Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałeś Leemę przed H300, czy po?

 

Kolejny detal to regulacja głośności z cyfrową kontrolą. Eliminuje to takie problemy, jak nierówności między kanałami czy trzeszczenie, które po latach użytkowania pojawia się nawet w dobrych wzmacniaczach z konwencjonalnymi potencjometrami. Start od poziomu zero odbywa się płynnie.
Wiesz, kilka cytatów z recenzji też mógłbym wyciągnąć na korzyść Tucany ;] To ostatnia rzecz, którą kierowałbym się przy doborze pieca (zarówno regulacja głosnosci, jak i recenzje)

 

Ja jak usłyszałem Leemę to bardzo szeroko otworzyłem oczy, bo rzadko zdarza się połączenie takiej energii i drive w graniu z muzukalnością, detalem. Coś co zagra zarówno z jazzem i klasyką i odda barwy tych instrumentów, jak i z rockiem, czy od biedy elektroniką... a porównanie mam coraz większe, słyszałem kilka naprawdę drogich i highendowych systemów i uważam, że w półce ok 10k na rynku wtórnym cięzko znaleźć coś o podobnych atutach. W moim mniemaniu na pewno nie jest to H300, słyszałem, ze 360 są ciekawsze, natomiast samego pieca nie słyszałem... Inna kwestia, że do obu wzmaków trzeba szukać kompletnie innych torów stąd włożone na zamiennie w tej sam tor nie mają prawa zagrać dobrze.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś Leemę przed H300, czy po?

Leemę miałem po H300.

Kolejny detal to regulacja głośności z cyfrową kontrolą. Eliminuje to takie problemy, jak nierówności między kanałami czy trzeszczenie, które po latach użytkowania pojawia się nawet w dobrych wzmacniaczach z konwencjonalnymi potencjometrami. Start od poziomu zero odbywa się płynnie.

To jest w 100% rzetelny opis.!!

W moim mniemaniu na pewno nie jest to H300, słyszałem, ze 360 są ciekawsze, natomiast samego pieca nie słyszałem...

Miałeś czy choćby słuchałeś H300? Ja miałem też H360. Edytowane przez dfx5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztoff

(Konto usunięte)

Leemę miałem po H300.

 

To jest w 100% rzetelny opis.!!

Miałeś czy choćby słuchałeś H300? Ja miałem też H360.

 

Zestawienie Skandynawii z Brytyjczykiem jest zupełnie bez sensu.

Chcesz mieć ciepło czy zimno - oto jest pytanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Krzysztoff dnia 28.10.2017 - 23:04 napisał

Dla odmiany z neutralnymi - potrafi być lodowaty.

Chyba kwintesencja tematu :)

Żadna kwintesencja !!!

 

Jeśli ktoś łączy kolumny ze wzmacniaczem tylko po to, by udowodnić ,że wzmacniacz jest kiepski, to niestety tak jakby kupował felgi stalowe do swojego najnowszego ferrari, by założyć opony zimowe.

Tak nie da się zrobić bo to głupie i nie ma takich felg. Wzmacniacze z kolumnami można łączyć głupio i bez sensu. Ludzie ,więc różne rzeczy z nimi robią. Szkoda. Przykład o ferrari jest z życia wzięty. Panowie z salonu w Niemczech po zakupie auta trochę byli zdziwieni co wyprawia bogaty Polak.

Edytowane przez dfx5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym rzecz. Hegel zagra z ciepłą kolumną i najlepiej pełnym/ciepłym źródłem, nie zagra z kolumną neutralną, ani analityczną. Wymaga zazwyczaj wybitnego toru pod siebie, żeby zagrać tak, jak inne piece potrafią zagrać bez takiego toru. Wszystko kwestią tego ile jesteśmy w stanie zainwestowac kasy i czasu żeby osiągnąć 'potencjal' Hegla. Poznałem kilku (byłych) posiadaczy Hegla i 'zeznania' są podobne, zresztą ilośc tych wzmaków na rynku wtórnym nie jest przypadkowa.

