Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, shiver07 napisał:

Przecież nikt nie wstawi sobie takich monobloków do 12 metrów.

Dlaczego nie 😉 ja mam w 14m2 h4se i nie ma przewału ale min 5-8 tys trzeba na ścianach powiesić niestety 😉 słucham oczywiście jeśli już ma być głośno to max godz 12 na pre .ale jesli ktoś kupuje takie monobloki i nie idzie dalej albo juz nie ma akustyki ogarniętej to no cóż młodość żywioł i jak się już zmęczy to zrozumie;))

Osobiście radze umiar i dostatek i jeśli nie masz cierpliwości zapału i mocnej schizofrenii na punkcie audio to jednak lepiej pójść w integre lampę i nie fisiować bo to trudne jest bardzo i wymaga wielu prób błędów i środków 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, freju napisał:

w hd25 były 2 coaxy i nr 1 grał zdecydowanie lepiej ,nie wiem jak w h70 ale może być tak że wejście CD ma priorytet.

Tez o tym zostałem poinformowany że w hd20 coax nr 1 to priorytet a 2 dodatek

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2022 o 21:35, MarekP. napisał:

Niektórzy twierdzą, że lepsze od H390.

Słuchałem obu na zmianę. H390 lepiejz ale czy zdecydowanie to raczej nie. Szczerze to nie widzę większego sensu zmiany 300 na 390. Koszt zmiany zbyt duży do zysku. 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.02.2022 o 12:43, aliengbl napisał:

Słuchałem obu na zmianę. H390 lepiejz ale czy zdecydowanie to raczej nie. Szczerze to nie widzę większego sensu zmiany 300 na 390. Koszt zmiany zbyt duży do zysku. 

Różnica w cenie na obecną chwilę ogromna ale...

Mamy lepszą (podobno) jednostkę, lepszego daca (prawdopodobnie nie potrzebowałbym już hd20) oraz streamer do tidala....

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, PanAntoni napisał:

Różnica w cenie na obecną chwilę ogromna ale...

Mamy lepszą (podobno) jednostkę, lepszego daca (prawdopodobnie nie potrzebowałbym już hd20) oraz streamer do tidala....

h390 to dobry wybor jak chcesz sie pozbyc duzej ilosci sprzetu 😉 chociaz roon connect mial byc, a dalej chyba cos nie idzie...?

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2020 o 20:52, Pieniu75 napisał:

A może mógłby ktoś przetłumaczyć ten wykres. U mnie wyszło tak: 

 

Screenshot_2020-12-07-20-41-35-65.jpg

Uwaga, ten gość jest oszustem! Sprzedał mi uszkodzony wzmacniacz za 2500zł. Przesłałem mu film przedstawiający uszkodzenia. Moją wiadomość z odstąpieniem od umowy olał. Obiecał zwrócić kasę na naprawę, więc przesłałem mu nr konta. Po miesiącu dzwonię spytać czy wysłał kasę, a gość udaje że o niczym nie wie. Od ponad roku wysyłam przypomnienia , oczywiście bez odzewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszaj normalnie na policję od pewnego wieku stwierdziłem że nie wolno odpusczać,a tutaj masz go na tacy bo AS musi udostępnić dane policji ,warunek musi być zgłoszenie o popełnieniu przestepstwa . Procedura jest, ale warto ukarać bo nie zaprzestanie procederu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi Ktoś doradzić jakie przewody glosnikowe i ic wziąć pod uwage do odsluchów.

Wzmacniacz Hegel H70

Cd (może zostanie) Pioneer PD s707

Kolumny Mordaunt Short MS30i

Obecny ic to Esoteric Audio Musica 500

Przewody glosnikowe zwykle miedziane z metra z jednego ze sklepow rtv

Ogólnie charakter dźwięku mi się podoba ale może można wykrzesać z tego zestawu odrobine więcej góry, choć w zasadzie ta co jest w miare wystarcza

 

Edytowane przez Piter258
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piter258 napisał:

Mógłby mi Ktoś doradzić jakie przewody glosnikowe i ic wziąć pod uwage do odsluchów.

