Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pokój jakieś 30m2 średnio wytłumiony ,kolumny diy wg. projektu http://www.speakerbuilder.dk/index.asp?id=15&pagetype=content dzwięk bardzo dobry bass jest krótki i zwięzły bez zbędnego rozłażenia nawet przy pm 6005 wysokie selektywne - ale -chciało by się lepiej i tu proszę o poradę.Chcę lepszy wzmacniacz nie ciepły ale szczegółowy i szybki tak pisali o Heglu H80

Edytowane przez sizaru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokój jakieś 30m2 średnio wytłumiony ,kolumny diy wg. projektu http://www.speakerbuilder.dk/index.asp?id=15&pagetype=content dzwięk bardzo dobry bass jest krótki i zwięzły bez zbędnego rozłażenia nawet przy pm 6005 wysokie selektywne - ale -chciało by się lepiej i tu proszę o poradę.Chcę lepszy wzmacniacz nie ciepły ale szczegółowy i szybki tak pisali o Heglu H80

 

Jeżeli w grę wchodzi używka to polecam H200, kasa trochę większa, ale granie na zupełnie innym poziomie.

Precyzja i szybkość a poza tym wszystko to czym jest Hegel.

Z tym wzmakiem można zostać na "bardzo" długo jeżeli "prawidłowo" dobierzemy mu towarzystwo w postaci całej reszty toru.

Miałem H80 przez około 1,5 roku i walczyłem z Kefami LS50 przez ten cały czas (głównie niedostatki na dole pasma), ale niestety nie ta wydajność prądowa wzmaka do takich kolumn.

Po przesiadce na H200 i zestrojeniu mogę śmiało stwierdzić, że w końcu zostałem zaspokojony :)

 

....teraz bawię się z subem, którego odciąłem na min. jego możliwości, zarówno na wzmocnieniu jak i częstotliwości i ciekawe myśli przychodzą po odsłuchach. Chyba "Jacm" miałeś rację pisząc o wpływie rozciągnięcia basu na granie tych słabych realizacji.

 

Tyz mam 7, ale słabo gra na słuchawkach.

 

Może jakby siedział tam jaki mini Hegel w środku to kto wie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kogoś kto dłużej posiadał sprzęt Naima i przesiadł się na Hegla, ew. miał możliwość bezpośredniego porownania z tą marką. Jakie są różnice w dźwięku na plus, a jakie na minus? Ciekawi mnie co dała by mi przesiadka na, np. model H200? Kolumn raczej nue chciał bym zmieniać, bo żona już je zaakceptowała

 

Kilka lat miałem xs2 i sn2 z HC i HC na Dr

Brakowało mi dokładniejszej i delikatniejszej góry oraz mocy do lepszego nakarmienia podłogowych Audio Physic a dodatkowo w Naimie nie pasowało mi to napieprzanie Basem czy tego trzeba czy nie.

Oraz chore ceny.

 

Kiedyś przypadkowo usłyszałem moje AP z H300 i na długo zapadło mi w pamięci to granie.

Próbowałem H160 - nieporozumienie, jak taka rozdarta suka troche.. ;-)

 

Mając Naima wiesz mniej więcej czego możesz sie spodziewać po kolejnym modelu a w Heglu różnie z tym bywa.

 

Upolowałem limitowane H200 Anniversary i pojawiła sie moc i muzykalność, piękna góra, detal o których w Naimie mogłem tylko marzyć - i to za okolice 6 tyś czyli gołego XS2...

jestem ukontentowany choć teraz kusi H360.. ;-)

 

H200A gram z Naim Nd5xs.

Kiedyś gadałem z organizatorem odsłuchu Naim Statement, który powiedział że: "najgorszą propozycją dla Naimowca jest Hegel - bo to tak skrajne grania są.."

 

Moim zdaniem jak Hegel to od modelu H200 w zwyż bo od tego pułapu przesiadka z Naima boli najmniej.

