Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość numik

(Konto usunięte)

a co do kabli Tellurium Black sa dwa rodzaje -jedynka bardziej wyrazista rockowa ,Tellurim 2 spokojniejsza

miałem okazję ponownie porównać XLO z Tellurium...zdecydowanie XLO i to stare U1. U mnie faworyt, zdecydowałem że jeszcze spróbuję z Ortofonem 7nx i Tarą Labs Prime m1

 

jeśli chodzi o pliki z kompa vs standardowo napęd cd->interkonekty->wzmacniacz->kolumny

dziwne - może kwestia takiego sobie odtwarzacza cd / ograniczenia kablami.u mnie portal z zewn dac a wewn to przepaść, a już FLAC z zewn dac to jeszcze inna liga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kogoś kto dłużej posiadał sprzęt Naima i przesiadł się na Hegla, ew. miał możliwość bezpośredniego porownania z tą marką. Jakie są różnice w dźwięku na plus, a jakie na minus? Ciekawi mnie co dała by mi przesiadka na, np. model H200? Kolumn raczej nue chciał bym zmieniać, bo żona już je zaakceptowała

Home: Naim 112x + 150x + SMSL M8 (Tomanek) - Chord Cobra + Focal Aria 926 - Jantzen 13AWG 5N aka Supra; LG 65SJ800V + Xbox One;

Office: Musical Fidelity V-DAC II - Chord Crimson + Musical Fidelity V-CAN II + Grado SR80e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich miłośników królestwa Hegla . Na moje szczęście stałem się niedawno posiadaczem h80 wcześniej miałem Cambridge audio azur 650 i zgrzeszył bym gdybym w ogóle poruszał temat roznicy brzmienia bo Ca przy heglu to nieporozumienie. Mój h80 gra z sonus Faber concertino home jest to druga wersja concertino i muszę przyznać że dźwięk jaki oddają te monitorki we współpracy z heglem jest bajeczny aksamitny bardzo szczegółowy w porównaniu do ca. Mam takie pytanie czy ktoś słuchał tych monitorów ? Odnośnie dac wbudowanego w Hegla brzmi bardzo zadowalająco lecz martwi mnie jedna rzecz mianowicie niektóre płyty nagrane słabo brzmią fatalnie w porównaniu do muzyki nagranej w FLAC i odtwarzanej z h80 . Jako że przygodę z audio zacząłem niedawno jakieś półtora roku temu kupowałem na początku płyty sugerując się jedynie zespołem czy utworem a nie jakascia płyty moje źródło to rotel RCD 06 na kablach vdh integration hybrid jak już wspomniałem dobrej jakości płyty brzmią genialnie ale te słabiej nagrane aż mam chęć je wyrzucić a jest ich sporo... Oczywiście mowa o płytach zakupionych w sklepie internecie itp. Teraz pytanie czy jest sens zrezygnowania w ogóle z płyt CD oraz źródła na rzecz odtwarzania muzyki z plikow dobrej jakości ? Czy ktoś słuchał Hegla h80 na innych monitorach w cenie do 5k zł ? Dodam że pomieszczenie odsłuchowe to pokój 12m2 . Dziekuje za każdą radę i pozdrawiam wszystkich miłośników dobrego audio

Co konkretnie Ci się nie podoba w dzwięku w tych płytach ? Pytam bo nie wyczytałem z opisu .Można się domyślac ze barwa .

Generalnie jeśli masz zbyt krzykliwy i mało barwny dźwięk to trzeba popróbować go ocieplić .

Z mojego doświadczenia wynika że słabe i bardzo słabe płyty zaczynaja brzmieć akceptowalnie a nawet przyjemnie gdy sprzęt ma wybitny dół tzn schodzi poniżej 30 hz i ma plastykę barwę kontrolę itd wówczas problem ze złą jakością nagrań znika . Jednak do tego trzeba większego pomieszenia niż 15 metrów . Fizyki się nie oszuka długośc fali basu potrzebuje przestrzeni albo świetnej adaptacji akustycznej .Generalnie na Heglu słucha się słabych płyt bardzo przyjemnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dac wbudowanego w Hegla brzmi bardzo zadowalająco lecz martwi mnie jedna rzecz mianowicie niektóre płyty nagrane słabo brzmią fatalnie w porównaniu do muzyki nagranej w FLAC i odtwarzanej z h80 .

