Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  591 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, Ajothe napisał:

Słuchałem u znajomego H360 z cd Hegla po XLR i dla porównania tą samą płytę z TIDALa. Różnica słyszalna na korzyść CD po XLR. Czy po rca będzie gorzej sam jestem ciekaw.

 

 

 

To raczej jest kwestia dobrego CD kontra Tidal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, deltastudio napisał:

To też, ale z płyta CD i "płyta" z Tidala, to nie to samo, tak mi się wydaje:)

Oczywiscie. Płyta CD z reguły brzmi zdecydowanie lepiej. Sprawdzałem na tym samym DAC-u CD vs Streamer +Tidal. Większość płyt na Tidalu to remastery z ohydnym loudness war.

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.04.2022 o 16:05, bumbum napisał:

Witam klubowiczów.  Od przyszłego tygodnia stanę się posiadaczem Hegla H100. ma w związku z tym pytanie. czy wyjscia XLR są w pełni zbalansowane i czy warto korzystać z przewodów XLR (mam  Primare CD31 w pełni zbalansowany)? czy będzie różnica w brzmieniu pomiędzy RCA a XLR zakładając ze obydwa kable są tego samego producenta?

Doradzam xlr.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram właśnie od 3 dni na H100. Pierwsze wrażenie po właczeniu było nie najlepsze. Dźwięk mocno odchudzony , bez werwy.  Wzmacniacz nie grał u poprzedniego właściciela miesiąc czasu i transport kurierski, niska temperatura itd. Co prawda odczekałem godzinę ale widocznie to było za mało bo wzmacniacz zaczął grać dopiero po 2-3 godzinach. następnego dnia już było lepiej ale zauważyłem ze wymaga on wygrzania zanim będzie grać perfekcyjnie. Czy na wszystkich Heglach tak jest? Brzmienie oczywiście bajka, przestrzeń, uderzenie, dynamika niesamowite. No ale im gra dłużej tym jest lepiej. Na innych tanich budzetowych wzmacniaczach tranzystorowych nie było czegoś takiego.

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
2 godziny temu, bumbum napisał:

Gram właśnie od 3 dni na H100. Pierwsze wrażenie po właczeniu było nie najlepsze. Dźwięk mocno odchudzony , bez werwy.  Wzmacniacz nie grał u poprzedniego właściciela miesiąc czasu i transport kurierski, niska temperatura itd. Co prawda odczekałem godzinę ale widocznie to było za mało bo wzmacniacz zaczął grać dopiero po 2-3 godzinach. następnego dnia już było lepiej ale zauważyłem ze wymaga on wygrzania zanim będzie grać perfekcyjnie. Czy na wszystkich Heglach tak jest? Brzmienie oczywiście bajka, przestrzeń, uderzenie, dynamika niesamowite. No ale im gra dłużej tym jest lepiej. Na innych tanich budzetowych wzmacniaczach tranzystorowych nie było czegoś takiego.

Mam podobnie 😉. Ale nie jest to drastyczna różnica. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bumbum napisał:

Czy na wszystkich Heglach tak jest? Brzmienie oczywiście bajka, przestrzeń, uderzenie, dynamika niesamowite. No ale im gra dłużej tym jest lepiej. Na innych tanich budzetowych wzmacniaczach tranzystorowych nie było czegoś takiego.

Moze po prostu potrzebowałeś chwile adaptacji z nową barwą dzwieku ? Ucho tez musi się przyzwyczaić 🙂

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bumbum napisał:

zauważyłem ze wymaga on wygrzania zanim będzie grać perfekcyjnie.

Może raczej rozgrzania.

Półprzewodniki optymalne warunki i charakterystyki osiągają w określonej temperaturze pracy, zatem zjawisko zupełnie normalne. Myślę, że nie tylko w Heglach.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, PanAntoni napisał:

Moze po prostu potrzebowałeś chwile adaptacji z nową barwą dzwieku ? Ucho tez musi się przyzwyczaić

Nie, nie, absolutnie to nie adaptacja. Dość wyraźnie to słychać. Bas szczególnie sie poprawił, zniknęła szorstkość  średnicy górnej. Tym bardziej ze słuchałem niecałą godzinę, następnie włączyłem radio aby sobie tak grało 2 godziny kiedy coś tam grzebałem w kuchni. Ale słyszę ze jakby barwa uległa zmianie i włączyłem tę samą płytę co na początku i kopara mi opadła. Było już inaczej.

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, bumbum napisał:

Nie, nie, absolutnie to nie adaptacja. Dość wyraźnie to słychać. Bas szczególnie sie poprawił, zniknęła szorstkość  średnicy górnej. Tym bardziej ze słuchałem niecałą godzinę, następnie włączyłem radio aby sobie tak grało 2 godziny kiedy coś tam grzebałem w kuchni. Ale słyszę ze jakby barwa uległa zmianie i włączyłem tę samą płytę co na początku i kopara mi opadła. Było już inaczej.

Pisałem ci że ci wyśle jakieś xlr bo moim zdaniem jeszcze go nie poznałeś finalnie ;)) Ps; chyba że juz ogarnąłeś ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, freju napisał:

Pisałem ci że ci wyśle jakieś xlr bo moim zdaniem jeszcze go nie poznałeś finalnie ;)) Ps; chyba że juz ogarnąłeś ?

xlr-y Zamówione. Jeśli do po świętach nie przyjdą to chętnie skorzystam

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, shiver07 napisał:

Co zamówiłeś jeśli można wiedzieć?