 

Jeśli dane skrzynki, czy źródło gra z 15 markami lepiej lub gorzej, a z H ni cholery, to nie jest tak, że te 15 marek jest do dupy, a H jest OK.

Żebyśmy mieli jasnośc - nie twierdzę, że to złe piece, natomiast uważam, że są wybitnie trudne w odpowiedniej aplikacji, a gotowych recept na nie wiele niestety nie ma, natomiast jeśli udało Ci się zbudować dobry system na H - OK, ale z tego co czytam nie było to tanie rozwiązanie...

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to mi się w Heglu najbardziej podoba że można dostroić system do swoich potrzeb gdzie w reszcie niektórych wzmacniaczy łączenie kolumn gra wszystko podobnie. Używanych Hegli np. 360 lub 300 wcale nie jest tak dużo. Można przypatrzeć się innym markom gdzie jest rzeczywiście wysyp (o tym już akurat nikt nie pisze).

Jest mase producentów kolumn głośnikowych pasujących do H i nie są to tylko ciepło brzmiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym rzecz. Hegel zagra z ciepłą kolumną i najlepiej pełnym/ciepłym źródłem, nie zagra z kolumną neutralną, ani analityczną. Wymaga zazwyczaj wybitnego toru pod siebie, żeby zagrać tak, jak inne piece potrafią zagrać bez takiego toru. Wszystko kwestią tego ile jesteśmy w stanie zainwestowac kasy i czasu żeby osiągnąć 'potencjal' Hegla. Poznałem kilku (byłych) posiadaczy Hegla i 'zeznania' są podobne, zresztą ilośc tych wzmaków na rynku wtórnym nie jest przypadkowa.

 

Jeśli dane skrzynki, czy źródło gra z 15 markami lepiej lub gorzej, a z H ni cholery, to nie jest tak, że te 15 marek jest do dupy, a H jest OK.

Żebyśmy mieli jasnośc - nie twierdzę, że to złe piece, natomiast uważam, że są wybitnie trudne w odpowiedniej aplikacji, a gotowych recept na nie wiele niestety nie ma, natomiast jeśli udało Ci się zbudować dobry system na H - OK, ale z tego co czytam nie było to tanie rozwiązanie...

 

Mysle ze sie mylisz. Gram na heglu H200 i Kefach LS50 ktore sa bardzo neutralne i szczegolowe i wystarcza tylko cieply transport zeby gralo jak nalezy.

Co do tego wybitnego toru to moze przesada ale fakt jest taki ze hegel gra tak jak reszta toru i jezeli cos kuleje to hegel to pokaze ale daje wlasnie mozliwosc strojenia systemu praktycznie w dowolny sposob pod wlasne preferencje.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztoff

(Konto usunięte)

Mysle ze sie mylisz. Gram na heglu H200 i Kefach LS50 ktore sa bardzo neutralne i szczegolowe i wystarcza tylko cieply transport zeby gralo jak nalezy.

Co do tego wybitnego toru to moze przesada ale fakt jest taki ze hegel gra tak jak reszta toru i jezeli cos kuleje to hegel to pokaze ale daje wlasnie mozliwosc strojenia systemu praktycznie w dowolny sposob pod wlasne preferencje.

 

No i tu się zaczyna błąd nr. 2 - czyli nasz subiektywny gust spowodowany indywidualnym odbiorem brzmienia - [ czytaj subiektywnym ].

Edytowane przez Krzysztoff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem kilku systemow i po 100tys i nie wydaje mi się, żeby w tej kwiestii Tucana miała się czego wstydzić (oczywiście proporcjonalnie)

Tucana rzeczywiście potrzebuje absurdalnego marketingu w kiepskim stylu by ktokolwiek go kupował. To dopiero wariactwo.