 

Proponuję jeszcze porównać czy ta sama płyta zgrana do wav'a czy flac'a zabrzmi inaczej przez DAC'a. Jeżeli nie słychać różnicy no to cóż nawet najlepszy sprzęt ze słabej płyty nie zrobi cudów. Zresztą sprzęt hi-fi, hi-end nie ma upiększać nagrań tylko je odtwarzać.

 

Teraz pytanie czy jest sens zrezygnowania w ogóle z płyt CD oraz źródła na rzecz odtwarzania muzyki z plikow dobrej jakości ?

 

To zależy co masz na myśli, można kupować płyty i je zgrywać, zmiana albumu w Foobar 2000 trwa krócej niż szukanie płyty wkładanie, chowanie itp.

 

Pliki może ktoś sprzedaje ale to chyba nie jest wielki rynek, na serwisie typu Spotify, Tidal coś dzisiaj jest a jutro nie ma bo się nie dogadali z wykonawcą, wybór należy do Ciebie czy chcesz ryzykować czy mieć jednak trochę muzyki na płytach. Poczytaj sobie o loudness war. Jeżeli kupisz płytę sprzed 20 lat będzie miała być może inne brzmienie niż plik czy wydanie dzisiejsze.

 

Chciałbym poruszyć jeszcze jeden temat jako iż jestem na wyjeździe sluzbowym i nie mam jak potwierdzić pewnej sytuacji to ja opiszę mianowicie mój brat dziś testował na h80 muzykę z znanego portalu w którym nagrania są dostępne w najwyższej jakości porównywał to w ten sposób że na napedzie CD puszczał np. Pink Floyd wish you where here i w tym samym czasie to samo z portalu poprzez najzwyklejszy kabel USB ą/b poprzez dac który to Hegel ma w sobie wbudowany i wg mojego brata oraz kolegi nie czuli żadnej różnicy w jakości brzmienia czy ktoś mógłby mi to wytłumaczyć dlaczego tak jest ? Ogólnie w temacie dac jestem zielony Hegel przypadł mi do gustu bo jest o niebo lepszy jak mój poprzedni wzmak ale jak to działa w heglu jeśli chodzi o pliki z kompa vs standardowo napęd cd->interkonekty->wzmacniacz->kolumny ?

 

A czego się spodziewałeś? Wcale bym się nie zdziwił jakby ten sygnał najwyższej jakości pochodził ze zripowanej płyty cd. Jeżeli obydwa tory są jakościowo porównywalne na jednym nagraniu może jakiś niuans zauważysz na innych nie. Wszystko zależy od całości systemu i słuchacza. Ktoś policzył jak często trzeba próbkować sygnał audio do 20kHz i to wystarcza. Nowe gęste formaty być może coś wnoszą ale to już nie jest skok jakościowy taśma magnetofonowa a cd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi sprawa jest dla mnie oczywista chce słuchać głównie na dobrze zrealizowanych oryginalnych CD ew.cos nagrane we FLAC ale na lepszym CD i tu kolejna prośba do osluchanych kolegów Hegla jaki CD oczywiście używany nówka w ogóle nie wchodzi w grę do około 3kzl będzie pasował do h80? Prosiłbym aby każdy coś od siebie podpowiedział może będę miał możliwość wypożyczenia lub odsłuchu . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością jest to format przyszłości co do tego nie ma wątpliwości. Jednak cały czas, w moim odczuciu, nie jest to jeszcze "to". Ostatnio porównywaliśmy CD. CEC za 30tyś zł z Luminem za tą samą kwotę, CD wypadł korzystniej. Ale z Luminem też nie grało zle. Jednak bezpośrednie porównanie, pokazało wyższość CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi sprawa jest dla mnie oczywista chce słuchać głównie na dobrze zrealizowanych oryginalnych CD ew.cos nagrane we FLAC ale na lepszym CD i tu kolejna prośba do osluchanych kolegów Hegla jaki CD oczywiście używany nówka w ogóle nie wchodzi w grę do około 3kzl będzie pasował do h80? Prosiłbym aby każdy coś od siebie podpowiedział może będę miał możliwość wypożyczenia lub odsłuchu . Pozdrawiam

Kolorystycznie pasuje każdy czarny...

