Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Używany trafia się za 11.000 zł a jak wyjdzie następca to pewnie da się go kupić w cenie nowego HD25 obecnie.

 

No ja rozumiem, tylko czy gra jest warta świeczki?

Ja swojego HD20 kiedyś kupiłem za 3.000 i uważam, że jest świetny.

Kupując kiedyś HD30 za trzykrotność tej ceny uzyskam taki przyrost jakości, która i tak jest u mnie rewelacyjna, jak sądzę?

Nie dajmy się zwariować i naciągać. Widzę, że Hegel zaczyna stosować powszechne techniki marketingowe,

które na mnie nie działają...

Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Możliwe, ale tak śledząc forum oraz z własnego i znajomych doświadczenia takie wnioski a nie inne...

Zauważ ile ludzie mają problemów ze złożeniem systemu, który jest na tyle rozdzielczy aby nie trzeba było go odmulać DACiem...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

miał ktoś możliwość odsłuchów Hegla H90? W jaki sposób to urządzonko streamuje? Ma jakąś dedykowaną aplikację?

Czy dzwiękowo ma tą samą nutę co Rost?

 

do streanowania w H90 używa się BubbleUPnP tak samo jak w Rost, sygnatura podobna jeśli nie taka sama, dla mnie trochę mniej kontroli na basie, porównywałem z Rostem na kolumnach KEF LS50 i Usher Mini Two, wszystko to samo co w Rost, ale za to fajniejszy pilot

Edytowane przez Anduril
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich miłośników królestwa Hegla . Na moje szczęście stałem się niedawno posiadaczem h80 wcześniej miałem Cambridge audio azur 650 i zgrzeszył bym gdybym w ogóle poruszał temat roznicy brzmienia bo Ca przy heglu to nieporozumienie. Mój h80 gra z sonus Faber concertino home jest to druga wersja concertino i muszę przyznać że dźwięk jaki oddają te monitorki we współpracy z heglem jest bajeczny aksamitny bardzo szczegółowy w porównaniu do ca. Mam takie pytanie czy ktoś słuchał tych monitorów ? Odnośnie dac wbudowanego w Hegla brzmi bardzo zadowalająco lecz martwi mnie jedna rzecz mianowicie niektóre płyty nagrane słabo brzmią fatalnie w porównaniu do muzyki nagranej w FLAC i odtwarzanej z h80 . Jako że przygodę z audio zacząłem niedawno jakieś półtora roku temu kupowałem na początku płyty sugerując się jedynie zespołem czy utworem a nie jakascia płyty moje źródło to rotel RCD 06 na kablach vdh integration hybrid jak już wspomniałem dobrej jakości płyty brzmią genialnie ale te słabiej nagrane aż mam chęć je wyrzucić a jest ich sporo... Oczywiście mowa o płytach zakupionych w sklepie internecie itp. Teraz pytanie czy jest sens zrezygnowania w ogóle z płyt CD oraz źródła na rzecz odtwarzania muzyki z plikow dobrej jakości ? Czy ktoś słuchał Hegla h80 na innych monitorach w cenie do 5k zł ? Dodam że pomieszczenie odsłuchowe to pokój 12m2 . Dziekuje za każdą radę i pozdrawiam wszystkich miłośników dobrego audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Witam serdecznie wszystkich miłośników królestwa Hegla . Na moje szczęście stałem się niedawno posiadaczem h80 wcześniej miałem Cambridge audio azur 650 i zgrzeszył bym gdybym w ogóle poruszał temat roznicy brzmienia bo Ca przy heglu to nieporozumienie. Mój h80 gra z sonus Faber concertino home jest to druga wersja concertino i muszę przyznać że dźwięk jaki oddają te monitorki we współpracy z heglem jest bajeczny aksamitny bardzo szczegółowy w porównaniu do ca. Mam takie pytanie czy ktoś słuchał tych monitorów ? Odnośnie dac wbudowanego w Hegla brzmi bardzo zadowalająco lecz martwi mnie jedna rzecz mianowicie niektóre płyty nagrane słabo brzmią fatalnie w porównaniu do muzyki nagranej w FLAC i odtwarzanej z h80 . Jako że przygodę z audio zacząłem niedawno jakieś półtora roku temu kupowałem na początku płyty sugerując się jedynie zespołem czy utworem a nie jakascia płyty moje źródło to rotel RCD 06 na kablach vdh integration hybrid jak już wspomniałem dobrej jakości płyty brzmią genialnie ale te słabiej nagrane aż mam chęć je wyrzucić a jest ich sporo... Oczywiście mowa o płytach zakupionych w sklepie internecie itp. Teraz pytanie czy jest sens zrezygnowania w ogóle z płyt CD oraz źródła na rzecz odtwarzania muzyki z plikow dobrej jakości ? Czy ktoś słuchał Hegla h80 na innych monitorach w cenie do 5k zł ? Dodam że pomieszczenie odsłuchowe to pokój 12m2 . Dziekuje za każdą radę i pozdrawiam wszystkich miłośników dobrego audio

