciśnienie na szukanie odpowiedniego wzmaka spadło do zera.

 

5 godz stanowczo za krotko na werdykt������

Odsłuchaj na dobrze znanych kawałkach i dobrze nagranych i poszukaj optymalnego ustawienia, w zależności jak teraz sa ustawione w stosunku do scian...

 

Co do Hegla - byłoby znacznie bezpieczniej nawet wziasc pod pachę 705 i gdzies podjechać, aby potwierdzić ze dany Hegel, w tym wypadku 200-ka je prawidłowo nakręci i wtedy podjąć decyzje o zakupie.

 

Dziękuję Wam bardzo za pomocne sugestie. Nie odzywałem się kilka dni bo skupiłem się na słuchaniu muzyki i eksperymentach z akustyką. Rzeczywiście, brakowało mi trochę cierpliwości, stąd pewnie moje początkowe rozczarowanie nowo nabytymi głośnikami i trochę gorączkowe poszukiwanie natychmiastowego panaceum na moje bolączki i myśl aby szukać nowego wzmacniacza. Dziś odkładam ten pomysł na później, choć z niego nie rezygnuję. Eksperymentowałem trochę z ustawieniem kolumn, choć możliwości zmian naprawdę mam niewielkie. Wysokie tony i wyższa średnica wciąż były strasznie natarczywe, aż do "krwi z uszu", a niższej średnicy wciąż brakowało. Kolumny mam przykręcone do oryginalnych standów B&W, dedykowanych do 705-tek. Te standy są metalowe i zauważyłem, że dźwięczą jak dzwony, nawet, gdy stuknie się w nie paznokciem, nie mówiąc już o czymś twardym, metalowym. Wypełniłem wewnętrzne przestrzenie standów piaskiem. Przy uderzeniu wydają teraz głuchy stuk. No i okazało się, że to rozwiązało mój problem. Po ponownym ustawieniu kolumn i podłączeniu zagrały inaczej. Wysokie tony i wyższa średnica lekko się uspokoiły i złagodniały. Na tyle, że choć nadal są ostre i szczegółowe, da się już tego z przyjemnością słuchać. Pojawiła się niższa średnica, powodując wrażenie większej muzykalności. Partie wiolonczeli i altówek stały się teraz słyszalne, wypełniając dotychczasową lukę w ogólnej harmonii. Brzmienie ładnie się wypełniło w środku, nie tracąc detalu i przestrzeni sceny. Choć pewnie w pomieszczeniu, w którym słucham, można by jeszcze sporo akustycznie poprawić, teraz już jestem zadowolony. W niedalekiej przyszłości myślę o zmianie przewodu głośnikowego, bo mój srebrny Albedo Blue jest chyba w tym zestawieniu zbyt ostry. Jeśli macie jakieś doświadczenia z przewodami głośnikowymi, które mogłyby pomóc uspokoić trochę wysokie tony a równocześnie wydobyć bardziej niższą średnicę i kontrolować bas to chętnie posłucham Waszych sugestii.

No i jedzie do mnie DAC Hegel HD25, więc za kilka dni będę mógł powiedzieć, że moje pisanie w Klubie Hegel będzie już w pełni usprawiedliwione ;)

Edytowane przez spektral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osie głośników przecinają się przed czy za miejscem odsłuchu?

 

Osie głośników przecinają się zdecydowanie za miejscem odsłuchu. Puszczone są bardziej na zewnątrz, choć nie całkiem równolegle. W ten sposób mniej daje się we znaki ostrość wysokich tonów. Tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Osie głośników przecinają się zdecydowanie za miejscem odsłuchu.

A spróbuj dogiąć kolumny tak, aby osie przecinały się przed miejscem odsłuchu, mniej więcej; 40 cm od głowy. Scena dzwiękowa się może pogłębić i troszkę przybędzie basu a wysokie tony złagodnieją. Oczywiście wszystko zależy od systemu, pokoju odsłuchowego itp. Jednak warto spróbować, jeżeli jeszcze takiego ustawienia nie przerabiałeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnym odsłuchu H360 zdecydowałem się na kupno tego wzmacniacza. Jeśli jest osoba która zamierza sprzedać takie coś to Prosze na Priv.

Znalazłem jedną licytacje na alle jako niby nowy a z opisu wynika że poekspozycyjny. Heh.... poekspozycyjny to nie nowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz Leema Tucana warto spróbować tylko dlatego ,że jest sporo tańszy.

Mnie osobiście on nie odpowiada.

