Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja myślałem, że ulegam złudzeniu ;-) Faktycznie, jak wzmacniacz trochę pogra dźwięk staje się bardziej wypełniony, ułożony, przyjemny w odbiorze. Muszę spróbować z włączaniem wzmacniacza przynajmniej godzinę przed odsłuchem. CEzAR21, tylko włączasz czy podajesz jeszcze coś na wejście żeby cicho pograł?

 

Różnie bywa, ale raczej preferuje włączenie jakiegoś kawałka nie za głośno aby nie drażnić domowników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

A gdzie można taką darowiznę kupić :)? Bo z chęcią bym zaadoptował H360.

na to jeszcze trzeba poczekać, ale H300 może niedługo polecą trochę w dół na sh, 360 pewnie też i to również w salonach, ale to wciąż będzie dość drogo

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

190 : 15500

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H360 w ofercie pod linkiem był za 7k, czekałem aż ktoś się wpisze do klubu z nowym H360. Moze się doczekamy ...

Korespondowałem z ty gostkiem z Irlandi choć nazwisko chyba nie irlandzkie :) Miqueo Waskar.

Pisał że bedzie możliwość przesyłki do Polski za pobraniem z możliwością otwarcia przy kurierze przed płatnością. Kiedy już doszło co do czego to okazało się że jednak tak nie można i musi wysłać za pomocą Inpost-24 i że najpierw trzeba wpłacić kasę na konto Inpostu który przetrzyma kasę podczas transportu i trzech dni którę będę miał na ewentualny zwrot. Kiedy dostałem nr transakcj okazało się że działa tylko pod podanym linkiem. a pieniądze trzeba wpłacić na polskie konto w BANK ZACHODNI WBK S.A. na polskie nazwisko ROMAN J. JANKOWSKI. Kiedy sprawdziłem w Inpost UK i PL nic nie wiedzieli o transakcji i o podanym nr listu przewozowego - domyślacie się dla czego :). Kiedy zaproponowałem transakcjie za pomocą DHL lub UPS lub PayPal gostek miło podzìękował mi za poświęcony czas i już się więcej nie odezwał. Także jak widać to on szuka okazji na frajera a my możemy mieć okazje nim zostać a nie kupić okazyjnie sprzet za 22kpln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H360 w ofercie pod linkiem był za 7k, czekałem aż ktoś się wpisze do klubu z nowym H360. Moze się doczekamy ...

Przecież to była ściema z tym ogłoszeniem. Uważajcie na ogłoszenia z Włoch. Oni są mistrzami w tej dziedzinie.

 

 

na to jeszcze trzeba poczekać, ale H300 może niedługo polecą trochę w dół na sh, 360 pewnie też i to również w salonach, ale to wciąż będzie dość drogo

Na H360 to mi narazie portfel nie pozwala. Co do cen to chyba raczej w góre wszystko. W tym roku poszło i po nowym jakieś 7%. Także tanie używki niedługo się skończą.

 

 

Korespondowałem z ty gostkiem z Irlandi choć nazwisko chyba nie irlandzkie :) Miqueo Waskar.

Pisał że bedzie możliwość przesyłki do Polski za pobraniem z możliwością otwarcia przy kurierze przed płatnością. Kiedy już doszło co do czego to okazało się że jednak tak nie można i musi wysłać za pomocą Inpost-24 i że najpierw trzeba wpłacić kasę na konto Inpostu który przetrzyma kasę podczas transportu i trzech dni którę będę miał na ewentualny zwrot. Kiedy dostałem nr transakcj okazało się że działa tylko pod podanym linkiem. a pieniądze trzeba wpłacić na polskie konto w BANK ZACHODNI WBK S.A. na polskie nazwisko ROMAN J. JANKOWSKI. Kiedy sprawdziłem w Inpost UK i PL nic nie wiedzieli o transakcji i o podanym nr listu przewozowego - domyślacie się dla czego :). Kiedy zaproponowałem transakcjie za pomocą DHL lub UPS lub PayPal gostek miło podzìękował mi za poświęcony czas i już się więcej nie odezwał. Także jak widać to on szuka okazji na frajera a my możemy mieć okazje nim zostać a nie kupić okazyjnie sprzet za 22kpln

 

Najlepiej i bezpieczniej to przez ebay Paypal lub Alle. Jest możliwość zwrotu pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

tylko bezpieczne portale polecam, z ochroną przy takich pieniądzach w grze...

H360 to wciąż drogi sprzęt będzie, ale 300 już niedługo może będą poniżej 7 koła? Zobaczy się, już H80 jest doskonała, dziś zrobiłem kolejny krok wprzód - kable Tary, już Air2 series 2 dodało to coś, pewnie The One to już odlot. Jeszcze test PAD przede mną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne Towarzystwo.

Mam nadzieję w ciągu kilku dni stać się posiadaczem H80. Kilka dni na dopięcie transakcji i transport z dalekiej północy.

W tej chwili używam Pionierem 656 Mark II razem z 3W classic wg Troelsa.

Generalnie jestem zadowolony ale motywuje mnie chęć zmiany i nadzieją na wyraźną poprawę wszystkiego oraz oczywiście bonus w postaci DACa.

Niecierpliwie się trochę i stąd moje pytanie: czego mogę oczekiwać, czy mogę mieć nadzieję na poprawę wszystkich składowych dźwięku jakim teraz dysponuje i finalnie na wejście poziom wyżej ?