Wzmacniacz Hegel H70

Cd (może zostanie) Pioneer PD s707

Kolumny Mordaunt Short MS30i

Obecny ic to Esoteric Audio Musica 500

Przewody glosnikowe zwykle miedziane z metra z jednego ze sklepow rtv

Ogólnie charakter dźwięku mi się podoba ale może można wykrzesać z tego zestawu odrobine więcej góry, choć w zasadzie ta co jest w miare wystarcza

 

Zakładam że do H70 szukasz kabli w rozsądnych pieniądzach. Sprawdził bym jakąś posrebrzaną plecionkę np chord albo qed. Sam mam w rezerwie taki niedrogi kabel z metra ARGON sc1 (kupiony w hifiklubben.no) i powiem Ci że w moich testach pozamiatał dużo droższe renomowane kable.

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Piter258 napisał:

Mógłby mi Ktoś doradzić jakie przewody glosnikowe i ic wziąć pod uwage do odsluchów.

Wzmacniacz Hegel H70

Cd (może zostanie) Pioneer PD s707

Kolumny Mordaunt Short MS30i

Obecny ic to Esoteric Audio Musica 500

Przewody glosnikowe zwykle miedziane z metra z jednego ze sklepow rtv

Ogólnie charakter dźwięku mi się podoba ale może można wykrzesać z tego zestawu odrobine więcej góry, choć w zasadzie ta co jest w miare wystarcza

 

Polecam niedrogie kable które ci w zupełności wystarczą i nic więcej nie będziesz potrzebował to audioquest rocket 11 lub chord clarway.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, zoromoto napisał:

Zakładam że do H70 szukasz kabli w rozsądnych pieniądzach. Sprawdził bym jakąś posrebrzaną plecionkę np chord albo qed. Sam mam w rezerwie taki niedrogi kabel z metra ARGON sc1 (kupiony w hifiklubben.no) i powiem Ci że w moich testach pozamiatał dużo droższe renomowane kable.

Właśnie właśnie mam je od ciebie te Argon1 na wiedłkach jantzena zarobiłem 😉 co prawda ja jak sir.jax wierny jestem albedo ale te kabelki by sie mogły koledze wpasować bo są świetne w tym budżecie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
12 godzin temu, djrobo(queen) napisał:

Uwaga, ten gość jest oszustem! Sprzedał mi uszkodzony wzmacniacz za 2500zł. Przesłałem mu film przedstawiający uszkodzenia. Moją wiadomość z odstąpieniem od umowy olał. Obiecał zwrócić kasę na naprawę, więc przesłałem mu nr konta. Po miesiącu dzwonię spytać czy wysłał kasę, a gość udaje że o niczym nie wie. Od ponad roku wysyłam przypomnienia , oczywiście bez odzewu.

Ta usterka wyszła na jaw od samego początku? Jeżeli uważasz że sprzedał ci grata z premedytacją jak najbardziej powinieneś gdzieś to zgłosić. 

Tak z ciekawości co było nie tak? I na co ewentualnie zwracać uwagę przy kupnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kw202 napisał:

Ta usterka wyszła na jaw od samego początku? Jeżeli uważasz że sprzedał ci grata z premedytacją jak najbardziej powinieneś gdzieś to zgłosić. 

Tak z ciekawości co było nie tak? I na co ewentualnie zwracać uwagę przy kupnie? 

Kolega chyba tylko chciał sie wykrzyczeć i sieje po AS , pewnie nawet wątku nie dał do obserwowanych i mało go obchodzi co my na ten temat mamy do powiedzenia 😉 ale skutek jakiś pewnie jest bo info poszło w eter he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
15 godzin temu, freju napisał:

Zgłaszaj normalnie na policję od pewnego wieku stwierdziłem że nie wolno odpusczać,a tutaj masz go na tacy bo AS musi udostępnić dane policji ,warunek musi być zgłoszenie o popełnieniu przestepstwa . Procedura jest, ale warto ukarać bo nie zaprzestanie procederu 😉

Też popieram zgłaszanie .