Polecam też Musical Fidelity M6si - brytyjska szkoła grania i za przyzwoite pieniądze.

 

Hegel jest mniej funkcjonalny od Naima, np:

- brak Stand by z pilota

- brak wejścia na słuchawki

- ledwie kilka wejść z tyłu

Chyba tyle..

Edytowane przez Manhattan's Cowboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, u mnie z H80 był niedobór niskich rejestrów. To bardzo zależy od głośników z jakimi pracują i oczywiście akustyki.Też słucham jazzu,

U mnie podobnie. Niby basu było ful jak trzeba, ale jakoś brakowało mu wypełnienia.

 

 

 

Może jakby siedział tam jaki mini Hegel w środku to kto wie ;)

Wcześniej miałem nizszy model Huaweia i grał sporo lepiej, Honor strasznie wieje basem

Trzeba by do niego jakieś "suche" słuchawki zaczepic.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat miałem xs2 i sn2 z HC i HC na Dr

Brakowało mi dokładniejszej i delikatniejszej góry oraz mocy do lepszego nakarmienia podłogowych Audio Physic a dodatkowo w Naimie nie pasowało mi to napieprzanie Basem czy tego trzeba czy nie.

Oraz chore ceny.

 

Kiedyś przypadkowo usłyszałem moje AP z H300 i na długo zapadło mi w pamięci to granie.

Próbowałem H160 - nieporozumienie, jak taka rozdarta suka troche.. ;-)

 

Mając Naima wiesz mniej więcej czego możesz sie spodziewać po kolejnym modelu a w Heglu różnie z tym bywa.

 

Upolowałem limitowane H200 Anniversary i pojawiła sie moc i muzykalność, piękna góra, detal o których w Naimie mogłem tylko marzyć - i to za okolice 6 tyś czyli gołego XS2...

jestem ukontentowany choć teraz kusi H360.. ;-)

 

H200A gram z Naim Nd5xs.

Kiedyś gadałem z organizatorem odsłuchu Naim Statement, który powiedział że: "najgorszą propozycją dla Naimowca jest Hegel - bo to tak skrajne grania są.."

 

Moim zdaniem jak Hegel to od modelu H200 w zwyż bo od tego pułapu przesiadka z Naima boli najmniej.

Polecam też Musical Fidelity M6si - brytyjska szkoła grania i za przyzwoite pieniądze.

 

Hegel jest mniej funkcjonalny od Naima, np:

- brak Stand by z pilota

- brak wejścia na słuchawki

- ledwie kilka wejść z tyłu

Chyba tyle..

Porównywałeś może h200 do swojego Aniversary ? ja tez mam h200A z hd25 i ciekawi mnie jakie są różnice w brzmieniu i samej charakterystyce pomiędzy nimi ? po za tym masz Audio physic na które ostatnio troche choruje :) który model masz i których może jescze słuchałeś ,chciałbym do małego pomiesczenia jakieś ,latam teraz na Proac R1sc i kurde jest fanie naprawdę fajnie ,ale stęskniłem sie za podłogówką jakąś małą ,ale jednak ,pokój 15m2 , wygłuszony panelami akustycznym i pułapki basowe tez koniecznie mam bo muszą być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałem Anniversary ze zwykłym H200 ale było o tym kilka razy na tym forum. H200 anniversary podobne do H300

Skorzystaj z wyszukiwarki w prawym górnym rogu, wpisujesz np Anniversary i na żółto zaznaczane masz to słowo we wszystkich postach tego klubu.

 

Miałem Tempo 6. Mam Tempo 25.

Do 15 m2 Sitary, które w przyzwoitych cenach można kupić. I zaprojektowane są "pod ścianę", basu ci nie zabraknie a H200 pięknie je napędzi.

Moim zdaniem Audio Physic zgrywa sie z Heglem bardziej niż z Naimem...

