Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  591 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki hejt człowieku ? Jak ktoś uważa że wzmacniacz w tej kwocie jest zrobiony z porządnego materiału to proszę bardzo.

 

Myślę że jak ktoś ma konkretne pieniądze to nie kupuje Hegla a ci co nie mają muszą się zadowolić cienką blachą której wpływ na brzmienie przy dobrym wietrze jest pomijalny.

 

Podobnej mocy lepiej wykonany wzmacniacz np. Mark Levinson Nº585 kosztuje ponad 50k PLN. Musical Fidelity Nu-Vista 600 ~ 36kPLN. Pass INT-250 ~50kPLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam dylemat jeśli mógłby się ktoś wypowiedzieć i miał podobny problem lub posiada już hegla H160 i spendory A5 lub A5R które wybrać? Które głośniki lepiej zgrają się lepiej ze wzmacniaczem H160 A5 które posiadają szczelinowy bas reflex czy A5R które są skrzynkami zamkniętymi please pomóżcie!

Wiadomo, że gra system z pomieszczeniem włącznie, ale H160 ma bardzo bogaty dół. Kolumna zamknięta zagra z nim zdecydowanie lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jak ktoś ma konkretne pieniądze to nie kupuje Hegla a ci co nie mają muszą się zadowolić cienką blachą której wpływ na brzmienie przy dobrym wietrze jest pomijalny.

 

Podobnej mocy lepiej wykonany wzmacniacz np. Mark Levinson Nº585 kosztuje ponad 50k PLN. Musical Fidelity Nu-Vista 600 ~ 36kPLN. Pass INT-250 ~50kPLN.

Nio ale co co ? :)

 

Nio ale co co ? :)

No i że co :)

że my to musimy a ty jesteś wybrańcem i że co ? że tobie się udało i że nikt nie wiedział tylko ty :) z fatimy jesteś ?

 

Od lat piszemy że hegla się wybiera jako mega uniwersalność , nie pamiętam żebym musiał , rozumiem że twoje piece wad nie posiadają i teraz już tylko leżysz ? powiem ci uwielbiam poleżeć przy h200a i hd25 ? :))) jak wracam z pracy o niczym innym nie marzę ,bo mnie nie zawodzi buziaki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat piszemy że hegla się wybiera jako mega uniwersalność , nie pamiętam żebym musiał , rozumiem że twoje piece wad nie posiadają i teraz już tylko leżysz ? powiem ci uwielbiam poleżeć przy h200a i hd25 ? :))) jak wracam z pracy o niczym innym nie marzę ,bo mnie nie zawodzi buziaki :)

 

Tak właśnie, wiele razy było pisane, że Hegel w odpowiednich warunkach i konfiguracji zagra wszystko nawet słabe realizacje w sposób naprawdę zaskakujący. Właśnie zajrzałem w zakładkę Retro na Tidalu i polecam posłuchać "Hotel California" w wersji live z 76 roku.

 

Hotel_California.jpg

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio ale co co ? :)

 

No i że co :)

że my to musimy a ty jesteś wybrańcem i że co ? że tobie się udało i że nikt nie wiedział tylko ty :) z fatimy jesteś ?

 

Od lat piszemy że hegla się wybiera jako mega uniwersalność , nie pamiętam żebym musiał , rozumiem że twoje piece wad nie posiadają i teraz już tylko leżysz ? powiem ci uwielbiam poleżeć przy h200a i hd25 ? :))) jak wracam z pracy o niczym innym nie marzę ,bo mnie nie zawodzi buziaki :)

Fakt czasami nie włączam sprzętu typu hegel bo jak ma ciężkiego kaca to się go po prostu boję , w sensie nadmiaru emocji , i dltego uważam ze to nie jest sprzęt dla każdego niestety , mówię teraz całkiem serio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie, wiele razy było pisane, że Hegel w odpowiednich warunkach i konfiguracji zagra wszystko nawet słabe realizacje w sposób naprawdę zaskakujący. Właśnie zajrzałem w zakładkę Retro na Tidalu i polecam posłuchać "Hotel California" w wersji live z 76 roku.

 

Hotel_California.jpg

Się umeczyłem i dalej nie znalazłem , tej twojej super hiper retro ,a le dobre przypomnienie :)

na przyszłość pisz dokładnie jak wpisywac w wyszukiwarce tidal słowó po słowie bedzię łatwiej ,pozdr,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt czasami nie włączam sprzętu typu hegel bo jak ma ciężkiego kaca to się go po prostu boję , w sensie nadmiaru emocji , i dltego uważam ze to nie jest sprzęt dla każdego niestety , mówię teraz całkiem serio

 

To racja to nie jest sprzęt dla każdego patrząc na ceny za jakie chodzi używany H200.

