Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tu wcale nie chodzi o to ze to chinskie,wszystko masz chinskie lacznie z majtkami na du....e.Chiny potrafia zrobic bardzo dobrze i to robia.Tu biega o laser jest badziewny do przenosnych bumboxow a ze Hegel to lipa a laser tani taki wstawili.P odobmie jest w Quad tam dopiero jest badziew,mam dziadostwo na warsztacie 

Sam VAM 1202 czyli to co ci padlo kupisz za 100zl wiec po co panikowac??? pytanie czy trafisz dzialajacy a zmienic mozesz sam lub ktos ci to zrobi.Bez paniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, misiek x napisał:

Bo to chińskie badziewia, marketing i naganiacze. Kup kolego innego CDka i daj sobie spokój z heglem. Nie pierwszy do serwisu i nie ostatni. Przykro mi. Pozdrawiam.

Użytkuję dokładnie taki sam model i niewiele mogę mu zarzucić jeżeli chodzi o barwę, masz może jakieś konkretne przykłady cd-ków, które będą grały w tym przedziale cenowym naprawdę dużo lepiej ?

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie ten sam model i jeżeli chodzi o brzmienie nie był zły , miał taki analogowy klimat, oczywiście gra cały system. Pod wzgledem sonicznym (brzmienia) lepiej zagrał mi Lyngdorf CD-1 , ale nie CD-2 ten był może bardziej detaliczny ale juz trochę techniczny. Teraz mam Meridiana 508.20/24 i ten gra dużo lepiej od poprzedników , oczywiście jezeli ktoś się nie boi i zdecyduje na ponad 20 letnie CD. Lasery do 508.24 są dostępne jak by co . Miałem tez Esoterica K-07 , to juz inne pieniądze, ale został Meridian a to chyba coś mówi.

Pozdrawiam.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

asz może jakieś konkretne przykłady cd-ków, które będą grały w tym przedziale cenowym naprawdę dużo lepie

Cyrus DAD3 z modulem Q zagra lepiej od tego Hegla ale koniecznie z modulem.Sam dad 3 z TDA 1305 gra przecietnie.I wiele wiele innych, Hegel to nie jest tzw sprzet mialem 2 szt i nie chce tego juz poza tym wyglad tego i samo wykonanie.

Misiek x tu wspomina o Meridianie i oczywiscie ma racje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem coś z duchem czasu.... Bluesound NOD 2i i tidal master. Nie mogę dojść do siebie po pierwszych odsłuchach. Mój martwy CD to poziom master przy tym streamerze. 

Czym prędzej muszę naprawić CD Hegla.

 

Wszystkiego najlepszego z okazji Nowego Roku 2022 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2021 o 21:29, Gondolier napisał:

Podłączyłem coś z duchem czasu.... Bluesound NOD 2i i tidal master. Nie mogę dojść do siebie po pierwszych odsłuchach. Mój martwy CD to poziom master przy tym streamerze. 

Czym prędzej muszę naprawić CD Hegla.

 

Wszystkiego najlepszego z okazji Nowego Roku 2022 !!!

Proponuję , pomiędzy streamer a wzmaka podpiąć dobrego Dac-a a zmienisz zdanie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, wojtek1234 napisał:

Bo Hegle to ,,,perelki''' tu nawet nie chodzi o awaryjnosc ta jest przecietna.Tez ma ktos problem -wlacznik sieciowy no i co teraz??? to duzy problem

W nowych heglach ten problem nie występuje bo nieuzywa się włącznika. Używa się tylko i wyłącznie wybudzania z pilota. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, wojtek1234 napisał:

Gondolier do naprw to ty sie lepij nie bierz skoro wypiecie 4 zaczepow gumowych i wtyczek jest dla ciebie problemem.Daj to komus za piwo ci zrobi,czytam to forum i sie smieje.

Jestem ostrożny 😉 a że nigdy nie wymieniałem lasera zastanawiam się czy wymienić cały transport czy tylko zespół z laserem. Gdzie kupić dobrą część żeby nie trafić na jakiś shit, jak wyjąć szufladę żeby nic nie uszkodzić itd. Dobrze posłuchać mądrych i życzliwych ludzi 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2021 o 21:29, Gondolier napisał:

Podłączyłem coś z duchem czasu.... Bluesound NOD 2i i tidal master. Nie mogę dojść do siebie po pierwszych odsłuchach.

Jak czytam opinie na forum, to DAC Bluesounda, to taki przeciętniak, tyle że jest i gra. Posłuchaj co mówi Riczi75 i wepnij jakiś porządny DAC zewnętrzny.