ja ponownie odkryłem H80, w pełni rozumiem zachwyty, ale jego wewn DAC jest słabiusieńki. Ja mam Black Dragona, wysoka półka, wg mnie warto wszystko zgrać do FLAC, ogarnąć jakiś zewnętrzny DAC, znośny kabel usb, Ifi Ipurifier 2 (rewelacja) i np. jriver - miło się słucha

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos słuchał lub słucha h80 na SF concertino 2 ? Ew. Z jakimi monitorami wg. Was najlepiej radzi sobie Hegel tak do 15m2? Prosiłbym o opinie

 

A czy ktos słuchał lub słucha h80 na SF concertino 2 ? Ew. Z jakimi monitorami wg. Was najlepiej radzi sobie Hegel tak do 15m2? Prosiłbym o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ponownie odkryłem H80, w pełni rozumiem zachwyty, ale jego wewn DAC jest słabiusieńki. Ja mam Black Dragona, wysoka półka, wg mnie warto wszystko zgrać do FLAC, ogarnąć jakiś zewnętrzny DAC, znośny kabel usb, Ifi Ipurifier 2 (rewelacja) i np. jriver - miło się słucha

 

Z Black Dragonem to faktycznie nie ma co porównywać, ale ogólnie rzecz biorąc jest to całkiem dobry, przejrzysty DAC jak na tą cenę wzmaka.

Przy złej konfiguracji może być za chudo.

 

gdyby ktoś pytał jakie interkonekty...to XLO lub Tellurium do Hegli

 

Którego Tellurium sprawdzałeś przy Heglu ?

Ja do dziś jadę na TQ Black i nie narzekam :)...głośnikowe to samo.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos słuchał lub słucha h80 na SF concertino 2 ? Ew. Z jakimi monitorami wg. Was najlepiej radzi sobie Hegel tak do 15m2? Prosiłbym o opinie

 

A czy ktos słuchał lub słucha h80 na SF concertino 2 ? Ew. Z jakimi monitorami wg. Was najlepiej radzi sobie Hegel tak do 15m2? Prosiłbym o opinie

 

Z każdymi łatwymi do napędzenia :).....np. LS50 omijać z daleka, ale one mają 83dB skuteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Z Black Dragonem to faktycznie nie ma co porównywać, ale ogólnie rzecz biorąc jest to całkiem dobry, przejrzysty DAC jak na tą cenę wzmaka.

Przy złej konfiguracji może być za chudo.

 

 

 

Którego Tellurium sprawdzałeś przy Heglu ?

Ja do dziś jadę na TQ Black i nie narzekam :)...głośnikowe to samo.

TQ Black właśnie, bardzo dobre połączenie. To po prostu 2 trochę inne drogi z XLO, chyba ciut bliżej mi do XLO (większa "dźwięczność"), ale będę musiał dłużej przysiąść w wolnej chwili. Jeszcze o Cardasie Clear Sky myślę i Ortofonie - zamierzam wypożyczyć / nabyć z sh. No i oczywiście marzy mi się H300 :)

 

Z Black Dragonem to faktycznie nie ma co porównywać, ale ogólnie rzecz biorąc jest to całkiem dobry, przejrzysty DAC jak na tą cenę wzmaka.