Jeżeli chodzi o wzmacniacze jest to ciekawy sprzęt a z drugiej irytujący. Nie wiem jak teraz ale H70 czy H100 nie pamiętał wybranego źródła po włączeniu do prądu. Druga rzecz której nie może się Hegel dorobić w kolejnych generacjach to standby na pilocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To racja to nie jest sprzęt dla każdego patrząc na ceny za jakie chodzi używany H200.

Jeżeli chodzi o wzmacniacze jest to ciekawy sprzęt a z drugiej irytujący. Nie wiem jak teraz ale H70 czy H100 nie pamiętał wybranego źródła po włączeniu do prądu. Druga rzecz której nie może się Hegel dorobić w kolejnych generacjach to standby na pilocie.

H360 pamięta. Standby kto woli. Ja tam i tak podchodze i paluchem włączam wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To racja to nie jest sprzęt dla każdego patrząc na ceny za jakie chodzi używany H200.

Jeżeli chodzi o wzmacniacze jest to ciekawy sprzęt a z drugiej irytujący. Nie wiem jak teraz ale H70 czy H100 nie pamiętał wybranego źródła po włączeniu do prądu. Druga rzecz której nie może się Hegel dorobić w kolejnych generacjach to standby na pilocie.

No tak ten stan by ? ja sobie wmawiam że to służy muzyce ,piszesz o niczym bo o niczym nie wiesz ,pamięć zródła mój boże kogo to obchodzi ludzie o czym wy piszecie :) Muzyka Muzyka muzyka

 

No tak ten stan by ? ja sobie wmawiam że to służy muzyce ,piszesz o niczym bo o niczym nie wiesz ,pamięć zródła mój boże kogo to obchodzi ludzie o czym wy piszecie :) Muzyka Muzyka muzyka

kurna dodam a co tam , za szalejem sobiem , z heglem juz pisałem 200 stron wczesniej nie ma tanio i niecierpliwi i mocno oszczędni przegrają z kretesem , to nie sprzęt dla harcerzy tu cza sobiem samemum coś urzezbić , a jak sie nie chcem to sobiem zmieniajciem klocki :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel H190 po pierwszych odsłuchach wydaje się znacznie lepszym brzmieniowo wzmacniaczem niż H160. Na razie jesteśmy po krótkich testach w połączeniu z ATC SCM40, jest naprawdę dobrze. Na początku tygodnia bardziej szczegółowo opiszemy brzmienie takiej konfiguracji.

 

 

Swietnie, a moglibyście jeszcze sie porownac h190 do h360?

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się umeczyłem i dalej nie znalazłem , tej twojej super hiper retro ,a le dobre przypomnienie :)

na przyszłość pisz dokładnie jak wpisywac w wyszukiwarce tidal słowó po słowie bedzię łatwiej ,pozdr,,,

 

Klikasz na "gatunki" następnie wybierasz "Retro" i jak widać na zrzucie ekranu - czwarty utwór od góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel H190 po pierwszych odsłuchach wydaje się znacznie lepszym brzmieniowo wzmacniaczem niż H160. Na razie jesteśmy po krótkich testach w połączeniu z ATC SCM40, jest naprawdę dobrze. Na początku tygodnia bardziej szczegółowo opiszemy brzmienie takiej konfiguracji.

Piszcie z jakimi kolumnami mamy połączyć H190 i opisać nasze wrażenia. Macie inne pytania, piszcie proszę, postaramy się odpowiedzieć. Natomiast jeśli tylko macie taką możliwość, zapraszamy serdecznie do naszego salonu na przedpremierowe odsłuchy Hegel H190. Mamy egzemplarz urządzenia, który jest gotowy do odsłuchów w naszej sali odsłuchowej.

 

Jeśli macie wzmacniacz Hegel i chcecie wymienić na H190, zapraszamy do kontaktu!

 

Możecie napisać co znaczy konkretnie ze jest znacznie lepszy, i jak sie ma do h360?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikasz na "gatunki" następnie wybierasz "Retro" i jak widać na zrzucie ekranu - czwarty utwór od góry :)

:)) ok znalazłem dzięki

 

Klikasz na "gatunki" następnie wybierasz "Retro" i jak widać na zrzucie ekranu - czwarty utwór od góry :)

Macie tez tak że na Tidalu teraz troche przymula przełaczanie kawałków kiedys to było błyskawiczne ? czy to tylko moja bania sprzętowa ?