 

Jeżeli wrócę do Naima to tylko do dzielonego zestawu i napewno z innymi kolumnami niż AP.

Pzdr

Edytowane przez Manhattan's Cowboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem czytam wszystko na bieżąco :) ale to zdawkowe informacje są ,mówisz sitary ? dzięki za info

 

Wiem czytam wszystko na bieżąco :) ale to zdawkowe informacje są ,mówisz sitary ? dzięki za info

Sitary mają tylny bass-reflex więc nie sadze żeby były odpowiednie pod sciane , najlepiej jak by były całkiem zamknięte ,a jak już ma być to przedni ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem czytam wszystko na bieżąco :) ale to zdawkowe informacje są ,mówisz sitary ? dzięki za info

 

Sitary mają tylny bass-reflex więc nie sadze żeby były odpowiednie pod sciane , najlepiej jak by były całkiem zamknięte ,a jak już ma być to przedni ?

ok , a Spark 5 ?co o nich sądzisz ?

wyślij mi linka jak możesz do tego klubu ,bo nie moge znależć :)

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są to idealne warunki lokalowe dla tych kolumn - wiem o tym

Ale grają tak przyjemnie że im wybaczam nie dokońca perfekcyjny bass napewno bardziej odbalazły by się tu wspomniane Sitary.

 

Tempo 25 dostaną lepsze miejsce za jakiś czas a ta kilkudziesięcio cm wnęka nie psuje dźwięku aż tak bardzo bym sie na nie obraził ;-) w czasie randek sam na sam wysuwam je odpowiednio do przodu.

Jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są to idealne warunki lokalowe dla tych kolumn - wiem o tym

Ale grają tak przyjemnie że im wybaczam nie dokońca perfekcyjny bass napewno bardziej odbalazły by się tu wspomniane Sitary.

 

Tempo 25 dostaną lepsze miejsce za jakiś czas a ta kilkudziesięcio cm wnęka nie psuje dźwięku aż tak bardzo bym sie na nie obraził ;-) w czasie randek sam na sam wysuwam je odpowiednio do przodu.

Jestem bardzo zadowolony.

Słuchałem Sitar u kumpla, w sumie to u dwóch. Czuć trochę ograniczenia na basie, ale to chyba normalka przy takich wooferach.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Sitar u kumpla, w sumie to u dwóch. Czuć trochę ograniczenia na basie, ale to chyba normalka przy takich wooferach.

 

w jakim pomieszczeniu ile m2 miało to pomieszczenie ?. Osobiście grałem Sitarami 25 w pomieszczeniu 15 m2 i basu kompletnie mi nie brakowało. Przy okazji potwierdzam że kolumny Audio Physic bardzo fajnie zgrywają się z Heglami. Jak był by ktoś zainteresowany to mam na sprzedaż kolumny Audio Physic Sitara 25 więcej na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Sitar u kumpla, w sumie to u dwóch. Czuć trochę ograniczenia na basie, ale to chyba normalka przy takich wooferach.

I bardzo dobrze bass ma być uzupełnieniem a nie killerem przekazu:)) mam tylko obawy czy to aby napewno nie są za duże do 15m2 , bo czytałem w fan klubie i sa rózne opinie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskie zejście a przy tym kontrola , zróżniowanie basu i jego wielobarwność to jest inny wymiar słuchania muzyki . Każdemu polecam . Ten świat zaczyna się od poprawnej akustyki i zejścia przynajmniej na poziom 30 Hz i taki H 300 już pokaże co potrafi i do czego został stworzony . .

 

....teraz bawię się z subem, którego odciąłem na min. jego możliwości, zarówno na wzmocnieniu jak i częstotliwości i ciekawe myśli przychodzą po odsłuchach. Chyba "Jacm" miałeś rację pisząc o wpływie rozciągnięcia basu na granie tych słabych realizacji.