 

Mysle ze sie mylisz. Gram na heglu H200 i Kefach LS50 ktore sa bardzo neutralne i szczegolowe i wystarcza tylko cieply transport zeby gralo jak nalezy.

Co do tego wybitnego toru to moze przesada ale fakt jest taki ze hegel gra tak jak reszta toru i jezeli cos kuleje to hegel to pokaze ale daje wlasnie mozliwosc strojenia systemu praktycznie w dowolny sposob pod wlasne preferencje.

 

Potwierdzam,że Hegel zagra z wieloma neutralnymi i szczegółowymi kolumnami. Każdy zestaw potrzebuje choćby odrobinę synergii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że każdy użytkownik Hegla wyrobił sobie swoją opinie. Jak coś nie podpasuje to zawsze nasuwa się myśl czy zmienić wzmacniacz na coś innego czy resztę np. kolumny. Mnie osobiście podpasował H360. Często ludzie piszą że jest wysyp używek. To gdzie jest ten wysyp? bo ja jestem zainteresowany.

Teraz weźcie pod uwagę ilość użytkowników Hegla a ilość użytkowników takiej Tucany.

„Ilość użyawnych Hegli to nie przypadek”. Ilość używanych Hegli świadczy o liczbie użytkowników. Takiej Tucany nigdy nie będzie za wiele w sprzedaży. Więc można pomyśleć w drugą stronę. Kto to kupuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tucana rzeczywiście potrzebuje absurdalnego marketingu w kiepskim stylu by ktokolwiek go kupował. To dopiero wariactwo.

Lol, na temat Leemy znajdziesz 1 artykuł po polsku, o Heglu muszą rozpisywać się wszystkie płatne portale i gazety, żeby się sprzedawał - kto tu potrzebuje więc kiepskiego marketingu? Zresztą znam odrobinę temat dystrybucji Hegla w Polsce - cały temat, jak i ceny są mocno szemrane. Narzuty są / były absurdalnie duże stąd nie ma co się dziwić, że Hegle się sprzedają, jako że również pracuję w handlu / dystrybucji (tyle, że w innej branży) doskonalę to akurat rozumiem. Lepszy średni produkt na marży 60-70% niż wybitny z marżą 25% - z czegoś żyć trzeba i reklamy opłacać. Ludzie często biorą Hegle, bo dostają 25-35% rabatu i wydaje im się, że to mega oferta więc biorą.

 

Z mojej strony end of topic.

Pozdrawiam

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i tu się zaczyna błąd nr. 2 - czyli nasz subiektywny gust spowodowany indywidualnym odbiorem brzmienia - [ czytaj subiektywnym ].

 

Z tego co piszesz wynika ze numerowanie bledow innych uzytkownikow to tylko twoje indywidualne rozumienie dźwięku.

Kazdy rozumie ze sa gusta i gusteczka ale nazywanie dzwieku neutralnego zimnym to juz albo zle zestawiony tor albo zbyt male osluchanie.

 

 

Lol, na temat Leemy znajdziesz 1 artykuł po polsku, o Heglu muszą rozpisywać się wszystkie płatne portale i gazety, żeby się sprzedawał - kto tu potrzebuje więc kiepskiego marketingu? Zresztą znam odrobinę temat dystrybucji Hegla w Polsce - cały temat, jak i ceny są mocno szemrane. Narzuty są / były absurdalnie duże stąd nie ma co się dziwić, że Hegle się sprzedają, jako że również pracuję w handlu / dystrybucji (tyle, że w innej branży) doskonalę to akurat rozumiem. Lepszy średni produkt na marży 60-70% niż wybitny z marżą 25% - z czegoś żyć trzeba i reklamy opłacać. Ludzie często biorą Hegle, bo dostają 25-35% rabatu i wydaje im się, że to mega oferta więc biorą.

 

Z mojej strony end of topic.