żeby było jasne trwa to 1-2 sekundy kiedys to było mrugnięcie oka i o to pytam ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=ycYewhiaVBk&index=2&list=RDgOU_zWdhAoE

Lubię sie katować muza w nocy a że Stevena lubię od dawna i ten kawałek znam róznież od dawna , pytanie mam , , , dlaczego to nie gra co ? przecież kawałki ma takie że no kurna mam dechy czasami a tu taka bieda warrumm ? żeby rozjaśnić bieda w sensie jakości no nie gra mi to ,,i to nie chodzi też o yotoube itp ,bo mam go we flacu i jest to samo nie gra to :(

 

https://www.youtube.com/watch?v=gOU_zWdhAoE&list=RDgOU_zWdhAoE&index=1

Przecież jak by ten kawałek zrobiła np pani A,M,Jopek to to by rozjebało całe mtv , no nie rozumiem tego :))

 

https://www.youtube.com/watch?v=ycYewhiaVBk&index=2&list=RDgOU_zWdhAoE

Lubię sie katować muza w nocy a że Stevena lubię od dawna i ten kawałek znam róznież od dawna , pytanie mam , , , dlaczego to nie gra co ? przecież kawałki ma takie że no kurna mam dechy czasami a tu taka bieda warrumm ? żeby rozjaśnić bieda w sensie jakości no nie gra mi to ,,i to nie chodzi też o yotoube itp ,bo mam go we flacu i jest to samo nie gra to :(

 

https://www.youtube.com/watch?v=gOU_zWdhAoE&list=RDgOU_zWdhAoE&index=1

Przecież jak by ten kawałek zrobiła np pani A,M,Jopek to to by rozjebało całe mtv , no nie rozumiem tego :))

https://www.youtube.com/watch?v=BClzBQmZZBc

 

Polecam także bardzo Nino katamadze white taka sobie gruzja , ale serce wyrywa własne moim :)) polecam

https://www.youtube.com/watch?v=VHoUthoRGeA

w flacu to naprawde wyrywa flaci polecam naprawde bardzo :)

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)) ok znalazłem dzięki

 

 

Macie tez tak że na Tidalu teraz troche przymula przełaczanie kawałków kiedys to było błyskawiczne ? czy to tylko moja bania sprzętowa ?

żeby było jasne trwa to 1-2 sekundy kiedys to było mrugnięcie oka i o to pytam ?

 

To normalne nawet na PC [email protected], SSD i pamięci 2400MHz o krótkich czasach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Premium ale i do was panowie czy ktoś z Was porównywał h80 do h90

 

Chodzi mi jak wygląda sprawa o moc czy następca 80 ma więcej powera niz poprzednik ?

 

H 80 -75 watt na kanał do h90 - 60 watt na papierze wygląda to na mniej ale...

H90 gra przede wszystkim bardzo ładnie, przestrzennie, gładko i zróżnicowanym basem.

Mimo, że podchodziliśmy do niego dość sceptycznie ze względu na niższą moc, to trzeba Norwegom oddać, że ten cały Sound Engine 2, czy cokolwiek innego co tam włożyli, naprawdę działa.

Nie słychać braków mocy. Mam go już drugi tydzień w domu, podłączonego do trudnych kolumienek Trenner&Friedl Art Stone i daje radę.

Oczywiście, że sporo mocniejsze wzmacniacze zagrały z nimi lepiej, ale nie z tej półki cenowej. Plus funkcjonalność tego wzmacniacza też jest spora. Uważam, że chyba najlepszy mały wzmak Hegla jaki do tej pory wyszedł. Ma wszystkie atuty H80, ale brzmi jeszcze przyjemniej z lepszym dociążeniem i nasyceniem. Zdecydowanie warto posłuchać, a na moc na papierze w tym przypadku nie ma co patrzeć.

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ha czyli to norma jest ok , procek masz mocny :) ssd też mam ,ale dysk napewno nie ma wpływu na to :)

 

Fakt, że to i7 trzeciej generacji tzw ivy bridge ale po OC na wodzie robi te 5.0GHz :)

Kiedyś miał inne zastosowanie, ale stał się platformą pod audio i filmy.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Hegel odchodzi od neutralności w nowym H 90 w stosunku do H 80 ?

Powiedziałbym, że jest bardziej naturalny od AM100 niektórzy mogą to nazywać "suchością".

Tak jak napisał PremiumSound na papierze tylko 60W, ale w tym wypadku miałem wrażenie, że jest mocniejszy od AM100 2x100W :)

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Hegel odchodzi od neutralności w nowym H 90 w stosunku do H 80 ?

Raczej nie. Uważam, że jest neutralny, ale wyższa średnica, która czasami w H80 w nieodpowiednim zestawieniu potrafiła nieprzyjemnie dać znać o sobie,

w H90 prezentuje się kulturalniej, mniej ofensywnie z lepszym dociążenie, czy nasyceniem. Zaznaczam, że piszę trochę z pamięci, bo nie miałem okazji porównać ich jeden do jednego.