Przy złej konfiguracji może być za chudo.

tak, dlatego dobór ic będzie kluczowy. DAC Hegla nie są tak dobre jak ich cd, degradować te 10-15% do m2techa younga chyba nie chcę, BD to już klasowy dac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy dobrej jakości DAC to taki co "polepsza" realizacje...?

 

Jeżeli mnie pytasz to zależy z której strony na to spojrzeć. Ogólnie im bardziej przejrzysty DAC tym teoretycznie lepszy, ale.....

tu podam przykład - jeżeli u kogoś brakuje powiedzmy muzykalności, gdzie niby wszystko jest na swoim miejscu, ale system gra w sposób nudny i nie daje odpowiedniej przyjemności, nie angażuje to można poprawić to właśnie Dackiem, który wprowadzi nutę ciepła. Taki HD10 i HD11 myślę, że jest dobrym przykładem.

Pierwszy muzykalny a drugi bardziej bezbarwny.

Wiem, że każdy ma swoją koncepcję na układanie dźwięku i nie akceptuje korygowania czegokolwiek dackiem, czy wzmakiem itp. ale według mnie nie ma w tym nic złego i najłatwiej w ten sposób można osiągnąć swój dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

A od kiedy dobrej jakości DAC to taki co "polepsza" realizacje...?

przyznaję, że widziałem wiele lepszych prowokacji, tutaj 3/10:). Zakładam, że wiesz, że w każdym cd jest dac. Oczywiście, jeśli wystarcza Ci dacmagic nikogo tym nie wzruszysz

 

nikt nie pisze tu o poprawianiu realizacji, bo popraw mnie jeśli się mylę....to niemożliwe. Ale jakość jej odtworzenia może mieć pewne znaczenie, tzn dla wielu ma

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabli używam ic to vdh integration hybrid mają kilkanaście lat a głośnikowe audioquest type 6 i jak już wspomniałem w moim pokoju 12m2 po zmianie Ca azur 650a na Hegla to jest kosmos po prostu nie sądziłem że sonusy są tak muzykalne pianino kontrabas to poprostu poezja ale skoro sporo ludzi łączy h80 z kablami tellurium Black to mozliwe że będzie jakaś poprawa w stosunku do vdh jak będę miał możliwość wypożyczenia to skorzystam a jaki CD polecacie ? Czytałem że. Micromega CD 10 całkiem fajnie Hegel współpracuje aktualnie mam rotel RCD 06 i naprawdę jest bardzo fajnie. Pozdrawiam i dziękuję za każde odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

przyznaję, że widziałem wiele lepszych prowokacji, tutaj 3/10:). Zakładam, że wiesz, że w każdym cd jest dac. Oczywiście, jeśli wystarcza Ci dacmagic nikogo tym nie wzruszysz

 

nikt nie pisze tu o poprawianiu realizacji, bo popraw mnie jeśli się mylę....to niemożliwe. Ale jakość jej odtworzenia może mieć pewne znaczenie, tzn dla wielu ma

 

Numik...nie miałem zamiaru nic prowokować...

Chodzi mi o ocenianie DACa przez pryzmat przyjemności...to że gra przyjemniej i zaciera błędy realizacji a jednocześnie ważne szczegóły to nie jest według mnie lepiej...

 

 

 

 

 

Jeżeli mnie pytasz to zależy z której strony na to spojrzeć. Ogólnie im bardziej przejrzysty DAC tym teoretycznie lepszy, ale.....

tu podam przykład - jeżeli u kogoś brakuje powiedzmy muzykalności, gdzie niby wszystko jest na swoim miejscu, ale system gra w sposób nudny i nie daje odpowiedniej przyjemności, nie angażuje to można poprawić to właśnie Dackiem, który wprowadzi nutę ciepła. Taki HD10 i HD11 myślę, że jest dobrym przykładem.

Pierwszy muzykalny a drugi bardziej bezbarwny.

Wiem, że każdy ma swoją koncepcję na układanie dźwięku i nie akceptuje korygowania czegokolwiek dackiem, czy wzmakiem itp. ale według mnie nie ma w tym nic złego i najłatwiej w ten sposób można osiągnąć swój dźwięk.