Cardas Hexlink Golden 5-C i Furutech FA-220. który będzie lepszy ten zostawię. Kupione w chinach. Wiem ze to nie oryginały zapewne ale wielokrotnie kupowałem tam kable i mozna trafic na naprawdę porzadne i dobrze grające.

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.04.2022 o 14:12, bumbum napisał:

Cardas Hexlink Golden 5-C i Furutech FA-220. który będzie lepszy ten zostawię. Kupione w chinach. Wiem ze to nie oryginały zapewne ale wielokrotnie kupowałem tam kable i mozna trafic na naprawdę porzadne i dobrze grające.

Bardzo dobra decyzja,kable i tak nie mają znaczenia....,chińskie tańsze ,szkody nie zrobią a wpływ na dzwięk będzie taki sam jak origi😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, malvern1 napisał:

able i tak nie mają znaczenia.

Jeżeli kupuje się chińskie to tak , zgadza się , kable nie mają żadnego znaczenia . Są tylko nieco ładniejsze niż te dodawane przez producenta sprzętu . 

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Riczi75 napisał:

Jeżeli kupuje się chińskie to tak , zgadza się , kable nie mają żadnego znaczenia ...

Jak się kupuje nie chińskie, to poza takimi funkcjonalnościami jak wygląd, trwałość itp., kable nie mają znaczenia dla dźwięku.

Polecam lekturę:

Test tanich kabli RCA

Test tanich kabli XLR

Tu obowiązują podstawowe prawa elektrotechniki.

Edytowane przez Robert_72465
Naprawa linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Robert_72465 napisał:

Tu obowiązują podstawowe prawa elektrotechniki.

 Prawa elektroniki to prawa elektroniki . 

Wolę słuchać a czytanie zostawię dla osób kupujacych chińskie kable 😉 tak aby się pocieszyć troszeczkę . 

 

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cześć, noszę się z zamiarem zmiany mojego Heeda Obeliska SI. Heed gra świetnie ale brak mu jednak trochę przysłowiowego pazura. Pomyślałem że może kupię na coś bardziej "żywego" i wstępnie wybór padł na Hegla H100 ale rozważam jeszcze H80 i może H160/H200 jakby się trafił w super cenie. Czytam i czytam recenzje fora itd i mam coraz większy mętlik w głowie. Może posiadając dłuższe doświadczenie i przesłuchane wyżej wymienione modele pomożecie podjąć decyzję.

Nie zależy mi na wbudowanym DAC bo mam zewnętrzny Gustarda X16 który myślę że wypada zdecydowanie lepiej niż wbudowane w wymienionych modelach. Kolumny to Studio 16Hz Grande Canto, żródło raspberry pi i CD Micromega CD10. Lubię dźwięk detaliczny i dynamiczny ale bez kłującej w uszy metaliczności wysokich tonów. Mój przekrój muzyczny ogromny w zasadzie wszystko ale szczególnie klimaty rockowe. 

Zastanawiam się czy jest sens pakować się w dość wiekowe już modele ale jakoś te nowe do mnie nie przemawiają.

W jednym miejscu czytam, że H100 ogólnie rewelacja ale niby H80 wypada miejscami lepiej. w innym że H80 jeśli chodzi o scenę i dynamikę nie ma szans z H100. H160 raczej też pozytywnie ale czy poza mocą i częścią cyfrową z której raczej nie skorzystam, coś na plus. O H200 to już w ogóle same skrajnie wykluczające się opinie. I jak tu się zdecydować 😉

Wiem że temat milion razy poruszany ale chętnie przeczytam opinie osób które porównywały u siebie te modele.

Z góry dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem H80 i H160. Oba mają swoje zalety. H80 ogólnie pojętą muzykalność i taki klimat, który bardzo mi pasował słuchając kobiecych wokali w aranżacji jazzowej. Jednak niskich rejestrów brakowało. Być może było to związane z wymagającymi w napędzaniu kolumnami Dynaudio DM 3/7. Zmieniłem na H160 i dopiero wtedy moje kolumny zaczęły grać w pełnym paśmie. Zniknął jednak jak to mówię intymny klimat H80. No cóż coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tego co czytałem w opiniach i recenzjach H100 powinien być bardziej „uniwersalny”. Właśnie nie bardzo mam jak odsłuchać i porównać. Kolumny Grande Canto Studio 16HZ są dość uniwersalne i brzmieniowo bardzo mi spasowały. Skłaniam się bardziej do H100 chociaż zastanawiam się czy jednak z racji tego ze jest podobno sporo zaczerpnięte z h300 nie będzie jednak lepiej ze scena na czym mi tez mocno zależy jak to wyglada pod tym kątem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, saperro napisał:

No właśnie z tego co czytałem w opiniach i recenzjach H100 powinien być bardziej „uniwersalny”.

Generalnie też bym Ci polecił h100, jak stwierdzisz ze to nie to, nie powinno być problemu z odsprzedażą a przy okazji dowiesz się w jakim kierunku pragniesz podążać? czego brakuje ?

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.