Pozdrawiam

 

Ja takze robie w handlu i masz racje mowiac o marzy hegla itd. i jest to niby dobry punkt zaczepienia tylko teraz mam pytanie piszemy o heglu pod katem tego jak gra czy pod katem tego ile mozna na nim zarobic ?

 

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol, na temat Leemy znajdziesz 1 artykuł po polsku, o Heglu muszą rozpisywać się wszystkie płatne portale i gazety, żeby się sprzedawał - kto tu potrzebuje więc kiepskiego marketingu? Zresztą znam odrobinę temat dystrybucji Hegla w Polsce - cały temat, jak i ceny są mocno szemrane. Narzuty są / były absurdalnie duże stąd nie ma co się dziwić, że Hegle się sprzedają, jako że również pracuję w handlu / dystrybucji (tyle, że w innej branży) doskonalę to akurat rozumiem. Lepszy średni produkt na marży 60-70% niż wybitny z marżą 25% - z czegoś żyć trzeba i reklamy opłacać. Ludzie często biorą Hegle, bo dostają 25-35% rabatu i wydaje im się, że to mega oferta więc biorą.

Tucana II kosztuje 21 tyś, i na dzień dobry dają spory rabat!! Nieźle sobie tłumaczysz swój zakup. Potwierdzam kupiłeś najlepszy wzmacniacz na świecie w cenie do 100tyś (zapomniałem ,że napisałeś proporcjonalnie najlepszy) i jeszcze do tego z mała marżą producenta -:) Są jeszcze dwie używki do kupienia na naszym rynku, więc jeszcze dwóch użytkowników będzie wkrótce szczęśliwych. Taki to marketing Leemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłania się czytanie ze zrozumieniem.

Zresztą, mam wrażenie, że Leemy nigdy nawet na oczy nie widziałeś, na szybko przeleciałem sobie Twoje posty, żeby zobaczyć, czy wypowiadałes się jako jej posiadacz. Znalazłem tylko jak zmieniałeś H300 na inne Hegle - o Tucanie nie było mowy (aż taki wstyd?). Mniemam, że nawet jak ją chwilę miałeś, to wrzuciłeś ją w tor poprzednika (H300).

 

Ja nigdy nie twierdziłem, że cena katalogowa Leemy jest adekwatna (piałem o tym na forum już jako jej posiadacz), zresztą podobnie jak Hegle nigdy w takich pieniądzach nie chodzi nowa, ale w budżecie 8-10k nawet z drugiej ręki i tak mało co ma podejście do niej. Leemy ludzie raczej szukają, a Hegle raczej sprzedają - ot taki paradoks ;] Moj przyjaciel miał zresztą Tucanę kilka lat, po czym zmienił ją dopiero na monobloki Passa (a sprzętu trochę przerobił)

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłania się czytanie ze zrozumieniem.

Zresztą, mam wrażenie, że Leemy nigdy nawet na oczy nie widziałeś, na szybko przeleciałem sobie Twoje posty, żeby zobaczyć, czy wypowiadałes się jako jej posiadacz. Znalazłem tylko jak zmieniałeś H300 na inne Hegle - o Tucanie nie było mowy (aż taki wstyd?). Mniemam, że nawet jak ją chwilę miałeś, to wrzuciłeś ją w tor poprzednika (H300).

Czystej krwi pierdoła po prostu jesteś. Do tego fanatyczny obrońca swojego wzmacniacza. Ciesz się nim ,a nie udowadniaj ,że jest świetny. Twierdzisz ,że nie miałem Tucany?? Nie obrażaj mnie!! Gratuluję ci "wszystkowiedztwa".

 

Kończę twój temat tucany!! Szkoda czasu.