 

Nagrania słabe nie są dodatkowo skopane przez słabość sprzętu odtwarzającego :) .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskie zejście a przy tym kontrola , zróżniowanie basu i jego wielobarwność to jest inny wymiar słuchania muzyki . Każdemu polecam . Ten świat zaczyna się od poprawnej akustyki i zejścia przynajmniej na poziom 30 Hz i taki H 300 już pokaże co potrafi i do czego został stworzony . .

 

 

Nagrania słabe nie są dodatkowo skopane przez słabość sprzętu odtwarzającego :) .

 

U mnie niestety po paru dniach testów z subem okazało się, że bas mimo, że schodzi niżej, jest po prostu za wolny i nie potrafi oddać tego o czym piszesz. Zaczynam myśleć o jakimś pasownym subie, który nie zdegraduje tego co już jest a tylko rozciągnie pasmo w dół.

 

Na ten moment na samych LS50 przy teście pasma bas jest słyszalny i lekko odczuwalny od 35Hz.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę będę testował H200 na moich sonusach ciekawe jak wypadnie bas na razie z marantz-em 17 czasami jest go i tak trochę za dużo. Mam do nich też suba Gravisa ale na pewno nie będzie potrzebny żeby się nim podpierać.

Trochę mnie niepokoi jego moc na papierze 340W przy 4ohm zalecana moc dla nich to 250W.

Zobaczymy jak wypadnie w rzeczywistości do tego co o nim piszą .

Edytowane przez Krisby67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U mnie niestety po paru dniach testów z subem okazało się, że bas mimo, że schodzi niżej, jest po prostu za wolny i nie potrafi oddać tego o czym piszesz. Zaczynam myśleć o jakimś pasownym subie, który nie zdegraduje tego co już jest a tylko rozciągnie pasmo w dół.

 

Na ten moment na samych LS50 przy teście pasma bas jest słyszalny i lekko odczuwalny od 35Hz.

 

Twój problem rozwiąza tu tylko większe kolumny. Żadne suby, trzymając się dalej kurczowo LS50 niczego w tej dziedzinie nie osiągniesz. Sub w stereo to nigdy nie jest odpowiednie rozwiązanie. Oczywiście są ludzie, którzy są zadowoleni z tego setu.

A jeszcze nie dawno pisałeś że basu masz sporo. Jak widać nie, a byłeś gotów się pochlastac.

Szkoda...

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój problem rozwiąza tu tylko większe kolumny. Żadne suby, trzymając się dalej kurczowo LS50 niczego w tej dziedzinie nie osiągniesz.

 

Zgadzam się całkowicie z Rafałem LS50 to dobre kolumny, ale jak zależy ci na basie to trzeba by użyć coś z większego z głośnikiem niskotonowym chociaż są monitory które potrafią robić z dźwiękiem cuda ale nie w tej klasie cenowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój problem rozwiąza tu tylko większe kolumny. Żadne suby, trzymając się dalej kurczowo LS50 niczego w tej dziedzinie nie osiągniesz. Sub w stereo to nigdy nie jest odpowiednie rozwiązanie. Oczywiście są ludzie, którzy są zadowoleni z tego setu.

A jeszcze nie dawno pisałeś że basu masz sporo. Jak widać nie, a byłeś gotów się pochlastac.

Szkoda...

 

..oj Rafał ty naprawdę masz problem ze zrozumieniem moich wypowiedzi, także tradycyjnie pozwól, że wytłumaczę.

Tak basu mam wystarczająco i pisałem, że LS50 pewnych, spraw nie przeskoczy, gdyż bas zanika na około 35Hz i do tej częstotliwości nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Jacm poruszył temat basu na poziomie, który myślę mało kto posiada w swoim systemie i czemu by nie popróbować czegoś takiego stworzyć u siebie.

Co do suba nie zgadzam się z tobą, gdyż jest to do zrobienia.

Odniosłem się do ciekawej wypowiedzi Jacka, gdyż myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.