Zadaje to pytanie będąc świadomym swojego nieosluchanie i braku umiejętności definiowania pewnych spraw związanych z dobrym dźwiękiem.

Za wszelkie podpowiedzi dziękuję z gory jednocześnie mając nadzieję na dołączenie do tego klubu.

Piotr

Edytowane przez pnafta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!

Z tego co widze, H80 mozna juz wyrwac uzywane w bardzo dobrych pieniadzach w Norwegii (rownowartosc 3 tys. PLN, co jest smieszna kwotoa za to, co sie dostaje). Nie wiem jak Twoj Pioneer, ale ja po przejsciu z Pianocrafta na H80 nagle stwierdzilem, ze scena ma nie tylko szerokosc ale rowniez glebokosc. H80 jest dosc dynamiczny i to zarowno jesli chodzi o makro jak i o mikodynamike, muzykalny i wyrownany jesli chodzi o pasmo (nie faworyzuje w wyrazny sposob zadnego zakresu). Jak Ci nie podejdzie to sprzedaz i raczej nie stracisz na tym.

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel h80 ma bardzo dobrą kontrolę basu. Średnica jest bardzo delikatnie ocieplona, wysokie bardzo delikatnie wyeksponowane i rozdzielcze. Bardzo wyrównany, dynamiczny, rozdzielczy, dość przezroczysty. Nie jest ostry ani suchy. Ma bardzo ładną barwę. W jego przedziale cenowym polecam a za 3.5- 4.5 pln można w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H80 za 3 tys. PLN to na gotowo? Czy trzeba doliczyć koszty transportu + VAT?

Trzeba oczywiscie doliczyc transport oraz clo+VAT i fakt, ze wzmacniacz bedzie uzywany. Nowka ze sklepu wychodzi okolo 3700 PLN w tym momencie, byc moze mozna postarac sie o zwrot VATu na granicy:

https://swsg.no/hegel-h80-stereoforsterker-med-dac-sort?nosto=frontpage-nosto-3

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vat trzeba zapłacić u nas w kraju tyle ile wynosi. Można się postarać o zniesienie opłaty celnej 4%. Vat można odliczyć na koniec roku jeśli jest ktoś płatnikiem Vat ale trzeba by prowadzić działalność gospodarczą związaną z tym tematem. Inaczej nie da rady :)

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vat trzeba zapłacić u nas w kraju tyle ile wynosi. Można się postarać o zniesienie opłaty celnej 4%. Vat można odliczyć na koniec roku jeśli jest ktoś płatnikiem Vat ale trzeba by prowadzić działalność gospodarczą związaną z tym tematem. Inaczej nie da rady :)

Wg tej strony:

https://www.toll.no/no/turist/tax-free/

jesli sie jest turysta w Norwegii mozna wniesc podanie o zwrot norweskiego VATu 25% na granicy, i jednoczesnie oplaca sie polski VAT - nie potrzeba byc platnikiem...

Biorac pod uwage ze w Norwegii jest ponad 100tys polakow to znalezenie jakiegos znajomego, ktrory od czasu do czasu podrozuje samochodem nie powinno byc niewykonalne :)

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem H80 i H160 podłączane na zmianę do kolumn Dynaudio Excite X34. W przypadku H160 wszystko było na swoim miejscu, słyszałem wyraźnie każdy instrument, muzyka pulsowała, angażowała. Z H80 wszystko siadło, dźwięk zrobił się płaski, instrumenty, zwłaszcza bas i perkusja, zlewały się, muzyka nie wywoływała żadnych emocji, może poza nudą. Oczywiście trzeba wziąć poprawkę na to, że H160 ma 2x większą moc a kolumny X34 mają dość niską skuteczność (86dB), więc duży "apetyt" na prąd. W przypadku interesującego Cię zestawu może być lepiej, bo X38 mają wyższą skuteczność (88dB). Jeżeli masz możliwość odsłuchu, skorzystaj z niej, bo każdy z nas ma trochę inne preferencje brzmieniowe i to, co jednemu się podoba, niekoniecznie może pasować drugiemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem H80 i H160 podłączane na zmianę do kolumn Dynaudio Excite X34. W przypadku H160 wszystko było na swoim miejscu, słyszałem wyraźnie każdy instrument, muzyka pulsowała, angażowała. Z H80 wszystko siadło, dźwięk zrobił się płaski, instrumenty, zwłaszcza bas i perkusja, zlewały się, muzyka nie wywoływała żadnych emocji, może poza nudą. Oczywiście trzeba wziąć poprawkę na to, że H160 ma 2x większą moc a kolumny X34 mają dość niską skuteczność (86dB), więc duży "apetyt" na prąd. W przypadku interesującego Cię zestawu może być lepiej, bo X38 mają wyższą skuteczność (88dB). Jeżeli masz możliwość odsłuchu, skorzystaj z niej, bo każdy z nas ma trochę inne preferencje brzmieniowe i to, co jednemu się podoba, niekoniecznie może pasować drugiemu.

Ok,dziękuję.Choć w fabrycznym serwisie informują,że te kolumny mogą napędzić słabsze wzmaki,takie od 40W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Heglomaniacy.Może ktoś dysponuje zestawem H 80 i Dynaudio New Excite x38.Czy to ,,gra"?

 

Jakoś grać będzie w razie czego wymienisz wzmacniacz, do tych kolumn to raczej trzeba by celować z rzetelnym wzmacniaczem za sumę większą niż cena kolumn. Tak bym obstawiał chociaż mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.