Edytowane przez dfx5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Hegel H80 zakupiony (wersja demo przebieg około 50-100 godzin, stan jak nówka, 2 lata gwarancji, cena 3.825zł) w małym salonie prowadzonym przez miłośników podobnego do mojego gustu grania, zworkę na HT przestawili sami :) Klipsch RF82II dają radę ale o ile w kinie jest super to w muzyce mają już swoje minusy (ostra góra, za dużo basu, dźwięk bardziej cyfrowy niż analogowy, cykanie itp.) Myślę że można duuużo lepiej. Przymierzam się do wymiany głośników, potem dobre źródło i na koniec kabelki. Czy taka kolejność, 1.kolumny potem po osłuchaniu się dodanie źródła pod kątem ulepszenia preferowanego dźwięku a na koniec już ewentualna drobna korekta kabelkami będzie dobrą strategią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam ponownie,

 

Hegel H80 zakupiony (wersja demo przebieg około 50-100 godzin, stan jak nówka, 2 lata gwarancji, cena 3.825zł) w małym salonie prowadzonym przez miłośników podobnego do mojego gustu grania, zworkę na HT przestawili sami :) Klipsch RF82II dają radę ale o ile w kinie jest super to w muzyce mają już swoje minusy (ostra góra, za dużo basu, dźwięk bardziej cyfrowy niż analogowy, cykanie itp.) Myślę że można duuużo lepiej. Przymierzam się do wymiany głośników, potem dobre źródło i na koniec kabelki. Czy taka kolejność, 1.kolumny potem po osłuchaniu się dodanie źródła pod kątem ulepszenia preferowanego dźwięku a na koniec już ewentualna drobna korekta kabelkami będzie dobrą strategią ?

 

Rozejrzyj sie za dobrymi monitorami. W Gdańsku jest kilka opcji do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Hegel H80 zakupiony (wersja demo przebieg około 50-100 godzin, stan jak nówka, 2 lata gwarancji, cena 3.825zł) w małym salonie prowadzonym przez miłośników podobnego do mojego gustu grania, zworkę na HT przestawili sami :) Klipsch RF82II dają radę ale o ile w kinie jest super to w muzyce mają już swoje minusy (ostra góra, za dużo basu, dźwięk bardziej cyfrowy niż analogowy, cykanie itp.) Myślę że można duuużo lepiej. Przymierzam się do wymiany głośników, potem dobre źródło i na koniec kabelki. Czy taka kolejność, 1.kolumny potem po osłuchaniu się dodanie źródła pod kątem ulepszenia preferowanego dźwięku a na koniec już ewentualna drobna korekta kabelkami będzie dobrą strategią ?

 

Fajnie. Daj cynk jak już jakieś kolumny dobierzesz. Ja jade za tydzień po H360 i też będe w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Hegel H80 zakupiony (wersja demo przebieg około 50-100 godzin, stan jak nówka, 2 lata gwarancji, cena 3.825zł) w małym salonie prowadzonym przez miłośników podobnego do mojego gustu grania, zworkę na HT przestawili sami :) Klipsch RF82II dają radę ale o ile w kinie jest super to w muzyce mają już swoje minusy (ostra góra, za dużo basu, dźwięk bardziej cyfrowy niż analogowy, cykanie itp.) Myślę że można duuużo lepiej. Przymierzam się do wymiany głośników, potem dobre źródło i na koniec kabelki. Czy taka kolejność, 1.kolumny potem po osłuchaniu się dodanie źródła pod kątem ulepszenia preferowanego dźwięku a na koniec już ewentualna drobna korekta kabelkami będzie dobrą strategią ?

 

Witam, nie chciałbym być złym prorokiem, ale jeśli grasz na Klipsch RF82II to raczej duże pomieszczenie, jeśli duże pomieszczenie to pewnie będziesz chciał kupić podłogówki lub duże monitory a co za tym idzie h80 będzie miał problem żeby je wysterować, myślę że jeśli masz możliwość zwrotu wzmacniacza to skorzystaj i kup co najmniej h200,będziesz wymieniał wszystko po kolei a na końcu i tak wymienisz wzmacniacz na mocniejszy, przerabiałem podobną sytuację

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że można duuużo lepiej. Przymierzam się do wymiany głośników, potem dobre źródło i na koniec kabelki. Czy taka kolejność, 1.kolumny potem po osłuchaniu się dodanie źródła pod kątem ulepszenia preferowanego dźwięku a na koniec już ewentualna drobna korekta kabelkami będzie dobrą strategią ?