Używanego sprzętu to raczej nie wypożyczysz. Nie wiem jak to chodzi z Heglem ale jednym z bardziej polecanych jeszcze niedrogich CD jest Pioneer PD-50. Dobre CD robią Japończycy np Marantz, Yamaha ale czy to dobrze z Heglem gra to nie wiem. Ja mam Marantza do Marantza nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi sprawa jest dla mnie oczywista chce słuchać głównie na dobrze zrealizowanych oryginalnych CD ew.cos nagrane we FLAC ale na lepszym CD i tu kolejna prośba do osluchanych kolegów Hegla jaki CD oczywiście używany nówka w ogóle nie wchodzi w grę do około 3kzl będzie pasował do h80? Prosiłbym aby każdy coś od siebie podpowiedział może będę miał możliwość wypożyczenia lub odsłuchu . Pozdrawiam

Ja ze swojej strony polecam Hegel CDP (w tej cenie powinieneś wyrwać CDP2MK2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kiedyś porównać u siebie Hegla CDP4 MKII z moim transportem pod pliki i Tidala.

Na ten moment jest tak, że nie mam się do czego przyczepić, ale jak to już nie raz bywało póki nie usłyszysz czegoś lepszego to ciężko sobie to wyobrazić :)

 

Mała odskocznia od tematu. Przypadkiem trafiłem na YT na test słuchu pod kątem częstotliwości i różne mi myśli przychodzą do głowy czy to w ogóle jest wiarygodne i miarodajne ?

Odpaliłem i coś chyba jest nie tak...."Superhuman" - dokładnie 18833Hz ???

Czy możecie to sprawdzić u siebie:

 

https://www.youtube.com/watch?v=h5l4Rt4Ol7M

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak słyszysz bardzo dobrze. Ja mam płytę testową z HI-FI i muzyka, wysokie częstotliwości słyszę do10kHz, ale jestem lekko po 40;-) Jak miałem 20 lat, słyszałem 18kHz na tej samej płycie testowej. Życie...

Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak słyszysz bardzo dobrze. Ja mam płytę testową z HI-FI i muzyka, wysokie częstotliwości słyszę do10kHz, ale jestem lekko po 40;-) Jak miałem 20 lat, słyszałem 18kHz na tej samej płycie testowej. Życie...

Robiłem sobie ten test jakieś 3 lata temu, może więcej i doszedłem chyba jakoś powyżej 18tys czy 19 tys. Sprawdzę z ciekawości na dniach.

Tylko czy sama kopulka nie ma tu wpływu? Ogólnie kolumny, sprzęt.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Robiłem sobie ten test jakieś 3 lata temu, może więcej i doszedłem chyba jakoś powyżej 18tys czy 19 tys. Sprawdzę z ciekawości na dniach.

Tylko czy sama kopulka nie ma tu wpływu? Ogólnie kolumny, sprzęt.

Zalecane przez słuchawki. A i u mnie na Pc cie sprawdzałem na słuchawkach i na jednych wychodzi inaczej ten test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu . Gdzie są produkowane Hegle ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów chcę wymienić swojego marantza pm 6005 na hegla H80 czy odczuję dużą zmianę w dżwięku. Przed chwilą rozmawiałem z właścicielem H80 i stwierdzil że 80 to nadmiar niekontrolowanego basu. Mi chodzi o dżwięk czysty i szczegółowy.Zaproponował mi Primare A30.1 jako wzór jeśli chodzi o szczegółowość i kontrolę basu.proszę o pomoc w wyborze wzmacniacza słucham jazzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.