Moja Pani miała problem(towar który kupiła nie dotarł) na all. Sprzedawca kłamał, że wysłał, potem, że osobiście oddał kasę .

Allegro dokonało zwrotu kasy a sprzedawcę zablokowało.

 

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kw202 napisał:

Ta usterka wyszła na jaw od samego początku? Jeżeli uważasz że sprzedał ci grata z premedytacją jak najbardziej powinieneś gdzieś to zgłosić. 

Tak z ciekawości co było nie tak? I na co ewentualnie zwracać uwagę przy kupnie? 

Gniazdo bezpiecznika było wbite do obudowy i wisiało na kablu, nie działał włącznik Power i Loudness ( były zaklinowane w miejscu)   .   Uszkodzenia zgłosiłem od razu po wypakowaniu wzmaka i wysłałem film .   Wzmacniacz był dobrze zapakowany i nie mogło się to stać w transporcie, na który gość próbował też zwalić winę. 

Może jestem naiwny, ale pomyślałem że może faktycznie się coś stało ( życie, covid i inne przypadki...) , a tymczasem wczoraj wchodzę na grupe a gośc sprzedaje w najlepsze...

 

Edytowane przez djrobo(queen)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedzi dotyczące przewodów.

Widzę że niestety z uczciwością sprzedających nic się nie zmienia …

Swojego Hegla kupowałem i siebie w mieście. Odsłuchałem , gra. Potencjometr nie trzeszczy , selektor zmienia źródła. Wizualnie jak z pudełka . Sprzedający zapewnił że sprawny technicznie. Źródło było podłączone przez xlr. Następnego dnia podłączam cd przez rca , a tu niespodzianka . Wejście działa na pół gwizdka. Tylko wysokie tony i średnica . Wszystko z przydzwiekami . Kanały grają tylko jak podłączone są dwa kanały naraz .  Moja wina ze nie sprawdziłem . Gość twierdzi że u niego było dobrze i zepsuło się wtedy kiedy jechałem ze wzmacniaczem do domu. Masakra . Stad pytałem się czy wejścia rca od aux i DVD dają te same parametry co wejście cd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drobne wady można przymknąć oko jak ma się dobra cenę i nie jestem drobiazgowy z natury  ,ale jeśli ktoś ewidentnie idzie na żywca to karać bezwzględnie raczej trzeba , na allegro jest sprawa prosta najgorsze są olx-y sprzedajemy.pl . itp tam niema żadnej kontroli i każdy baranek może sobie konto założyć bez weryfikacji i je zamknąć w ten sam dzień;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Piter258 napisał:

Mógłby mi Ktoś doradzić jakie przewody glosnikowe i ic wziąć pod uwage do odsluchów.

Wzmacniacz Hegel H70

 

U mnie fajnie do tego wzmaka wpasowały się kiedyś kable Tellurium blue (budżetowo ale pięknie poukładały scenę) lub black lepsze ale już troszkę droższe, natomiast duży wybór w używkach. Jeżeli chcesz sie pobawić to kable neotecha, trzeba przetestować, które ci podpasują ale jest tu bardzo duży potencjał, niektóre graja tak jak kilkukrotnoiśc ich ceny, naprawdę warto spróbować.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
2 godziny temu, freju napisał:

Na drobne wady można przymknąć oko jak ma się dobra cenę i nie jestem drobiazgowy z natury  ,ale jeśli ktoś ewidentnie idzie na żywca to karać bezwzględnie raczej trzeba , na allegro jest sprawa prosta najgorsze są olx-y sprzedajemy.pl . itp tam niema żadnej kontroli i każdy baranek może sobie konto założyć bez weryfikacji i je zamknąć w ten sam dzień;)

Na początku przygody z audio kupiłem kolumny Yamahy wypełnione wykładziną dywanową 😂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.