 

Raczej nie. Uważam, że jest neutralny, ale wyższa średnica, która czasami w H80 w nieodpowiednim zestawieniu potrafiła nieprzyjemnie dać znać o sobie,

w H90 prezentuje się kulturalniej, mniej ofensywnie z lepszym dociążenie, czy nasyceniem. Zaznaczam, że piszę trochę z pamięci, bo nie miałem okazji porównać ich jeden do jednego.

Co do samej mocy, to rzeczywiście Hegel już w modelu Rost zaskoczył wydajnością przy skromnych parametrach na papierze i to samo jest z H90. Mały, ale wariat...:)

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Uważam, że jest neutralny, ale wyższa średnica, która czasami w H80 w nieodpowiednim zestawieniu potrafiła nieprzyjemnie dać znać o sobie,

w H90 prezentuje się kulturalniej, mniej ofensywnie z lepszym dociążenie, czy nasyceniem. Zaznaczam, że piszę trochę z pamięci, bo nie miałem okazji porównać ich jeden do jednego.

 

 

Co do samej mocy, to rzeczywiście Hegel już w modelu Rost zaskoczył wydajnością przy skromnych parametrach na papierze i to samo jest z H90. Mały, ale wariat...:)

Piękna rzeżba ,sidła zarzucone teraz tylko czekać :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna rzeżba ,sidła zarzucone teraz tylko czekać :)))

Powiadasz, że branża zarzuciła sidła?

:))

Mnie akurat salon z którego wypozyczyłem H90 odradzał hegla, nawet Panowie byli zdziwieni kiedy oddając Hegla stwierdziłem, że lepszy niż AM100 Atolla.

Mnie sie spodobał, co prawda był wpięty innym kablem zasilającym niż ten fabryczny i z innym UWAGA (bezpiecznikiem), ale nie przekreślałbym tego wzmacniacza.

Na pewno wiele zależy od sprzętu towarzyszącego etc. ale klinicznym i suchym bym go nie nazwał.

Taka etykieta przyklejona Heglowi teraz pokutuje na każdym kolejnym ich produkcie.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna rzeżba ,sidła zarzucone teraz tylko czekać :)))

 

Dzięki za uznanie. Naprawdę się starałem przy tym opisie. :)

Niestety, albo stety większość klientów i tak podejmuje decyzję własnymi uszami, a nie w oparciu o to, co wyrzeźbię na forum.

Zresztą do tego zawsze namawiamy.

 

pozdrawiam

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz, że branża zarzuciła sidła?

:))

Mnie akurat salon z którego wypozyczyłem H90 odradzał hegla, nawet Panowie byli zdziwieni kiedy oddając Hegla stwierdziłem, że lepszy niż AM100 Atolla.

Mnie sie spodobał, co prawda był wpięty innym kablem zasilającym niż ten fabryczny i z innym UWAGA (bezpiecznikiem), ale nie przekreślałbym tego wzmacniacza.

Na pewno wiele zależy od sprzętu towarzyszącego etc. ale klinicznym i suchym bym go nie nazwał.

Taka etykieta przyklejona Heglowi teraz pokutuje na każdym kolejnym ich produkcie.

Siema sir.jax dalej latasz na tym atllu? ja nic do hegla nie mam aczkolwiek jestem w pełni świadomy że to nie jest tzw szczyt mowa h200A , nic nie pokutuje może bardziej u tych co to go mieli własnie na wypożyczeniu bo dalej nic nie wiedzą choć pewnie są przekonani ze to juz za nimi i wiedzą :) ale o czym innym chciałem bo to juz nudne jest :) dokończę myśl hegel nie jest suchotnikiem i amen , co tam teraz urabiasz w sensie paczki jakie masz ,pamiętam twój ołtarzyk :)

 

Dzięki za uznanie. Naprawdę się starałem przy tym opisie. :)

Niestety, albo stety większość klientów i tak podejmuje decyzję własnymi uszami, a nie w oparciu o to, co wyrzeźbię na forum.

Zresztą do tego zawsze namawiamy.

 

pozdrawiam

Nie ma sprawy 10% mi wystarczy :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, co tam teraz urabiasz w sensie paczki jakie masz ,pamiętam twój ołtarzyk :)

Teraz plumkają u mnie ProAci Response D2 :)

Nadal gram na Atollu AM100, ale zmierzam ku zmianom dlatego, że ProAci na to zasługują.

 

P.S.

Nie wiem na którym etapie widziałeś mój oltarzyk.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no przeciez branza wrecz powinna napisac, ze nowy piecyk gra pieknie, ze chociaz slabszy to mocniejszy, ze ma wszystko to co poprzednik i jeszcze wiecej, no i ze naj. w swojej cenie hah. Bardzo politycznie poprawny opis Pana z Premium, wilk syty i owca cala hah. Trzeba bedzie posluchac.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.