 

oczywistym jest że zawsze można lepiej. Ja jednak zaczynałbym od kolumn i ich dopasowania do pomieszczenia. Tutaj jest wg mnie szxzegół tzw. dobrego grania, dobrej odpowiedźi w akustyce pomieszczenia. Amplifikacje i źródło jest łatwiej dobrać, testować i znacznie większe możliwości. Kable to ewentualność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chciałbym być złym prorokiem, ale jeśli grasz na Klipsch RF82II to raczej duże pomieszczenie, jeśli duże pomieszczenie to pewnie będziesz chciał kupić podłogówki lub duże monitory a co za tym idzie h80 będzie miał problem żeby je wysterować, myślę że jeśli masz możliwość zwrotu wzmacniacza to skorzystaj i kup co najmniej h200,będziesz wymieniał wszystko po kolei a na końcu i tak wymienisz wzmacniacz na mocniejszy, przerabiałem podobną sytuację

Pozdrawiam

Akurat przenieśliśmy salon z pomieszczenia około 25m2 do około 17m2, poprzednie ustawienie miało dużo wad akustycznych i okazało się w nowym mniejszym kino Klipsch spisuje się bardzo dobrze a w porównaniu do poprzedniego miejsca skok jest naprawdę olbrzymi. Przy 17m2 wymiana wzmacniacza na szczęście mi nie grozi. Nowy salonik ma swoje wady o czym poniżej...

Pozdrawiam

oczywistym jest że zawsze można lepiej. Ja jednak zaczynałbym od kolumn i ich dopasowania do pomieszczenia. Tutaj jest wg mnie szxzegół tzw. dobrego grania, dobrej odpowiedźi w akustyce pomieszczenia. Amplifikacje i źródło jest łatwiej dobrać, testować i znacznie większe możliwości. Kable to ewentualność...

Kurcze wzmak już stoi na półce więc zaryzykuję i spróbuję dopasować kolumny a potem źródło. Z jednej strony będzie problem z akustyką i nie będzie szans na optymalne ustawienie itp. z drugiej strony moje i małżonki wymagania nie są wygórowane (jesteśmy melomanami/filmożercami) więc pomimo kilku kompromisów na jakie się zdecydowaliśmy...

 

Pozwoliłem sobie założyć temat gdzie dokładnie opisałem czego szukamy. Myślę że z pomocą doświadczonych użytkowników uda się osiągnąć w miarę dobry efekt w stosunku do wymagań. Wszystkie rady, propozycje, uwagi, sugestie itp. są bardzo mile widziane, w szczególności użytkowników Hegli ;)

http://www.audiostereo.pl/kolumny-do-hegel-h80_135490.html

Edytowane przez KHT2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat miałem kilka Hegli na stanie (H80, H160, H300) i pisanie, że Hegel H300 jest "zimny" to jakieś nieporozumienie.

Hegel H300 ma tę wspaniałą właściwość, że prawie nic nie dodaje od siebie. Co do niego podłączysz jako źródło i jakie kolumny podłączysz, to usłyszysz. Testowane z kilkoma parami kolumn i wieloma źródłami i przez wielu słuchaczy przez 2 lata. Z dac'iem na PCM1794 potrafi uwieść słodkością, z Sabre ESS9018 będzie ciął jak żyletką. To fantastyczny, bardzo analityczny, zrównoważony wzmacniacz. Dlaczego się go ludzie pozbywają? Bo gonią króliczka. Ja też się chciałem pozachwycać czymś nowym i niestety bardzo ciężko znaleźć w tej cenie tak dobrze grający wzmacniacz.

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.