 

No, a Sol III będzie sporo lepszy ;]

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droczę się trochę ;]

Wiem, że Heglowcy zazwyczaj mają swój gust jeśli chodzi o granie, natomiast uważam, że wspomniany Sol III warto sprawdzić przez zakupem tranzystora z półki ok 10k

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo matko, a nie lepiej spróbować Leemę Tucanę, albo Haiku Sol 3 ?

 

Ryzyko średnio opłacalne pakować sie w ww.

Tucana II to mocny wzmak ale to taka "rozdarta suka" trochę, podobnie jak H160.

 

Jeśli skosztować to czegoś z klasą np McIntosh 7000 - w cenach H360 lub lepiej..

Na allegro za 19k

Na OLX za 11k

 

Jak nie podpasuje to Mc zawsze sprzedasz..9

Edytowane przez Manhattan's Cowboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko średnio opłacalne pakować sie w ww.

Tucana II to mocny wzmak ale to taka "rozdarta suka" trochę, podobnie jak H160.

 

Jeśli skosztować to czegoś z klasą np McIntosh 7000 - w cenach H360 lub lepiej..

Na allegro za 19k

Na OLX za 11k

 

Jak nie podpasuje to Mc zawsze sprzedasz..9

Co znaczy "rozdarta suka? :D

 

Ryzyko średnio opłacalne pakować sie w ww.

Tucana II to mocny wzmak ale to taka "rozdarta suka" trochę, podobnie jak H160.

 

Jeśli skosztować to czegoś z klasą np McIntosh 7000 - w cenach H360 lub lepiej..

Na allegro za 19k

Na OLX za 11k

 

Jak nie podpasuje to Mc zawsze sprzedasz..9

Sprzedawalne jest wszystko, a Mc od Tani to można pewnie z 11k w kieszeni w łeb dostać i wrócic bez maka i bez 10 ;]

Nie każdy ma miejsce na 45kg sprzęt w salonie - co nie zmienia faktu, że pomysł na pewno jakiś to jest.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Hegla h80 połączonego z Maciem po USB, korzystam z Audirvana Plus 3. W ustawieniach w Audirvana w zakladce preferences jest kilka ustawień dotyczących MQA. Domyślnie jest ustawione na NOT MQA device. Nie jestem pewien czy tak ma zostać, czy wybrać opcję

MQA renderer device lub MQA Decoder device.

Ps. Dzwięk idzie po dacu w h80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu kolumn posłuchałem dzisiaj z Leemą kolumn Art Moderne 8, właściciel ARTów miał kiedyś H300 Hegla - twierdzi, że to przepaść na korzyść Tucany2...

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Leema Ccoustics Tucana II to nie lepszy wzmacniacz od Hegla H300 Może po prostu w danej konfiguracji bardziej się podobać od Hegla.. Dźwięk mało szczegółowy, a regulacja głośności nie do przyjęcia. Poza tym wysokie szumy, oraz przesłuch między urządzeniami przy wyższych głośnościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a w jakiej konfiguracji słuchałeś, jesteś pewien, że była sprawna? Wysokie szumy? przesłuch? mało szczegółowy dźwięk?! Słuchałem kilku systemow i po 100tys i nie wydaje mi się, żeby w tej kwiestii Tucana miała się czego wstydzić (oczywiście proporcjonalnie). Może po prostu kiepskie źrodło było?

 

Pewnie trochę nie na miejscu jest wpadać do klubu i krytykować daną markę, ale kurcze... Troszkę absurdalne to co tu czytam.

Regulacja głośności nei do przyjęcia? pierwszy raz spotykam się z takim zarzutem :]

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a w jakiej konfiguracji słuchałeś, jesteś pewien, że była sprawna?

Proszę cię julius-6 nie żartuj sobie.

Może po prostu kiepskie źrodło było

To był dac HD30 z Sinxerem Su 1 i software Roon Rock.

Pewnie trochę nie na miejscu jest wpadać do klubu i krytykować daną markę, ale kurcze... Troszkę absurdalne to co tu czytam.

Na forum i nie tylko bardzo chwalą wzmacniacz Tucana II, dlatego kupiłem, lecz się zawiodłem.

Regulacja głośności nii do przyjęcia?

Regulacja głośności bardzo nie precyzyjna, a w heglu cytuję: "Kolejny detal to regulacja głośności z cyfrową kontrolą. Eliminuje to takie problemy, jak nierówności między kanałami czy trzeszczenie, które po latach użytkowania pojawia się nawet w dobrych wzmacniaczach z konwencjonalnymi potencjometrami. Start od poziomu zero odbywa się płynnie."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.