 

Z tym się zgadzam w 100%.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Chodzi mi o ocenianie DACa przez pryzmat przyjemności...to że gra przyjemniej i zaciera błędy realizacji a jednocześnie ważne szczegóły to nie jest według mnie lepiej...

 

nie wiesz co kto ma na myśli pisząc o "przyjemności", może wcale nie zacierania, zamydlania i zwalniania, a nawet jeśli, to takie jest jego subiektywne odczucie za jego pieniądze. Rozumiem, że Ty wiesz za wszystkich?;p. Otóż nie, Tobie podoba się coś, komuś innemu coś innego i trudno by pisał, że jest słaby jak mu się podoba. A wiesz...ja nie krytykuję nikogo za lekkie uprzyjemnienie sobie czasem zwalonych realizacji. Wolisz ładną dziewczynę czy Pawłowicz?;).

 

Uważasz Black Dragona za dobrego DAC? Wymień dobre wg Ciebie DAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie oceniam bo lepszy vs gorszy zależy mocno od całego systemu...przykład?

Zestaw La Sala plus La Diva...metalu dla mnie nie gra...czy to zły DAC? Nie wie, w systemie jakiego słuchałem nie zagrał...dla mnie ;-)

 

Piszmy: w moim sytemie, w systemie którego słuchałem gra dobrze, itd...

 

Reszta muzyki bardzo dobrze...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TQ Black właśnie, bardzo dobre połączenie. To po prostu 2 trochę inne drogi z XLO, chyba ciut bliżej mi do XLO (większa "dźwięczność"), ale będę musiał dłużej przysiąść w wolnej chwili. Jeszcze o Cardasie Clear Sky myślę i Ortofonie - zamierzam wypożyczyć / nabyć z sh. No i oczywiście marzy mi się H300 :)

 

Miałem u siebie przez 2 miesiące H300, ale niestety że tak powiem wymknął mi się z rąk (nigdy więcej zakupów na spółkę z kolegą).

Teraz jadę na H200 i jest naprawdę dobrze. H200 i H300 są do siebie podobne ale całościowo H300 jest trochę lepszy.

H200 zabawi u mnie jakiś czas a jak będzie fundusz wówczas nastąpi przesiadka na H360.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numik...nie miałem zamiaru nic prowokować...

Chodzi mi o ocenianie DACa przez pryzmat przyjemności...to że gra przyjemniej i zaciera błędy realizacji a jednocześnie ważne szczegóły to nie jest według mnie lepiej...

 

Nie miałem na myśli żadnego maskowania podając przykład nudnego systemu w którym odniosłem się do "nuty ciepła". Chodziło mi o odrobinę ciepła, ale nie takiego które coś ukrywa w nagraniu, tylko o ciepło jak to kiedyś według mnie dobrze nazwał "Jacm" określając je "naturalnym". Taką cechę posiada np (odniosę się do wzmaka) H300, który każdy gatunek gra przyjemnie, z zaangażowaniem i nie rzuca tyle światła na niuanse co H200, ale mimo to jest jakby jego dopracowaną wersją, ponieważ przy strojeniu w stronę neutralności z H300 w torze mamy tą wspaniałą równowagę między szczegółowością a muzykalnością i nic tu nie jest ukryte.

Nie dawno można powiedzieć, że zakończyłem strojenie H200, gdzie musiałem wymienić cały transport w stosunku do tego co miałem przy H300, ponieważ H200 jest szybki i przy mojej konfiguracji dźwięk jaki uzyskałem (tylko przez zmianę wzmaka) był bardzo detaliczny, prawidłowy ale po prostu nudny w pewnych gatunkach.

Ostatecznie udało mi się właśnie zbliżyć do tego jak gra H300 dzięki transportowi zbudowanemu za bazie "Hydry X" i okablowaniu Transparenta, gdyż po przemyśleniu nie chciałem ruszać reszty elementów całego toru i stwierdziłem, że spróbuję to zrobić przez wymianę transportu.