13 minut temu, Gondolier napisał:

Jestem ostrożny 😉 a że nigdy nie wymieniałem lasera zastanawiam się czy wymienić cały transport czy tylko zespół z laserem. Gdzie kupić dobrą część żeby nie trafić na jakiś shit, jak wyjąć szufladę żeby nic nie uszkodzić itd. Dobrze posłuchać mądrych i życzliwych ludzi 😉 

Lepiej oddaj do dobrego speca, bo jak się nie znasz to stracisz kasy, czasu i nerwów na samodzielne naprawy. Dobre opinie czytałem o tym specu od CDeków https://www.facebook.com/naprawa.audio1/

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama naprawa jest bardzo prosta w tym przypadku,szuflada ma blokade a sam naped jest na 4 gumowych zaczepach.Plus oczywiscie kable -nic nie musisz lutowac.Co do miejsc zakupu napedu tu jest loteria mozesz kupic i nie bedzie dzialac,aha no i w nowym musisz blokade odlutowac bo tez nie zadziala.Wszystko dziecinnie proste jak sie wie oczywiscie.Ja to robie na codzien dla mnie to max 0.5 godziny ile zajmie Tobie itd nie wiem

Prewwit po co lansujesz jakiegos tam ,,,speca''' to prosta robota to mu naprawi kazdy amator a nie zeby zaraz panikowac.

Dodam jeszcze ze w tym konkretnym przypadku Philips nie stosuje lutowanych zworek a blaszke na tasmie wiec jest to mega proste wystarczy peseta i wkretak i po robocie.Gdybys miszkal tu gdzies przy kawie zmienilbym ci za darmo to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sansui psuje sie tak samo jak kazdy inny .Nie psuja sie stare Naimy jak juz, naprawami zajmuje zie zawodowo 30 lat i cos w temacie moge napisac.

Jesli chodzi o CDki to producentami napedow sa np Sony,Philips,Optima itd i czy to jes CDek X,Y,czy Z niema znaczenia laser pada i koniec.Wypisywanie tu glupot ze to czy tamto jest BEEE jest nie na miejscu i swiadczy o nie wiedzy.Tyle w temacie CD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, freju napisał:

Ponawiam ofertę  kupie h100 ,i od razu pytanko bo mam wrażenie że kończy mi sie włącznik w h200A główny  jest jakis myk szybki tudziez gdzie to mozna kupić , bo jeszcze jak by działa ale mam wrażenie że umiera ?

Po 15 podeślę ci link. Prosta wymiana. Będziesz też potrzebował taśmę klejącą dwustronną.

 

https://www.tme.eu/pl/details/1661.0201/przelaczniki-standardowe/marquardt/01661-0201-00/

Po 15 dodam zdjęcia z operacji.

Chyba, że chcesz z podświetleniem ale jest tylko zielone:

https://www.tme.eu/pl/details/1660.3202/przelaczniki-standardowe/marquardt/01660-3202-01/

Edytowane przez MarekP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2021 o 21:29, Gondolier napisał:

Podłączyłem coś z duchem czasu.... Bluesound NOD 2i i tidal master. Nie mogę dojść do siebie po pierwszych odsłuchach. Mój martwy CD to poziom master przy tym streamerze. 

Czym prędzej muszę naprawić CD Hegla.

 

Wszystkiego najlepszego z okazji Nowego Roku 2022 !!!

Po podłaczeniu takiego dziadka, zapomnisz o CD na długo ,  będziesz do Cd wracał tylko aby go odkurzyć. 😉

https://reverb.com/item/14710375-theta-digital-ds-pro-generation-iii-dac

Sotm z Brystonem BDA-2 nie ma nawet podejścia do Thety z Bluesoundem .

Wszystko słuchane na końcówce Meridiana i pre od Proceeda. 

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby odkręcić panel przedni, będziesz musiał najpierw odkręcić i wyciągnąć zasilacze. potem odkręcisz od wewnątrz cztery śruby imbusowe trzymające panel przedni i jesteś w domu. Przy okazji wymieniłbym na twoim miejscu  wszystkie konektory żeńskie na złocone np. monacora-będzie lepiej. Oryginalne są zaśniedziałe jak i sam przełącznik. Wrzucam parę zdjęć. Resztę się domyślisz.

2A5D2F73-1E0F-4A0B-90EC-58555BDBCC3E.jpg

8D5443DC-4EA7-42A8-A8F7-DED14242BA22.jpg

9FA45CB9-0F94-4D55-BFB1-D7B1650DAD9B.jpg

023F879D-7AFE-4F3D-A9AD-360A40B52751.jpg

71A4F0E8-1E59-4741-AA67-B8E8ABD52CF6.jpg

A88CABB5-0009-4B10-8D31-9DAF30D60A9B.jpg

IMG_4150.jpg

91974D94-D763-4411-AF6D-4928E2BB9B2F.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.