H200 i H300 to naprawdę dobre wzmaki, ale system przy nich trzeba inaczej stroić.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem o co Ci chodzi. I właśnie dlatego nigdy nie oceniam poszczególnych elementów toru...bo i jak to zrobić skoro nawet to "ciepło" czy "nudne" brzmienie dla każdego znaczy co innego...

 

Ja także rozumiem o czym mówisz, ale myślę, że jest to kwestia interpretacji tego co słyszymy i mimo wszystko powinniśmy trzymać się pewnych nazwę to nie wiem...."zasad".

Nie mało jest przypadków gdzie ktoś np ciemny dźwięk odbiera jako jasny albo detaliczność myli z rozjaśnieniem itp. ale nie chce mi się wierzyć, że ci ludzie inaczej słyszą i albo wynika to z poziomu osłuchania z dźwiękiem danej osoby, albo z kwiatków w postaci różnych końcowych efektów dźwiękowych jakie dają różne konfiguracje o akustyce nie wspominając. (to drugie ma rację bytu tylko przy osobach osłuchanych)

 

Dźwięk to naprawdę TRUDNY temat...

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich miłośników królestwa Hegla . Na moje szczęście stałem się niedawno posiadaczem h80 wcześniej miałem Cambridge audio azur 650 i zgrzeszył bym gdybym w ogóle poruszał temat roznicy brzmienia bo Ca przy heglu to nieporozumienie. Mój h80 gra z sonus Faber concertino home jest to druga wersja concertino i muszę przyznać że dźwięk jaki oddają te monitorki we współpracy z heglem jest bajeczny aksamitny bardzo szczegółowy w porównaniu do ca. Mam takie pytanie czy ktoś słuchał tych monitorów ? Odnośnie dac wbudowanego w Hegla brzmi bardzo zadowalająco lecz martwi mnie jedna rzecz mianowicie niektóre płyty nagrane słabo brzmią fatalnie w porównaniu do muzyki nagranej w FLAC i odtwarzanej z h80 . Jako że przygodę z audio zacząłem niedawno jakieś półtora roku temu kupowałem na początku płyty sugerując się jedynie zespołem czy utworem a nie jakascia płyty moje źródło to rotel RCD 06 na kablach vdh integration hybrid jak już wspomniałem dobrej jakości płyty brzmią genialnie ale te słabiej nagrane aż mam chęć je wyrzucić a jest ich sporo... Oczywiście mowa o płytach zakupionych w sklepie internecie itp. Teraz pytanie czy jest sens zrezygnowania w ogóle z płyt CD oraz źródła na rzecz odtwarzania muzyki z plikow dobrej jakości ? Czy ktoś słuchał Hegla h80 na innych monitorach w cenie do 5k zł ? Dodam że pomieszczenie odsłuchowe to pokój 12m2 . Dziekuje za każdą radę i pozdrawiam wszystkich miłośników dobrego audio

Często miałem okazje (w salonie audio) słuchać Hegla 80 z kolumnami Xavian ( Perla ) na pewno będzie bardziej muzykalnie

 

a co do kabli Tellurium Black sa dwa rodzaje -jedynka bardziej wyrazista rockowa ,Tellurim 2 spokojniejsza

 

odsłuch w/w wskazany

Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poruszyć jeszcze jeden temat jako iż jestem na wyjeździe sluzbowym i nie mam jak potwierdzić pewnej sytuacji to ja opiszę mianowicie mój brat dziś testował na h80 muzykę z znanego portalu w którym nagrania są dostępne w najwyższej jakości porównywał to w ten sposób że na napedzie CD puszczał np. Pink Floyd wish you where here i w tym samym czasie to samo z portalu poprzez najzwyklejszy kabel USB ą/b poprzez dac który to Hegel ma w sobie wbudowany i wg mojego brata oraz kolegi nie czuli żadnej różnicy w jakości brzmienia czy ktoś mógłby mi to wytłumaczyć dlaczego tak jest ? Ogólnie w temacie dac jestem zielony Hegel przypadł mi do gustu bo jest o niebo lepszy jak mój poprzedni wzmak ale jak to działa w heglu jeśli chodzi o pliki z kompa vs standardowo napęd cd->interkonekty->wzmacniacz->kolumny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.